Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Borelioza od 17 lat - da się wyleczyć, zaleczyć lub zahamować?  (Przeczytany 52196 razy)
Patryk044
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 14.01.2012
Skąd: Kraków
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #20 : 12-06-2012, 14:38 »

Na forum jakaś użytkowniczka pisała, że dobrym sposobem na stawy jest spożywanie wywaru z nóżek wieprzowych. W internecie można znaleźć sposób przygotowania.


http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22761.msg156119#msg156119
« Ostatnia zmiana: 12-06-2012, 14:45 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Pelasia75
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 2012-05-28
Skąd: Mazury
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #21 : 12-06-2012, 15:05 »

Dzięki Patryk044, po pracy ruszam na poszukiwanie wołowych kości szpikowych i wieprzowych nóg i skóry smile przepis jak na galaretę mojej babci..
Zapisane
Pelasia75
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 2012-05-28
Skąd: Mazury
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #22 : 13-06-2012, 08:36 »

Mam jeszcze jedno pytanie - to kolano jest wyraźnie cieplejsze od drugiego (miejscowy stan zapalny?) - czy mogę robić okłady z liści kapusty czy też może ten stan zapalny jest potrzebny i mam przeczekać (jeszcze nie doszłam do tego w książce a nie mogę znaleźc odp. na forum)?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #23 : 13-06-2012, 08:49 »

Radzę najpierw zastosować okłady z altacetu, żeby uzyskać szybki efekt, a potem okłady z kapusty.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #24 : 13-06-2012, 16:49 »

- i co mnie najbardziej niepokoi bardzo bolą mnie kolana, zrobiły sie takie "luźne", bez problemu mogę przesuwać rzepkę w każdą stronę, głośno chrupią podczas chodzenia i słychać różne chrzęsty, jakby w ogóle nie było mazi stawowej. Bolą mocniej przy próbie kucnięcia, przy chodzeniu jest znośnie, jak nie ruszam - nie boli. Czytałam o żelkach Haribo, ale w pierwszych etapach diety nie wchodzą w rachubę - czy są inne sposoby na takie dolegliwości?

Ja stosowale i ponownie do tego wracam tzw Lyme Essence Oil, uwazam, ze z dobrym skutkiem. Wklejam przepis:

Lyme Essence Oil – ma on działanie silnie bakteriobójcze i co najważniejsze: można ten olejek zrobić samodzielnie! Poniżej podaję recepturę:
110-120 kropel olejku eukaliptusowego,
80 kropel olejku frankincense, w Polsce znanego jako olejek z kadzidłowca, albo olejek olibanowy,
60 kropel olejku cytrynowego,
40 kropel olejku paczuli,
20 kropel olejku geraniowego,
20 kropel olejku lawendowego,
14 kropel olejku tymiankowego.

Resztę buteleczki (np. po lakierze do paznokci albo syropie) wypełnić olejem z pestek winogron. Otrzymamy w ten sposób roztwór 1:5 (20% mieszanki olejków i 80 % oleju z pestek winogron).

Jak stosować? Miejscowo – tam, gdzie boli. Najpierw najlepiej sprawdzić czy nie występuje reakcja alergiczna, a potem rozpocząć aplikacje od 15-20 kropel olejku na dobę. Podczas kuracji olejkami mogą występować bardzo silne herxy.


Wiekszosc olejkow mozna nabyc tutaj: http://www.avicenna.com.pl/aromaterapia.htm

Z kolei sam Buhner proponuje zestaw suplementow wspomagajacy odbudowe struktur kolagenowych, na Twoim miejscu tez bym sie tym zainteresowal:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,26140,102792459,111204549,Odbudowa_kolagenu.html
Zapisane
Pelasia75
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 2012-05-28
Skąd: Mazury
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #25 : 13-06-2012, 17:48 »

Dzięki Tanzania, myślę że przy boreliozie, zwłaszcza takiej zadawnionej trzeba będzie sporo odbudować, nie tylko kolagen... U mnie najbardziej dotkliwe są dolegliwości ze strony układu nerwowego.
Muszę jednak przyznać, że lektura "Zdrowia..." dała mi sporo do myślenia, na diecie + miksturze czuję się bardzo dobrze - w sensie psychicznym. Mam poczucie, że wreszcie wiem dokąd chcę iść i mam taki spokój jakiego od dawna mi brakowało (od 2,5 roku żyłam z podejrzeniem SM, ciągłe niepokojące objawy i strach, że za parę lat będę kaleką). Poza tym ta dieta daje masę energii (chyba dieta, bo poza tym nic nie zmieniłam?).
No i zawzięłam się i postanowiłam, że będę zdrowa:) Jak już się podreperuję i trochę odtruję z toksyn, to może wtedy zacznę szukać ziół. Dzięki za linki - zapisałam sobie.
Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #26 : 14-06-2012, 12:52 »

