Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pękająca i zrogowaciała skóra pięt  (Przeczytany 15897 razy)
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« : 15-08-2012, 10:05 »

W mojej rodzinie jest odwieczny problem z tym. Nic tylko pumeks bądź tarka do pięt. Nie zadbana skóra potem zaczyna pękać i boleć. Jak tak się rozmawia w towarzystwie o różnych rzeczach, to nie wiele osób ma tego typu problemy ze stopami, więc twierdze że to nie jest normalne.
Jaka może być tego przyczyna, jak ją usunąć?

Jest to niewygodne, uciążliwe i brzydkie - co to dużo mówić
« Ostatnia zmiana: 16-08-2012, 07:42 wysłane przez Klara27 » Zapisane

K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #1 : 15-08-2012, 11:08 »

Tu nie ma co dużo mówić, wystarczy przeczytać. Mistrz wszystko (i to też) opisał. Zatem: przeczytać, zastosować a efekty przyjdą same. smile
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=234.msg942#msg942
« Ostatnia zmiana: 15-08-2012, 11:13 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #2 : 15-08-2012, 16:06 »

Zauważyłam, że im ktoś ma bardziej zanieczyszczony organizm toksynami (pali papierosy, je śmieci, pracuje w chemii), tym mu bardziej rogowacieją pięty. To tak, jakby organizm wyrzucał toksyny również przez skórę - naskórek na stopach.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #3 : 15-08-2012, 18:00 »

Wedle moich obserwacji z kolei, pękające pięty bywają jedynym objawem, że jednak coś może być nie tak u osób, które uznać można (oczywiście przynajmniej po pozorach) za okazy zdrowia i za jednostki posiadające ponadprzeciętnie silne organizmy.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #4 : 15-08-2012, 18:08 »

Może pochodzić parę razy w tygodniu na boso po lesie czy innej łące. Mnie wtedy skóra się nawilża, oczyszcza i stopy jak nowe.
« Ostatnia zmiana: 16-08-2012, 07:42 wysłane przez Klara27 » Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #5 : 15-08-2012, 19:52 »

Tu nie ma co dużo mówić, wystarczy przeczytać. Mistrz wszystko (i to też) opisał. Zatem: przeczytać, zastosować a efekty przyjdą same. smile
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=234.msg942#msg942
Czytałem, jednak nie wiedziałem, że to może być na temat gdyż twórca tematu miał to po stosowaniu MO.

Zauważyłam, że im ktoś ma bardziej zanieczyszczony organizm toksynami (pali papierosy, je śmieci, pracuje w chemii), tym mu bardziej rogowacieją pięty. To tak, jakby organizm wyrzucał toksyny również przez skórę - naskórek na stopach.
Wedle moich obserwacji z kolei, pękające pięty bywają jedynym objawem, że jednak coś może być nie tak u osób, które uznać można (oczywiście przynajmniej po pozorach) za okazy zdrowia i za jednostki posiadające ponadprzeciętnie silne organizmy.
Dziwne. Dlaczego akurat pięty?
Kiedyś w telewizji był reklamowany takie opakowanie plastrów które przykleja się na stopy na noc i że ten plaster powoduje wydalanie z organizmu do tego przyklejonego plastra toksyn. I faktycznie plaster pierwszego dnia był ekstra ohydnie wyglądający po 1 nocy, potem kolejne były bielsze z biegiem tygodni (doświadczenia cioci). My nigdy nie testowaliśmy takiego plastra.
Coś te stopy za dużo mówią o zdrowiu msn-wink
Zapisane

Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #6 : 15-08-2012, 20:15 »

Cytat
Kiedyś w telewizji był reklamowany takie opakowanie plastrów które przykleja się na stopy na noc i że ten plaster powoduje wydalanie z organizmu do tego przyklejonego plastra toksyn. I faktycznie plaster pierwszego dnia był ekstra ohydnie wyglądający po 1 nocy, potem kolejne były bielsze z biegiem tygodni (doświadczenia cioci). My nigdy nie testowaliśmy takiego plastra.

smile Toż to zwykłe oszustwo. Pod wpływem gromadzącej się pod plastrem wilgoci uaktywniają się zawarte w plastrze specjalne substancje (to chyba jakiś zwykły związek chemiczny, ale nie pamiętam jaki dokładnie), zachodzi odpowiednia reakcja i "detoks" gotowy.

