Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 06:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szczepienia z nagonką  (Przeczytany 340578 razy)
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #440 : 10-10-2013, 21:50 »

Ale co to wogóle ma być? Obowiązkowe szczepienia ochronne mają się odbywać w przychodniach a nie w szkołach. Prawo się zmieniło i teraz szkoły nie mają nic do obowiązkowych szczepień, nie mają nawet nic do informacji o tym, czy dziecko było szczepione i na co.
Mają w szkole wystarczajacy zapas zestawów przeciwstrząsowych (obowiązkowe w punktach przeprowadzających szczepienia)?
A ten papier "Informacja..." to co to jest? Coś zamiast prawem wymaganej, pisemnej zgody rodzica?

Ja bym napisała na tym papierze, że nie zgadzam się na szczepienie dziecka, dziecko jest zapisane do przychodni, tam jest jej karta szczepień i lekarz znający dziecko. I tyle. No i oczywiście nie puściłabym dziecka tego dnia do szkoły, tak dla pewności (bo potrafią szczepić wbrew woli rodzica).

Gdyby komuś się chciało, to można im przytoczyć odpowiednie przepisy prawne, które wyrażnie wskazują, że szczepienia obowiązkowe nie powinny się odbywać w szkole. Po prostu działają wbrew prawu.
Spotkałam się z podobną próbą wprowadzania na powrót szczepień do szkoły, tylnymi drzwiami. Tyle, że w  tamtym przypadku, rodzice dostawali papier, który był jednocześnie deklaracją do lekarza (innego, niż już raz zdeklarowany lekarz rodzinny/przychodnia). Szczepienia w tamtej szkole miały się odbywać jako w filii tego nowego, zadeklarowanego lekarza. Coś jak wynajęcie lokalu na szczepienia na terenie szkoły. Takie próby obejścia prawa. Jednak, również niezgodne  z prawem, bo nie można mieć jednocześnie dwóch lekarzy rodzinnych, NFZ nie powinien płacić podwójnie za jednego ubezpieczonego.

Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #441 : 10-10-2013, 22:05 »

Gdyby komuś się chciało, to można im przytoczyć odpowiednie przepisy prawne, które wyrażnie wskazują, że szczepienia obowiązkowe nie powinny się odbywać w szkole. Po prostu działają wbrew prawu.

To jest dobre! Najlepiej z tymi przepisami do dyrekcji szkoły. Ja bym tak zrobił.

No i oczywiście nie puściłabym dziecka tego dnia do szkoły, tak dla pewności (bo potrafią szczepić wbrew woli rodzica).

Lenka, chyba nie masz już wątpliwości. Z nimi nie ma żartów, wszyscy z klasy pójdą, bo pani kazała, bo to takie (łoj) "humanitarne" i dziecko pokaże ci miejsce po kłuciu.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #442 : 10-10-2013, 23:03 »

Dziękuję za podpowiedzi.
Ten papier to druk z pieczątką przychodni.
Mam ochotę to napisać: W związku z oszukańczym procederem "szczepień profilaktycznych", odmawiam zaszczepienia mojego dziecka i żądam zaprzestania późniejszego nękania w tej sprawie, bo sprawę skieruję do sądu.
Mam nadzieję, że mnie tam nie "zakraczą" potem. Ja tam pracuję.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #443 : 10-10-2013, 23:37 »

Mam nadzieję, że mnie tam nie "zakraczą" potem. Ja tam pracuję.

Pewnie już nie masz, ale za chwilę dodruk broszur robimy. Dasz tym wronom po broszurze i powiesz im, że zanim zakraczą, niech dowiedzą się, dlaczego sprzeciwiasz się procederowi, a za parę lat niech zobaczą twoje, nieszczepione dziecko.

Nie ma się co pierniczyć. Świat mamy zakłamany, lekko nie jest, ale lepiej mieć argumenty, niż później ktoś ma snuć domysły i brać normalnego człowieka za dziwaka.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #444 : 11-10-2013, 06:23 »

Córka zostaje w domu.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #445 : 30-10-2013, 21:23 »

"Australijski premier Kevin Rudd oświadczył, że rodzice odmawiający szczepienia swoich dzieci zostaną pozbawieni dopłat w wielkości 726 dolarów australijskich rocznie przysługujących na każde dziecko. Politycy uważają, że będzie to wystarczająca sankcja, która zmusi rodziców do przemyślenia swojej postawy".

