Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 04:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koktaj błonnikowy - Zaparcia, dyskomfort  (Przeczytany 31883 razy)
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #20 : 08-05-2012, 15:32 »

Może owoce.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #21 : 08-05-2012, 19:16 »

Ja czuję się rewelacyjnie po KB. Piję 1 wieczorem, w dni wolne rano i wieczorem. Jak dodam za dużo pestek słonecznika i dyni, to jest gorzej funkcjonuje układ pokarmowy. Za dużo KB to też nie jest zdrowo pić. Należy dostosować wszystko indywidualnie do potrzeb organizmu.
Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #22 : 14-05-2012, 10:09 »

To ja dla odmiany napiszę, że piję czasami po 6 KB dziennie i nie mam z tego tytułu żadnego dyskomfortu, wręcz przeciwnie - dzięki KB czuję się dużo lepiej. Przy okazji trzeba by zauważyć, że to jak działa na jelita KB zależne jest od ich stanu. U mnie wcześniej były biegunki, później lekkie zaparcia, teraz trochę się normuje, ale normalnie jeszcze nie jest. Trzeba też zwracać uwagę na to co się je w trakcie dnia. Wydaje mi się, że zaparcia to nie tylko efekt spożywania KB ale i posiłków. Póki jest źle trzeba kombinować, żeby było dobrze.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #23 : 14-05-2012, 10:14 »

Trzeba tylko pamiętać, że na zdrową wątrobę nie należy przyjmować więcej niż jedną łyżeczkę ostropestu dziennie.
Zapisane
Travis
« Odpowiedz #24 : 14-05-2012, 10:30 »

U mnie dyskomfort wiąże się z czym innym, chociaż czułem jakby zdrętwiały mi jelita po przesadzeniu z pestkami dyni. Ale to o czym chce napisać to pogorszenie się stanu egzemy na dłoniach i cery twarzy oraz małżowin usznych po każdym wypiciu KB. Ale świadczy to tylko i wyłącznie o jego prawidłowym działaniu. Po prostu odkrywając nadżerki część patologicznego śluzu z lektynami (resztki glutenu zapewne) dostaje się do krwiobiegu.
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #25 : 14-05-2012, 17:46 »

Doszedłem do pewnych wniosków i obserwacji.
Wpierw testowałem KB na bazie siemienia lnianego (2x łyżka) i warzyw (seler, marchewka, rzepa). Nie było żadnych zastrzeżeń.
Następnie przetestowałem KB na bazie siemienia lnianego (2x łyżka) i pestek dyni (1x łyżka) i warzywa jak wyżej.
I powiem wam, że teraz czuje się dobrze, mało tego wypróżnianie znacznie mi się poprawiło. Rozumiem, że to za sprawą siemienia lnianego. Na chwilę obecną stosuje KB w tych proporcjach i tak tego będę się trzymał. Widać, że pestki słonecznika mi szkodzą albo po prostu nie jest na nie pora. smile
« Ostatnia zmiana: 14-05-2012, 18:18 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Tutka
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.05.2012
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #26 : 28-05-2012, 10:26 »

Moje dotychczasowe doświadczenia związane są z eksperymentowaniem ze składem KB ( nasiona ). Jestem bardzo mocno przekonana, że bez KB byłabym ciągle w ciemnym lesie.
Jednak zgadzam się z opinią, że należy go nieco modyfikować w zależności od obserwacji jakie nam się nasuną. Zgadzam się z Dandi, że na początku może zaistnieć konieczność chwilowego odstawienia pestek dyni z koktajlu.

« Ostatnia zmiana: 28-05-2012, 10:34 wysłane przez Tutka » Zapisane

Każdy człowiek, którego spotykamy na drodze, ma dla nas jakąś wiadomość...a my dla niego.

http://www.youtube.com/watch?v=R8lt7DW8CLQ
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #27 : 01-06-2012, 13:58 »

Oświadczam, że KB pije już w normalnej pełnej wersji:

1x łyżka nasion dyni, 1x łyżka słonecznika, 1x siemię lnianie

I wszystko jest w porządku. Chodź mam jedno pytanie. Czy KB może wzdymać? Mnie to nie przeszkadza, ponieważ swoje robi. Ale czy może wzdymać? Tak generalnie mówiąc to wzdyma mnie po prawie wszystkim.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #28 : 01-06-2012, 19:02 »

Czy KB może wzdymać?
Może. Mnie wzdyma jak piję 2 dziennie.
Ujął bym to tak, że organizm robi wzdęcie po koktailu, a nie że koktail wzdyma.
U zdrowego człowieka wzdęcia raczej nie występują.
« Ostatnia zmiana: 01-06-2012, 19:16 wysłane przez Spokoadam » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #29 : 02-06-2012, 15:32 »

Ile składników można maksymalnie wrzucić do KB? Np.

1x łyżka nasion dyni, 1x łyżka słonecznika, 1x siemię lnianie 1x ostropest 1x ziarna kakaowca + warzywa: brokuł, rzepa, kalarepa, marchewka. Lub warzywa zamienić na owoce.

