Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 20:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jelitowe problemy  (Przeczytany 373408 razy)
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #60 : 04-07-2012, 21:22 »

Wczoraj rano zjadłem trochę masła. Przez cały dzień dokuczały mi jelita.
Od dzisiaj jestem na diecie monotematycznej, tzn. jem tylko blanszowaną białą kapustę(z oliwą, pieprzem, solą), ziemniaki w kapturkach, rosół, ryż biały, mięso wołowe.
Czuję się lepiej niż wczoraj.
Jest jednak pewien problem. Po spożyciu kapusty zaczyna mnie lekko jakby "kłuć", piec twarz (w niczym mi to nie przeszkadza). Prawdopodobnie jest to lekka reakcja alergiczna, jednak jelitom od kapusty raczej nic się nie dzieje.
Można jakoś zastąpić to warzywo? Może kombinacją ogórka z czymś innym?

Jeśli jutro nie będę miał dolegliwości, to pojutrze wprowadzę jakiś nowy produkt do diety, aby sprawdzić reakcję organizmu. Planuję zacząć od jabłka, następnie wprowadzę cytrynę abym mógł pić MO.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #61 : 05-07-2012, 06:37 »

Monodietę można prowadzić zdecydowanie dłużej niż kilka dni.
« Ostatnia zmiana: 05-07-2012, 06:42 wysłane przez Spokoadam » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Eda2
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 31.12.2005
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 57

« Odpowiedz #62 : 05-07-2012, 10:53 »

Uważaj na jabłka! często wywołują alergię. Oczywiście piszę o tych ze sklepu.
Zapisane
Robbxx
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-10-2010
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #63 : 05-07-2012, 18:24 »

Jabłka, te ze sklepu też przecież rosną na drzewach. Ja bym doprecyzował i nie polecał jabłek unijnych, tzn. tych pięknych, czerwonych, idealnie równych, wyglądająch, jakby były sklonowane.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #64 : 05-07-2012, 22:00 »

Wczoraj rano zjadłem trochę masła. Przez cały dzień dokuczały mi jelita.
Od dzisiaj jestem na diecie monotematycznej, tzn. jem tylko blanszowaną białą kapustę(z oliwą, pieprzem, solą), ziemniaki w kapturkach, rosół, ryż biały, mięso wołowe.

Ryż nie jest zalecany w diecie monotematycznej.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #65 : 05-07-2012, 22:14 »

Cytat
Cytat
Jabłka, te ze sklepu też przecież rosną na drzewach.

Nie byłabym tego taka pewna. msn-wink
Ostatnio kupiłam jabłka w Piotrze i Pawle(miałam ochotę, a na rynek było za daleko), ale do jedzenia
się niestety nie nadawały; ani jabłkami nie pachniały, ani tym bardziej jak jabłka nie smakowały.
Fakt, jestem bardzo wybredna jeśli chodzi o jabłka, bo od dzieciństwa miałam dostęp do jabłek
z przydomowego sadu.
Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #66 : 09-07-2012, 08:35 »

Wątpię aby to była nietolerancja, 3 dni jedzenie wyłącznie ziemniaków, białej kapusty, mięsa, później włączyłem jeszcze sałatę, ogórki, pomidory. Problemy jak były tak są.

O czy może świadczyć lekkie pieczenie (lekki nacisk?) z lewej strony jelita grubego (nad biodrem)? Utrzymuję się ono już jakiś tydzień.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #67 : 09-07-2012, 09:19 »

Trzy dni? Trzy miesiące może być za mało. Trochę cierpliwości.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #68 : 09-07-2012, 11:10 »

Wczoraj rano zjadłem trochę masła. Przez cały dzień dokuczały mi jelita.
Od dzisiaj jestem na diecie monotematycznej, tzn. jem tylko blanszowaną białą kapustę(z oliwą, pieprzem, solą), ziemniaki w kapturkach, rosół, ryż biały, mięso wołowe.
Czuję się lepiej niż wczoraj.


Cytat
Można jakoś zastąpić to warzywo? Może kombinacją ogórka z czymś innym?

Cytat
Jeśli jutro nie będę miał dolegliwości, to pojutrze wprowadzę jakiś nowy produkt do diety, aby sprawdzić reakcję organizmu. Planuję zacząć od jabłka, następnie wprowadzę cytrynę abym mógł pić MO.

