Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy MO leczy wady wzroku?  (Przeczytany 32217 razy)
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #20 : 05-06-2012, 18:01 »

Może ktoś wie, gdzie są moje okulary? Od roku nie mogę ich znależć!

To już nic nie widzisz? Biedaczko... smile To ma się rozumieć, był żart. A tak na prawdę cieszę się z sukcesu. smile
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #21 : 09-06-2012, 18:18 »

Jeśli chodzi o poprawę ostrości widzenia to odpowiedź na pytanie Kozaczka brzmi TAK. Ale są też inne
efekty jeżeli chodzi o używanie okularów. Ostatnio okulistka przepisała mi szkła o + 0.25 mniejsze od stosowanych poprzednio, bo dawno ich nie wymieniałam. W efekcie będę używała szkieł mniejszych niż te
które miałam zapisane w 2004r, to jest wtedy, gdy zaczęłam je używać po raz pierwszy. Ale jest to zasługa
picia MO, tego jestem pewna. Natomiast po zastosowaniu do KB jagód zaobserwowałam zmianę częstotliwości pojawienia się mgły po długim siedzeniu przy komputerze. Innym objawem jest to, że bez okularów widzę lepiej litery w dali np. w telewizorze, natomiast trudniej bez onych odczytywać jakiekolwiek
napisy w komputerze, co wcześniej nie było tak dużym problemem.
« Ostatnia zmiana: 15-09-2012, 09:15 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #22 : 09-06-2012, 18:38 »

Może ktoś wie, gdzie są moje okulary? Od roku nie mogę ich znależć!

Leżą w szufladzie od pół roku, tak piszesz w poście 18.

Mój wzrok też polepszył się zdecydowanie dzięki MO, wprawdzie okulary noszę ciągle te same, ale na działce czytam bez okularów, nie mam łzawienia, ani zmęczenia, a więcej czytam niż parę lat temu, no i starsza też jestem o te parę latek.
Reasumując z wiekiem jest lepiej.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #23 : 09-06-2012, 18:51 »

Ja też mam wrażenie, że wzrok mi się poprawił. Mogę pracować przy komputerze cały dzień i oczy mnie nie bolą tak bardzo jak rok temu. Widzę też ostrzej i nie mam mgły na oczach po 8 godzinach pracy przed monitorem.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #24 : 09-06-2012, 18:54 »

Cytat
Reasumując: z wiekiem jest lepiej.
I o to w gruncie rzeczy chodzi!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Terenia12
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.03.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #25 : 17-06-2012, 18:12 »

Ja miałam już początki starczowzroczności (presbyopia) i cofnęły mi się, w tej chwili już nie muszę wyciągać ręki aby np. przeczytać SMS-a na telefonie, widzę lepiej i ostrzej, dłużej też mogę pracować na komputerze nie odczuwając zmęczenia oczu. Jestem również przy okazji krótkowidzem i tutaj... nie wiem - wybieram się na badanie do okulisty, bo mam wrażenie, że chyba moje szkła robią się jakby odrobinę... za mocne.
Zapisane
MarekS
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 07.08.2008
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 108

« Odpowiedz #26 : 19-06-2012, 23:51 »

Mój Tata (67) również zauważył poprawę wzroku. Stwierdził, że obecnie widzi znacznie lepiej niż trzy lata temu. Dodam, że właśnie od trzech lat pije MO.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #27 : 20-06-2012, 10:41 »

Mnie poprawiła się ogólnie wydolność organizmu, wiec i oczy tez i to o tak dużo, ze aż wydaje się to niemożliwe, bo w sumie zmieniłem niewiele, a sukces jest wielki. Wcześniej po 7 godz. jeździe samochodem, nie potrafiłem nawet zasnąć ze zmęczenia. Oczy piekły, naczynka popękane. Teraz po takiej trasie poszedłem podlewać ogródek, bez przemeczenia.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #28 : 20-06-2012, 18:18 »

Moja 78- letnia mama pije MO od blisko trzech lat. Stosuje też krople do nosa i często mówi, że od nich lepiej widzi. Miała już początki jaskry lub zaćmy, nie pamiętam dokładnie. Okulistka stwierdziła, że nie ma po tym śladu.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #29 : 22-06-2012, 07:49 »

