Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciała Ketonowe  (Przeczytany 7728 razy)
Piotrek007r
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.05.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 52

« : 14-06-2012, 17:11 »

Jestem 14 dzień na DP 1 i sprawdziłem dzisiaj zawartość ciał ketonowych we krwi. Wyszło między +/- a +.
Gdzieś wyczytałem że dopuszczalna jest taka ilość chociaż powszechnie się mówi że ciała ketonowe w moczu to niezdrowa rzecz.

Aktualnie jem 50-60g czystych węglowodanów dziennie i posiłki są bogate w tłuszcz.

Powinienem zwiększyć ilość węgli aby nie było ciał ketonowych czy zostawić jak jest?

Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1 : 14-06-2012, 17:50 »

Piotrek007r - węgiel zmniejszyć, lato idzie!
A tak na poważnie, to czego Ty szukasz po 14 dniach DP? Daj sobie na luz i rób swoje. Po 3 -5 latach zrobisz wyniki, jak zechcesz!
Zapisane
Piotrek007r
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.05.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #2 : 14-06-2012, 18:03 »

To nie są wyniki jako takie, po prostu sika się na pasek i tyle:)


Pytanie trochę z innej beczki:

Codzienna jajecznica na śniadanie zaczyna mi boczkiem wychodzić. Nie mam za bardzo pomysłu czym ją zastąpić.
Kozaczku jakie inne treściwe potrawy znasz które świetnie pasują na śniadanie, wystarczy jedna:)

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22042.0
Tutaj same jaja albo dania obiadowe
« Ostatnia zmiana: 14-06-2012, 18:10 wysłane przez Piotrek007r » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #3 : 14-06-2012, 18:06 »

No dobrze, a jak będziesz miał jakąś infekcję, to też będziesz się zastanawiał co z nią zrobić?
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Piotrek007r
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.05.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #4 : 14-06-2012, 18:15 »

No dobrze, a jak będziesz miał jakąś infekcję, to też będziesz się zastanawiał co z nią zrobić?

a czy to jest porównywalne do infekcji?

Też jeszcze zależy jakiej infekcji

Infekcje gardła zostawiłbym w spokoju i bym spokojnie odchorował
Infekcję opon mózgowych już raczej nie.
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #5 : 14-06-2012, 19:15 »

Jestem 14 dzień na DP 1 i sprawdziłem dzisiaj zawartość ciał ketonowych we krwi. Wyszło między +/- a +.

Czy takie badania sprawiają, że jesteś zdrowszy? Jak dla mnie temat do działu pacjentów.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #6 : 14-06-2012, 19:16 »

Cytat
Codzienna jajecznica na śniadanie zaczyna mi boczkiem wychodzić. Nie mam za bardzo pomysłu czym ją zastąpić.

Przecież na śniadanie można jeść mięso (czy też ryby) zrównoważone surówkami lub ogórkiem kiszonym. Jak sobie upieczesz kawał mięsa, będziesz miał na ciepło na obiad i na pewno wystarczy na następny dzień na śniadanie. Można zjeść wtedy już na zimno i będzie z tym jeszcze mniej roboty, niż przy smażeniu jajecznicy. Przełożysz liściem sałaty, dodasz kalafiora i masz pyszne śniadanko.

Poszukaj przepisów w dziale kulinarnym, nie tylko w wątku DP I. Można tam znaleźć różne dania, które pasują do DP I, a nie zostały umieszczone w podanym przez Ciebie wątku.

Czy Ty aby na pewno równoważysz mięso surówkami? Coś mi się wydaje, że nie. Liczysz jakieś gramy "czystych węglowodanów", zamiast zdrowo jeść smile

Cytat
Gdzieś wyczytałem że dopuszczalna jest taka ilość chociaż powszechnie się mówi że ciała ketonowe w moczu to niezdrowa rzecz.

A ja gdzieś wyczytałam (gdzieś, czyli w internecie i gazetach) i powszechnie się mówi, że żeby być zdrowym, to trzeba często się badać, chodzić do lekarzy i jeść suplementy. Odkąd robię odwrotnie - jest dobrze smile
« Ostatnia zmiana: 14-06-2012, 19:20 wysłane przez Agata » Zapisane
Piotrek007r
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.05.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #7 : 14-06-2012, 19:52 »

Cytat
Czy Ty aby na pewno równoważysz mięso surówkami? Coś mi się wydaje, że nie. Liczysz jakieś gramy "czystych węglowodanów", zamiast zdrowo jeść

Generalnie to jem więcej warzyw niż mięsa, czy zdrowo to nie wiem bo trzymam się ściśle zasad DP 1.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!