Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:00 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: ¯ó³taczka u noworodków  (Przeczytany 33642 razy)
Jusder
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 45
MO: 19-10-2010
Sk±d: Zielona Góra
Wiadomo¶ci: 30

« : 18-07-2012, 21:36 »


Tylko ta fizjologiczna zaczyna dotyczyæ prawie ka¿dego dziecka, co nie jest ju¿ fizjologi±. Pewnie za ni± stoi Euvax.


Ja rodzi³am obie córki w domu. Naturalnie, bez ¿adnych wspomagaczy, witamin a tym bardziej szczepieñ po. I obie mia³y ¿ó³taczkê.

Z innego forum umieszczam parê porad w sytuacji kiedy noworodek ewidentnie ¿ó³cieje:

1. Dziecko ma prawo przespaæ pierwsz± dobê po porodzie - to fizjologia. Nie
trzeba budziæ. Zdrowy noworodek ma po porodzie zapasy na 48 godzin bez jedzenia.
Od drugiej doby trzeba karmiæ regularnie, raczej nie rzadziej ni¿ co 3 godziny.
Jak siê nie budzi, to budziæ i nak³aniaæ do aktywnego ssania minimum przez 15-20
minut.
2. ¯ó³taczka w drugiej dobie to zazwyczaj ¿ó³taczka fizjologiczna a fizjologia
nie wymaga leczenia.
3. Dziecko z siln± ¿ó³taczk± jest ospa³e - nie budzi siê spontanicznie na
karmienia i trudno je wybudziæ, przy piersi zachowuje siê ma³o aktywnie.
4. Poziom bilirubiny mo¿na oceniæ domowym sposobem po stopniu za¿ó³cenia
poszczególnych czê¶ci cia³a:
A. ¿ó³ta tylko buzia i oczy - 4-8 mg%
B. ¿ó³ta buzia i tu³ów do wysoko¶ci pêpka - 5-12 mg%
C. ¿ó³ta buzia i ca³y tu³ów + po¶ladki i uda - 9-16 mg%
D. ¿ó³te wszystko oprócz stóp i d³oni - 11-18 mg%
E. ¿ó³te wszystko w³±cznie ze stopami i d³oñmi >18 mg%

Wg. norm poziom do 15 mg% to jeszcze fizjologia. Moim zdaniem nawet nieco wy¿sze
poziomy nie s± jeszcze niebezpieczne dla uk³adu nerwowego.


Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #1 : 12-08-2012, 23:13 »