No i zawzięłam się i postanowiłam, że będę zdrowa:) Jak już się podreperuję i trochę odtruję z toksyn, to może wtedy zacznę szukać ziół. Dzięki za linki - zapisałam sobie.
No i optymistyczne nastawienie jest bardzo ważne smile. Już chyba nikt nie kwestionuje tego, że stan umysłu i ciała są silnie powiązane i wzajemnie na siebie wpływają.
Moim zdaniem, nad ziołami naprawdę warto się zastanowić.
Do kajecika obowiązkowo wrzuć sobie link do strony Dr Różańskiego:
http://rozanski.li/
W wolnej chwili polecam poczytać sobie serię ciekawych wpisów (artykułów), na jednym z blogów, ciut inne spojrzenie na boreliozę.
http://naturalhealthconsult.wordpress.com/2010/02/21/borelioza-czym-jest-naprawdecz-1/

Duużo zdrowia życzę. smile
« Ostatnia zmiana: 14-06-2012, 16:39 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Pelasia75
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 2012-05-28
Skąd: Mazury
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #27 : 15-06-2012, 15:00 »

Dzięki smile

I chciałam przy okazji zameldować że kolano się wyleczyło. Altacet plus kapusta zadziałały. Wywar na kościach i skórach też zrobiłam i jadłam 2xzupę. Musiałam zmielić te skóry i chrząstki bo nie dałabym rady tego przełknąć... taki ze mnie francuski piesek confused - skóry, tłustego czy chrząstek nigdy nie jadłam. Na "starość" chyba czas zacząć...
Zapisane
Tomasz4414
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: listopad 2011
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #28 : 15-06-2012, 17:36 »

Pelasia 75 toć przed Tobą całe życie. Tobie dopiero na świat a nie na starość.
Zapisane
Pelasia75
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 2012-05-28
Skąd: Mazury
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #29 : 19-06-2012, 08:36 »

Hehe! Dzieki Tomasz4414. Masz rację, w sumie to nawet nie półmetek msn-wink

I mam jeszcze jeden meldunek - otóż moje starsze dziecko (3,5l.) rozłożyło się w niedzielę: gorączka i ból ucha, nie dało się nawet dotknąć. W tym roku miała już 3 zapalenia ucha (niestety 3 antybiotyki, ostatni na podstawie wymazu z wynikiem obfite pneumokoki). Jestem totalny świeżak i jeszcze nie zdążyłam nawet książek do końca przeczytać, ale postanowiłam bez leków spróbować. No i młoda do łóżka, ja niestety też, żeby pilnować, skarpetka z ciepłą solą na ucho i picie na żądanie. Nocka wyjęta z życiorysu, ale wczoraj było już lepiej (w ciagu dnia temp. spadła do 37,5), wieczorem 36,6 i cała nocka przespana. Dziś rano mówi, że ucho już nie boli i 36,6. Jeszcze ją potrzymam trochę w domu ale chyba cudownie ozdrowiała?? Dzieci jeszcze nie piją MO, ale wdrożę lada moment, chciałam najpierw na sobie przetestować.

I mam tu pytanie (chyba powinnam w innym wątku): jeśli dziecko skarży się na silny ból, wyjątkowo można podać ibuprofen. Niestety np. nurofen zawsze zbija moim dzieciom gorączkę a tego nie chcę. Co mam podać, żeby działało przeciwbólowo ale nie przeciwgorączkowo?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #30 : 19-06-2012, 08:45 »

Cytat
I mam tu pytanie (chyba powinnam w innym wątku): jeśli dziecko skarży się na silny ból, wyjątkowo można podać ibuprofen. Niestety np. nurofen zawsze zbija moim dzieciom gorączkę a tego nie chcę. Co mam podać, żeby działało przeciwbólowo ale nie przeciwgorączkowo?
Naturalnymi objawami stanu zapalnego są: gorączka, ból, obrzęk. Jest karygodnym ogłupianiem organizmu zbijanie jednego, a pozostawienie innych, bo tak nam pasuje.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Pelasia75
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 2012-05-28
Skąd: Mazury
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #31 : 19-06-2012, 09:18 »

Hmm... zadziwił mnie Pan tą odpowiedzią. Przeczytałam trzy razy i chyba już rozumiem.
I widzę, że nic jeszcze nie wiem.

Dziekuję za szybką odpowiedź!
Zapisane
Ewela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 26.12.2009
Skąd: z drogi do zdrowia
Wiadomości: 99

« Odpowiedz #32 : 19-06-2012, 12:38 »

W takich sytuacjach, gotuję świńskie nóżki i zjadam z sokiem z cytryny, na zimno lub w postaci zupki.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #33 : 19-06-2012, 13:09 »

W takich sytuacjach, gotuję świńskie nóżki i zjadam z sokiem z cytryny, na zimno lub w postaci zupki.
W jakich sytuacjach?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
m.war
« Odpowiedz #34 : 20-06-2012, 09:33 »

W takich sytuacjach, gotuję świńskie nóżki i zjadam z sokiem z cytryny, na zimno lub w postaci zupki.
W jakich sytuacjach?

Oczywiście przy boreliozie smile
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #35 : 23-06-2013, 07:28 »

Tu są bardzo ciekawe, odbiegające od powszechnie znanych, informacje na temat boreliozy:
http://www.borelioza.vegie.pl/index.html
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!