Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oczyszczanie nosa  (Przeczytany 86825 razy)
Krysteeq
« : 03-07-2012, 10:19 »

Na samym początku chciałbym opowiedzieć moją historię. Rok temu na początku 2 Klasy Lo po przyjeździe z Bułgarii zaczęły się moje problemy ze zdrowiem. Podczas dojazdu do szkoły miałem silne mdłości oraz problemy ze stolcem. Nie powiem, moja dieta wcześniej składala się tylko i wyłącznie ze słodyczy, coli itd. itd. Gastrolog powiedział, że to ZJD, dieta + tabletki. Po jakimś uregulowało się wszystko, czasem przychodziły leki wiadomo, każdy człowiek z ZJD wie, że jego jelita tak naprawdę do końca życia będą męką i zawsze będą o sobie dawały znać. Od kiedy wykryto u mnie to coś trzymałem mniej więcej dobrą dietę, do picia tylko woda lub herbata, owoce, warzywa czasem jakaś drożdżówka. Niestety później problemy powróciły, w przeciągu 6 miesięcy miałem 3 antybiotyki. Później po antybiotykach zacząłem sobie wmawiać, że mam Candidę, choć pewnie tak naprawdę w cale jej nie mam. I nie wiem czy przez to, czy przez co innego popadłem w depresję. To były dziwne stany, w pewnym momencie byłem pełen euforii, a za chwilę smutny. Dosyć dziwne. Gastrolog zlecił kolonoskopię i dał tabletki przeciw depresyjne. Od 3 tygodni stosuję bardzo zdrową dietę, zero cukrów, KB z owoców czasem z warzyw. Jedną istotną rzecza która mnie od jakiegoś czasu męczy był ciągły żółty katar i spływanie wydzieliny do gardła i ogólnie strasznie wrażliwe gardło. Poszperałem po internecie i znalazłem temat na Bioslone o grzybicy nosa. To chyba był przełom w moim zyciu. Wszystkie objawy pasowały do moich, euforia na zmianę z depresją i smutkiem, naprzemiennie zatkany nos, wrażliwe gardło, ból ęzlów chłonnych.

W skrócie własnie wybieram się do sklepu po aloes i po ciemną buteleczkę do kropienia nosa i myślę, że po jakimś czasie będą efekty.  Aa i od dziś odstawiam antydepresanty. Na razie nie piję jeszcze MO ponieważ trochę się boje, ale myślę, że w przyszłości zdobędę się na odwagę.
Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #1 : 03-07-2012, 10:43 »

Cytat
każdy człowiek z ZJD wie, że jego jelita tak naprawdę do końca życia będą męką i zawsze będą o sobie dawały znać

Bzdura.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #2 : 03-07-2012, 10:59 »

Picie MO nie boli. - Ale objawy oczyszczania mogą być bolesne msn-wink /Metaldaw
« Ostatnia zmiana: 03-07-2012, 11:14 wysłane przez Metaldaw » Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #3 : 03-07-2012, 11:47 »

Na razie nie piję jeszcze MO ponieważ trochę się boje, ale myślę, że w przyszłości zdobędę się na odwagę.
Szczerze mówiąc, bardziej bałabym się wprowadzenia od razu kropli do nosa. Proponuję zacząć MO od małej dawki i obserwować organizm. Objawy, które mogą się pojawić przy zakraplaniu nosa, mogą Cię skutecznie zniechęcić do stosowania metod Biosłone, jeżeli nie będziesz miał odpowiedniej wiedzy. Więc, przede wszystkim, czytaj http://www.bioslone.pl/.
Zapisane

Krysteeq
« Odpowiedz #4 : 03-07-2012, 13:12 »

Zakropiłem pierwszy raz i nie powiem ból był przeszywający, ale jakoś przeżyje. Jeszcze jedno o czym zapomniałem powiedzieć to to, że parę tygodni temu dochodził do kataru straszny ból oczu. Jeździłem po lekarzach dostawałem krople i nic, dopiero po wyłączeniu z diety cukru oczy przestały piec, ale niestety wszystko zaczęło mi spływać z zatok i na dodatek bolą mnie strasznie węzły chłonne i całe ciało pobolewa co jakiś czas.

