Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 10:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Droga po zdrowie  (Przeczytany 65702 razy)
Travis
« Odpowiedz #40 : 28-10-2012, 19:13 »

Gluten jest częstym powodem trądziku, ale nie zawsze. Jeżeli Twój organizm wybrał drogę ewakuacji alergizujących lektyn za pomocą trądziku, to warto zastanowić się nad dietą monotematyczną. Ewentualnie możesz skorzystać ze ściągi wedle swojej grupy krwi, ale jedynie pomocniczo. Zwróć uwagę co się dzieje po dozwolonym nabiale oraz czerwonym mięsie i jajkach.


Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #41 : 28-10-2012, 19:27 »

Jak wszyscy młodzi ludzie jesteś strasznie niecierpliwy. Daj sobie szansę, nie jedz śmieci, pij MO, KB, staraj się nie stresować pierdołami, czekaj. 
Ci wszyscy ludzie, którzy jedzą i piją świństwa mają bardzo obciążone organizmy, dlatego nie mogą pozwolić sobie nawet na trądzik. Za to szybko i z byle powodu zejdą z tego świata. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #42 : 28-10-2012, 19:48 »

Nic się nie dzieję, a ja tracę nadzieję, że to się zmieni...
Heis jeśli będziesz konsekwentny to jestem pewna, że się zmieni, u mojego syna poprawę widać dopiero w tej chwili, a poprzednie 3 lata to była istna sinusoida.

Czy próbowałeś wcierać w skórę głowę maść ochronną z witaminą A?

U syna poprawę przynosiła glinka marokańska i stosowanie szamponu Mariage.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #43 : 28-10-2012, 23:12 »

Cytat
Codziennie, w tramwaju, w pociągu, na chodniku, w pracy oraz w szkole spotykam ludzi, których menu całkowicie odbiega od promowanego przez Bioslone stylu naprawdę zdrowego żywienia. Ale co z tego? Widzę człowieka, który obżera się najbardziej niezdrowym pokarmem, popija colem, piwem, McDonaldowym Shake'iem czy innym syfem. No i co? Na jego twarzy próżno szukać wyprysków, na głowie brak łupieżu, a ja się pytam, dlaczego tak jest...

W młodości miałam trądzik (tak gdzieś między 14-tym a 24-ym rokiem życia, nie pamiętam dokładnie). Później trądzik zniknął, ja dalej wcinałam słodycze, gluten, żywność z konserwantami... Najpierw pojawiły się biegunki, bóle żołądka, skurcze jelit, potem polipy i mięśniaki, następnie przepukliny na kręgosłupie. Z zewnątrz wszystko było OK. Jakbyś mnie wtedy zobaczył, pewnie byś mi zazdrościł przepięknej cery...
Zapisane
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #44 : 29-10-2012, 00:23 »

Nic się nie dzieję, a ja tracę nadzieję, że to się zmieni...
Heis jeśli będziesz konsekwentny to jestem pewna, że się zmieni, u mojego syna poprawę widać dopiero w tej chwili, a poprzednie 3 lata to była istna sinusoida.

Czy próbowałeś wcierać w skórę głowę maść ochronną z witaminą A?

U syna poprawę przynosiła glinka marokańska i stosowanie szamponu Mariage.

Niestety nie próbowałem wcierać w skórę głowy maści ochronnej z witaminą A. Moja skóra jest dziwna, generalnie jest to cera tłusta z wypryskami, natomiast przez pewien czas po umyciu głowy i twarzy skóra wydaje się być przesuszona.

Zapisane
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #45 : 07-11-2012, 01:59 »

Cytat
Codziennie, w tramwaju, w pociągu, na chodniku, w pracy oraz w szkole spotykam ludzi, których menu całkowicie odbiega od promowanego przez Bioslone stylu naprawdę zdrowego żywienia. Ale co z tego? Widzę człowieka, który obżera się najbardziej niezdrowym pokarmem, popija colem, piwem, McDonaldowym Shake'iem czy innym syfem. No i co? Na jego twarzy próżno szukać wyprysków, na głowie brak łupieżu, a ja się pytam, dlaczego tak jest...

W młodości miałam trądzik (tak gdzieś między 14-tym a 24-ym rokiem życia, nie pamiętam dokładnie). Później trądzik zniknął, ja dalej wcinałam słodycze, gluten, żywność z konserwantami... Najpierw pojawiły się biegunki, bóle żołądka, skurcze jelit, potem polipy i mięśniaki, następnie przepukliny na kręgosłupie. Z zewnątrz wszystko było OK. Jakbyś mnie wtedy zobaczył, pewnie byś mi zazdrościł przepięknej cery...