Analizując poprzednie posty muszę sprawdzić własną hipotezę, że: jak nie będę używała szkieł do pracy z komputerem, to po jakimś czasie przestanę się garbić. Jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że tak będzie. Po prostu: jeśli chodzicie w szkłach do dali lub bliży na stałe, to organizm nie ma info o wadzie. Dlatego może nie ma procesu naprawiania wady. Natomiast naprawa jakości patrzenia - w sensie: brak łzawienia, przekrwienia gałek ocznych, ich wysychania , szybkiego męczenia wzroku - to jest! smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Klotz
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 14 luty 2010
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #30 : 04-07-2012, 18:23 »

Moja wada wzroku to -8,5 na oboje oczu + astygmatyzm. Moją pracę wykonuję na komputerze, codziennie około 8 godzin. Jeszcze przed piciem MO, moje oczy nie dawały rady - często piekły, męczyłem się, bolała mnie głowa, często też plecy. Aktualnie pracuję kilkanaście godzin, oczy nie są zmęczone (powaga), nie robi mi różnicy, czy siedzę 2 czy 12 godzin. Ustąpiły też bóle głowy i pleców.

Poza tym podczas badania u okulisty, stwierdzono, że mój astygmatyzm zmniejszył się. O pół cylindra na jedno oku i 0,75 cylindra na drugie.

« Ostatnia zmiana: 15-09-2012, 09:07 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #31 : 14-09-2012, 19:18 »

Analizując poprzednie posty muszę sprawdzić własną hipotezę, że: jak nie będę używała szkieł do pracy z komputerem, to po jakimś czasie przestanę się garbić. Jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że tak będzie. Po prostu: jeśli chodzicie w szkłach do dali lub bliży na stałe, to organizm nie ma info o wadzie. Dlatego może nie ma procesu naprawiania wady. Natomiast naprawa jakości patrzenia - w sensie: brak łzawienia, przekrwienia gałek ocznych, ich wysychania , szybkiego męczenia wzroku - to jest! smile
Moja hipoteza nie sprawdziła się na razie, ponieważ pracowałam przy kompie w szkłach. Zauważyłam jednak, że źle mi się patrzy lewym okiem. Prawe "stoi w miejscu" jeśli chodzi o ilość dioptrii, a lewe widzi raz lepiej, raz gorzej, nawet podwójnie. Coś się dzieje...
Są dni, kiedy widzę lepiej przez stare, nieaktualne szkła, a są dni, kiedy źle mi się patrzy przez którekolwiek. W tej chwili najlepiej widzę bez szkieł, ale z nosem przy minitorze. Smutny Do okulistki po nowe szkła pójdę, gdy wszystko się ustabilizuje na nowo.
Na ulicy bardzo się męczę korzystając ze szkieł progresywnych.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #32 : 14-09-2012, 22:08 »

Asiu, ja mam problem ze wzrokiem od dziecka. Krótkowzroczność (duża), astygmatyzm, wrażliwość na światło. Od matury noszę okulary z fotochromami. Kiedyś często bolała  mnie głowa. Wiem, że było to też związane ze źle dobranymi szkłami. Od jakiegoś czasu już nie chodzę do zwykłego okulisty, nawet prywatnego, tylko korzystam z komputerowego badania wzroku przy moim optyku. Od jakiegoś czasu pracuje tam właśnie okulista, który ustawia okulary komputerowo. Jestem niesamowicie zadowolona. Ostatnio jak byłam, okazało się, że mają jakąś nową maszynę. Okulista tak sprawdził mi mój astygmatyzm, takimi fajnymi planszami, że naprawdę byłam pod wrażeniem. Okulary świetnie dobrane, czuję się w nich super. Bardzo Ci polecam.

Oczywiście na pewno działa też MO, choć myślę, że na oczy bardziej działają krople z alocitem stosowane do nosa.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #33 : 15-09-2012, 09:22 »

Cytat
Oczywiście na pewno działa też MO, choć myślę, że na oczy bardziej działają krople z alocitem stosowane do nosa.
Chyba czas zacząć zakraplanie.
Cytat
Od jakiegoś czasu już nie chodzę do zwykłego okulisty, nawet prywatnego, tylko korzystam z komputerowego badania wzroku przy moim optyku.
Ja również tak robię, i również jestem zadowolona. Teraz jednak mam cyrk, bo zauważyłam pewną labilność mojego widzenia.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #34 : 15-09-2012, 09:53 »

Dobry znak, oczyszczanie powoli się zaczyna.... smile Powodzenia!
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!