Niemedyczne forum zdrowia
16-09-2019, 14:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czwarty tom "Zdrowia na własne życzenie" --> kliknij

Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Różne pytania o zdrowiu  (Przeczytany 9576 razy)
Kamil
*

MO: 2012-07-29
Wiedza:

« : 04-08-2012, 16:17 »

Cóż, po 15 minutach innego tematu nie wymyśliłem. Zbyt duża rozbieżność tematów a nie chcę zaśmiecać forum kilkoma tematami po 1-2 pytania.
Ogólnie rzecz biorąc mam swoje upodobania, nawyki albo po prostu coś lubię.
I zaczynając:

1. Tabaka - wiele o tym dobrego słychać na temat dróg oddechowych, prawie każdy kto pracuje latami przy pyle czy pod ziemią to bierze. Czy to jednak prawda o właściwościach zdrowotnych? Można ją spokojnie brać, oczywiście nie z uzależnienia czy nachalnie, tylko od czasu do czasu w bardzo małych ilościach? (Hamuje katar a po przeczytaniu artykułów stwierdzić można, że to jednak źle. A co z resztą dobrych/złych stron?)

2. Uwielbiam dobrze zaparzoną gorącą herbatę z sokiem z cytryny (jak dziś zmierzyłem to z 10ml daje nawet) + 2 łyżeczki miodu zwłaszcza na upalne dni*.
Wypijam taką raz, rzadko 2 razy dziennie. Czy jest coś złego w takiej codziennej dawce soku z cytryny oraz miodu + MO do tego?

3. Pogubiłem się czytając posty + artykuły. W momencie gdy mamy gorączkę, wszystko nas boli, albo po prostu jesteśmy "przeziębieni" to zaprzestajemy pić MO czy można pić w 2x mniejszej dawce?

4. Byłem u kardiologa. Miałem UKG, EKG, Holtera założonego i nic nie wykazało. Jednak często, nawet teraz pisząc tego posta, miewam takie nagłe mocniejsze jedno uderzenie serca (co parę godzin). Drętwienie lewej ręki również się zdarza. Często na forum obijało mi się leczenie czymś z magnezem. Mógłbym dostać jakieś porady bądź skierowanie do konkretnego działu/tematu/artykułu? Ze stresu, jeszcze gorzej się potem czuje. A mając to wszystko mam obawy czy kiedyś nie stanie serce po takim uderzeniu. confused

5. Alkohol - szkodzi w końcu czy nie? Nie mówię o świństwach typu F16 czy "jabolach" jak to mówią, tylko o normalnym piwie od czasu do czasu czy winie do obiadu. Również chodzi mi tutaj o DP czy alkohol by tutaj bardzo przeszkadzał.

6. Lubię ułatwiać sobie życie jeżeli jest taka możliwość. Mam nadzieję, że was nie rozzłoszczę.
Czy przygotowawszy MO na 7 dni (albo 3 dni) w 7 (albo 3) małych plastikowych pojemniczkach 50 ml, trzymane w lodówce straci na wartości? Jeżeli straci nawet w najmniejszym stopniu, to pomysł odpada.

*Co do gorącego napoju dla zdziwionych/zainteresowanych. Sącząc gorący napój i tak uruchamiamy system termoregulacji i więcej ciepła wypocimy niż jak sącząc gorący płyn dodamy = organizm się chłodzi (sprawdzone przez bardzo wielu ludzi którym poleciłem)
« Ostatnia zmiana: 26-01-2016, 16:10 wysłane przez Gloria » Zapisane

Agata
*

MO: 09.08.2008
Wiedza:

« Odpowiedz #1 : 04-08-2012, 21:05 »

Ad.2. Na DP nie pijemy mocnej herbaty (najlepsza jest woda). Woda z octem jabłkowym swojej roboty (łyżka na szklankę wody) jest jeszcze lepsza od herbaty z cytryną. Do tego można dodać łyżeczkę miodu i masz powerdrinka. Jednak nie powinieneś przesadzać z miodem, zatem jak robisz sobie takie drinki dwa razy dziennie, to za drugim razem już bez miodu.
(Nie pamiętam, czy jesteś na DP, bo w DP miód w ogóle odpada).

Ad.3. Jak dostaniesz wysoką gorączkę i wszystko będzie Cię bolało - odstawiasz MO. Przy lekkim przeziębieniu możesz tylko zmniejszyć dawkę (a jeśli objawy nie są uciążliwe, to możesz nawet nic nie zmieniać).