Jeszcze pytanie z innej beczki, odnośnie żołądka. Podejrzewając u ciebie Candidę, nie wolno jeść owoców, no tak ale jeśli u mnie np. po jabłkach i bananie nic się nie dzieje to mogę to jeść? Gorzej np; bo grejpfrucie lub dużej ilości truskawek...
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #5 : 03-07-2012, 13:47 »

Jeśli chcesz żeby to co robisz trzymało się jakoś kupy i aby nastąpiła jakaś poprawa to proponuję nie czekać tylko wprowadzić MO, do tego KB i DP. Od samego zakraplania nosa twoje wszystkie problemy nie znikną. Jak się boisz MO, to zacznij od 1/4 dawki.
Poza tym, jeśli coś nam ewidentnie szkodzi to tego nie jemy i nie pijemy.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #6 : 03-07-2012, 14:35 »

Rok temu na początku 2 Klasy Lo...
...moja dieta wcześniej składala się tylko i wyłącznie ze słodyczy, coli itd.
każdy człowiek z ZJD wie, że jego jelita tak naprawdę do końca życia będą męką i zawsze będą o sobie dawały znać.
...zacząłem sobie wmawiać, że mam Candidę, choć pewnie tak naprawdę w cale jej nie mam.
Młody człowieku masz dokładnie tyle lat co mój syn i dlatego wiem, że od ludzi w tym wieku można sporo już wymagać. Dlatego uważam, że w pierwszej kolejności powinieneś odpuścić sobie jeden wyskok do kina i zainwestować w książki. Dopiero jak je przeczytasz ze zrozumieniem a dokładniej - wchłoniesz, to wtedy zabieraj się za naprawianie swojego organizmu. Mój syn zanim zaczął stosować metody biosłone, to polecanych tu książek nauczył się na pamięć. Dziś jest tak, że jak potrzebuję znaleźć jakieś informacje, to najpierw pytam się jego, w której to części szukać. Niewiele wiem o ZJD, ale jedno wiem na pewno, że jak nie wyleczysz jelit, to cała reszta nie ma sensu. A Candida? To najczęściej występujący grzyb w naszej "cywilizacji".
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #7 : 03-07-2012, 19:00 »

Cytat od Kryseeq (post przeniesiony do moderacji)
Cytat
Witam. Jestem nowy aktualnie znajduję się na 1 etapie DP i tutaj moje pytanie :
1.Czy do koktajlu warzywnego używać mogę lekko gotowanych marchew bo surowe są niezbyt dobre rozpaćkane, strasznie suche.
2. Pestki dyni, rozumiem,że nie łuskane to mam mielić z tą biała skorupą, oraz słonecznik z ta skorupą?
3. Czy mogę połączyć 1/4 MO z miksturą oczyszczająca nos w storunku 1:10 ?
Jak się cieszę, że mam dziecko mądrzejsze od... siebie.
« Ostatnia zmiana: 03-07-2012, 19:02 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Krysteeq
« Odpowiedz #8 : 03-07-2012, 19:11 »

naprawdę za przeproszeniem mam gdzieś twoje dziecko i nie pytam się o nie, a z łaski swojej jak masz takie coś do mnie pisać to nie pisz ok? Dziękuję...
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #9 : 03-07-2012, 19:17 »

naprawdę za przeproszeniem mam gdzieś twoje dziecko i nie pytam się o nie, a z łaski swojej jak masz takie coś do mnie pisać to nie pisz ok? Dziękuję...
A waćpan z jakiej choinki się zerwał?
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #10 : 03-07-2012, 19:33 »

A waćpan z jakiej choinki się zerwał?
Młodej - gniewnej. msn-wink
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #11 : 03-07-2012, 19:52 »

Nie stosuje MO, dlatego taki nerwowy. WYBACZAMY!
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #12 : 04-07-2012, 12:56 »

Krysteeq jakbyś przeczytał absolutne minimum. czyli artykuły napisane na Portalu zdrowia to nie zadawałbyś takich głupich pytań!
Radzę najpierw przeczytać choćby to: http://www.bioslone.pl/koktajl_blonnikowy
Tu jest wszystko kawę na lawę wyjaśnione, o wszystkich składnikach KB i łupinach.
A w dalszej kolejności zerknij tu: http://forum.bioslone.pl/index.php?board=91.0
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #13 : 05-07-2012, 23:27 »

Krystek, te forum znacznie różni się od innych for. Musisz podejść do tego inaczej. Zacznij od przeglądania portalu. Jeżeli bardzo zależy Ci na zdrowiu, to możesz zakupić dwie książki. To wszystko po to, żeby mieć jako taką wiedzę do rozmowy i po to, żeby nie zadawać głupich pytań.

