Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 10:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szczepienia z nagonką  (Przeczytany 340276 razy)
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #40 : 03-07-2012, 20:56 »

Ja bym powiedziała, że ludzie wolą nie wiedzieć, wolą się nie edukować. Co kiedyś usłyszeli, ktoś powiedział, to do teraz jest święte!
Osobiście czuję, że coraz bardziej zamykam się w sobie, siedzę cicho. Cokolwiek nie powiesz, brane jest przeciwko tobie!
Pewne wiadomości, badania, informacje są dla ludu nie do przyjęcia.
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #41 : 03-07-2012, 21:20 »

Masz rację Kozaczku. W dniu dzisiejszym sam doświadczyłem czegoś podobnego. Zderzamy się ze ścianą.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #42 : 04-07-2012, 00:30 »

To nic nie szkodzi. Ściana też nie jest wieczna. To mur, który mozna rozbić. Ale trzeba działać,sam sie nie zburzy. Twój głos jest ważny, Twoje działanie jest ważne. Moje też. Strach jest złym doradcą. Rozsyłajcie teksty, włączcie się. Ja pewnie powinnam się bać... ale się nie boję smile
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #43 : 04-07-2012, 01:37 »

Wersja rosyjska

Когда начнется пандемия? Обязательная вакцинация в Польше.
На этот раз ни правительство, ни министр здравоохранения не будет иметь право ничего сказать. Они будут должны ПОКУПАТЬ вакцину и все поляки будут вынуждены их введения. И это не теория заговора.
Сейчас в парламенте (и только один голос в против), подталкивает к изменению Закона о предупреждении эпидемий и Закона о санитарной инспекции. Поправки, в частности, полагаются на расширении обязательства вакцинации на всех поляков (а не только детей, как было до сих пор), изменении определения инфекционных заболеваний (в настоящее время это просто любое заболевание, вызванное биологическими возбудителями), расширение полномочий инспекции санитарного надзора за исполнением обязанности по вакцинации (до сих пор это был лишь общий надзор вакцинации), а также изменения в правилах ограничения (например, физической силы) в применении медицинских процедур.
С этого момента это исключительно под наблюдением врача и медицинского персонала, больше не нужны, ни полиция, ни решение суда, хватит решение врача. Пока что польский министр здравоохранения принимал решение об объявлении эпидемии, а теперь будет "решать" главный санитарный врач по приказу институтов ЕС безопасности эпидемии. Министр здравоохранения будет полностью проигнорирован, и его роль сводится к плательщику вакцины.
Тогда будет также шифрование данных о заболеваемости (планируется платный доступ к данным, только для тех, у которых контракт с системой Sentinel, единственным владельцем которой будет Санэпиднадзор). Проект также устраняет весь социальный и государственный контроль за деятельностью Санэпиднадзора. Отменяется регистрацию и хранение данных о распространенности болезни в больницах, клиниках и лабораториях - все будет только через компьютерную систему Sentinel Санэпиднадзора.
Изменения также устраняются финансирование отчетности о побочных реакциях.
Полномочия Санэпиднадзора во время расследования эпидемии будут больше, чем военные, полицейские, прокурора и суда, и будут осуществляться без какого-либо контроля. Санэпиднадзор будет иметь право проверять все контакты (в том числе телефонные и электронные) подозреваемых лиц или риска инфекционных заболеваний (то есть, в соответствии с новым определением, все болезни), на вход в квартиру, применение силы в отношении гражданина - и все это без необходимости получения разрешения суда, без контроля полиции. Санитарный контроль будут иметь больше полномочий, чем спецслужбы а министр здравоохранения теряет право издавать нормативные акты, регулирующие его работу, а также использовать внутренние процедуры.
Это изменение устанавливается после первого голосования в парламенте (состоялось 15/06/2012, заседание № 16, голосование № 15) и было поддержано всеми парламентскими партиями и клубами. Никто не воздержался, один голос против.
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #44 : 04-07-2012, 08:31 »

Oto list otwarty w sprawie nowelizacji ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu
chorób zakaźnych na podstawie druku sejmowego 293 i 416.
http://iddd.de/SenatLO.pdf
Wklejajcie i rozsyłajcie gdzie się da, zamieszczajcie też na Facebooku.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #45 : 04-07-2012, 09:22 »

Prawa międzynarodowe, które nie obowiązują w Polsce

Karta Praw Pacjenta na podstawie Deklaracji Praw Pacjenta WHO


Każdy ma prawo do poszanowania swojej osoby jako osoby ludzkiej.

Każdy ma prawo do samodecydowania.

Każdy ma prawo do poszanowania integralności fizycznej i psychicznej oraz do poczucia bezpieczeństwa swojej osoby.

Każdy ma prawo do poszanowania swojej prywatności.

Każdy ma prawo do poszanowania wyznawanych przez niego wartości moralnych i kulturowych oraz do poszanowania swoich przekonań religijnych i filozoficznych.

