Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 11:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Isotretinoina - rumień i blizny na twarzy  (Przeczytany 10257 razy)
Rodzic
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« : 10-07-2012, 13:47 »

Witam,
piszę ponieważ medycyna, a właściwie jeden jej przedstawiciel zastosował u mojej 17 letniej córki isotretinoinę, (Aknenormin), w leczeniu trądziku, mówiąc, że problem się skończy, a cera będzie idealna. Córka wcześniej była leczona różnymi kremami, bez efektu, Ale trądzik nie był bardzo duży. Zanim zdecydowaliśmy się na ten lek, to czytałem sporo w internecie, ale niestety wchodziłem głównie na strony, w których pisali zadowoleni pacjenci, a działania niepożądane były tylko krótkotrwałe. To mnie i moją żonę zmyliło, co nie jest usprawiedliwieniem. Niestety w trzecim miesiącu kuracji pojawiły się poważne działania niepożądane w postaci trądzika piorunującego. Kurację przerwaliśmy. Jeden profesor powiedział, że lekarka przedawkowała (60 mg na dobę przy wadze córki 50 kg, a drugi powiedział, że przedawkowania nie było. W międzyczasie córka zaraziła się jeszcze liszajcem. Leżała 5 tygodni w szpitalu. Konsekwencje są takie, że teraz ma rumień na twarzy i blizny. nie wychodzi z domu i wszyscy jesteśmy już na skraju wyczerpania nerwowego. Szukamy pomocy w medycynie alternatywnej i dlatego mój wpis na Państwa forum. Jeżeli uważacie, że możecie pomóc mojej Córce, to czekam na porady, za które z góry dziękuję.
Rodzic
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #1 : 10-07-2012, 15:35 »

Szukamy pomocy w medycynie alternatywnej i dlatego mój wpis na Państwa forum. Jeżeli uważacie, że możecie pomóc mojej Córce, to czekam na porady, za które z góry dziękuję.
Rodzic
Trudno odpowiedzieć na Twoją prośbę. My nie stosujemy żadnej medycyny alternatywnej, a po prostu zmieniamy zasady odżywiania(DP, ZZO), oczyszczamy i uszczelniamy przewód pokarmowy (MO), wzbogacamy odżywianie o (KB), a organizm powolutku sam zaczyna zdrowieć, czyli wyzbywa się chorób.
Musicie Wy oraz Wasza Córka zrozumieć, że trądzik to nie choroba skóry, a stan organizmu.

Pomagamy sobie wzajemnie, ale podstawą jest zdobycie chociaż pewnego zakresu wiedzy, jest ona dostępna bezpłatnie na portalu http://www.bioslone.pl/, lub z książek http://www.bioslone.pl/ksiazki.
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #2 : 10-07-2012, 15:50 »

No właśnie, my nie jesteśmy forum porad medycznych, zatem nie uzyskasz tutaj gotowego przepisu jaki lek czy zioło należy zastosować. Mamy tu do czynienia z kolejnym przypadkiem leczenia trądziku medykamentami, co zazwyczaj kończy się bardzo podobnie. Moja rada jest taka, byś skorzystał z wyszukiwarki forum i poczytał o trądziku, jest tego dość dużo.  Przykładowy link
Wszelkie działania medyczne to tylko maskowanie objawów, za co pacjent płaci częstokroć wysoką cenę - utratę zdrowia. W przypadku Waszej córki wygląda to tak, że jej organizm nie nadąża z wydalaniem toksyn naturalnymi drogami i jako awaryjną drogę ewakuacji toksyn obrał sobie właśnie skórę.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #3 : 10-07-2012, 18:14 »

Nie podejmujcie kuracji tym syfem. Mam spore doświadczenie z Izotretynoiną ponieważ sam jestem po 10 miesięcznej kuracji. Dlatego min. tutaj jestem.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #4 : 10-07-2012, 19:00 »

Tak jak napisali moi poprzednicy, my nie możemy nic dla Was zrobić, jedynie radzić, a to nie wystarczy. Musicie czym prędzej przeczytać książki i zacząć wprowadzać zmiany w sposobie odżywiania Waszej córki, możliwe, że przewrócić dotychczasowe życie i sposób myślenia do góry nogami. Od siebie na temat trądziku mogę akurat sporo powiedzieć, bo męczyłam się z nim przez
kilka ładnych lat. Próbowałam wielu kuracji, różnych zabiegów, wszystko pomagało tylko na chwilę.
Odkąd stosuję zasady Biosłone, problemu nie ma. Nie dość, że nie praktycznie nie pojawiają się nowe wypryski, to jeszcze znikają stare przebarwienia.
Przygotujcie swoją córkę na to, że przez pierwsze dni, może tygodnie od wprowadzenia MO najprawdopodobniej nastąpi pogorszenie - organizm zacznie się gwałtownie oczyszczać i cera może wyglądać jeszcze gorzej. Ale nie należy się tym martwić, tym bardziej blokować tego procesu żadnymi preparatami, bo minie i zacznie się poprawiać. Tak było u mnie. Wasza córka ma teraz wakacje, więc jeśli nie będziecie zwlekać z wprowadzeniem ZZO, to do początku roku szkolnego powinno Wam się udać załagodzić sytuację.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #5 : 11-07-2012, 00:26 »

Poprzednicy doradzili bardzo dobrze. Od siebie dodam, iż bardzo istotne jest całkowite wyeliminowanie produktów zawierających gluten.
Zapisane
Rodzic
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #6 : 17-07-2012, 00:14 »

Witajcie,
chciałem bardzo podziękować za zainteresowanie moim problemem i porady.
Rodzic
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!