Wygląda na to, że nie masz jednego, stałego pomysłu na to jak się żywić. Próbujesz, zmieniasz, zmieniasz, próbujesz, znów zmieniasz.
Moim zdaniem zostań przynajmniej miesiąc na diecie monotematycznej. Potem co tydzień wprowadzaj 1 nowy produkt, nie częściej, bo reakcje alergiczne lub nietolerancja mogą nie nastąpić w ciągu jednego dnia - jak się spodziewasz. Nie wprowadzaj więcej niż 1 produktu naraz do diety, bo nie wiesz co Cię może uczulić/na co będziesz miał nietolerancję.

MO na początku raczej z octu jabłkowego niż z alocitu i cytryny, albo alocit z olejem. Ale tylko na początku, potem będziesz wprowadzać powoli składniki docelowego MO.

Polecam ponowne zaznajomienie się z lekturą portalu dotyczącym żywienia, w szczególności diety monotematycznej i najpierw przemyślenie tego, potem zebranie odpowiednich przepisów i dopiero działanie. Co nagle to po diable. Zacznij powoli i spokojnie, bo z tego co piszesz wynika, że wprowadzasz wciąż i zmieniasz i nic z tego nie wychodzi.
« Ostatnia zmiana: 09-07-2012, 11:14 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #69 : 09-07-2012, 12:18 »

Agnieszka, jest tak jak piszesz - ci chwila wprowadzam coś nowego. No ale jestem zdenerwowany, że choćbym nie wiem co robił to i tak mam problemy.

Nie wiem czy dobrze jest jeść dużo ziemniaków w skorupkach na diecie monotematycznej?
Będąc na takim żywieniu muszę ich jeść dość sporo, potrzebuję energii, a samo mięso jest niewystarczające.
Zapisane
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #70 : 09-07-2012, 20:14 »

Cytat od: Deidara
Nie wiem czy dobrze jest jeść dużo ziemniaków w skorupkach na diecie monotematycznej?Będąc na takim żywieniu muszę ich jeść dość sporo, potrzebuję energii, a samo mięso jest niewystarczające.

Komponuj posiłki tak, aby się najadać. Może spróbuj więcej jeść tłustego mięsa. Co do kapusty, jak będziesz mógł to spróbuj robić z niej świeże surówki.

Spokój, spokój, spokój. Tego właśnie trzeba się nauczyć przy dochodzeniu do zdrowia. Inaczej kręcimy się w kółko wokół własnej choroby. Przygotuj się do monodiety psychicznie i logistycznie, miej zapas jedzenia. Nie możesz głodować.

Ja też stosuję monodietę ze względu na alergie. Co tu dużo mówić, trzeba trochę odpuścić i zaufać, że będzie z czasem lepiej, dać szansę organizmowi żeby się uspokoił.
Pijesz kawę lub herbatę? Dla świętego spokoju warto i te napoje na razie sobie odpuścić. Do picia woda.
Zapisane

Zmiany na lepsze.
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #71 : 17-07-2012, 15:03 »

Czuję, że to nie jest nietolerancja pokarmowa.

Choćbym nie wiem co jadł, objawy są zawsze podobne.

Dostałem dziś wyniki badań na pasożyty. Trzy próbki, z czego z każdej wynik ujemny jeśli chodzi o obecność pasożytów.
Nie stwierdzono też krwi utajonej w próbce.

Badanie na obecność pasożytów nie obejmuje badania na obecność lamblii.
Coś mi mówi, że mam w sobie właśnie te stworzonka. Objawy by się zgadzały.

W dodatku mój brat też skarży się na podobne dolegliwości co ja, jednak występują one w mniejszym stopniu. Moja mama również ma pewne problemy z trawieniem.
To by wskazywało na lamblie.
Zastanawiam się gdzie wykonać badania na ich obecność. U mnie w mieście ciężko.
Może tu: http://www.laboratoriumfelix.com/

Z tego co czytałem, to raczej nie ma skutecznych naturalnych metod pozbycia się lamblii, ale może wiadomo jakie produkty im szkodzą?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #72 : 17-07-2012, 15:07 »

Macie lamblie genetyczne?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
xxlilithxx
« Odpowiedz #73 : 17-07-2012, 15:20 »

A to nałukowcy amerykańscy nie odkryli jeszcze genu lamblii?
Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #74 : 17-07-2012, 15:55 »

No ba, jestem tak samo pewny, że to lamblie jak kiedyś byłem pewien, iż mam drożdżycę jelit. (Nie będę dodawał, że leczyłem się na nią pół roku, po czym okazało się, że to co innego...)