Czy aby nie za dużo? Testował ktoś z was ilość produktów w KB? Oczywiście smak pomijamy bo nie ma dla mnie żadnego znaczenia.
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #30 : 02-06-2012, 15:51 »

U mnie standart to: dynia, siemie, ostropest i naprzemiennie ziarna kakaowca, sezam, mak, wiórki kokosowe, nasiona wiesiołka. Ostatnio widziałam siemie lniane Budwingowe, czy ktoś je stosował.
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #31 : 02-06-2012, 16:18 »

Nieźle; i wchłonie się to wszystko bez żadnego ale?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #32 : 02-06-2012, 16:21 »

Ostatnio widziałam siemie lniane Budwingowe, czy ktoś je stosował.

Nie, bo po co? Różnica jest wyłącznie w cenie.
Zapisane

Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #33 : 02-06-2012, 16:24 »

Ok ok. Spokojnie. W takim razie dorzucę kilka rzeczy na raz i będę obserwował, komfort i dyskomfort organizmu. smile Cena nie gra roli jeżeli chodzi o dobro organizmu.
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #34 : 11-06-2012, 13:12 »

Kolejne obserwacje.

Po KB strasznie uciska mnie wątroba, odczuwam spory dyskomfort w tym miejscu. Czasami jak za kłuje to aż tułów mi sie ugina. Dyskomfort ten odczuwałem przed stosowaniem ostropestu i po, także nie widzę ani nie czuje tutaj żadnej pomocy ze strony tych nasion. Rozumiem, że jest to pożądany efekt, który mówi o oczyszczaniu organizmu z toksyn?

Ponadto, po KB, który pije dwa razy dziennie, strasznie chce mi się siku, do tego mocz jest bardzo ciemny. Rozumiem, że to też dobrze świadczy o działaniu KB?
Zapisane
Tutka
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.05.2012
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #35 : 11-06-2012, 13:55 »

Dandi a jaki chcesz efekt zobaczyć? Ostropest pomaga wątrobie, która pracuje przy odtruwaniu na najwyższych obrotach. Robiłeś kiedyś masło albo zupę w blenderze? Pomimo gładkiej powierzchni przystosowanej do mycia, nie doczyścisz go od jednego razu, przepuszczając przez niego strumyk wody. Czasami ,pomimo użycia ściereczki i płynu do naczyń, pod jakimś kołnierzem zostaje zaschnięty strupek.  A mówię tu o przedmiocie tak pomyślanym aby utrzymanie go w czystości nie stanowiło kłopotu. Jeśli wrzucaliśmy w siebie przez długi czas mnóstwo dziwnych rzeczy to i oczyszczanie musi potrwać. Wcale mi się to nie podoba, ale nic na to nie poradzimy. Myślę, że dlatego tez siku bywa ciemne i mało aromatyczne.
Mogę wiedzieć po co Ci na początku ziarno kakaowca? Nie dokładasz za dużo do pieca?
Zapisane

Każdy człowiek, którego spotykamy na drodze, ma dla nas jakąś wiadomość...a my dla niego.

http://www.youtube.com/watch?v=R8lt7DW8CLQ
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #36 : 11-06-2012, 16:16 »

Dandi a jaki chcesz efekt zobaczyć? Ostropest pomaga wątrobie, która pracuje przy odtruwaniu na najwyższych obrotach

Chcę się upewnić, że takie efekty, jakie mam są właściwe. To, że ostropest pomaga wątrobie w pracy to wiem; dlatego to zaznaczyłem. Ale nie widzę żadnej różnicy, przed stosowanie ostropestu jak i w trakcie jest tak samo.

Robiłeś kiedyś masło albo zupę w blenderze? Pomimo gładkiej powierzchni przystosowanej do mycia, nie doczyścisz go od jednego razu, przepuszczając przez niego strumyk wody. Czasami ,pomimo użycia ściereczki i płynu do naczyń, pod jakimś kołnierzem zostaje zaschnięty strupek.  A mówię tu o przedmiocie tak pomyślanym aby utrzymanie go w czystości nie stanowiło kłopotu


Nie rozumiem. To jakaś aluzja? Nie mam problemu z utrzymanie czystości blendera.

Jeśli wrzucaliśmy w siebie przez długi czas mnóstwo dziwnych rzeczy to i oczyszczanie musi potrwać. Wcale mi się to nie podoba, ale nic na to nie poradzimy. Myślę, że dlatego tez siku bywa ciemne i mało aromatyczne.

Na to liczyłem; czyli wszystko idzie w dobrą strone smile

Mogę wiedzieć po co Ci na początku ziarno kakaowca? Nie dokładasz za dużo do pieca?

Są pomoce w moich dolegliwościach psychicznych, mam na myśli nerwicy. Dobrze i fajnie się po nich czuje, nie szkodzą mi. Czy dokładam za dużo do pieca? Sądzę, że nie; moje posiłki są nudne. A KB; składają się z dyni, słonecznika, siemia lnianego, ostropestu i ziaren kakaowca; plus warzywa. Także szału też nie ma smile
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #37 : 11-06-2012, 20:32 »

Cytat
Nie rozumiem. To jakaś aluzja? Nie mam problemu z utrzymanie czystości blendera.

smile To analogia. Organizm jest jak naczynie blendera.
Zapisane
Tutka
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.05.2012
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #38 : 11-06-2012, 22:42 »

Tom się wysiliła na analogię biggrin
Zapisane

Każdy człowiek, którego spotykamy na drodze, ma dla nas jakąś wiadomość...a my dla niego.

http://www.youtube.com/watch?v=R8lt7DW8CLQ
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!