Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 13:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kolor stolca  (Przeczytany 10288 razy)
Defragmentor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 02-04-2012
Wiadomości: 118

« : 28-07-2012, 07:51 »

Czy podczas stosowania MO, DP, KB kolor stolca może mieć kolor zielonkawy?
Zapisane
Travis
« Odpowiedz #1 : 28-07-2012, 16:19 »

Czy podczas stosowania MO, DP, KB kolor stolca może mieć kolor zielonkawy?
To jest jedno z tych pytań, na które część nie odpowie bo jest dla nich banalne i głupie, a część myśli, że jest podchwytliwe i czeka, aż ktoś odpowie. ; )

Otóż żółć w woreczku żółciowym oraz bezpośrednio po jej wyrzuceniu jest koloru zielonkawego, i dopiero w trakcie styczności z drobnoustrojami i innymi substancjami zmienia kolor odpowiednio na żółty i brązowy. Wiadomo, że żółć jest enzymem rozkładającym tłuszcze w dwunastnicy, będąc jednocześnie nośnikiem odpadów z fabryki, jaką jest wątroba. Czyli w stolcu naturalnie występuje. A w Twoim przypadku perystaltyka musiała być na tyle przyspieszona, że nie zdążyła zmienić koloru na brązowy. Wydaje mi się, że może to być spowodowane toksycznością tych "cudów", które wyrzuciła twoja wątroba. Jest też możliwość, że patologiczna flora bakteryjna jelita, lub też jej wyjałowienie uniemożliwia przemianę żółci w sole żółciowe. Ale to raczej odpada, bo stosujesz komplet działań profilaktycznych, co najbardziej w tym momencie odczuwa wątroba.

Ps. Ewentualnie przesadziłeś z chlorofilem. ;]
« Ostatnia zmiana: 28-07-2012, 16:24 wysłane przez Travis » Zapisane
Defragmentor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 02-04-2012
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #2 : 28-07-2012, 19:38 »

Dzięki Travis za kolejna konkretną odpowiedz.KB stosuje
 z ostropestem aby wątroba tak bardzo nie cierpiała smile a co do chlorofilu to 6 listków kapusty na wafle ryżowe  co dzień to przesada?
Zapisane
Travis
« Odpowiedz #3 : 28-07-2012, 20:03 »

a co do chlorofilu to 6 listków kapusty na wafle ryżowe co dzień to przesada?
W tym wypadku przesadą mogą być co najwyżej te wafle ryżowe, jak się za bardzo odbiega od mięsno-warzywnej podstawy. Natomiast co do kapusty, stolca i chlorofilu w nim zawartego, to sam najlepiej będziesz wiedział jak odstawisz na kilka dni kapustę.
« Ostatnia zmiana: 28-07-2012, 20:26 wysłane przez Travis » Zapisane
Pelasia75
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 2012-05-28
Skąd: Mazury
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #4 : 31-07-2012, 15:35 »

Hmm.. a myślałam że tylko ja mam "problem" z zielonym stolcem. Jestem już na II etapie DP (od prawie m-ca), diety przestrzegam rygorystycznie: jest mięsno-jajeczno-warzywna (bez wafli ryżowych msn-wink ) z dodatkiem "swojskiej" śmietany i masła oraz od czasu do czasu kaszy gryczanej lub małego ziemniaka w mundurku. Plus trochę dozwolonych owoców, gł. do KB.
Już zaczęłam podejrzewać że to cukinia lub bób (który jem średnio 2-3 razy w tygodniu), ale może to faktycznie efekt oczyszczania. Jak długo to może potrwać? Oprócz tego mam uciążliwe wzdęcia, ale pewnie też tak ma być confused
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #5 : 31-07-2012, 17:32 »

Jak długo to może potrwać? Oprócz tego mam uciążliwe wzdęcia, ale pewnie też tak ma być confused

Oczyszczanie jelit trwa tyle ile organizm uzna za stosowne. U każdego z nas inaczej. Dlatego dobrze jest robić swoje, nie oczekiwać cudu i nie liczyć na to, że my możemy coś przepowiedzieć. Nie możemy - nie mamy szklanej kuli. msn-wink
Zapisane

Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #6 : 31-07-2012, 21:50 »

6 listków kapusty na wafle ryżowe  co dzień to przesada?

Wafle ryżowe można jeść... ale lepiej jak się ich nie je. Proponuję bardziej się postarać i wybić sobie z głowy różne formy "kanapkowych" posiłków, będzie łatwiej.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #7 : 31-07-2012, 23:23 »

Już zaczęłam podejrzewać że to cukinia lub bób (który jem średnio 2-3 razy w tygodniu)

Po bobie często bywają zielonkawe stolce.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #8 : 01-08-2012, 06:44 »

Cytat
Wiadomo, że żółć jest enzymem rozkładającym tłuszcze w dwunastnicy, będąc jednocześnie nośnikiem odpadów z fabryki, jaką jest wątroba.
Travis, żółć nie jest enzymem rozkładającym tłuszcze, tylko je emulguje (rozbija krople tłuszczu na maleńkie kuleczki, na powierzchni których mogą sobie podziałać enzymy, np. lipaza trzustkowa.)
Przepraszam, ale nie mogłam przejść nad tym do porządku dziennego.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Travis
« Odpowiedz #9 : 01-08-2012, 15:39 »

Travis, żółć nie jest enzymem rozkładającym tłuszcze, tylko je emulguje (rozbija krople tłuszczu na maleńkie kuleczki, na powierzchni których mogą sobie podziałać enzymy, np. lipaza trzustkowa.)
Przepraszam, ale nie mogłam przejść nad tym do porządku dziennego.
Zgadza się, użyłem sformułowania "enzym" na wyrost. Natomiast emulgacja czyli rozbicie cząsteczek tłuszczu na mniejsze, bardziej dostępne dla lipazy trzustkowej, to chcąc nie chcąc forma rozkładu, w procesie trawienia. Czyli sole żółciowe uczestniczą zarówno w trawieniu jak i wchłanianiu tłuszczów.
Dziękuję za korektę.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!