Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szczepienia z nagonką  (Przeczytany 338830 razy)
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #180 : 10-07-2012, 12:55 »

Na Nowym Ekranie pojawiły się takie artykuły:

http://mikro-makro.nowyekran.pl/post/68012,depopulacja-iglami

http://maciejka.nowyekran.pl/post/68034,sejm-senat-rp-ludobojcy
Zapisane
Zuzanka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 69
MO: 01.01.2009
Skąd: Stary Sącz
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #181 : 10-07-2012, 15:14 »

niezaleznatelewizja.pl
http://www.vismaya-maitreya.pl/teorie_spiskowe_alternews_09_07_2012_-_przymusowe_szczepienia_w_polsce_lektor_pl_video.html
Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #182 : 10-07-2012, 16:30 »

Jeśli znacie jakichś celebrytów, osoby publiczne, aktorów itp. to też warto ich poinformować. Ja zainteresowałam Dorotę Wróblewską (moda) http://dorotawroblewska.pl/cafe-latte/stop-przymusowym-szczepieniom/.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #183 : 10-07-2012, 21:12 »

Z Onetu:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gis-obowiazek-szczepien-nie-jest-rownoznaczny-z-pr,1,5181240,wiadomosc.html

"Jak podkreślił Biliński, w Polsce notowany jest wysoki odsetek osób poddających się szczepieniom (95-98 proc.), co lokuje Polskę wśród krajów najlepiej zabezpieczonych przed chorobami zakaźnymi.

Zaznaczył, że ustawowy obowiązek szczepień nie jest równoznaczny z przymusem. Rocznie ok. 3 tys. osób nie decyduje się na szczepienie, a czyn ten nie podlega penalizacji. Sankcją, z jaką musi liczyć się taka osoba, jest natomiast grzywna w wysokości 500 zł. Decyzję w tej sprawie podejmuje powiatowy inspektor sanitarny.

Przymusowe szczepienie jest możliwe tylko wtedy, gdy na terenie województwa lub całego kraju zostanie ogłoszony stan epidemii. Zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą przymus bezpośredni będą mogły stosować tylko osoby wykonujące zawody medyczne - np. pielęgniarze i pielęgniarki - zawsze pod nadzorem lekarza."
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #184 : 10-07-2012, 21:43 »

To co podają media na podstawie depeszy PAP jest zakamuflowaną dezinformacją, a nie informacją. Do ludzi, którzy czytają szybko, pobieżnie, po łebkach dociera przekaz, że przymusu nie ma. To taka gra słów. 'Obowiązek' jest innym słowem niż słowo 'przymus', równie dobrze tytuł z Onetu i innych portali mógłby brzmieć 'GIS: Obowiązek i przymus to dwa różne słowa'.

Obowiązek szczepień wynikający z ustawy o chorobach zakaźnych jest jednak w praktyce sanepidów nielegalnie egzekwowany przymusem.

Warto popatrzeć jak jest zatytułowany rozdział 2 ustawy, z której sanepidy korzystają w celu wymuszenia zaszczepienia i jak to się ma do mylącego nagłówka w depeszy PAP, którą przedrukowują portale, gazety.

Rozdział 2
Grzywna w celu przymuszenia

Art. 119. § 1. Grzywnę w celu przymuszenia nakłada się, gdy egzekucja dotyczy spełnienia przez zobowiązanego obowiązku znoszenia lub zaniechania albo obowiązku wykonania czynności, a w szczególności czynności, której z powodu jej charakteru nie może spełnić inna osoba za zobowiązanego

A tu znajdziemy parę obszernych cytatów z posiedzenia tej senackiej komisji chorób.

http://wswieciedaniela.blogspot.com/2012/07/ubezwasnowolnienie-zgodnie-z-prawem.html
« Ostatnia zmiana: 11-07-2012, 00:27 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #185 : 11-07-2012, 01:10 »

Grzywna w celu przymuszenia do wykonania obowiązków niepieniężnych może być nakładana wielokrotnie.