"Zabawnie brzmi też argumentacja urzędników australijskich, którzy stwierdzają, że unikanie szczepień wystawia na niebezpieczeństwo dzieci zaszczepione. Nikt nie zauważa w tym jednak oczywistego absurdu, bo skoro dzieci zaszczepione mogą zachorować przy zetknięciu z czynnikiem chorobotwórczym, to po co w ogóle były szczepione? Czyżby chodziło nie o ochronę tylko o samo zaszczepienie? To są poważne pytania bez odpowiedzi".

 - http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2013/10/28/ciecia-ulg-podatkowych-dla-rodzicow-ktorzy-nie-szczepia-dzieci-3/

A ja się pytam, gdzie wolność, gdzie konstytucja? Brak słów!



Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #446 : 31-10-2013, 10:04 »

Każdy "socjal" demoralizuje i jest narzędziem manipulacji społecznych w rękach polityków.
Ci mądrale zapewne kalkulują, że rodzice "szczepiący" dadzą się skorumpować i będą na nich głosowali w kolejnych wyborach.
Najprostsze rozwiązanie: znieść dopłaty dla wszystkich i obniżyć podatki.
Zapisane
Bart-ender
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03.2010
Skąd: Kujawy
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #447 : 31-10-2013, 19:00 »

Cytat
Najprostsze rozwiązanie: znieść dopłaty dla wszystkich i obniżyć podatki.
Niby to takie proste rozwiązanie ale niestety ciężkie do wdrożenia.
« Ostatnia zmiana: 05-11-2013, 15:23 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Ci, którzy wiedzą najmniej, są najbardziej posłuszni.
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #448 : 21-11-2013, 00:22 »

Było drugie szczepienie w szkole dla tych co nie byli na pierwszym. Córka uświadomiona poszła do szkoły w dniu szczepienia i powiedziała, że rodzice nie zgadzają się na szczepienie. Jako jedyna była nie zaszczepiona. Teraz otrzymaliśmy takie samo pisemko na szczepienia z terminem na końcowy dzień listopada tym razem do przychodni. Oczywiście z czerwonym dopiskiem "szczepienie obowiązkowe".
Chcę wypełnić to pisemko w punktach jakie podali:
Czy u dziecka po poprzednich szczepieniach wystąpiły: wysypka lub inne powikłania?
Mam wątpliwości czy dziecko może być szczepione: nie, tak - podać jakie
Podpiszemy je z mężem i zaniosę to osobiście do przychodni w dniu szczepienia.
Zobaczymy co z tego wyniknie.
Możemy iść na wojnę z sanepidem. Niech tylko spróbują.
« Ostatnia zmiana: 21-11-2013, 13:43 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #449 : 21-11-2013, 08:38 »

W jakim wieku jest córka? Myślałam, że już teraz nie szczepią w szkołach a tu jednak.
« Ostatnia zmiana: 21-11-2013, 16:42 wysłane przez Ania‬ » Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #450 : 21-11-2013, 10:11 »

III klasa szkoły podstawowej - 9 lat.
Zapisane
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #451 : 21-11-2013, 13:24 »

Lenka, myślę że powinnaś się osobiście pofatygować do przychodni, i poinformować że kategorycznie nie zgadzasz się na szczepienie własnego dziecka. Ja tak zrobiłem. Oczywiście, pielęgniarki podsunęły mi odpowiedni formularz do wypełnienia i miałem pogadankę z panią doktor aby mnie jeszcze "nawrócić". Formularz wypełniłem, z panią doktor sympatycznie pogadałem. Wyszło na to, wprawdzie nie stwierdziła tego na głos, w świetle moich argumentów nie była w stanie ich podważyć. Nawet po tej rozmowie, umówiłem się z panią doktor na pogawędkę o metodach prozdrowotnych. Już pierwsze takie spotkanie mam za sobą. Dwie godziny, i tematu nie wyczerpałem. Myślę że jeszcze z panią doktor sobie pogadam. Może nie sprawię, że na receptach będzie wypisywała jak zrobić MO... choć, może msn-wink.
A wracając do sprawy odmowy szczepienia, to oczywiście moja wizyta z przychodni odbiła się zawiadomieniem z Sanepidu o obowiązku zaszczepienia. Tam też wybrałem się osobiście wraz z napisanym oświadczeniem o niewyrażeniu zgody, w dwóch egzemplarzach. Też miałem pogadankę w temacie szczepień, ale nie dałem się złamać. Bo i nie było na czym. Może gdybym miał więcej czasu, to panie w Sanepidzie przekonałbym, że szczepienia są ewidentnie szkodliwe. Ale na pewno zasiałem w nich ziarno niepewności. Poprosiłem o podpis moich oświadczeń i jeden egzemplarz zabrałem ze sobą do domu.
Nie ma się czego obawiać. Dobrze, że masz męża po swojej stronie.     
Zapisane
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #452 : 21-11-2013, 15:08 »