Każdy ma prawo do ochrony zdrowia na poziomie, jaki zapewniają działania w dziedzinie prewencji i opieki zdrowotnej oraz do wykorzystywania możliwości osiągnięcia najlepszego możliwego poziomu zdrowia.

http://www.prawapacjenta.eu/index.php?pId=444
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #46 : 04-07-2012, 11:22 »

Prawa międzynarodowe, które nie obowiązują w Polsce

Karta Praw Pacjenta na podstawie Deklaracji Praw Pacjenta WHO


Każdy ma prawo do poszanowania swojej osoby jako osoby ludzkiej.

Każdy ma prawo do samodecydowania.

Każdy ma prawo do poszanowania integralności fizycznej i psychicznej oraz do poczucia bezpieczeństwa swojej osoby.

Każdy ma prawo do poszanowania swojej prywatności.

Każdy ma prawo do poszanowania wyznawanych przez niego wartości moralnych i kulturowych oraz do poszanowania swoich przekonań religijnych i filozoficznych.

Każdy ma prawo do ochrony zdrowia na poziomie, jaki zapewniają działania w dziedzinie prewencji i opieki zdrowotnej oraz do wykorzystywania możliwości osiągnięcia najlepszego możliwego poziomu zdrowia.

http://www.prawapacjenta.eu/index.php?pId=444
O, i tego możecie się domagać. To jest możliwe do uzyskania, jeśli gdzie indziej jest. Ale i tak będzie gorzej, bo w Polsce z egzekucja prawa jest kiepsko. List otwarty w sprawie szczepień to z całym szacunkiem, można sobie o kant du.. rozbić, jeśli  sprawa się nie zmieni u możnych, to oddolnie w Polsce na pewno nie, bo to niemożliwe. Dobrze było by zdawać sobie sprawę w jakiej jest się sytuacji.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #47 : 04-07-2012, 11:31 »

List otwarty w sprawie szczepień to z całym szacunkiem, można sobie o kant du.. rozbić, jeśli  sprawa się nie zmieni u możnych, to oddolnie w Polsce na pewno nie, bo to niemożliwe. Dobrze było by zdawać sobie sprawę w jakiej jest się sytuacji.
Celem publikowania treści listu otwartego jest przede wszystkim uświadomienie jak największej grupie spośród naszego społeczeństwa realnej skali zagrożenia wynikającego z wprowadzenia zmian w tej ustawie.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #48 : 04-07-2012, 11:33 »

Cytat
List otwarty w sprawie szczepień to z całym szacunkiem, można sobie o kant du.. rozbić, jeśli  sprawa się nie zmieni u możnych, to oddolnie w Polsce na pewno nie, bo to niemożliwe.
Wprost przeciwnie: tylko działania oddolne mają sens i przyszłość. Problem w tym, że ich nie ma, bo wszyscy uważają, że jego głos się nie liczy. A przecież miliom głosów składa się z pojedynczych głosów. A to już jest siła!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #49 : 04-07-2012, 11:37 »

List otwarty w sprawie szczepień to z całym szacunkiem, można sobie o kant du.. rozbić, jeśli  sprawa się nie zmieni u możnych, to oddolnie w Polsce na pewno nie, bo to niemożliwe. Dobrze było by zdawać sobie sprawę w jakiej jest się sytuacji.
Celem publikowania treści listu otwartego jest przede wszystkim uświadomienie jak największej grupie spośród naszego społeczeństwa realnej skali zagrożenia wynikającego z wprowadzenia zmian w tej ustawie.
No właśnie - jeśli się nie wie, co się pisze, wypisuje się bzdury. Celem listu otwartego nie jest wywarcie wpływu na adresata, tylko podanie do publicznej wiadomości jego treści po to, żeby adresat nie mógł się tłumaczyć wzorem niemieckich faszystów, że niczego nie wiedział. Teraz wie i - co najważniejsze - my wiemy, że on wie.
« Ostatnia zmiana: 04-07-2012, 11:39 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #50 : 04-07-2012, 11:52 »

List otwarty w sprawie szczepień to z całym szacunkiem, można sobie o kant du.. rozbić, jeśli  sprawa się nie zmieni u możnych, to oddolnie w Polsce na pewno nie, bo to niemożliwe. Dobrze było by zdawać sobie sprawę w jakiej jest się sytuacji.
Celem publikowania treści listu otwartego jest przede wszystkim uświadomienie jak największej grupie spośród naszego społeczeństwa realnej skali zagrożenia wynikającego z wprowadzenia zmian w tej ustawie.
No właśnie - jeśli się nie wie, co się pisze, wypisuje się bzdury. Celem listu otwartego nie jest wywarcie wpływu na adresata, tylko podanie do publicznej wiadomości jego treści po to, żeby adresat nie mógł się tłumaczyć wzorem niemieckich faszystów, że niczego nie wiedział. Teraz wie i - co najważniejsze - my wiemy, że on wie.
Adresat nie będzie się tłumaczył, tylko zastosuje już dawno przygotowana instrukcje  na taka sytuacje. To, ze my wiemy i on wie niczego nie zmienia, bo z tego nic nie wynika, a jakiegoś sadu i tak nie będzie. Chyba, ze Mistrz ma na myśli ten ostateczny. Pisać oczywiście można, szkodliwe to nie jest, ale nieefektywne i naiwne tak. Jedynym plusem jest świadomość, ze się jednak coś zrobiło.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #51 : 04-07-2012, 11:57 »