¯ó³taczka u noworodków.
Bilirubina jest barwnikiem znajduj±cym siê we krwi, który sprawia, ¿e dziecko z ¿ó³taczk± ma ¿ó³ty kolor. Powstaje, gdy czerwone krwinki obumieraj± (co jest procesem naturalnym). Zgromadzona w obumieraj±cych czerwonych krwinkach hemoglobina rozk³ada siê; jednym z jej produktów jest bilirubina – barwnik, który jest rozpuszczalny w t³uszczach, nie w wodzie. St±d zadanie dla w±troby: wch³on±æ rozpuszczaln± w t³uszczach bilirubinê i dodaæ do niej cz±steczkê chemiczn± rozpuszczaln± w wodzie. Kiedy bilirubina jest ju¿ rozpuszczalna w wodzie, opuszcza w±trobê i w koñcu dostaje siê do jelit – tam czê¶ciowo wydalana jest z ka³em, a czê¶ciowo wch³aniana ponownie. Mamy zatem dwa rodzaje bilirubiny. Jedna z nich jest rozpuszczalna w wodzie (zwi±zana), druga w t³uszczach (niezwi±zana). Milimetr krwi noworodka zawiera wiêcej hemoglobiny ni¿ milimetr krwi osoby doros³ej. W sytuacji obumierania wiêkszej ni¿ zwykle liczby czerwonych krwinek podnosi siê poziom bilirubiny, co powoduje ¿ó³taczkê fizjologiczn±. Medycyna przyjmuje, ¿e jest to normalny objaw w przypadku noworodka w pierwszych trzech dniach uznaj±c jego w±trobê za relatywnie niedojrza³± i niezdoln± do metabolizmu ca³ej bilirubiny.
Tu chyba ka¿dy sam zna swój i swojego dziecka stan. Zdrowie noworodka uzale¿nione jest od kondycji organizmu mamy, jej diety, zaufania wobec fizjologicznych procesów (np. spadek hemoglobiny w czasie ci±¿y), a przede wszystkim znajomo¶æ ich.
Kolejnym powodem wysokiego poziomu bilirubiny jest jej wzmo¿one kr±¿enie jelitowe, którego powodem jest niedostateczna ilo¶æ matczynego pokarmu, w skutek czego dziecko oddaje ma³o stolców i wzrasta procentowa ilo¶æ ponownie zaabsorbowanej bilirubiny.
Newman, kanadyjski pediatra nazywa to zjawisko „¿ó³taczk± z braku kobiecego pokarmu”. Przy wysokim poziomie bilirubiny lekarze prosz± o odstawienie od piersi.  Sugeruj± siê niemiarodajnymi badaniami. Newman zwraca uwagê na fakt umiejêtno¶ci odpowiedniego przystawienia dziecka do piersi i karmienia. Zdarza siê, ¿e dziecko pomimo przystawienia do piersi nie otrzymuje dostatecznej ilo¶ci pokarmu. W badaniach niestety na to nie zwrócono uwagi. Nikt z badaj±cych nie sprawdzi³ czy „za¿ó³cone” dzieci pobiera³y dostateczne ilo¶ci pokarmu. Prawdopodobnie wiele z tych dzieci nigdy nie by³o karmione matczynym mlekiem, a jedynie przystawiane do piersi.  Wniosek z tego jest taki, ¿e to nie karmienie piersi± powoduje ¿ó³taczkê, a jego brak.
W zwi±zku z powy¿szym warto zwróciæ uwagê na swoje zdrowie, dietê, profilaktykê zdrowia, karmienie piersi±, dostateczn± ilo¶æ pokarmu oraz wszystko to co mo¿e obci±¿yæ w±trobê maluszka (witaminy, szczepienia, z³a dieta mamy itd.)
¬ród³o: Jack Newman, Teresa Pitman „The Ultimate Breastfeeding book of Answers, Three River Press New York oraz w³asne przemy¶lenia.
Zapisane

Gdy brakuje ³atwych rozwi±zañ, przychodz± rozwi±zania w³a¶ciwe.
Agnieszka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 690

« Odpowiedz #2 : 17-08-2012, 15:37 »

Moja osobista kole¿anka, (mama 6 dzieci) mia³a pokarmu dla ca³ego pu³ku ¿o³nierzy smile Karmi³a wszystkie naturalnie od urodzenia. Jednak jedno z jej dzieci mia³o w³a¶nie tzw. nasilon± ¿ó³taczkê noworodkow± (tzw. ¿ó³taczkê mleka kobiecego). Kiedy byli jeszcze w szpitalu po porodzie, dziecko powêdrowa³o pod lampy, a ona musia³a przegotowywaæ swój pokarm, by podaæ go córce.

Dwóch moich synów (Marek i £ukasz) równie¿ musieli byæ na¶wietlani. W przypadku Marka - rzeczywi¶cie mia³am ma³o mleka, ale w przypadku £ukasza ju¿ nie, a poziom bilirubiny by³ wysoki - w 4 dobie - 16,2 mg%.
« Ostatnia zmiana: 17-08-2012, 15:39 wys³ane przez Agnieszka » Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i £ukaszka (2 l.)
Kwiatuszek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #3 : 17-08-2012, 22:25 »

