Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 23:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Drażniące działanie soku z cytryny w MO  (Przeczytany 26287 razy)
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« : 15-07-2012, 09:05 »

Od dłuższego czasu piję MO z oliwą z oliwek. Ostatnio zaczęły pojawiać się punktowe bóle żołądka, pewnie wynikające z podrażnienia śluzówki. (Ból pojawia się w tym samym miejscu po wypiciu kawy...)
I tu nasuwa się pytanie o sok z cytryny w MO. O ile na początku pomaga on w usunięciu patologicznego śluzu, to czy przy dłuższym stosowaniu, kiedy taki śluz zostanie już usunięty, nie powoduje on ciągłego podrażniania śluzówki? Mam tu na myśli sytuację, kiedy nadżerki zostały już odsłonięte, a my je codziennie rano polewamy kwasem.
Może przy dłuższym stosowaniu MO na jednym oleju warto zrezygnować/zmniejszyć ilość soku z cytryny?
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #1 : 15-07-2012, 10:01 »

Cytat
a my je codziennie rano polewamy kwasem.
Cytryna ma smak kwaśny, ale działa zasadotwórczo, czyli potocznie mówiąc: odkwasza organizm. Ból żołądka często pojawia się, gdy organizm w końcu zabiera się za porządki. Tak więc pij MO z cytryną i nie doszukuj się dziury w całym. To jest tylko 10 ml soku dziennie.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #2 : 15-07-2012, 11:09 »

Jeżeli mam wątpliwości co do jakiegokolwiek produktu spożywczego, jeżeli czuję, że po czymś mam dolegliwości bólowe, to po prostu to odstawiam chociaż na parę dni. Przecież świat się nie zawali, jeżeli odstawisz cytrynę na kilka dni i sprawdzisz, czy to ona powoduje te bóle, jeżeli są one dla Ciebie zbyt uciążliwe.
Dziwię się czasami, że ludzie pytają o takie banały. W życiu trzeba nieraz podejmować dużo poważniejsze decyzje samemu a nie czekać, że ktoś stale będzie prowadził nas za rękę.

Luki27, myślę że nie poczujesz się bardzo dotknięty moją odpowiedzią, ale MO pijesz już ponad rok a dalej czekasz na receptę.
Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 15-07-2012, 11:21 »

Od dłuższego czasu piję MO z oliwą z oliwek. Ostatnio zaczęły pojawiać się punktowe bóle żołądka, pewnie wynikające z podrażnienia śluzówki. (Ból pojawia się w tym samym miejscu po wypiciu kawy...)
Może by tak spróbować odstawić kawę?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #4 : 15-07-2012, 12:28 »

Od dłuższego czasu piję MO z oliwą z oliwek. Ostatnio zaczęły pojawiać się punktowe bóle żołądka, pewnie wynikające z podrażnienia śluzówki. (Ból pojawia się w tym samym miejscu po wypiciu kawy...)
Może by tak spróbować odstawić kawę?

Kawy nie pije już ponad rok. Moja wypowiedź powinna raczej brzmieć: Kiedyś jak piłem kawę miałem ból w tym samym punkcie co teraz po MO. Stąd podejrzewam cytrynę o działanie drażniące.

Cytat
Luki27, myślę że nie poczujesz się bardzo dotknięty moją odpowiedzią, ale MO pijesz już ponad rok a dalej czekasz na receptę.
Osobowość mam mniej wrażliwą niż żołądek ;-)
Nie czekam na receptę, a raczej a poradę eksperta, czy śluzówka żołądka ma szanse się odbudować przy codziennym jej "ścieraniu"?

Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #5 : 15-07-2012, 14:04 »

Cytat
czy śluzówka żołądka ma szanse się odbudować przy codziennym jej "ścieraniu"?
Jeżeli nie będziesz jadł glutenu, słodyczy, pił alkoholu i innych szkodzących Ci produktów, to ta łyżka soku z cytryny na pewno Ci nie zaszkodzi. A jeżeli już tak bardzo będzie Cię bolał żołądek, że nie dasz rady tego przetrzymać, to odstawisz MO na parę dni, a potem zaczniesz od minimalnej dawki. Gdyby jednak Twój żołądek (i podejrzewam psychikę) okazał się nadnadwrażliwy, to zawsze możesz stosować ocet jabłkowy w MO, lub w ostateczności odstawić cytrynę (i pić sam alocit).
Ja jednak na Twoim miejscu poczytałabym o różnych objawach oczyszczania, żeby w razie czego nie panikować i nie obwiniać składników MO, KB, czy DP.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 14:07 wysłane przez Agata » Zapisane
pozytyw
« Odpowiedz #6 : 25-07-2012, 09:14 »

