Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy MO leczy wady wzroku?  (Przeczytany 32195 razy)
Żabka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2006
Skąd: Gryfino k/Szczecina
Wiadomości: 118

« : 27-12-2007, 14:01 »

Mistrzu
Napisał Pan na forum, że dzięki MO lepiej Pan teraz widzi znaki drogowe zza kierownicy. Czy to znaczy, że MO wyleczyła wadę wzroku? Po jakim czasie Pan to zauważył?
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiek by wiele zyskał, kot tylko ucierpiał.
Nawet najmniejszy kotek, to żywe arcydzieło.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 27-12-2007, 14:49 »

Jestem dalekowidzem i z zobaczeniem znaków drogowych nie miałem i nie mam problemów. Miałem na myśli to, że zauważam znaki drogowe, a wcześniej ich nie zauważałem ze względu na problemy z koncentracją. Po prostu się zagapiałem. Taki był sens mojej wypowiedzi.

Ale ankieta sama w sobie jest ciekawa. Przenoszę ją do działu ogólnego, bo tutaj chyba lepiej pasuje. No i zachęcam do wzięcia udziału.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Magda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: czerwiec 2005
Wiadomości: 64

« Odpowiedz #2 : 27-12-2007, 15:13 »

MO piję bez przerwy rok czasu, niestety właśnie dzisiaj byłam zrealizowac receptę na okulary bo już w pracy nie odróżniam liczb i cyferek.Nosiłam okulary"+" jako dziecko, potem przez długi czas nie potrzebowałam, a w ostatnich miesiącach w związku ze zmianą pracy na biurową drastycznie pogorszył mi sie wzrok i bez okularów się już nie obejdę.
Zapisane
Żabka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2006
Skąd: Gryfino k/Szczecina
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #3 : 28-12-2007, 15:36 »

Mistrzu dziękuje za słowa uznania msn-wink
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiek by wiele zyskał, kot tylko ucierpiał.
Nawet najmniejszy kotek, to żywe arcydzieło.
Xisca
« Odpowiedz #4 : 02-01-2008, 03:54 »

Ja również jako dziecko miałam dużą wadę w prawym oku i nosiłam +4,5. Co gorsza w oku tym miałam "słabe wiązania" - tak to nazywała pani okulistka. Polegało to na tym, że bez okularów oko uciekało mi do środka i miałam zeza (im większy wysiłek, tym większy był zez). Miałam zaklejane "silniejsze" oko, robiłam zalecane ćwiczenia, nosiłam okulary i wada zmniejszyła się do +1, a oczy "wyprostowały się" i mając ok. 15 lat prawie przestałam nosić okulary.
Jednak po każdym wysiłku fizycznym lub umysłowym słabsze oko automatycznie uciekało i bolała mnie głowa - wtedy musiałam wracać do okularów albo soczewek. Trzy miesiące po tym jak zaczęłam pić MO oko cudownie przestało "uciekać" i ustąpiły związane z tym bóle głowy (warto tu zaznaczyć, że zaczynając pić MO nie przyszło mi nawet do głowy, że może mieć ona wpływ na wzrok). Nawet po ciężkim dniu na uczelni i całonocnej nauce nic się nie dzieje i jest tak do dzisiaj bez najmniejszego wyjątku! Wg mnie jest to zdecydowanie zasługa MO!
« Ostatnia zmiana: 15-09-2012, 09:10 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #5 : 05-01-2008, 21:23 »

Mnie też mikstura Mistrza poprawiła kondycję oczu. Dużo pracuję na komputerze. Jestem w dodatku krótkowidzem. Dawniej oczy bardzo szybko mi się męczyły, a po dłuższym siedzeniu przed monitorem były zaczerwienione, piekły, łzawiły, obraz stawał się zamglony, niewyraźny.  Musiałam używać tzw. "sztucznych łez", żeby w ogole móc dalej pracować. W tej chwili widzę lepiej, wyraźniej. Od kilku lat noszę okulary tej samej mocy, a wcześniej co rok, dwa musiałam zmieniać okulary na silniejsze przynajmniej o 1 dioptrię. Teraz wydaje mi się, że wskazane będzie zmniejszenie mocy noszonych przez mnie szkieł.

