Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 02:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Browary regionalne  (Przeczytany 6637 razy)
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« : 20-07-2012, 18:23 »

Jak wiadomo rynek jest zalany tanią zachodnią produkcją, więc może są jakieś marki, na które warto zwrócić uwagę.

Pamiętam jak kiedyś smakował Kasztelan - teraz to po prostu jeden z wielu podobnych smaków.


Zapisane
Lu6
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2010
Skąd: śląsk
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #1 : 20-07-2012, 20:17 »

Ze stron, z których pochodzę polecam Bracki Browar Zamkowy i piwo Brackie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Brackie

Paniom raczej smakował nie będzie, bo jest "ciężkim" piwem i czuć w nim mocno goryczkę.

Mój tato często przytacza pewien żart w nawiązaniu do Brackiego:

Przychodzi trzech kumpli do knajpy. Podchodzi barman i pyta:
-Co dla Panów?
Jeden mówi:
-Tyskie proszę
Drugi:
-A ja Warkę
Na to trzeci:
-To ja poproszę colę.
Pozostali dwaj się dziwią i pytają:
-A Tobie co się stało?
-No jak Wy nie pijecie piwa, to ja też nie - odpowiada trzeci.
Zapisane

Lussi

"Jeśli będziesz myślał tak jak teraz, to będziesz miał to, co masz. Jeżeli zmienisz swoje myślenie, zmienisz to, co masz" Nikodem Marszałek
Poulet
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.03.2010
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #2 : 20-07-2012, 20:28 »

Dobra jest też Perła niepasteryzowana. Miałam niedawno okazję spróbować i od tamtej chwili z alkoholu nie piję nic innego prócz Perły.
Zapisane
Hildegarda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.10.2010
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #3 : 20-07-2012, 20:53 »

Moim ulubionym jest piwo Namysłów niepasteryzowane.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #4 : 20-07-2012, 21:10 »

Dobra jest też Perła niepasteryzowana. Miałam niedawno okazję spróbować i od tamtej chwili z alkoholu nie piję nic innego prócz Perły.
Perła podobnie jak i Łomża oraz Kasztelan po przejęciu przez Royal Unibrew i Kampanie już dawno straciły smak. Do tego należy dodać, że te piwa raczej nigdy nie były 'małymi browarami' i nie były produkowane wg kunsztu piwowarskiego. Perła niepasteryzowana to tam piwo mocno filtrowane z normalnym czasem do spożycia. Jako ze nastała moda na piwa niepasteryzowana (zaczęta przez małe browary) to obecnie każda 'duża' marka ma też w ofercie niepasteryzowane ale za to tak filtrowane, że ma normalny czas do spożycia ale reklama tam robi swoje :-).
Mnie tam z tego plakatu najbardziej przypada Ciechan (wyborowy), kiedyś też piwa z Czarnkowa były smaczne ale w pewnym momencie zmieniły się z piw niepasteryzowanych na 'niskopasteryzowane' z już tam normalnym okresem przydatności do spożycia.
« Ostatnia zmiana: 21-07-2012, 08:47 wysłane przez Klara27 » Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #5 : 20-09-2013, 22:24 »

Dobre niepasteryzowane piwo produkuje browar EDI, niestety bardzo trudno dostępne.
www.browaredi.pl
Zapisane
Magnusone
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2009
Skąd: Kraków
Wiadomości: 77

« Odpowiedz #6 : 21-09-2013, 00:31 »

Polecam Lwówek Śląski. Byłem i widziałem jak się produkuje. To piwo leżakuje przez odpowiednią liczbę dni, a nie jest produkowane z koncentratów rozcieńczanych wodą, jak to mają w zwyczaju robić wszyscy producenci popularnych marek. Obecnie dodawany jest CO2, który skutecznie maskuje smak "piwa". W dobrym piwie można wyczuć charakterystyczny smak goryczki, który młodym ludziom najzwyczajniej  nie smakuje. Między innymi z tego powodu koncerny jej unikają, przez co dzisiejsze piwa robią się coraz "słodsze". Nie zapominajmy, że w Piwie jest gluten smile
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!