Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nietolerancja histaminy - walka przy pomocy MO i SO  (Przeczytany 23563 razy)
Nieskazitelny
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 07.05.12
Wiadomości: 6

« : 31-05-2012, 17:37 »

Zainteresowałem się MO i Ssaniem oleju słonecznikowego w momencie pojawienia się u mnie egzemy. Do tej pory sądziłem iż jest to alergia, ale dochodzę do tego iż jest to nietolerancja histaminy. Stosuję zamiast cytryny (ocet jabłkowy), okazuje się niestety iż on także posiada dużą ilość histaminy.

Podczas kuracji widzę efekty oczyszczania, nigdy nie miałem kataru obecnie jest on na tyle odczuwalny iż czuję że jest to efekt odtruwania. Ponadto odczuwam świąd skóry po produktach histaminowych ( a także jajkach - które nie posiadają histaminy, ale na nią ponoć wpływają). A także wzmożone kichanie, co kiedyś objawiało się jedynie w stanach chorobowych. Czy ma Pan może jakieś rady dot. mojego przypadku?. MO stosuje rano/w nocy (na czczo). Natomiast olej ssę rano i na noc (na czczo). Kontynuować kurację z octem jabłkowym?. Czy może wdrożyć jakieś środku farmakologiczne.

Czy istnieje taka szansa iż histamina w organiźmie się wyrówna? drugie pytanie Jaka może być przyczyna takich zaburzeń? Dodam jedynie że od 3 lat odżywiam się racjonalnie i świadomie, produktami uznanymi za odżywcze. Eliminując pieczywo, wdrażając kasze, ryże, dużo warzyw i owoców. Z racji uprawiania sportu, utrzymałem mięso na zrównoważonym poziomie kwasowo-zasadowym.

Wyeliminowałem ostatnimi czasy nabiał (zauważalna poprawa), a także naszą polską kaszę jęczmienną z warzywami (sądząc iż powodem jest gluten). Mogę ją przywrócić?
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #1 : 31-05-2012, 19:19 »

Cytat
Czy ma Pan może jakieś rady dot. mojego przypadku?.
Przypadek jak przypadek, nic nadzwyczajnego, ludzie z tego wychodzą, najpierw lektura portalu i książek, potem to już wszystko będzie jasne.
Cytat
Z racji uprawiania sportu, utrzymałem mięso na zrównoważonym poziomie kwasowo-zasadowym.
Mięso musi być, a sport to już niekoniecznie.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Nieskazitelny
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 07.05.12
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #2 : 03-06-2012, 08:36 »

A czy zasadnym jest eliminowanie produktów histaminowych? Czy mogę zachować produkty które bądź co bądź histaminę zawierają, w większej lub mniejszej ilości. Licząc iż MO i SO zmotywuje organizm do wykonania swojej roboty.
Zauważyłem iż smak oleju w SO już nie jest tak 'toksyczny' jak wcześniej, także odczuwalny jest duży wpływ na oczyszczanie organizmu. Natomiast MO nie 'odczuwam' bezpośrednio, być może to dobrze, a naprawa następuje spokojnie i sukcesywnie.
I co z tym octem jabłkowym w MO? Czy zostawić czy zamienić na podwójną dawkę ALOcitu. Czyli zastosować formułę: 10ml oliwa z oliwek + 20 ALOcit. Pytam bo zrobiłem kilkudniową przerwę od MO i skóra jak by mniej sucha, dziś powrót do MO z octem i wysuszenie już zauważalne.
Przypomnę jedynie iż główny mój problem to egzema na prawej dłoni. Stosuje Alantan Plus bezpośrednio, ale nie widzę znacznej poprawy. Przez pewien czas stosowałem Olej słonecznikowy + ocet jabłkowy polecany przez Mistrza, ale też z miernym skutkiem, może właśnie przez ten ocet? Widzę jeszcze 2 opcje: sam olej słonecznikowy albo ALOcit/Aloes. Jakieś sugestie?
« Ostatnia zmiana: 03-06-2012, 08:46 wysłane przez Nieskazitelny » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #3 : 03-06-2012, 08:54 »

Co to jest SO? I co rozumiesz pod pojęciem produkty histaminowe?
Zapisane

Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #4 : 03-06-2012, 11:09 »

A czy zasadnym jest eliminowanie produktów histaminowych?
Zasadnym w Twoim przypadku jest przeprowadzenie diety prozdrowotnej.

