Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co najlepsze na pęcherzyk żółciowy?  (Przeczytany 9245 razy)
Lubel
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 06.06.2012
Skąd: Lublin
Wiadomości: 36

« : 27-07-2012, 18:50 »

Witam,

jakiś czas temu zrobiłem USG jamy brzusznej i w opisie występuje takie zdanie: "Pęcherzyk żółciowy zawierający zagęszczoną żółć oraz bardzo drobne złogi - o wym do ok 3mm." Od pewnego czasu, czuję też delikatną bolesność w okolicach pęcherzyka. MO piję od czerwca, na bazie oliwy i póki co bolesność występuje codziennie, a nawet jakby się nasiliła. Czy chcąc oczyścić pęcherzyk, odpowiednia będzie oliwa z oliwek, czy już raczej olej z kukurydzy?
Czy udało się komuś, oczyścić pęcherzyk żółciowy przy pomocy MO i pozbyć się ewentualnych bólów?

Pozdrawiam.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #1 : 28-07-2012, 13:19 »

Udało mi się oczyścić pęcherzyk żółciowy przy pomocy glistnika (jaskółcze ziele).
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #2 : 28-07-2012, 15:06 »

Zosiu, daj więcej informacji, mam koleżankę z tym problemem.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #3 : 28-07-2012, 18:20 »

Cytat
W wyniku oddziaływania soku z cytryny kamienie żółciowe rozpadają się na piasek, dzięki czemu mogą one swobodnie opuścić pęcherzyk żółciowy i przewody żółciowe. Tym sposobem całe drogi żółciowe zostają oczyszczone z wszelkich złogów.
Niejako przy okazji zostają oczyszczone przewody trzustkowe, które, choć w mniejszym stopniu od przewodów żółciowych, także są podatne na tworzenie się złogów.
Umożliwia to zmiana oleju z oliwek na wykazujący mniejszą lepkość kinematyczną olej z kukurydzy jako składnika mikstury oczyszczającej. Osoby uczulone na olej z kukurydzy mogą zastąpić go olejem lnianym.
http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/jak-dziala-mikstura-oczyszczajaca

Lubel, widać, że u Ciebie zaczyna się oczyszczanie dróg żółciowych. To dobry objaw ale pamiętaj, że w przypadku nasilenia bólu należy odstawić na 2-3 dni MO a potem wracać do niej od małej dawki. Chodzi o to, żeby ten proces (oczyszczania się przewodów żółciowych i woreczka) przebiegał łagodnie bo inaczej niepotrzebne cierpienie masz murowane. Wiem coś o tym bo sama to przechodziłam cierpiąc. Ale za to teraz... luz, blues... smile
Myślę, że dodatkowo ocet z wodą (powerdrink) mógłby wspomóc ten proces schodzenia złogów.
« Ostatnia zmiana: 28-07-2012, 18:23 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #4 : 28-07-2012, 21:34 »

Zosiu, daj więcej informacji, mam koleżankę z tym problemem.

Kiedyś coś zablokowało mi woreczek, bolało, mdłości, fatalne samopoczucie, nic jeść nie mogłam, stolce prawie białe. To była sytuacja awaryjna.
Glistnik znacznie rozszerza drogi żółciowe. Piłam codziennie przed snem, ciepły. pomogło już po kilku dniach. Poszukaj opisu działania tego ziółka u Różańskiego.
Zapisane
Lubel
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 06.06.2012
Skąd: Lublin
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #5 : 29-07-2012, 02:17 »

Fajnie, dzięki za informacje. Póki co piję MO w pełnych dawkach. Jeżeli zacznie poważnie doskwierać, to zrobię krótką przerwę. Dam znać po jakimś czasie, jakie efekty.
« Ostatnia zmiana: 29-07-2012, 08:36 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #6 : 02-04-2013, 07:24 »

Kiedyś coś zablokowało mi woreczek, bolało, mdłości, fatalne samopoczucie, nic jeść nie mogłam, stolce prawie białe. To była sytuacja awaryjna.
Glistnik znacznie rozszerza drogi żółciowe. Piłam codziennie przed snem, ciepły. pomogło już po kilku dniach. Poszukaj opisu działania tego ziółka u Różańskiego.
Potwierdzam, wypiłam napar dopiero cztery razy, ale poprawę zauważyłam już po drugiej porcji. Stolec zmienił się z dnia na dzień, a wcześniej był jasno-żółty.
Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!