Cytat
Podsumujmy : naklejamy plaster na stopę, idziemy spać, stopa się poci, ocet drzewny wiąże wilgoć z potu (jak torebeczki z dwutlenkiem krzemu w kartonach ze sprzętem audio), a cukier w plastrze zaczyna się lepić. Czy kogoś to dziwi? Gdy wstaniemy rano zastaniemy więc plaster który zamienił się w lepką, nieprzyjemną i dziwnie pachnącą maź w której, a jakże, muszą być toksyny! Jeśli jakimś cudem ktoś namówił Cię na kupno tych plastrów, zrób coś dla siebie : weź jeden z nich i szklankę z gorącą wodą. Skrop kilkoma kroplami wody Twój plaster i przyczep od spodu do szklanki. Jeśli po 15 minutach otrzymasz dokładnie ten sam efekt co po „leczniczej nocy”, możesz dać się zwieść i stwierdzić, że w szkle Twojej szklanki na poranną kawę również są toksyny. Przerażająca perspektywa!

http://www.tonieprzejdzie.pl/2011/08/10/terapie-oczyszczania-z-toksyn-kasa-za-nic-1/
« Ostatnia zmiana: 15-08-2012, 20:20 wysłane przez Trubadur » Zapisane
Kasiak
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #7 : 15-08-2012, 22:07 »

Mnie bardzo pomagał płyn Dermesa. Na opakowaniu jest, że to płyn na pękającą skórę stóp i rąk. Produkt naturalny, ziołowy. Nie zawiera sztucznych konserwantów, emulgatorów,  barwników i aromatów. Koszt około 12 zł.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #8 : 16-08-2012, 14:06 »

Ja używałam kiedyś maści "Dernilan" z Herbapolu. Dość skutecznie goi pęknięcia, (alantoina), ale w składzie ma również kwas salicylowy, toksyczny dla skóry.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #9 : 16-08-2012, 20:34 »

smile Toż to zwykłe oszustwo. Pod wpływem gromadzącej się pod plastrem wilgoci uaktywniają się zawarte w plastrze specjalne substancje (to chyba jakiś zwykły związek chemiczny, ale nie pamiętam jaki dokładnie), zachodzi odpowiednia reakcja i "detoks" gotowy.
Jak i ciocia mówiła - jakiś specjalnych popraw zdrowia nie zauważyła.

Mnie bardzo pomagał płyn Dermesa. Na opakowaniu jest, że to płyn na pękającą skórę stóp i rąk. Produkt naturalny, ziołowy. Nie zawiera sztucznych konserwantów, emulgatorów,  barwników i aromatów. Koszt około 12 zł.

A więc będzie trzeba wypróbować msn-wink

Ja używałam kiedyś maści "Dernilan" z Herbapolu. Dość skutecznie goi pęknięcia, (alantoina), ale w składzie ma również kwas salicylowy, toksyczny dla skóry.

No więc podsumowując, łagodzi objawy żeby zaszkodzić skórze aby wystąpiły inne objawy tyle że w przyszłości? smile
Zapisane

Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #10 : 16-08-2012, 21:51 »

Tak jest. Świetnie zrozumiałeś.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Roszpunka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.07.2012 r.
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #11 : 20-08-2012, 11:54 »

Ja też mam ten problem, ale odkąd się dowiedziałam, że mam niedoczynność tarczycy i biorę Euthyrox (plus oczywiście smarowałam pięty kremami do stóp, Linomagiem, teraz maścią z żyworódki) jest lepiej. Dodam, że również od zawsze pękają mi paznokcie (są grube i żółte), a ostatnio dorobiłam się prawie normalnych, z czego bardzo się cieszę. Nie wiem czy to przypadek, ale oprócz Euthyroxu żadnych zmian w sposobie odżywiania się nie wprowadziłam (do czasu kiedy zaczęłam czytać Biosłone).
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #12 : 20-08-2012, 12:45 »

Nie od dziś wiadomo, że stan paznokci, włosów i naskórka zależy od tego, co jemy!
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
AsiaBasia
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: nie stosuję
Skąd: Toruń
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #13 : 22-08-2012, 08:52 »

Zgadzam się z Asia61 wcześniej w to nie wierzyłam za bardzo. Ale przekonałam się sama na sobie - jak zmieniłam dietę, zaczęłam się lepiej odżywiać - paznokcie przestały mi pękać, włosy zgrubiały, poprawił się wygląd skóry smile
Zapisane

@-->---
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #14 : 22-08-2012, 13:14 »

Cytat
Nie od dziś wiadomo, że stan paznokci, włosów i naskórka zależy od tego, co jemy!
No i oczywiście od stanu ogólnego organizmu, który również zależy od tego co jemy. smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!