Wzrok wcale mi już się nie męczy, nawet gdy pracuję po kilkanaście godzin dziennie. Nie stosuję żadnych "sztucznych łez" i tym podobnych wynalazków, bo gałka oczna jest prawidłowo nawilżona.
Zapisane
Maria
« Odpowiedz #6 : 05-01-2008, 22:01 »

Tak, zdecydowanie poprawił się mój wzrok. Mam okulary do czytania od dawna, ale musiałam też dwa lata temu kupić do dali, co mnie zmartwiło, ponieważ zawsze daleko widziałam świetnie. Po 10 miesiącach picia MO w ogóle nie używam okularów do dali, widzę świetnie z daleka, oglądam telewizje. Nie lecą mi łzy na powietrzu, co się zdarzało kiedyś często. Nie dokuczają mi "pływające paprochy",co okulista wiązał z wiekiem. Na tym polu - sukces.
« Ostatnia zmiana: 15-09-2012, 09:11 wysłane przez Klara27 » Zapisane
franky
« Odpowiedz #7 : 15-07-2009, 19:37 »


Mam pytanie odnośnie samoleczenia się wzroku. Wyrabiam sobie nowe okulary i okulista po badaniach wypisał mi skierowanie na okulary o wadzie -5.5 w jednym oku i -6 w drugim. Wadę wzroku mam od podstawówki i przez ostatnie lata była w miarę wyrównana (ewentualne pogorszenie o ćwierć dioptrii w jednym teraz oku). Piję już 4 miesiąc MO. Część osób pisze, że poprawił im się wzrok. Czy mogę wykupić okulary o pełnej dla mnie ostrości czyli z taką wadą jaką zalecił okulista? Nie mogę znaleźć tego postu ale wydaje mi się,  że czytałem na tym forum wypowiedź Mistrza, że radzi kupować słabsze okulary (o ile?) aby dać możliwość, w toku oczyszczania, wzrokowi korygować się. Czy jednak słabsze okulary nie męczą wzroku bardziej? Czy jeśli ma się okulary wyrównujące w pełni wadę to wzrok, jeśli ma się poprawiać w czasie oczyszczania, to i tak będzie to robił i po prostu będzie trzeba chodzić do okulisty po nowe okulary o słabszej mocy?
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #8 : 15-07-2009, 19:46 »

Pewnie o ten post Ci chodzi http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=3609.msg65622#msg65622

Cytat od: Mistrz
Proszę sobie nie lekceważyć takich rzeczy. Gdyby kazać całkiem zdrowemu dziecku nosić okulary, to w procesie wzrostu organizm dostosuje się do tej korekty, i jako dorosły człowiek już zawsze będzie nosić okulary. To nie są żarty. Jeśli nie jest to absolutnie konieczne do prawidłowego funkcjonowania, to okularów po prostu nie należy nosić w ogóle, po to, by organizm miał prawidłowa informację o tej dysfunkcji, i by miał szansę ją skorygować w okresie wzrostu, bo to jest jedyna okazja do takiej korekty. Z tego też względu okulary, jeśli ktoś już musi je nosić, powinny być o coś - dioptrię dwie słabsze od tego, co ustalił okulista.
« Ostatnia zmiana: 02-06-2012, 18:38 wysłane przez Mistrz » Zapisane

franky
« Odpowiedz #9 : 16-07-2009, 14:03 »

Dzięki Rysiek, tak dokładnie o ten post chodziło. Tyle, że nie wiem czy ostatnie zdanie odnosi się do wszystkich, czyli też dorosłych, czy powiązane jest z całym akapitem i dotyczy raczej dzieci i młodzież w okresie wzrostu? Z drugiej strony chyba różnica jednej czy nawet dwóch dioptrii to raczej dużo, może pół lub ćwierć wystarczy?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #10 : 18-10-2011, 21:04 »