Trądzik zniknął, ponieważ ten występujący u Ciebie prawdopodobnie powiązany był z dojrzewaniem. U mnie widać różnicę, kiedy spożywam pokarmy z glutenem, słodycze itd. Kiedy jem prawidłowo trądzik jest delikatnie mniejszy, ale w dalszym ciągu jest.

* * *

Moja silna wola w przeciągu ostatnich kilku dni, a może i kilkunastu, zamieniła się w bardzo słabą-silną wolę. Jem gluten, jem słodkie, piję piwo. Bardzo chciałbym, abym nie musiał w poprzednim zdaniu napisać tego, co napisałem, a jednak napisałem, ponieważ to prawda. Pomimo oczywistego przekonania o sile MO, DP oraz KB, przegrałem.

Chciałbym być człowiekiem cierpliwym, aby spokojnie móc czekać na efekty zdrowego, mądrego odżywiania. Niestety, taki nie jestem. Kiedy i czy w ogóle to się zmieni? Mam nadzieję, że szybko. Poza Bioslone nie widzę żadnej, innej drogi ku zdrowiu.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #46 : 07-11-2012, 07:41 »

Cierpliwość też Ci się poprawi. smile Nie odpuszczaj. Dużo czytaj ze zrozumieniem. Jesteś na MO bardzo krótko. Za krótko, aby podejmować decyzję o odejściu czy przegranej.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #47 : 07-11-2012, 09:21 »

Heis, to o czym piszesz, to są wyboje na drodze zdrowienia. Zdarzają się one prawie każdemu z nas. Nie ma w tym niczego z przegranej. Wystarczy to zrozumieć i zaczynać od nowa, po każdym 'upadku'. Z czasem będzie coraz lepiej.
Zapisane

Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #48 : 07-11-2012, 12:01 »

Poza Bioslone nie widzę żadnej, innej drogi ku zdrowiu.
I tego się trzymaj.
Mnie nie raz ręce opadały do kolan, a potem przychodziły następne dni i nowe pomysły jak wyjść z impasu. Heis wykorzystaj czas kiedy odpowiadasz sam za siebie, kiedy musimy odpowiadać dodatkowo za rodzinę odpowiedzialność czasami powala.
Zawsze można zacząć od początku.
Zapisane
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #49 : 08-11-2012, 02:32 »

Z racji ogromnej chęci podjęcia ponownej próby wyzdrowienia, chciałbym zapytać bardziej doświadczonych forumowiczów o pewną ważną, dla mnie, sprawę.

Poprzednie próby wdrożenia DP wyglądały następująco:

Pierwszy etap: śniadanie - jajecznia, pierś z kurczaka lub wątróbka, obiad - pierś z kurczaka lub klopsy mielone (do ich przygotowania używałem zmielonych pestek dyni, słonecznika i siemienia lnianego, czyli składników KB), kolacja: ponownie jajka lub jakiekolwiek mięso. Praktycznie do każdego smażonego mięsa dodawałem cebulę i pieczarki.

Tak jak powyżej + surowa marchew + kalarepa + często kasza gryczana to była moja dieta przez 1 etap DP.

Różnica w drugim etapie polegała na dodaniu do diety jabłek, bananów, odrobiny cukru do herbaty oraz wdrożeniu KB.

Pytanie brzmi czy to był poprawny sposób odżywiania, czy należałoby w jakiś sposób urozmaicić dietę?

Dodam, że przy sposobie odżywiania takim jak opisałem przy pierwszym etapie, nawet krótko po obfitym posiłku odczuwam głód, mógłbym zjeść naprawdę dużo.

Lubię sport, często gram w piłkę nożną, biegam, boksuję oraz ćwiczę na siłowni. Średnio 3-4h dziennie przeznaczam na wysiłek fizyczny.

Kiedy jestem na DP czuje się trochę osłabiony i zdecydowanie gorzej wykonuję wszystkie ćwiczenia.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #50 : 08-11-2012, 16:29 »

Cytat
Dodam, że przy sposobie odżywiania takim jak opisałem przy pierwszym etapie, nawet krótko po obfitym posiłku odczuwam głód, mógłbym zjeść naprawdę dużo.

