Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 07:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Droga po zdrowie  (Przeczytany 65561 razy)
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #60 : 17-12-2012, 19:24 »

Ja bym jej dała książki do przeczytania (bez zbędnych komentarzy i namawiania). Może zrozumie skąd się biorą choroby, jak my sami je wywołujemy i jakimi prostymi sposobami możemy odwrócić pewne procesy... I wtedy, gdy sama zacznie drążyć temat, można dać jej wskazówki.
Przy jej obecnym nastawieniu, na niewiele się zdadzą Twoje wysiłki, Heis. Do wszystkiego trzeba w życiu dojrzeć. A tak... namówisz ją, zacznie się u niej oczyszczanie (przy takich chorobach może być gwałtowne) i bez odpowiedniej wiedzy polegnie. A jeszcze jak popełni jakieś błędy i naprawdę jej się pogorszy, to możesz być pierwszym do obwinienia...
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #61 : 17-12-2012, 21:10 »

Agata, popieram Twój pomysł. Przeczyta książki w spokoju, przejrzy forum i sama rozważy czy chce sama decydować o swoim zdrowiu czy zdaje się na kalekarzy i wieczne chorowanie.
Zapisane
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #62 : 17-12-2012, 21:54 »

Ok, dzięki. Postaram się ją namówić do przeczytania książek.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #63 : 17-12-2012, 23:17 »

Ok, dzięki. Postaram się ją namówić do przeczytania książek.
Pożycz jej te książki (bez opowiadania o czym są) i daj jej na przeczytanie dwa tygodnie, mówiąc, że masz ustawioną kolejkę do tych książek, np. siedmiu osób (wymień kogoś z rodziny i znajomych z pracy). Powiedz, że ludzie wyrywają Ci te książki z rąk, a sam ich potrzebujesz, bo służą Ci jako poradniki i właściwie to powinieneś mieć je cały czas pod ręką... Koleżance robisz przysługę na święta i pożyczasz jako pierwszej i na tak długo (aż dwa tygodnie smile), mimo iż rodzina i przyjaciele już dawno Cię prosili o pożyczenie. Taka mała manipulacja, ale może być skuteczna msn-wink.
Tylko zaznacz, że ważnym jest, by nie czytała po łebkach, a dokładnie i ze zrozumieniem.
 
Zapisane
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #64 : 16-06-2013, 11:35 »

Po dłuższej przerwie w pisaniu - witam ponownie, oczywiście czytam wszystko regularnie.

Muszę przyznać, że moja "droga po zdrowie" jest dość wyboista, bynajmniej nie przez jakieś nowe dolegliwości, a przez słabą głowę. Duża chęć, początkowo mocna motywacja, po czym okres załamania, kiedy po prostu tracę wszelką chęć do walki o własne zdrowie. Czysta głupota, słabość, chwila zwątpienia, czy aby to na pewno właściwa droga? Rezygnacja z metod prozdrowotnych na rzecz metod prochorobowych. Następnie chwila namysłu, pytanie: co ja kur** robię? Powrót do metod prozdrowotnych, załamanie... błędne koło. Czuję, że organizm traci na tym więcej aniżeli mogłoby mi się wydawać. Ciągłe próby wznowienia diety z miksturą, później jedzenie wszystkiego, co wpadnie do ręki, później kolejna próba. Ile razy tak można, ile... Są dni, kiedy nie mogę spojrzeć na swoją twarz w lustrze, w pracy wstydzę się spojrzeć ludziom prosto w twarz, opuszczam ją, żeby nie widzieli. Trądzik coraz większy, nie mogę iść do fryzjera, bo skóra głowy prosi o przebaczenie (czerwone plamy, białe, ropne zmiany a'la trądzik na twarzy, ogromny łupież). Chwila rozluźnienia po skończonej pracy, wsiadam w samochód i jadę do domu, gdzie nie ma nikogo. Nikt na mnie nie patrzy i mam totalnie gdzieś to jak w tej chwili wyglądam, ile jest tego syfu na mojej twarzy. Ktoś pomyśli, co za głupek, to tylko głupi trądzik, ale chwilami przez ten "tylko" trądzik mam ochotę zniknąć, zapaść się pod ziemię, uciec jak najdalej od ludzi i jestem sam ze sobą i płaczem.