Ad.4 - Slow Mag (wpisz to w wyszukiwarkę, a wyświetlą Ci się wszystkie tematy związane z kuracją magnezem).

Ad.5. Alkohol - toksyna. Zdrowemu nic nie zaszkodzi, wiadomo, ale zdrowiejący powinien uważać. Ja nadal po piwie czuję się jak po dużej dawce glutenu.

Ad.6. Możesz przygotowywać MO na parę dni, tyle, że NIE w plastikowych pojemnikach, a w szklanych buteleczkach. Myślę jednak, że po pewnym czasie dojdziesz do wniosku, że ta metoda wcale nie jest wygodniejsza. Ale kto wie?

Na odpowiedź dotyczącą tabaki musisz jeszcze poczekać, bo ja się na tym nie znam. Osobiście zupełnie nie widzę potrzeby stosowania jej. Pamiętaj, żeby niczego nie przyspieszać. To organizm decyduje od czego zacznie porządki, nie poganiamy go i nie przeszkadzamy.
« Ostatnia zmiana: 04-08-2012, 21:07 wysłane przez Agata » Zapisane
Kamil
*

Wiedza:

« Odpowiedz #2 : 05-08-2012, 09:15 »

Dzięki Agata za wszystkie odpowiedzi. smile
Poczekam jeszcze na ostatnią odpowiedź.

Co do przyspieszania, to rozumiem, wiem. Nie mam zamiaru przyspieszać ani trochę.
I jeszcze nie jestem na DP. Za mało wiem żeby to wdrążyć bez obaw, że coś zrobię źle. W każdym bądź razie mam nadzieję od następnego poniedziałku już się za to zabrać gdyż będzie to już około 2 tydzień po MO.

Ok, w takim razie od jutra zaczynam kuracje slow magiem.
« Ostatnia zmiana: 06-04-2013, 04:12 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #3 : 05-08-2012, 17:04 »

A co twoim zdaniem oznacza słowo "wdrążyć"? Ciekawy jestem, bo często go używasz.
Roszpunka

MO: 25.07.2012 r.

« Odpowiedz #4 : 05-08-2012, 17:44 »

A co twoim zdaniem oznacza słowo "wdrążyć"? Ciekawy jestem, bo często go używasz.

Pewnie 'wdrożyć' tylko odrzucił autorytety i ich sztywne zasady.
Asia61
*

MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:

« Odpowiedz #5 : 05-08-2012, 17:49 »

Znów się czepiacie nieistotnych szczegółów. Wiadomo, że się przejęzyczył.
Nie chodzi o drążenie, a o wdrażanie.

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kamil
*

Wiedza:

« Odpowiedz #6 : 06-08-2012, 08:46 »

Znów się czepiacie nieistotnych szczegółów. Wiadomo, że się przejęzyczył.
Nie chodzi o drążenie, a o wdrażanie.
Ależ oczywiście, że o to chodziło. W dodatku cóż za off-topic ze strony Roszpunka i Scorupiona. Nie wiedziałem, że to na tym forum aż tak tolerowane.
A "wdrążyć" słyszę od zawsze, wdrożyć mało kiedy słyszane. smile

A teraz powróćmy do wątku, chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś ostatnie dygresje?
« Ostatnia zmiana: 06-04-2013, 04:15 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Asia61
*

MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:

« Odpowiedz #7 : 06-08-2012, 09:57 »

Kamilu, czytaj na okrągło książki i portal, w tym także forum. To kopalnia wiedzy o zdrowiu.
Jest blok "pytania początkujących", gdzie możesz wpisywać wszystkie, nawet najprostsze pytania. Profilaktycy zdrowia na pewno Ci pomogą uporać się z wątpliwościami.
Życzę Ci powodzenia, wytrwałości, cierpliwości i pokory na tej wyboistej drodze do zdrowia!

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kamil
*

Wiedza:

« Odpowiedz #8 : 07-08-2012, 19:05 »

Kamilu, czytaj na okrągło książki i portal, w tym także forum. To kopalnia wiedzy o zdrowiu.
Czytam, czytam i jestem zadowolony, że mogę czerpać taki ogrom pożytecznej wiedzy o zdrowiu. smile

Jest blok "pytania początkujących", gdzie możesz wpisywać wszystkie, nawet najprostsze pytania. Profilaktycy zdrowia na pewno Ci pomogą uporać się z wątpliwościami.
Zajrzałem tam i jeżeli będę miał następne pytania, to na pewno tam zapytam.
« Ostatnia zmiana: 06-04-2013, 04:16 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!