Przypomnę objawy tak w skrócie:
-biegunki (głównie rano)
-wzdęcia (prawie zawsze rano, po śniadaniu zwykle mam spokój z jelitami. Ok. godziny 18-19 coś się zaczyna dziać z lewej strony jelita grubego, jakby mi pulsowało, wtedy też tworzą się wzdęcia. Trwa to zwykle do ok. 60 minut)
-ból, pieczenie jelita grubego z lewej strony.
-jakby skurcze jelita, dyskomfort
-na twarzy, plecach jakby pryszcze, po wyciśnięciu których pojawia się zółta maź
-często lekki katar, zdarza się zatkany nos.
-bardzo częste odbijanie
-zdarza się zgaga
-bardzo duże worki pod oczami rano, w ciągu dnia troszkę zanikają, ale i tak są mocno widoczne
-zmęczone oczy
-zmęczenie
-częste wypróżnienia (4-5 razy)

Piję MO z olejem kukurydzianym, piję KB dwa razy dziennie z ostropestem, zakraplam nos kroplami z alocitu rozcieńczonego wodą, ssę olej.

Choćbym nie wiem co zjadł, to objawy i tak są zawsze podobne.

Zauważyłem, że nieraz zdarzają się "lepsze dni", gdzie objawy ze strony jelit są o wiele mniejsze. Kilka razy wydawało mi się iż zostałem wyleczony, po czym wszystko wraca do "normy"

ps.
Dodam jeszcze, że schudłem jakieś 3 kg w ciągu ostatniego miesiąca i ciężko mi przytyć. Jem sporo.
« Ostatnia zmiana: 17-07-2012, 17:54 wysłane przez Deidara » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #75 : 17-07-2012, 20:43 »

Jak długo prowadziłeś monodietę? Przypominam że monodietę należy prowadzić długo - kilka miesięcy, pół roku, rok a może dłużej.
http://www.bioslone.pl/dietamonotematyczna
Podczas monodiety nie spożywa się glutenu.
« Ostatnia zmiana: 17-07-2012, 20:50 wysłane przez Spokoadam » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #76 : 17-07-2012, 21:09 »

4-5 dni.

Zamierzam najpierw zrobić badania na obecność lamblii.
Jeśli wynik będzie negatywny, to dopiero będę myślał o wzięciu się na poważnie za monodietę.

Notatka:
Przez ostatnie 3 dni nie jadłem mięsa. Chciałem sprawdzić czy odczuję jakąś różnicę. Zamiast tego spożywałem gotowane ziarna soi. Nic się nie zmieniło. Zauważyłem za to w kale niestrawione do końca właśnie te ziarna.

Mam 22 lata. Zawsze odżywiałem się lepiej niż przeciętny człowiek. To nie jest sprawiedliwe, że mam takie problemy. Alkoholu po raz pierwszy napiłem się w wieku osiemnastu lat... nigdy nie paliłem...
Mam nadzieje, że to te lamblie, jeśli nie to kończą mi się opcje.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #77 : 17-07-2012, 21:14 »

4-5 dni.

Zamierzam najpierw zrobić badania na obecność lamblii.
Jeśli wynik będzie negatywny, to dopiero będę myślał o wzięciu się na poważnie za monodietę.

Notatka:
Przez ostatnie 3 dni nie jadłem mięsa. Chciałem sprawdzić czy odczuję jakąś różnicę. Zamiast tego spożywałem gotowane ziarna soi. Nic się nie zmieniło. Zauważyłem za to w kale niestrawione do końca właśnie te ziarna.

Mam 22 lata. Zawsze odżywiałem się lepiej niż przeciętny człowiek. To nie jest sprawiedliwe, że mam takie problemy. Alkoholu po raz pierwszy napiłem się w wieku osiemnastu lat... nigdy nie paliłem...
Mam nadzieje, że to te lamblie, jeśli nie to kończą mi się opcje.
Koleiny kandydat na długoletniego, posłusznego, członka Forum, który na pewno wiele wniesie. smile
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #78 : 18-07-2012, 06:21 »

Mam nadzieje, że to te lamblie, jeśli nie to kończą mi się opcje.
A gdzie tam, na pewno coś wymyślisz, takiego naukowego i medycznego...
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #79 : 18-07-2012, 12:52 »

Deidara znam sporo osób, które mają prawie identyczne objawy jak ty opisałeś i jakoś nikomu nie przyszło do głowy, że ma lamblie. Jeśli już to marudzili coś o ZJD msn-wink
Właściwie połowę z twoich objawów też miewam i jaki z tego wniosek? Mam lamblie?
Pijesz MO 4,5 miesiąca i już chciałbyś, aby wszystko było cacy.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!