I co z tym octem jabłkowym w MO? Czy zostawić czy zamienić na podwójną dawkę ALOcitu. Czyli zastosować formułę: 10ml oliwa z oliwek + 20 ALOcit. Pytam bo zrobiłem kilkudniową przerwę od MO i skóra jak by mniej sucha, dziś powrót do MO z octem i wysuszenie już zauważalne.
Przypomnę jedynie iż główny mój problem to egzema na prawej dłoni. Stosuje Alantan Plus bezpośrednio, ale nie widzę znacznej poprawy. Przez pewien czas stosowałem Olej słonecznikowy + ocet jabłkowy polecany przez Mistrza, ale też z miernym skutkiem, może właśnie przez ten ocet? Widzę jeszcze 2 opcje: sam olej słonecznikowy albo ALOcit/Aloes. Jakieś sugestie?


Sugestie: Nie kombinuj jak dziki koń pod górę.
« Ostatnia zmiana: 03-06-2012, 16:57 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Nieskazitelny
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 07.05.12
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #5 : 03-06-2012, 12:30 »

Cytat
Co to jest SO?
Ssanie Oleju

Cytat
produkty histaminowe?
Bezpośrednio: Pomidory i przetwory, szpinak, octy, produkty fermentowane (maślanka, kefir) kiszone (kapusta kiszona), cytrusy
Pośrednio: Jajka

W tych czasach to już nie wiadomo co i jak wpływa negatywnie na człowieka.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 03-06-2012, 12:38 »

Histamina występuje naturalnie w organizmie ludzkim, pełni funkcję mediatora procesów zapalnych, neuroprzekaźnika oraz pobudza wydzielanie kwasu żołądkowego.

Produkty roślinne nie zawierają histaminy, a jedynie lektyny pobudzające receptory histaminowe.
« Ostatnia zmiana: 03-06-2012, 12:40 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Nieskazitelny
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 07.05.12
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #7 : 04-06-2012, 11:08 »

A jak zapatrujecie się na stosowanie (przez krótki czas - 2/3 miesiące) preparatów
-antyhistaminowych np. Zyrtec, Alertec, Allegra itd lub
-wpływających na regulację histaminy DAO - np. Swanson DAOsin
Tylko i wyłącznie w celu załagodzenia objawów obecnej pokrzywki. Realizując tym samym politykę prozdrowotną i oczyszczając się przy pomocy SO i MO oraz eliminując sukcesywnie potrawy które wywołują patologię w postaci pokrzywki.

Cytat
lektyny pobudzające receptory histaminowe
tak czy owak, wpływają pośrednio na histaminę, która mylnie odbiera lektyny jako zagrażające dla funkcjonowania organizmu.
Zapisane
Nieskazitelny
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 07.05.12
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #8 : 05-06-2012, 10:52 »

tak się jeszcze zastanawiam czy aby źródłem moich problemów nie jest nikiel. Od niedawna mam aparat ortodontyczny. Dotykając językiem metalowych elementów aparatu, odczuwam pieczenie. Do tej pory zauważałem suchość skóry  np. po zielonej herbacie, pomidorach, sałacie itp. W momencie założenia drugiego łuku. Pojawił się problem z tą nieszczęsną egzemą, z opóźnieniem co prawda ale jest.
« Ostatnia zmiana: 05-06-2012, 11:10 wysłane przez Nieskazitelny » Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #9 : 05-06-2012, 11:47 »

A jak zapatrujecie się na stosowanie (przez krótki czas - 2/3 miesiące) preparatów
-antyhistaminowych np. Zyrtec, Alertec, Allegra itd lub
-wpływających na regulację histaminy DAO - np. Swanson DAOsin
 Realizując tym samym politykę prozdrowotną i oczyszczając się przy pomocy SO i MO


Polityka prozdrowotna wyklucza stosowanie tych leków.
Zapisane

Nieskazitelny
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 07.05.12
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #10 : 06-06-2012, 14:10 »

Pytanie do Mistrza lub Zibiego.

Czy jest metoda by zmienić miejsce wysieku surowicznego w powstałym stanie zapalny, który trwa już ok. 2 miesięcy z większym bądź mniejszym natężeniem. Stosuje SO, także chciałbym by toksyny były uwalniane wraz ze śliną do oleju, rano i wieczorem.