Proszê czytaæ ze zrozumieniem. To ¿e mia³a¶ pokarm, nie oznacza ¿e Twoje dziecko otrzymywa³o jego dostateczn± ilo¶æ. Istotne znaczenie ma równie¿ dieta w ci±¿y, zbêdna suplementacja i poród oraz kondycja mamy. Je¿eli dobrze pamiêtam to podczas Twojego ostatniego porodu podano Ci oksytocynê na tzw. obkurczenie macicy. Dla mnie to potwierdzenie negatywnego wp³ywu podawanych leków i procedur szpitalnych. Skoro poziom bilirubiny podniós³ siê w 4 dobie to z czym jeszcze musia³a walczyæ w±troba £ukasza, mo¿e by³o co¶ jeszcze poza podan± mamie oksytocyn± np. szczepienia, z³a szpitalna dieta... a mo¿e wszystko razem.



Zapisane

Gdy brakuje ³atwych rozwi±zañ, przychodz± rozwi±zania w³a¶ciwe.
Zosia_
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê ze wzglêdu na reakcje
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.049

« Odpowiedz #4 : 18-08-2012, 00:37 »

A mo¿e w³a¶nie spadek hemoglobiny w ci±¿y jest specjalnie przez naturê zaprogramowany, aby uchroniæ noworodka przed nadmiern± ¿ó³taczk± fizjologiczn±? Nie wiem, tak gdybam. £aduje siê w ciê¿arn± preparaty moj±ce wspomagaæ tworzenie czerwonych krwinek. Mo¿e w³a¶nie powinno byæ ich mniej? Mo¿e ta mniejsza ilo¶æ u matki jest zupe³nie wystarczaj±ca i w³a¶ciwa w krwi dziecka?
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.281

« Odpowiedz #5 : 18-08-2012, 07:05 »

A może właśnie spadek hemoglobiny w ciąży jest specjalnie przez naturę zaprogramowany, aby uchronić noworodka przed nadmierną żółtaczką fizjologiczną? Nie wiem, tak gdybam. Ładuje się w ciężarną preparaty mojące wspomagać tworzenie czerwonych krwinek. Może właśnie powinno być ich mniej? Może ta mniejsza ilość u matki jest zupełnie wystarczająca i właściwa w krwi dziecka?

A może po prostu żeby zachować harmonie i równowagę między ciałem noworodka a ciałem matki hemoglobina u matki spada a u dziecka się podnosi aby utrzymać w normie. Druga sprawa matka musi pracować na dwóch .
« Ostatnia zmiana: 18-05-2013, 19:21 wys³ane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Agnieszka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 690

« Odpowiedz #6 : 18-08-2012, 10:42 »

mo¿e by³o co¶ jeszcze poza podan± mamie oksytocyn± np. szczepienia, z³a szpitalna dieta... a mo¿e wszystko razem.

I tu, Kwiatuszku, trafi³a¶ w sedno - owszem by³y szczepienia (¿ó³taczka i gru¼lica), owszem i z³a dieta. Ale nie mia³am na co liczyæ, skoro w domu m±¿ z te¶ciow± rz±dzili. Dostawa³am z domu bu³ki z byle jak± wêdlin± Smutny
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i £ukaszka (2 l.)
Kwiatuszek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #7 : 18-08-2012, 22:47 »

Droga Agnieszko w kwestii "¿ó³taczki kobiecego mleka", o której piszesz przy okazji "osobistej kole¿anki": mleko kobiece nie szkodzi dziecku! Mówienie o przewadze jakiegokolwiek sposobu karmienia nad ¶wie¿ym kobiecym mlekiem jest b³êdne. Dziecku na pewno szkodz± toksyny w mleku matki! Dlatego warto zwróciæ uwagê na dietê i ostro¿no¶æ w kwestii intensywnego oczyszczania.