Czy jest opcja, by nie rozmawiać z lekarzami, z Sanepidem, nie podpisywać niczego i generalnie ich unikać? Dopóki dzieci nie chodzą do szkoły to mi się udaje, jednak co potem?
Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #453 : 21-11-2013, 21:22 »

Być może unikniesz rozmowy z lekarzem, ale raczej nie unikniesz napisania jakiegoś pisma, jak również podpisania jakiegoś dokumentu. Są pewne procedury i nie da się ich uniknąć. W takim ustroju żyjemy.
Zapisane
Anetak78
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: wrzesień 2007
Skąd: Małopolska
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #454 : 22-11-2013, 05:03 »

Mnie ostatnio odwiedziła w domu pani pielęgniarka. Przyniosła pisma do podpisania, że nie wyrażam zgody na szczepienie moich dzieci. Zapytałam ją dlaczego znów muszę coś podpisywać, ponieważ już wcześniej podpisałam takie oświadczenia w "ośrodku zdrowia". A ona mi na to, że mieli kontrolę z sanepidu i muszą mieć czysto w papierach. Więc pytam ją znowu, czy będę ścigana przez sanepid, a ona na to, że nie, bo teraz rodzić sam sobie decyduje czy dziecko ma być szczepione czy nie. Nie wiem ile w tych jej słowach było prawdy, ale minął już miesiąc po podpisaniu tych świstków a ja mam dalej spokój. Zobaczymy co będzie dalej.

Ostatnio usłyszałam też od pewnej osoby, że mój nieszczepiony syn zagraża innym. Normalnie to jest jakaś paranoja. Wiec ja pytam tej osoby, to po co są te szczepienia, przed czym one chronią. Nie odpowiedziała nic.
« Ostatnia zmiana: 22-11-2013, 09:32 wysłane przez Rif » Zapisane
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #455 : 22-11-2013, 11:05 »

Cytat
Ostatnio usłyszałam też od pewnej osoby, że mój nieszczepiony syn zagraża innym. Normalnie to jest jakaś paranoja. Wiec ja pytam tej osoby, to po co są te szczepienia, przed czym one chronią. Nie odpowiedziała nic.
Najlepsze jest to, że wszyscy wokół klepią tą samą gadkę a zapytani wprost przed czym chronią te szczepienia albo nie mówią nic, bo nie mają argumentów; albo powtarzają to samo, czyli gdyby wszystkie dzieci były zaszczepione to nie byłoby się od kogo zarazić, więc choroba nikomu nie grozi. Ponadto producenci szczepionek często bronią się informacją, że zawsze jest 2-3 % szansy na zarażenie pomimo szczepienia, więc taka bezsensowna rozmowa może toczyć się bez końca.
« Ostatnia zmiana: 22-11-2013, 11:10 wysłane przez Mistrz » Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #456 : 23-11-2013, 01:29 »

Lenka, chodzi o szczepienie HPV? Ono nie jest obowiązkowe. Nie jest nawet zalecane.
Rada Konsultacyjna Agencji Ochrony Technologii Medycznych stwierdziła, że nie należy finansować tych szczepionek z pieniędzy publicznych. Głównie ze wzgledu na nieudowodnioną skuteczność w zapobieganiu rakowi szyjki macicy. Nas mało to może obchodzić, ale szkołę i przychodnię powinno.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #457 : 29-11-2013, 00:14 »

Byłam w przychodni. Wypisałam oświadczenie, że nie zgadzam się na szczepienie córki. To pójdzie do Sanepidu. Zobaczymy co przyślą. Odpowiedź mam już przygotowaną.

Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #458 : 30-11-2013, 14:41 »

Proszę zamieść może tę odpowiedź na forum - pomoże innym rodzicom.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #459 : 08-01-2014, 23:30 »


http://www.zyciekalisza.pl/?str=116&id=165042
Cytat
Koncern farmaceutyczny GSK zorganizował w Kaliszu spotkanie dla pielęgniarek i położnych, by nauczyć je rozmów z rodzicami na temat szczepień. Sprawdziliśmy jak wygląda takie szkolenie.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!