"Art. 118. Zobowiązany do wykonania obowiązku o charakterze niepieniężnym może być wezwany do wyjawienia, gdzie znajduje się przedmiot, którego egzekucja dotyczy. Przepisy art. 71 stosuje się odpowiednio.
 
Rozdział 2
 
Grzywna w celu przymuszenia
 
Art. 119. § 1. Grzywnę w celu przymuszenia nakłada się, gdy egzekucja dotyczy spełnienia przez zobowiązanego obowiązku znoszenia lub zaniechania albo obowiązku wykonania czynności, a w szczególności czynności, której z powodu jej charakteru nie może spełnić inna osoba za zobowiązanego.
 
§ 2. Grzywnę nakłada się również, jeżeli nie jest celowe zastosowanie innego środka egzekucji obowiązków o charakterze niepieniężnym.
 Art. 120. § 1. Grzywna w celu przymuszenia może być nakładana zarówno na osoby fizyczne, jak i osoby prawne, a także na jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.
 
§ 2. Gdy zobowiązanym jest osoba fizyczna działająca przez ustawowego przedstawiciela, przedsiębiorstwo państwowe lub inna państwowa jednostka organizacyjna, organizacja spółdzielcza, samorządowa, zawodowa lub inna społeczna osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, grzywnę nakłada się na ustawowego przedstawiciela zobowiązanego lub na osobę, do której należy bezpośrednie czuwanie nad wykonywaniem przez zobowiązanego obowiązków tego rodzaju, jakim jest egzekwowany obowiązek. Jednocześnie może być nałożona grzywna na zobowiązaną osobę prawną lub jednostkę organizacyjną, jeżeli jest to niezbędne dla przymuszenia wykonania obowiązku.
 Art. 121. § 1. Grzywna w celu przymuszenia może być nakładana kilkakrotnie w tej samej lub wyższej kwocie, z zastrzeżeniem § 4.
 
§ 2. Z zastrzeżeniem § 5 każdorazowo nałożona grzywna nie może przekraczać kwoty 10 000 zł, a w stosunku do osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej kwoty 50 000 zł.
 
§ 3. Grzywny nakładane wielokrotnie nie mogą łącznie przekroczyć kwoty 50 000 zł, a w stosunku do osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej kwoty 200 000 zł.
 
§ 4. Jeżeli egzekucja dotyczy spełnienia przez zobowiązanego obowiązku wynikającego z przepisów prawa budowlanego, grzywna w celu przymuszenia jest jednorazowa.
 
§ 5. Wysokość grzywny, o której mowa w § 4, stanowi, w przypadku obowiązku przymusowej rozbiórki budynku lub jego części, iloczyn powierzchni zabudowy budynku lub jego części, objętego nakazem przymusowej rozbiórki, i 1/5 ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, ogłoszonej przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie odrębnych przepisów do obliczania premii gwarancyjnej dla posiadaczy oszczędnościowych książeczek mieszkaniowych.
 Art. 122. § 1. Grzywnę w celu przymuszenia nakłada organ egzekucyjny, który doręcza zobowiązanemu:
 
1) odpis tytułu wykonawczego zgodnie z art. 32;
 
2) postanowienie o nałożeniu grzywny.
 
§ 2. Postanowienie o nałożeniu grzywny powinno zawierać:
 
1) wezwanie do uiszczenia nałożonej grzywny w oznaczonym terminie z pouczeniem, że w przypadku nieuiszczenia grzywny w terminie zostanie ona ściągnięta w trybie egzekucji administracyjnej należności pieniężnych;
 
2) wezwanie do wykonania obowiązku określonego w tytule wykonawczym w terminie wskazanym w postanowieniu, z zagrożeniem, że w razie niewykonania obowiązku w terminie, będą nakładane dalsze grzywny w tej samej lub wyższej kwocie, a w przypadku obowiązku wynikającego z przepisów prawa budowlanego lub z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, będzie orzeczone wykonanie zastępcze.
 