Podsumowuj±c:
 
To co szkodzi noworodkom to:
-toksyny zawarte w matczynym mleku lub toksyny zewnêtrzne

W przypadku dzieci z ¿ó³taczk± nale¿ny zwróciæ uwagê na:

- odpowiedni czas karmienia; noworodek przystawiany do piersi czê¶ciej ni¿ co 1,5h nie dostaje w pe³ni warto¶ciowego pokarmu

- pier¶ musi byæ opró¿niona do koñca przed podaniem drugiej piersi, poniewa¿ koñcowy pokarm w danej piersi ma najwiêksz± zawarto¶æ t³uszczów

- nale¿y zwróciæ szczególn± uwagê, czy dziecko jest odpowiednio przystawione; zbyt p³ytkie przystawienie do piersi powoduje, ¿e dziecko nie pobiera dostatecznej ilo¶ci warto¶ciowego pokarmu.

Ostatnie trzy punkty powoduj± wzmo¿one wytwarzanie hormonów (zwi±zanych z wytwarzaniem mleka) w zwi±zku z czym nastêpuje nap³yw du¿ej ilo¶ci pokarmu u mamy. Jednak du¿a ilo¶æ pokarmu nie oznacza od razu prawid³owego spo¿ywania posi³ku przez noworodka, ani dostatecznej ilo¶ci przyswojonego mleka lub prawid³owego wypró¿niania. Powracamy do punktu wyj¶cia. Patrz±c na powy¿sze, najczê¶ciej mamy przypadki zwi±zane z ¿ó³taczk± wynikaj±c± z braku kobiecego mleka.


« Ostatnia zmiana: 19-08-2012, 08:44 wys³ane przez Klara27 » Zapisane

Gdy brakuje ³atwych rozwi±zañ, przychodz± rozwi±zania w³a¶ciwe.
Agnieszka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 690

« Odpowiedz #8 : 19-08-2012, 09:41 »

Zgadzam siê z Tob± na 1000% Terminologia "¿ó³taczka mleka kobiecego" - jest zaczerpniêta ze szpitala. Owszem nie powinnam siê ni± pos³ugiwaæ, ale dobrze siê sta³o, byæ mo¿e bêdzie to nauk± dla innych m³odych mam, by nie da³y wpêdziæ siê w kozi róg szpitalnemu personelowi. Dziêkujê, Kwiatuszku smile
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i £ukaszka (2 l.)
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #9 : 18-05-2013, 17:54 »

W trakcie robienia porz±dków na forum, do RadiaBios³one przyszed³ mail.

 
Cytat
Nie ma na razie forum bios³one wiêc piszê t± informacje do radia.

Co prawda nie udziela³am siê na forum bo nie lubiê pisaæ, ale teraz zaintrygowa³a mnie jedna sprawa.

Niedawno wysz³am ze szpitala po tygodniowym pobycie po urodzeniu dziecka (by³y koplikacje przy porodzie). Mia³am okazjê zaobserwowaæ pewn± zale¿no¶æ u noworodków odno¶nie szczepieñ. Ok. 6 dzieci + moje. Jedynie tylko ja nie szczepi³am w ogóle dziecka. Pozosta³e dzieci by³y szczepione na wzw typu B dopiero w drugiej dobie.

Moje dziecko nie mia³o ¿adnego ¶ladu ¿ó³taczki ani ¿adnych "wyprysków". Wszystkie dzieci zaszczepione nied³ugo po szczepieniu dostawa³y albo wysypki albo ¿ó³taczki. Panie oczywi¶cie t³umaczy³y mamom, ¿e to siê zdarza u noworodków i samo minie.

Rozmawia³am jeszcze z kole¿ankami, które du¿o wcze¶niej urodzi³y dzieci, które przechodzi³y ¿óltaczkê i teraz stwierdzaj±, ¿e to by³o po szczepieniu na wzw B.

Teraz siê zastanawiam, czy istnieje w ogóle co¶ takiego jak fizjologiczna ¿ó³taczka, czy to nie jest odczyn poszczepieny?

Próbowa³am znale¼æ informacjê o wystêpowaniu tej ¿ó³taczki przed er± szczepieñ, ale nic nie mo¿na znale¼æ.
 
Czy my¶li Pan ¿e "fizjologiczna" ¿ó³taczka mo¿e mieæ zwi±zek ze szczepieniami?
 