Przypominam sobie iż Mistrz zalecał w przypadkach szczególnych krótkotrwałe stosowanie kortykosteroidów, może wygojenie przy ich pomocy egzemy spowoduje iż organizm zmieni swoje źródło wydalania toksyn.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #11 : 06-06-2012, 15:21 »

Cytat
może wygojenie przy ich pomocy egzemy spowoduje iż organizm zmieni swoje źródło wydalania toksyn.
Tak - może zrobi cystę, może zrobi ropnia, może będzie to torbiel, może zajmie się jakimś organem wewnętrznym, może posunie się jeszcze dalej i zrobi jakąś inną niespodziankę, na pewno bardziej upierdliwą niż to co jest.
« Ostatnia zmiana: 06-06-2012, 15:27 wysłane przez Spokoadam » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Travis
« Odpowiedz #12 : 06-06-2012, 15:43 »

@Nieskazitelny - Ciesz się, że w ogóle dochodzi do ewakuacji lektyn czy innych toksyn.
Ja mam egzemę na zewnętrznych stronach dłoni i palcach od przynajmniej 1,5 roku, gdyby nie owa egzema, to bym chyba nie wyszedł żywy z tego szpitala rok temu. Tyle lektyn i chemii (toksyn) co mi się przez to wylało, to można by wiadro napełnić.
Zapisane
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #13 : 06-06-2012, 17:46 »

Zainteresowałem się MO i Ssaniem oleju słonecznikowego w momencie pojawienia się u mnie egzemy. Do tej pory sądziłem iż jest to alergia, ale dochodzę do tego iż jest to nietolerancja histaminy.

Egzema, jak już napisał Travis, jest tylko objawem eliminacji toksyn bądź antygenów np. lektyn pokarmowych przez skórę. Histamina pełni funkcję pośrednią - mediatora stanu zapalnego, czyli w dużym skrócie - umożliwa odbycie się stanu zapalnego.

Niektóre produkty, a dokładniej lektyny w nich zawarte, stymulują wydzielanie histaminy przez organizm, nie jest to jednak ich wada. Wadliwa może być śluzówka układu pokarmowego, która jest podziurawiona nadżerkami, przez które dostają się owe lektyny do obiegu krwi. Wtedy dopiero podnosi się alert histaminowy i dochodzi do ewakuacji szkodliwych substancji poprzez miejscowe stany zapalne.
Wniosek jaki mógłbyś wyciągnąć po zapoznaniu się z artykułem o MO jest taki, że problem dotyczy nie produktów, nie nietolerancji histaminy (czy to w ogóle możliwe?), ale kondycji Twojego układu pokarmowego, a co dalej za tym idzie - kondycji Twojego organizmu w ogóle.

Czy jest metoda by zmienić miejsce wysieku surowicznego w powstałym stanie zapalny, który trwa już ok. 2 miesięcy z większym bądź mniejszym natężeniem. Stosuje SO, także chciałbym by toksyny były uwalniane wraz ze śliną do oleju, rano i wieczorem.

Przypominam sobie iż Mistrz zalecał w przypadkach szczególnych krótkotrwałe stosowanie kortykosteroidów, może wygojenie przy ich pomocy egzemy spowoduje iż organizm zmieni swoje źródło wydalania toksyn.

Zanim zdecydujesz się na blokowanie egzemy farmakologicznie, zapoznaj się z metodami proponowanymi na Biosłone: Dieta prozdrowotna i Dieta monotematyczna przy cieżkich przypadkach alergii. Z tymi metodami masz szansę wyjść z egzemy. Ze sterydami odkładasz problem na później, a na dłuższą metę pogłębiasz go. Sterydy mają swoje uzasadnienie w skrajnych przypadkach, bowiem są to leki, które mogą uratować życie, ale czy Ty jesteś w takiej sytuacji?

Oprócz tego warto by zacząć od proponowanej lektury podręczników "Zdrowie na własne życzenie", która daje wiedzę niezbędną dla zrozumienia organizmu i zdrowia, do którego dążymy.
« Ostatnia zmiana: 06-06-2012, 18:02 wysłane przez Liwia » Zapisane

Zmiany na lepsze.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!