Nie proszę o rady, nie proszę o metody, chciałem tylko móc się z kimś tym podzielić.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #65 : 16-06-2013, 15:58 »

Heis, jesteś na początku drogi i upadki i gorsze chwile to normalna sprawa. Organizm wyrzuca z siebie cały zebrany przez lata syf na skórę. Staraj się nie jeść glutenu i przestrzegać ZZO, MO, a po czasie zbierzesz plony w postaci pięknej, zdrowej skóry. Jesteś młody, więc pewnie hormony też robią swoje, ale z czasem wszystko się wyciszy i zmiany ustąpią w pewnym stopniu samoistnie, a w połączeniu z zasadami Biosłone stanie się to szybciej niż myślisz.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #66 : 16-06-2013, 17:48 »

Równie dobrze możesz odstawić na dwa tygodnie MO i sprawdzić, czy zmniejszy się trądzik. Jeżeli wątroba nie wyrabia, a MO jeszcze bardziej pogania do oczyszczania, to lepiej będzie ją odciążyć.
Zapisane

Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #67 : 16-06-2013, 22:38 »

Generalnie powtarza się ten sam motyw. Zaczynam DP + MO -> 2-3 tyg. trądzik coraz większy, przerwanie DP i MO - jedzenie wszystkiego co popadnie - chwilowa ZNACZNA poprawa, skóra głowy praktycznie czysta na kilka dni, a potem znów koszmar. Zaczynam ponownie DP z MO, nadal tragedia i tak w kółko.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #68 : 17-06-2013, 09:04 »

Zacznij DP, ale bez MO. Co z KB? Kiedy dasz radę znaleźć pewne produkty ze wsi? A może już znalazłeś? smile
Zapisane

Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #69 : 17-06-2013, 16:19 »

Zakupię pestki do KB przez sklep Bioslone. Mam babcię na wsi, która posiada małe pole i jakieś tam warzywka dałbym radę powybierać. Na 1 etapie DP zawsze miałem kłopoty z KB. Bardzo ciężko przechodziło mi przez gardło połączenie pestek, wody i surowej marchwi.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #70 : 17-06-2013, 19:56 »

Heis, a może zastosujesz GBG (zaczął się sezon na arbuzy) - Twoja wątroba trochę odpocznie, jelita się oczyszczą i może też przy ograniczeniu składników żywnościowych wypryski na twarzy się zmniejszą. Ja właśnie zaczęłam dziś. ;-)
Zapisane
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #71 : 19-06-2013, 16:27 »

Zastanawiałem się nad dietą bez głodowania, ale nie wiem czy dam radę, ponieważ mam obecnie dość ciężki trening na siłowni (duża intensywność) do tego praca także fizyczna.

PS. Dzisiaj rano przyczepiła mi się do łydki jakaś odmiana grochu, całkiem mi się spodobała, więc pozostanie tam na trochę, zobaczymy czy pomoże.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #72 : 19-06-2013, 18:13 »

Początek NIA nie jest łatwy, później jest już z górki.

Ja jestem 3 dzień na GBG i dziś jestem bardzo słaba i wysiłek podczas GBG na pewno nie jest wskazany.


Posty o GBG zostały przeniesione do wątku: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=27470.20.  //A.
« Ostatnia zmiana: 19-06-2013, 22:24 wysłane przez Anna » Zapisane
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #73 : 20-06-2013, 05:09 »

Pierwsza zmiana ziarenka. Chusteczka cała mokra i fioletowa. Po zmianie opatrunku odczuwam intensywny ból dłuższy czas.
Zapisane
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #74 : 20-06-2013, 17:23 »

Przeczytałem kilka tematów innych użytkowników na temat metody NIA. Zacząłem się właśnie zastanawiać czy wybrałem odpowiednie miejsce. Cieciorkuję bardziej z tyłu łydki, a nie po jej wewnętrznej części.

Poza małymi problemami z chodzeniem, mocnym bólem nogi przez 2-3h po zmianie cieciorki oraz lekkim mrowieniem w nodze, nie odczuwam żadnych innych zmian. Nie boli mnie głowa, nie mam mdłości ani też innych 'efektów ubocznych' opisywanych przez innych ludzi.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #75 : 20-06-2013, 18:35 »

Możesz jeszcze zmienić miejsce zanim cieciorka się zagnieździ. Wybór miejsca jest istotny.
Zapisane
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #76 : 01-09-2013, 21:37 »

Kilkanaście dni temu czytałem o walce z przerostem candidy albicans za pomocą połączenia czosnku z kapustą kiszoną, cytryną, olejem oraz ogórkiem kiszonym. Postanowiłem więc spróbować. Przez kilka dni codziennie wypijałem pewne ilości tej "mikstury". Po 2-3 dniach zapoczątkowało się u mnie straszne przeziębienie, jakiego chyba nigdy nie miałem. Do tego bardzo częste, intensywne bóle głowy. Czy Państwa zdaniem są to pozytywne objawy oczyszczania organizmu?

W celu sprawdzenia czy przeziębienie pojawiło się z powodu kuracji czosnkowej, czy dziwnie zbiegło się to w czasie, przerwałem spożywanie czosnku. Przeczekam do zakończenia "choroby" i spróbuję po raz drugi.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #77 : 02-09-2013, 13:34 »

Przypadkiem sprowokował Pan organizm do procesów regeneracyjnych i oczyszczania się.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #78 : 05-09-2013, 19:36 »

"Choroba" powoli dobiega końca, więc niebawem wznowię spożywanie czosnku z kiszoną kapustą. Jeżeli przeziębienie powróci, moja wiara w oczyszczenie organizmu także. smile
« Ostatnia zmiana: 05-09-2013, 20:17 wysłane przez Agata » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!