§ 3. Zobowiązanemu służy prawo zgłoszenia zarzutów i wniesienia zażalenia w sprawie prowadzenia postępowania egzekucyjnego (art. 33 i 34) oraz prawo wniesienia zażalenia na postanowienie o nałożeniu grzywny.
 Art. 123. Przepisy art. 122 z zastrzeżeniem art. 121 § 4 stosuje się również w przypadkach nakładania dalszych grzywien w celu przymuszenia, gdy zobowiązany mimo wezwania nie wykonał obowiązku określonego w tytule wykonawczym.
 Art. 124. § 1. Nałożone grzywny w celu przymuszenia, nieuiszczone w terminie, podlegają ściągnięciu w trybie egzekucji należności pieniężnych, określonym w niniejszej ustawie.
 
§ 2. Obowiązek uiszczenia nałożonych grzywien nie przechodzi na spadkobierców lub prawonabywców zobowiązanego.
 Art. 125. § 1. W razie wykonania obowiązku określonego w tytule wykonawczym, nałożone, a nieuiszczone lub nieściągnięte grzywny w celu przymuszenia podlegają umorzeniu.
 
§ 2. Postanowienie w sprawie umorzenia grzywny wydaje organ egzekucyjny na wniosek zobowiązanego. Na postanowienie o odmowie umorzenia grzywny służy zażalenie.
 Art. 126. Na wniosek zobowiązanego, który wykonał obowiązek, grzywny uiszczone lub ściągnięte w celu przymuszenia mogą być w uzasadnionych przypadkach zwrócone w wysokości 75% lub w całości. Państwowe organy egzekucyjne mogą zwrócić grzywnę po uzyskaniu zgody organu wyższego stopnia.
Zapisane
Anastazja_Aga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01-01-2010
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #186 : 11-07-2012, 07:57 »

Wydaje mi się, że do wody w Rządzie aplikują duże ilości fluoru i innego syfu, bo to co się dzieje to paranoja. Ja ze swojej strony podpisałam petycję i wysłałam maile z informacją o tym co nasz "kochany" rząd chce nam zafundować do lokalnych gazet. Mam nadzieję, że podłapią temat, bo ja jestem przerażona!
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #187 : 11-07-2012, 08:45 »

Gazety żyją głównie z reklam, głównie leków, więc takich informacji nie opublikują, bo by popełnili samobója.

Kiedyś napisałem dla jednej z gazet artykuł na zamówienie. Był fajny, podobał się, ale naczelny przeprosił, że przykrością musi odmówić publikacji. W prywatnej rozmowie wyłożył mi kawę na ławę. Od tego czasu nie mam złudzeń.
« Ostatnia zmiana: 11-07-2012, 08:49 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Anastazja_Aga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01-01-2010
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #188 : 11-07-2012, 09:20 »

No właśnie, ręka rękę myje... Pieniądze najważniejsze, co tam zdrowie ludzi. Pozostaje wierzyć, że jednak nie uda się uchwalić tej ustawy.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #189 : 11-07-2012, 09:42 »

Jednak Kulisz nie taki zły jak go malują. Bardzo dobra wypowiedź. Interesujący wywiad - może wiele.
http://player.vimeo.com/video/45543785


List w.s. Nowelizacja ustawy o chorobach zakaznych (druk sejmowy 293 i 416)

Szanowny Panie Senatorze,

Nazywam się Andre Alexander Kulisz, mam 67 lat i jestem amerykańskim lekarzem-naturopatą i dokt0rem nauk fizycznych w dziedzinie zastosowań fizyki w medycynie.  Moja praktyka, między innymi, zajmuje się leczeniem dzieci ze stanow neurotoksycznych, specy-ficznie poszczepiennych takich jak autyzm czy Asperger's Syndrome.  W swojej praktyce mam rownież dzieci polskie.

Piszę ten list aby uświadomic Panu, że ustawa o wymuszaniu szczepień na polskim społe-czeństwie jest wyniszczająca zdrowie narodu polskiego, jeżeli nie ludobojcza.  Jestem obywa-telem amerykańskim urodzonym w Polsce i serce mi sie kraje patrząc na ogrom nieszcześć spowodowanych "nowoczesnymi" szczepionkami.