Ja taki głód też odczuwam, mimo że jestem drobną kobietą, wtedy gdy w posiłkach jest za mało tłuszczu. Musisz z czegoś czerpać energię. Kurczak to raczej chude mięso i nie za bardzo polecane przez Mistrza. Lepiej jakbyś zrobił sobie jajecznicę na dobrym tłustym boczku. Co do mięsa to staraj się nie jeść tylko drobiu. Tu był artykuł o mięsie:
http://portal.bioslone.pl/mieso_czerwone_mieso_biale_ryby
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #51 : 08-11-2012, 21:13 »

Cytat
Lubię sport, często gram w piłkę nożną, biegam, boksuję oraz ćwiczę na siłowni. Średnio 3-4h dziennie przeznaczam na wysiłek fizyczny.

Kiedy jestem na DP czuje się trochę osłabiony i zdecydowanie gorzej wykonuję wszystkie ćwiczenia.
Nie powinieneś głodować. Jedz do syta. Przy takim trybie życia masz bardzo duże potrzeby energetyczne i powinieneś je zaspokajać. Jedz wieprzowinę poprzerastaną tłuszczem i taką też wołowinę. Sporo surówek i kasz.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #52 : 09-11-2012, 10:38 »

Odnośnie surówek to zastanawia mnie właściwie jakie surówki mogę jeść w pierwszym etapie DP. Przecież każda kupna surówka zawiera cukier, którego w 1 etapie nie spożywamy.

Kapustę kiszoną jadam, ale rzadko, bo niezbyt mi smakuje.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #53 : 09-11-2012, 13:35 »

Heis - z warzyw dozwolonych w DP - pierwszy etap jest mnóstwo możliwości. Kupne surówki są do d..y.
Zrobienie surówki to 5 minut + chęci.
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #54 : 09-11-2012, 13:58 »

Jeśli nie chce ci się kroić to wcinaj w całości.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #55 : 09-11-2012, 17:41 »

Jak Scorupion kapuchę. smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #56 : 17-12-2012, 18:47 »


Około miesiąc temu poznałem pewną 25-letnią kobietę, która zmaga się z pewnymi chorobami. Od kilku lat codziennie łyka 12 tabletek, często radzi się pomocy różnorakich lekarzy i ślepo im ufa, chociaż nie leczą jej, a jedynie zaleczają. Bardzo chciałbym jej pomóc w jej cierpieniu, aczkolwiek nie wiem czy powinienem nakłaniać ją do wypróbowania DP, MO raz KB, co być może poprawiłoby stan jej zdrowia. Poniżej lista dolegliwości:

- dwa złamane kręgi,
- miała leczenie w kierunku osteoporozy, ale choroba cofnęła się do osteopenii,
- dyskopatia lędźwiowa,
- zespół nakładania: autoimmunologiczne zapalenie wątroby,
- wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
- pierwotne stwardniejące zapalenie dróg żółciowych.


Powiedziała mi, że nie wierzy już w żadne zioła, leczenie niekonwencjonalne, wierzy tylko w cud oraz częste wizyty u swoich lekarzy. Zastanawiam się czy namówienie jej na wypróbowanie metod prozdrowotnych jest dobrym rozwiązaniem. Tzn. z mojej perspektywy nie mam żadnych wątpliwości, że może jej to pomóc, ale nie wiem jak ona zareaguje. Jest wyczulona na punkcie osób, które podawały jej "proste kroki" do wyzdrowienia. Próbowała już wielu rzeczy, nic nie pomagało, a wiele z nich wręcz pogarszało stan zdrowia. Nie wiem w jaki sposób poinformować ją, aby zapoznała się z zasadami Bioslone.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 21:30 wysłane przez K'lara » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #57 : 17-12-2012, 18:59 »

Zastosuj racjonalne argumenty, które mają do niej szansę dotrzeć: likwiduj przyczyny, a nie skutki, zmień styl żywienia na zdrowy, (jak się zainteresuje tą myślą, wtedy poleć jej Biosłone) Jako ciekawostkę pokaż jej kilka konkretnych przypadków/osób, którym pomogło zastosowanie się do naszych zasad.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #58 : 17-12-2012, 19:08 »

Tylko chodzi o to, że ona właśnie nie chce żadnych diet stosować. Ktoś jej kiedyś powiedział, że jedzenie jest jedną z największych przyjemności w życiu, ma rację, ale zdrowie jest ważniejsze kosztem "smakołyków". Uważa, że żadna dieta jej nie wyleczy. Spróbuje podać jej przykłady ludzi, których metody Biosłone wyleczyły z ciężkich schorzeń.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #59 : 17-12-2012, 19:24 »

Uświadom jej, że to uzależnienie od cukrowców. Jest silniejsze nawet od uzależnienia od kokainy, więc normalne, że tak myśli i czuje. Jednak wystarczy tydzień konsekwencji w jedzeniu, i problem szybko mija.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!