Justyna.

Odpowied¼ mo¿ecie znale¼æ w audycji "Bios³onejska Akademia Zdrowia – ¿ó³taczka u niemowlêcia" – do¶æ obszerna rozmowa profilaktyków.

Postanowi³em podsumowaæ jeszcze tê rozmowê dla przegl±daj±cych forum.

Trafnie pani Justyna zauwa¿a, ¿e dzieci szczepione na WZW typu B, maj± ¿ó³taczkê. Wielokrotnie jest o tym napisane na forum, ¿e szczepienie przeciwko danej chorobie, zamiast zapobiegaæ, tê chorobê po prostu wywo³uje. Tak wiêc, jak pani pisze, jak najbardziej mo¿na to nazwaæ niepo¿±danym odczynem poszczepiennym.

Obci±¿ona w±troba jest przyczyn± ¿ó³taczki.

Przyczyny obci±¿enia w±troby:

1. Szczepienie niemowlêcia przeciwko ¿ó³taczce.

2. Kondycja organizmu matki wp³ywaj±ca na organizm dziecka. Im zdrowsza matka, tym mniejsze obci±¿enie. Przyczyn schorowanych matek, rodz±cych dzieci, które pó¼niej maj± ¿ó³taczkê, jest mnóstwo.

Powo³ujê siê na argumenty Kwiatuszka, u której ¿adna z jej dziewczynek nie mia³a ¿ó³taczki. Ponadto, (jak mówi w audycji) obserwuj±c dziewczyny, kobiety w ci±¿y, mo¿na stwierdziæ, ¿e dziecko bêdzie mia³o albo nie bêdzie mia³o po urodzinach ¿ó³taczki. Kolejnym dowodem na brak ¿ó³taczki u noworodka jest pani Justyna, która napisa³a do mnie maila.

Tutaj od razu nasuwa siê wniosek, pro¶ba do mam, które mog± dopisaæ w w±tku swoje spostrze¿enia.

3. Moje spostrze¿enie – wymiana w krótkim czasie zbyt du¿ej ilo¶ci komórek potrzebnych w ¿yciu p³odowym, ale ju¿ niepotrzebnych w naszym ¶rodowisku.

¯ó³taczka jest zamierzonym dzia³aniem organizmu, w czasie którego organizm robi porz±dek z tymi niepotrzebnymi komórkami. Podobnie w trakcie wzrostu organizm, zanim osi±gnie doros³o¶æ, doprowadza do wielu infekcji.

4. Nieumiejêtno¶æ nakarmienia dziecka piersi±.

Wnioski:

1. Je¿eli ju¿ pojawi siê ¿ó³taczka u dziecka, która ewidentnie obrazuje przej¶ciowy stan w±troby, a w tym organizmu, nie nale¿y panikowaæ, je¶li mama nie by³a karmiona byle czym, przeleczona, nasuplementowana, a dziecko zaszczepione.

2. Je¶li ¿ó³taczkê widzimy po ¿ó³tych oczach, ¿ó³tej skórze, to w naszym interesie jest, ¿eby¶my o tym wiedzieli, a nie tak jak to robi medycyna, zamazywali obraz i na¶wietlali dziecko lampami, które co prawda likwiduj± ¿ó³ty kolor skóry, ale nie ¿ó³taczkê w organizmie. Jest to typowe kosmetyczne oszustwo medyczne – objawowe, z którego rodzice niestety wyci±gaj± b³êdny wniosek, ¿e ¿ó³taczki nie ma ju¿ po na¶wietleniu/ach.  
« Ostatnia zmiana: 19-05-2013, 13:43 wys³ane przez Machos » Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Mania
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 46
MO: od 2011 r.
Wiadomo¶ci: 80

« Odpowiedz #10 : 01-10-2013, 11:28 »