Ja nie jestem przeciwko szczepieniom.  Ja jestem przeciwko przymusowi szczepień.

Za zajęcie stanowiska, wynikajacego z mojego doświadczenia zostalem okrzyczany oszustem, osmarowany plotkami, i poniżany przez środowisko pro-szczepienne.

Widocznie moja opinia nie jest na rękę tym co zbierają krociowe zyski ze sprzedaży
szczepionek i lekarstw leczących niepożądane odczyny poszczepienne.  Z drugiej strony nie odnoszę żadnych korzyści materialnych jeżeli szczepienia staną się wyborem rodzicow.

Proszę Pana o wysluchanie mojej opinii na temat szczepień.  To tylko kilkanaście minut.  Mam nadzieję, że znajdzie Pan te minuty zanim podejmie Pan  bardzo ważną decyzję dla  przyszlości narodu polskiego.

Z powazaniem,
Dr. Andre Alexander Kulisz

"Autyzm -- Szczepic czy nie szczepic"
http://www.youtube.com/watch?v=bBZ1G-FHz38

Brodawczak ludzki; dlaczego nie szczepic?
http://www.youtube.com/watch?v=4_kWrghK5g4

**********
Dr. Andre A. Kulisz
PhD, ND(US), DNM(EU), ACN
World-Wide Natural Health Service
+1-210-858-9143, +1-918-398-0252
http://kulisz.com, email@kulisz.com

 

« Ostatnia zmiana: 11-07-2012, 10:01 wysłane przez Klara27 » Zapisane

PawelM
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Skąd: Bełchatów
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #190 : 11-07-2012, 09:44 »

Mam nadzieję, że chodzi tylko o kasę - rząd zapłaci za szczepionki i wszyscy będą zadowoleni (oprócz podatników oczywiście). Jeśli tak, to nikt specjalnie nie będzie za nami biegał ze strzykawkami.

Jeśli nie i nagonka będzie ostra, to trzeba będzie załatwić lewe zaświadczenie o zaszczepieniu (od lekarza np.) do sanepidu.

Moim zdaniem ustawa ta nie ma na dłuższy czas racji bytu (zostanie zaskarżona), ale przez czas jej obowiązywania firmy zarobią krocie i zostanie zniszczone zdrowie wielu ludzi. Jeśli szczepionka zakosztuje 75zł, to G. S. K. odbije sobie karę tylko w Polsce.
Róbmy więc wszystko, aby nie doszło do tego!
Zapisane

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #191 : 11-07-2012, 10:20 »

Mam nadzieję, że chodzi tylko o kasę - rząd zapłaci za szczepionki i wszyscy będą zadowoleni (oprócz podatników oczywiście). Jeśli tak, to nikt specjalnie nie będzie za nami biegał ze strzykawkami.
Jasne, że tak będzie. W tym przekręcie, jak w każdych innych, chodzi o kasę. Najważniejsze, by zmusić rząd do wykupienia szczepionek dla każdego obywatela bez wyjątku, a więc bez względu na wiek. Nie ma drugiej branży, w której dochody byłyby tak duże i tak pewne.

Tzw. cwaniaki unikną szczepień, choćby poprzez opłacenie się lekarzom, i nawet do głowy im nie przyjdzie, że za szczepionkę dla niego zapłaciliśmy my wszyscy, łącznie z nim. Pytanie: z czego rząd zapłaci za szczepionki przy tych wszystkich dziurach budżetowych. Tym razem nie może się już powtórzyć incydent, do jakiego doszło po ogłoszeniu pandemii świńskiej grypy, gdy rząd nie wykupił szczepionek, bo nie miał za co. Tym razem rząd będzie zmuszony ustawą, a więc prawnie, do wykupienia tych szczepionek. Znając "nasz" rząd, nie powinniśmy mieć złudzeń, że jedyne co potrafi, to podwyższyć podatki (w tym składki ZUS), wydłużyć wiek emerytalny i obniżyć emerytury.
« Ostatnia zmiana: 11-07-2012, 10:23 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #192 : 11-07-2012, 10:41 »

http://janpinski.nowyekran.pl/post/68119,nowe-uprawnienia-sanepidu-beda-sprawdzac-maile-i-sms-y