Oczywiście że MO leczy wzrok! Używałam okularów do czytania. Od pół roku leżą w szufladzie. Wzrok się zdecydowanie polepszył i wyostrzył! Jedyne czego nie widzę to pieniędzy!!! Ale komputer, ksziążki bez problemu - bez okularów.
Zapisane
Oliwia77
« Odpowiedz #11 : 20-10-2011, 13:30 »

Zauważyłam, że po wprowadzeniu MO i KB mój wzrok wyostrzył się. Będąc na diecie niskowęglowodanowej przez jakieś 1,5 roku zauważyłam, że wada wzroku się nie pogłębiała a doszłam już do -4 nalewe oko i -5 na prawe oko.
Zapisane
Spinacz
« Odpowiedz #12 : 06-11-2011, 19:53 »

Wzrok jest mi w stanie polepszyć się w ciągu jednego dnia. Oprócz zmian powolnych, z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc, jest jeszcze coś takiego jak nagła poprawa. Następuje ona po dobrym wypróżnieniu, najlepiej biegunce. Jak jelita się oczyszczą tak dobrze, dosadnie, to odczuwam polepszenie wzroku. Tak, jakbym przestał widzieć przez mgłę i zaczął widzieć lepiej. Tyczy się to też myślenia, koncentracji, samopoczucia ogólnie.
Zapisane
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #13 : 24-11-2011, 20:56 »

A co powiecie na pomysł dodawania do KB Jagód Goji.Ostatnio czytałam artykuł o rewelacyjnym ich wpływie na polepszenie ostrości widzenia. Ja już kupiłam i będę stosować po 5 ziarenek do KB.
onych
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #14 : 24-11-2011, 22:07 »

Stosuj i za ca^ pół roku napisz o efektach - to może być ciekawe.
Zapisane
Kaprys
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #15 : 02-12-2011, 15:57 »

Mój się, niestety, nie wyostrzył, mojego męża i naszej córki też nie. Powiedziałabym nawet, że przeciwnie,  ale to wynika z ciągłego zmęczenia oczu pracą przy komputerze, a ponadto ma związek z wiekiem.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #16 : 02-12-2011, 16:16 »

A mnie, owszem, mimo że również marnuję dużo czasu przed komputerem i posuwam się w latach. Co ciekawe, najlepiej widzę niezłe laski.
Zapisane
Kaprys
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #17 : 04-12-2011, 11:10 »

Komentarz Scorupiona wydaje się być bardzo krzepiącym.
Dziękuję Laokoon za PW, z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że tak właśnie jest w moim przypadku i mojego męża. Ale córka w wieku lat 29 chyba nie podpada pod to wnioskowanie (mam przynajmniej taką nadzieję). Idąc tym tropem, ja widzę dwie możliwości:
- problem z wątrobą (ew. woreczkiem) - to w naszym przypadku,
- obciążenie wątroby zwiększonym wydalaniem toksyn - to w przypadku naszej córki i dodatkowo dotyczy również nas.
A myśląc o płukaniu, miałeś na uwadze chłodny prysznic po kąpieli?

Nie mogłam Ci odpowiedzieć Laokoon, dostałam komunikat o przepełnionym limicie PW. Dziękuję, zapoznam się z książką (autora nie znam).

« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 17:23 wysłane przez Metaldaw » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #18 : 05-06-2012, 10:52 »

Jako, że minęło pół roku, mam pytanie do Filutka. Jak tam Twój wzrok, poprawił się po spożywaniu jagód goji?

Polecam darmowe badanie wzroku na " trening widzenia.pl ". Mój test wzroku wyszedł na dardzo dobry. To jest dowód, że warto zaczynać dzionek kieliszeczkiem / MO/. Może ktoś wie, gdzie są moje okulary? Od roku nie mogę ich znależć!
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #19 : 05-06-2012, 11:20 »

Może ktoś wie, gdzie są moje okulary? Od roku nie mogę ich znależć!
Szczęściara smile, też bym tak chciała, ale nie tracę nadziei.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!