Moja siostra urodzi³a w zesz³ym tygodniu synka, to znaczy mia³a cesarskie ciêcie. Nie zaszczepi³a ma³ego na nic. Niestety Smutny maluszek dosta³ ¿ó³taczki. W trzeciej, czwartej dobie z¿ó³k³. Poziom bilirubiny 19 mg %. Wsadzili go pod lampy wczoraj i dzi¶ spad³a do ok 18 mg. Siostra strasznie prze¿ywa, bo ma³y wrzeszczy w tym inkubatorze prawie ca³y czas. Ja te¿ jestem pod³amana Smutny Ile jeszcze bêdzie tam tak le¿a³! I jak to wyt³umaczyæ?
Mo¿e siostra ¼le przystawia maluszka do piersi, nie wiem. Mo¿e mia³ na to wp³yw jej niezbyt dobry stan zdrowia przed ci±¿±. Trochê chorowa³a w ci±¿y, ale nie bra³a ¿adnych leków, chyba nawet witamin nie ³yka³a smile Ale zdrowo to raczej siê ona nie od¿ywia³a, za du¿o przetworzonych produktów, potraw gotowych z torebek, pi³a herbatê, kawê ... echch Smutny A poza tym jak na moje oko to zrobili jej tê cesarkê za wcze¶nie. Siostrze troszkê odesz³y wody, ale tak poza tym to siê nic nie dzia³o, ¿adnych skurczy, szyjka nawet siê nie skróci³a, ale zostawili j± w szpitalu i za parê godzin ¶cieli. Przy pierwszym porodzie mêczy³a siê ponad dwie doby i tak w koñcu j± ¶cieli, wiêc teraz zrobili to od razu.
Nie wiem co jej powiedzieæ i jak j± pocieszyæ.
Mam nadziejê, ¿e malutki bêdzie zdrowy i ¿ó³taczka szybko minie.
« Ostatnia zmiana: 01-10-2013, 14:29 wys³ane przez Whena » Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #11 : 01-10-2013, 13:28 »

Na żółtaczkę jest wiele sposobów. Lampy według mnie nie są rozwiązaniem. Stres związany z oddzieleniem dziecka od matki tylko potęguje problem. W szpitalu, szczególnie gdy poród kończy się cc, podaje się wiele leków. W tej chwili ważne jest odpowiednie, efektywne karmienie maluszka. Gdyby to dotyczyło prowadzonego przeze mnie malucha byłby w domu i jeżeli byłaby taka konieczność wspomagany byłby w inny sposób. W szpitalu zaś powinien być kangurowany i odpowiednio karmiony (zdecydowanie piersią). W domu masowany, odpowiednio pielęgnowany, dieta mamy powinna służyć wzmocnieniu dziecka i odciążeniu wątroby. Mama powinna mieć wsparcie osoby z zewnątrz, która wpłynie kojąco na zaistniałą sytuację, gdyż stres wpływa niekorzystnie zarówno na relację z dzieckiem jak i pokarm. 
« Ostatnia zmiana: 02-10-2013, 10:08 wys³ane przez Ania‬ » Zapisane

Gdy brakuje ³atwych rozwi±zañ, przychodz± rozwi±zania w³a¶ciwe.
Mania
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 46
MO: od 2011 r.
Wiadomo¶ci: 80

« Odpowiedz #12 : 01-10-2013, 14:30 »

To samo my¶lê Kwiatuszku, stres potêguje ¿ó³taczkê. Ca³y czas t³umaczê siostrze ¿eby siê nie denerwowa³a i wyci±ga³a ma³ego z inkubatora i karmi³a jak p³acze i tuli³a. Ja na jej miejscu pewnie wypisa³abym siê ze szpitala na w³asne ¿yczenie. Ale siostra siê boi. Nie bêdê jej do tego namawiaæ bo wiem, ¿e gdyby posz³o co¶ nie tak po wyj¶ciu ze szpitala, to po czê¶ci obwinia³aby mnie za to. Smutny
« Ostatnia zmiana: 01-10-2013, 21:41 wys³ane przez Whena » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!