"Według nowych przepisów w razie podejrzenia o zakażeniu inspektor sanepidu może żądać udostępnienia wszelkich informacji o danym obywatelu, włącznie z sms-ami, czy listami elektronicznymi z jego skrzynki."

Ciekawe czy to też na ludziach nie zrobi wrażenia, skoro same szczepienia nie robią.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12106828,Sanepid_sprawdzi_twoje_e_maile__W_internecie_wrze.html
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #193 : 11-07-2012, 10:42 »

Sprywatyzują polskie lasy, może starczy kasy:
http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/68051,rzad-chce-sprzedac-lasy-panstwowe-prace-nad-ustawa-trwaja
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #194 : 11-07-2012, 12:11 »

Ja już nawet wykop wczoraj założyłem:
http://www.wykop.pl/link/1198635/szczepionki-przymusowe-ciag-dalszy/

Całe szczęście trafił na główną, ale ciężko było...
« Ostatnia zmiana: 11-07-2012, 12:15 wysłane przez Rob » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #195 : 11-07-2012, 13:11 »

Ja już nawet wykop wczoraj założyłem:
http://www.wykop.pl/link/1198635/szczepionki-przymusowe-ciag-dalszy/

Całe szczęście trafił na główną, ale ciężko było...

Optymistyczne, że wśród wykopujących to znalezisko znalazł się szef Wykopu, użytkownik m__b, czyli Michał Białek.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Badzinka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 17.12.2011 r.
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #196 : 11-07-2012, 13:31 »

Niemcy - Dzieci nieszczepione zdrowsze od szczepionych:

http://www.youtube.com/watch?v=jXPFZq4JTsc&feature=related
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #197 : 11-07-2012, 13:38 »

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nowe-uprawnienia-dla-policji,1,5185441,wiadomosc.html
Strach się nawet buntować, policja nie będzie musiała oddawać strzału ostrzegawczego i będzie mogła strzelać do dzieci i kobiet w zaawansowanej ciąży.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #198 : 11-07-2012, 13:55 »

Ja już nawet wykop wczoraj założyłem:
http://www.wykop.pl/link/1198635/szczepionki-przymusowe-ciag-dalszy/

Całe szczęście trafił na główną, ale ciężko było...

Optymistyczne, że wśród wykopujących to znalezisko znalazł się szef Wykopu, użytkownik m__b, czyli Michał Białek.
A to tego nie zauważyłem, miło smile
« Ostatnia zmiana: 11-07-2012, 14:18 wysłane przez Rob » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #199 : 11-07-2012, 14:26 »

Zobaczcie jak nas traktują, jak traktują spoełeczeństwo, które się słusznie buntuje i jak przewodniczący komisji zdrowia kłamie, ze nowelizacja nie dotyczy tego o czym piszemy i mówimy.

Na sali, przed rozpoczęciem obrad komisji, czas w prawym górnym roku ekranu 13:40:50

Padają słowa
(poseł przy stole głównym do przewodniczacego komisji)
- z tym są jaja
- czemu z tym są jaja?
- w internecie co się dzieje
- nie, TO SĄ IDIOCI
- ja to wiem, oni chcą lobbować ...
- nie, tam nie ma żadnych interesów, to jest ANARCHIZACJA

(mogłam coś niedokładnie zanotować, posłuchajcie sami)

Tu link do poisiedzenia komisji
przed posiedzeniem  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=C5045687FAB6DF6FC1257A300039ED3A

Może ktoś umie wyciąc szybko ten kawałek i puścić w internecie? Bo jak się zorientują to usuną z zapisu.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!