Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pojawienie się miesiączki o 12 dni wcześniej  (Przeczytany 15498 razy)
Quattuor
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.07.2012
Wiadomości: 4

« : 01-08-2012, 21:58 »

Piszę, ponieważ liczę na kilka wskazówek co do mej dalszej drogi postępowania. Stosuję się do diety prozdrowotnej i mikstury oczyszczającej już 2 tygodnie, lecz nagle zauważyłam znaczne obniżenie nastroju, senność (potrafiłam spać w dzień po 4 godziny ), ogromne bóle w krzyżu , nudności i pojawienie się o 12 dni wcześniej miesiączki. Nigdy nie miałam takiej sytuacji - miesiączka "przychodziła" co do dnia. Poza tym w kilka dni przed miesiączką miałam zawroty głowy, byłam otępiała i zemdlałam.

Chcę zapytać czy jest to normalny stan? Czy dalej mam stosować DP (odpuściłam sobie zjadając jogurt owocowy, po którym poczułam się lepiej)? Proszę o pomoc.

« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 13:29 wysłane przez Gloria » Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #1 : 02-08-2012, 08:14 »

Zmniejsz ilość MO do 1/4 dawki i obserwuj zachowanie organizmu. Czy pijesz także KB?
Na DP nie powinno się być głodnym, czy jesz mięso, surówki i jajka?
« Ostatnia zmiana: 02-08-2012, 08:19 wysłane przez Jack » Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Waleriana
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.05.2012
Wiadomości: 39

« Odpowiedz #2 : 02-08-2012, 08:40 »

Ja też jestem na początku, więc nie czuję się kompetentna doradzac, ale mogę się podzielic swoimi doświadczeniami, może Ci to jakoś pomoże.
Po pewnym czasie picia MO zaczęły się u mnie pojawiac różne objawy oczyszczania, czułam, że w organizmie zachodzą intensywne przemiany. W pewnym momencie pojawiły się u mnie małe krwawienia międzymiesiączkowe, których nigdy wcześniej nie miałam. Niepokoiło mnie to, więc poszłam do ginekolożki. Według niej było to niedomaganie ciałka żółtego (fazy lutealnej) czyli zbyt mała ilośc jakiegoś hormonu. Nalegała, żeby przepisac mi tabletki antykoncepcyjne na wyrównanie cyklu. Z wielu względów nie chcę ich brac, więc odmówiłam. W zamian zaproponowała mi przynajmniej pojedynczy hormon, ten którego ponoc mam za mało.
Jednak czułam, że to może byc naturalny proces oczyszczania i nie chciałam w niego ingerowac. Zaczęłam wypytywac czy branie czegokolwiek jest konieczne i czy ten stan (niedobór jakiegoś hormonu) w jakiś sposób  zagraża zdrowiu? Ostatecznie przyznała, że właściwie to nie (ewentualnie może przeszkadzac, gdybym starała się o dziecko w tym momencie) i właściwie to jeśli mi te plamienia nie przeszkadzają tak bardzo to nie muszę nic brac.
To też uczyniłam;). Niedługo potem wszystko się uregulowało samo i wróciło do normy.
Myślę, że kiedy zmienia się tak bardzo tryb życia i odżywiania, to organizm musi się na nowo "wyregulowac" i tak też było w moim przypadku. Bonusowo, odkąd piję MO, prawie nie czuję, że mam okres, przechodzi bez bólu smile.
Zapisane
Quattuor
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.07.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #3 : 02-08-2012, 09:01 »

Zmniejsz ilość MO do 1/4 dawki i obserwuj zachowanie organizmu. Czy pijesz także KB?
Na DP nie powinno się być głodnym, czy jesz mięso, surówki i jajka?

Dobrze zmniejszę dawkę. Koktajle błonnikowe pije tylko od dwóch dni i szczerze powiem, iż bardzo mi nie smakują ... Do tego stopnia, że zmuszam się do ich wypicia  a i tak całego nie mogę za jednym razem pochłonąć.  Jajecznicę jem codziennie, dużo ryb, mało surówek.
Zapisane
Danola
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-05-2007
Skąd: Cagnes sur mer
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #4 : 02-08-2012, 09:10 »

Jajecznicę jem codziennie, dużo ryb, mało surówek.

Radzę poczytać
http://www.bioslone.pl/mieso_czerwone_mieso_biale_ryby
Zapisane

The bigger the better ... in everything
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #5 : 02-08-2012, 09:15 »

Bardzo ważne, by w koktajlach pojawił się ostropest, bowiem organizm rozpoczął proces oczyszczania, a ostropest zawiera sylimarynę, która stymuluje regenerację wątroby. A co z mięsem czerwonym? Surówki to źródło witamin i błonnika, zatem powinny towarzyszyć pokarmom mięsnym w podobnej do nich porcji wagowej.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Quattuor
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.07.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #6 : 05-08-2012, 11:19 »

Bardzo ważne, by w koktajlach pojawił się ostropest, bowiem organizm rozpoczął proces oczyszczania, a ostropest zawiera sylimarynę, która stymuluje regenerację wątroby. A co z mięsem czerwonym? Surówki to źródło witamin i błonnika, zatem powinny towarzyszyć pokarmom mięsnym w podobnej do nich porcji wagowej.

Postanowiłam na nowo rozpocząć I etap DP. Zakupę ostropest o którym Pan wspomniał jednak bardzo proszę o radę : czy dostanę go w aptece ? Jeśli tak to w jakiej cenie występuje ?
Muszę powiedzieć, że moje pozywienie było monotonne i brakowało tam wspomnianych przez Pana surówek - zmienię to.
Po 3 dniach folgowania : mam problem z wypróżnianiem, boli mnie gardło, mam gorączkę i ogólnie źle się czuję ... Wracam !

Na forum należy pisać poprawnie. Dlaczego? http://forum.bioslone.pl/index.php?board=92.0
« Ostatnia zmiana: 05-08-2012, 11:40 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #7 : 05-08-2012, 15:12 »

Ostropestu w aptekach raczej nie mają. Można dostać w sklepach ze zdrową żywnością, w niektórych sklepach spożywczych, ale niestety jest dużo droższy niż kupiony przez internet.

Na forum zwracamy się do wszystkich per Ty, oprócz pana Słoneckiego (jest osobą publiczną, znamy go z imienia i nazwiska).

Quattuor, czy mogłabyś wejść w swoje dane i zaznaczyć płeć? Będzie wszystko jasne, a tak, cały czas mi się wydaje, że pod Twoim nickiem jest mężczyzna smile
Zapisane
Quattuor
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.07.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #8 : 05-08-2012, 16:08 »

Ostropestu w aptekach raczej nie mają. Można dostać w sklepach ze zdrową żywnością, w niektórych sklepach spożywczych, ale niestety jest dużo droższy niż kupiony przez internet.

Na forum zwracamy się do wszystkich per Ty, oprócz pana Słoneckiego (jest osobą publiczną, znamy go z imienia i nazwiska).

Quattuor, czy mogłabyś wejść w swoje dane i zaznaczyć płeć? Będzie wszystko jasne, a tak, cały czas mi się wydaje, że pod Twoim nickiem jest mężczyzna smile


Jak najbardziej ! Zaznaczyłam już płeć smile
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!