Ja jeszcze nie znając Biosłone zacząłem czuć kiedyś ból z lewej strony obok pępka dość regularnie nie wiem co to było. Postanowiłem coś z tym zrobić miałem bardzo wrażliwy żołądek co było nie prawdą jak się okazało to było nocebo. Przeczytałem o właściwościach soku z cytryny i zacząłem pić sok z jednej cytryny dziennie przez 2 tygodnie i nic mi się nie działo. U mnie zadziałało to tak że ważniejsze dla mnie jest działanie, eksperymentowanie. Wydaje mi się że dobrze jest ten sok z cytryny( w tym przypadku MO) na chwilę zatrzymać w ustach przerzucić go zjednej strony na drugą przed połknięciem aby zmieszał się trochę ze śliną wtedy trawienie soku z cytryny następuje już w ustach. To tylko sugestia.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #7 : 25-07-2012, 13:00 »

Cytat
Jakie trawienie soku z cytryny?

Próbuję go powstrzymać przed wypisywaniem głupot, może zadziała.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 25-07-2012, 13:04 »

Cytat
Jakie trawienie soku z cytryny?

Próbuję go powstrzymać przed wypisywaniem głupot,
Jak na razie - z marnym skutkiem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #9 : 27-07-2012, 15:53 »

Cytat
Jak na razie - z marnym skutkiem.

No niezupełnie.
Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #10 : 30-07-2012, 09:57 »

Wracając do punktowego bólu żołądka:

Skoro ból występuje w jednym punkcie, tzn. że jest tam jakieś uszkodzenie śluzówki (nadżerka, wrzód, czy coś jeszcze innego). Takie uszkodzenie śluzówki pewnie powstało w wyniku zatoksycznienia tego miejsca. Siemię lniane pokrywałoby je śluzem, zmniejszało ból ale tak naprawdę maskowałoby przyczynę. Jedynym wyjściem wydaje się tu MO, które oczyści to miejsce, a wtedy ono zagoi się samo.
Czy dobrze rozumuję?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #11 : 30-07-2012, 16:53 »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

A poczytać nie łaska, skoro się jeszcze tego nie zrobiło? Najprościej jest wpaść na forum nabazgrolić co nieco, z błędami i oczekiwać na odpowiedź. A co będzie jak forum zniknie a mama umrze?
http://www.bioslone.pl/koktajl_blonnikowy
Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #12 : 30-07-2012, 19:27 »

Cytat
I wypraszam sobie, ja nie robię błendów.

He he he he. A co student studiujesz, może polonistykę?
« Ostatnia zmiana: 30-07-2012, 19:30 wysłane przez Scorupion » Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #13 : 30-07-2012, 21:57 »

. I wypraszam sobie, ja nie robię błendów.
No, może "błendów" to Ty i nie robisz, ale jaja z nas to robisz na pewno.
« Ostatnia zmiana: 30-07-2012, 21:59 wysłane przez Solan » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #14 : 31-07-2012, 08:08 »

Cytat
I wypraszam sobie, ja nie robię błendów.

He he he he. A co student studiujesz, może polonistykę?

Mendycyne...
Zapisane

KazeK
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 06-11-2011
Skąd: Łódź
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #15 : 17-02-2013, 14:11 »

Czy sok z cytryny do MO można wycisnąć na kilka dni i trzymać w lodówce w szklanym słoiku? Czy nie straci wtedy swoich własciwości?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #16 : 17-02-2013, 20:03 »

Cytat
Czy sok z cytryny do MO można wycisnąć na kilka dni i trzymać w lodówce
Ale po co?
Zapisane
KazeK
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 06-11-2011
Skąd: Łódź
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #17 : 18-02-2013, 14:24 »

Cytat
Czy sok z cytryny do MO można wycisnąć na kilka dni i trzymać w lodówce
Ale po co?

Bo jak sie umyje 1/2 kg cytryn, wyjmie wyciskarkę do soku, wyciśnie sok, przecedzić i wleje do słoiczka, to potem każdego wieczoru przygotowywanie MO jest wygodniejsze i znacznie szybsze smile
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #18 : 18-02-2013, 18:02 »

Po co myć cytryny przed wyciskaniem soku?
Mnie rozkrojenie cytryny i wyciśnięcie zajmuje -- żebym nie przesadził -- jakieś 30 sekund.
Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #19 : 18-02-2013, 23:13 »

Po co używać wyciskarki do owoców?
Lepiej wycisnąć ręką - szybciej i do tego mniej błonnika wpada do filiżanki.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!