Co do Twojego problemu. Witaj w klubie, mam ten sam problem co Ty. Artykuł o grzybicy jamy nosowej pokrywa się u mnie w 90% (w tym momencie zapraszam Cię na portal). Wiem też, że "zasyfiona" jama nosowa jest przyczyną moich jazd na głowie, ale często gubię wątek i wkręcam sobie nowe przyczyny. Zakraplam nos dopiero od miesiąca i powiem Ci, że ciężko to wszystko idzie. Tylko ze 3-4 razy wyleciało mi trochę ropy. Polecam Ci również "parówki" na głowę z szałwii (artykuł również na portalu). Fajnie robią na oddech i samopoczucie. Do tego wszystkiego dodaj ssanie oleju słonecznikowego i masz fajny zestaw na wyleczenie bani. Ja robię tak od 3 tygodni, jak na razie szału nie ma. Zobaczymy, co będzie dalej. Przepraszam. Jest jedna rzecz, która mnie zaskoczyła. Znacznie poprawił mi się wzrok! Mam swoją własną wadę wzroku pod postacią minusów, ale teraz nabrałem trochę ostrości, wyszedłem jakby z mgły (szkoda, że nie mgły umysłowej).
« Ostatnia zmiana: 06-07-2012, 00:34 wysłane przez Solan » Zapisane
Krysteeq
« Odpowiedz #14 : 06-07-2012, 13:15 »

Żeby nie zawalać forum nowymi wątkami, mam do was pytanie, mianowicie od dziś wprowadziłem DP, wszystko dokładnie przeczytałem od deski do deski, wcześniej robiłem KB z owoców teraz zaczynam z warzyw i zrobiłem sobie z marchewki i ogórka kiszonego do tego wodę i o mało co nie zwymiotowałem. Nie wiem dlaczego to jest dla mnie takie złe, za warzywami przepadam, ale te KB warzywne to jakoś do mnie nie przemawiają. Może znacie jakąś mieszankę, która jeśli zrobi się z niej KB ma lekko słodkawy smak chociaż ?

Chciałem też spróbować ze śmietaną, ale jak przypomnę sobie ostatnie jazdy kiedy dodałem śmietankę do twarożku to źle było z moim żołądkiem. Ogólnie to po twarożku miewałem może lekkie gazy( ogólnie już g nie jem, dzięki zdobytej wiedzy), ale jak dodałem śmietanki to ... i od tego momentu mam do niej wstręt i strach.
Zapisane
Travis
« Odpowiedz #15 : 06-07-2012, 13:28 »

Mnie również nie smakowały KB z warzywami, a wręcz miałem odruchy wymiotne. Teraz po prostu mielę nasiona, wsypuję do kubka, i zalewam przegotowaną wodą. I taki smak zdecydowanie bardziej mi odpowiada niż kombinacje z warzywami, a jak pomyśle o tych wszystkich wartościach odżywczych i żywym błonniku dla moich symbiontów z jelita grubego, to wypijam bez najmniejszego problemu. Spróbuj w ten sposób, nie ma co się oszukiwać, KB nie musi być przepyszny, wystarczy, że jest do wypicia.
« Ostatnia zmiana: 06-07-2012, 13:30 wysłane przez Travis » Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #16 : 06-07-2012, 13:34 »

Musisz sam znaleźć swój smak. Tutaj masz kilka propozycji: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22591.msg158151#top. Jeżeli nie znajdziesz smaku, który by Ci odpowiadał, to na pewno nie pij ich na siłę. Pierwszy etap DP możesz przejść bez KB, potem będziesz wprowadzał owocowe z owoców, które Ci nie szkodzą.
Zapisane

Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #17 : 06-07-2012, 13:35 »

Krysteeq możesz popróbować z innymi warzywami jeszcze - np. z burakiem. Nam z mężem nie podchodziły warzywne KB. Koktajl ma smakować, więc jeśli nie możesz go przełknąć z warzywami lepiej zrób z połową banana. Nawet Mistrz tak zalecał.
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #18 : 06-07-2012, 14:04 »

Ja cichutko dodam, że na zatkany noc oprócz parówek polecanych przez Mistrza, ja stosuję też metodę płukania JalaNeti i doraźnie mi to pomaga.
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #19 : 06-07-2012, 14:12 »

Chciałbym jeszcze raz podjąć temat oczyszczania jamy nosowej. Chodzi o to, że odkąd stosuje metody oczyszczania nosa jest gorzej. Wcześniej przed oczyszczaniem było lepiej a przed spotkaniem z biosłone było jeszcze lepiej; oczywiście nie dobrze i czysto jak powinno być, ale jama nosowa była w lepszym stanie. Czy te metody, czyli: zakraplanie nosa, parówki na głowę, ssanie oleju do tego DP, MO, KB powodują pogorszenie jamy nosowej? Taka jest kolej rzeczy?



Maro; mowa o tym? http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=23023.0

http://www.youtube.com/watch?feature=fvwrel&v=eLhrC21ZKSE&NR=1 <-- ładne info w języku polskim

http://allegro.pl/zestaw-do-plukania-nosa-jala-neti-sprawdz-i2470748869.html <-- 70 zł za taki zestaw; troszke przesadzają
« Ostatnia zmiana: 06-07-2012, 14:21 wysłane przez Dandi » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!