Cytat
Jedynym plusem jest świadomość, ze się jednak coś zrobiło.
Plusem, i to konkretnym, jest to, że się coś zrobiło i robi. Cały Ruch Biosłone jest oparty na działaniach oddolnych - takim podgryzaniu korzeni. A w ogóle, to nie lubię palantów, którzy nie ruszą dupy, bo to i tak nic nie da. Palant zawsze jest palantem - w tym co robi i w tym co pisze.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #52 : 04-07-2012, 12:04 »

Irek, w związku z  jego stanowiskiem, zapewne chętnie da się zaszczepić.
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #53 : 04-07-2012, 12:24 »

Czy w ogóle ten nowy zapis politykierów jest zgodny z konstytucją?
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #54 : 04-07-2012, 12:29 »

Cytat
Jedynym plusem jest świadomość, ze się jednak coś zrobiło.
Plusem, i to konkretnym, jest to, że się coś zrobiło i robi. Cały Ruch Biosłone jest oparty na działaniach oddolnych - takim podgryzaniu korzeni. A w ogóle, to nie lubię palantów, którzy nie ruszą dupy, bo to i tak nic nie da. Palant zawsze jest palantem - w tym co robi i w tym co pisze.
Bioslone się udało. Gratuluje. Ale tylko na małą skale, niestety, nie udało się wyjść szerzej do społeczeństwa. Gdzieś są wiec błędy. Jeśli masz coś zrobić na odpiernicz, czyli miedzy innymi nie efektywnie, to lepiej nie robić tego wcale. To pierwsza zasada jeśli chce się odnieść sukces. List otwarty ma oczywiście na celu wywarcie wpływu na Adresacie. Po to go publikujecie, żeby dowiedziała się jak największa liczba ludzi aby w ten sposób wywrzeć wpływ na Adresata, którym jest władza, bo tylko oni mogą coś zmienić. Szczepić  się nie pozwolę. Ja z kolei nie lubię chamów, wiec rożne są kryteria dobierania przyjaciół.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #55 : 04-07-2012, 12:32 »

Dupki mówienie im prawdy w oczy zawsze nazywają chamstwem, bo to dupki.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #56 : 04-07-2012, 12:42 »

Dobrze z tym chamem to z kolei ja nie przemyślałem. Uznaje podobne wypowiedzi Mistrza w tym tonie jako w porządku, bo tez tak robię. smile Po co gromadzić w sobie negatywne emocje, wiadomo, ze to powoduje toksemie, należy sobie ulżyć. Ale tego palanta odbijam, bo w tym temacie to Mistrz się myli, co do skuteczności takich działań, co niestety czas pokaże. Trzeba sobie zadać trud, wymyślić coś innego, inny sposób działania, coś co zaskoczy, coś na co nie będą przygotowani.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #57 : 04-07-2012, 12:48 »

Czy Irek w ogóle czytał ustawę, skoro tak śmiało twierdzi, że szczepić się nie pozwoli?
Skoro uważasz, że działania Biosłone są bez sensu to nie rozumiem co tu robisz i dlaczego w ogóle zabierasz głos? Przyglądać się z boku i wypowiedzieć się to większość lubi, gorzej z działaniem.
Bylibyśmy przeszczęśliwi, gdyby zamiast twierdzenia, że coś jest do bani, padła konkretna propozycja rozwiązująca problem. W innym wypadku nie jesteś godnym uwagi adwersarzem. Paplanie jest modne na Kafeterii.
Wymyśl to "coś", bo czas leci.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #58 : 04-07-2012, 13:51 »

Szpilka przestań kąsać! Wobec przymusu  jaki proponuje ustawa nie da się nic zrobić. Bioslone wychwalam, na cały świat, tu jednak chodzi o konkretny temat a Ty tego nie zauważyłaś. Chcesz to sobie działaj ale i tak nic nie zdziałasz, aż ktoś nie wymyśli własnie tego czegoś. Ja niestety nie uczynię Cie przeszczęśliwa, bo nie mam takiego pomysłu. Jeśli coś wymyśle to dostaniesz maila. Tak wiec czekaj w napięciu i nie marnuj energii na takie posty. Lepiej tez pomyśl. smile
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #59 : 04-07-2012, 14:11 »

Mam alergię na biernych, wymądrzających się dupków, którzy na dodatek zniechęcają innych do czynu, zwłaszcza w miejscu, którego działania mają otworzyć innym oczy na to, co dookoła się dzieje. Kiedyś nikt by nie pomyślał o szczepieniach w negatywny sposób, dzisiaj powstają portale, które zrzeszają tysiące ludzi nieszczepiących się a przynajmniej zastanawiających się nad sensem szczepień. Nawet w mediach podejmuje się coraz częściej ten temat. Potrzeba było lat na to, ale dzięki tym z pozoru nic nie przynoszącym krokom dzisiaj inaczej myślimy o medycynie. I to jest sukces, którego dupki nie potrafią zrozumieć. 
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!