Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 10:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Alicja, córka Glorii - duszności, kaszel  (Przeczytany 270277 razy)
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #60 : 05-11-2012, 12:49 »

Pępuszek może być przykryty bawełnianą podkoszulką. Bluzkę podwiń do góry, a spódniczkę opuść - taka "nowa moda". msn-wink Zastosowałaś którąś z podanych wyżej rad? Pisz o tym, dla "potomności". smile
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #61 : 05-11-2012, 15:50 »

Ucho zagoiło się za sprawą maści tribiotic - przez ponad tydzień próbowałam smarować alocitem i srebrem koloidalnym, ale rana na tyle się pogorszyła, że uznałam, że trzeba użyć leku.

Ranki na twarzy i w nosie wygoiły się bez leków - tylko smarowanie kilka razy dziennie alocitem, czasem srebrem koloidalnym. W nosie trochę smarowałam też kremem nivea, ale ze względu na szczypiące oczy musiałam przestać.

Na szczypiące oczy nic nie działa - jest lepiej niż było podczas choroby, ale nadal nie jest dobrze. Smarowałam alocitem, a teraz niczym nie smaruję, bo mam wrażenie, że jak niczego nie używam, to jest najlepiej.

Z pępka wyszło sporo ropy po smarowaniu maścią ichtiolową. Jak już ropa nie wychodziła, to przestałam smarować i zastosowałam raz maść tribiotic. Teraz niczym nie smaruję i czekam aż sam się wygoi do końca.

Miejsca intymne - tu najlepiej podziałały nasiadówki w krochmalu, przynosiły wielką ulgę dziecku, ale nie polepszały stanu. Jak córka w nocy się do krwi podrapała, to zastosowałam dwa razy maść tribiotic.

Generalnie nadużyłam chyba maści tribiotic, ale córka i tak dużo wytrzymała i po półtora tygodnia nieblokowanego wydalania syfów z organizmu musiałam trochę to zablokować, żeby zmniejszyć ból.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #62 : 05-11-2012, 15:57 »

Cytat
Generalnie nadużyłam chyba maści tribiotic, ale córka i tak dużo wytrzymała i po półtora tygodnia nieblokowanego wydalania syfów z organizmu musiałam trochę to zablokować, żeby zmniejszyć ból.
To jest słuszne postępowanie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #63 : 05-11-2012, 18:31 »

Postąpiłaś bardzo rozsądnie.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #64 : 05-11-2012, 20:10 »

Przeczytałam cały wątek. Bardzo się wzruszyłam, szczerze pozdrawiam i życzę zdrowia.
Wychowałam troje dzieci i też niejedno przeszłam; rozumiem jak matka patrzy na dziecko, co wtedy myśli. Dałaś sobie wspaniale radę!
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #65 : 07-11-2012, 12:07 »

Czy w razie choroby trzeba przerwać I etap DP?
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #66 : 07-11-2012, 12:15 »

W razie choroby staramy się dużo pić, nie przeciążamy organizmu jedzeniem.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #67 : 07-11-2012, 12:26 »

To zależy jakie grzeszki zostały popełnione.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #68 : 07-11-2012, 12:48 »

W razie choroby staramy się dużo pić, nie przeciążamy organizmu jedzeniem.

Ale jak choroba trwa ponad 2 tygodnie (tak jak ostatnia u mojej córki), to coś trzeba jeść. Chodzi mi o to, czy jak dziecko chce jeść coś, co nie jest dozwolone w pierwszym etapie DP, to czy lepiej podawać to przerywając DP, czy lepiej wytrwać na diecie?
Moja córka często choruje i raczej mało prawdopodobne, żeby trzy tygodnie nic się do niej nie przyplątało - a szkoda by było przerywać DP i potem zaczynać od początku. Ale jak tu np. pić herbatę z miodem jak nie wolno miodu.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #69 : 07-11-2012, 13:40 »

Nie, no w takim przypadku priorytetem jest odchorowanie chorób infekcyjnych. Gdybym była na Twoim miejscu to u dziecka nie stosowałabym DPI tylko ZZO z podkreśleniem całkowitego wykluczenia glutenu i ewentualnie takich produktów, o których wiesz, że uczulają małą. Poza tym niech je na zdrowie.
Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #70 : 07-11-2012, 14:07 »

Inaczej postępujemy w zdrowiu, a inaczej w chorobie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #71 : 07-11-2012, 14:42 »

Cytat
Inaczej postępujemy w zdrowiu, a inaczej w chorobie.

Czyli jak się podczas 1 etapu diety przyplącze choroba, to przerywamy, a po chorobie zaczynamy od początku?

Spróbuję tak: zacznę 1 etap i jak uda się stosować co najmniej przez dwa tygodnie, to po chorobie zacznę u córki od razu 2 etap, a podczas choroby postaram się tylko niezbędne niedozwolone rzeczy wprowadzić np. miód do herbaty.

Znalazłam jeszcze taką wypowiedź:
Gorącą herbatę z miodem można pić także w I etapie diety, jeśli, rzecz jasna, nie ma się uczulenia na miód.
« Ostatnia zmiana: 07-11-2012, 15:31 wysłane przez Gloria » Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Kwiatuszek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #72 : 11-11-2012, 00:24 »

Stosowanie DP nie jest niczym trudnym.
Jak pojawi się infekcja, to jeżeli jest potrzeba dodasz to, co może pomóc w walce z danym patogenem.
Nie oznacza to rezygnacji z diety, jeden dwa dni to nic wielkiego, a tak naprawdę tyle powinna trwać infekcja.
Na przyszłość nie stosujcie szałwii u małych dziewczynek w miejscach intymnych, szałwia ma działanie ściągające i przy już podrażnionej skórze zazwyczaj kończy się to pogorszeniem objawów, nieprzespanymi nocami, drapaniem itd. Zamiast tego nie używamy trybiotyku. Dużo lepszym sposobem (poza wspomnianym już krochmalem) jest przemywanie alocitem, ale w połączeniu z dobrej jakości olejkiem ze słodkich migdałów, do którego dodajemy kropelkę olejku z rumianku rzymskiego (uwaga prawdziwy olejek z rumianku kosztuje około 130 zł za 9 ml). Możemy też skomponować domowy puder z mąki ziemniaczanej i olejku lawendowego.

Zapisane

Gdy brakuje łatwych rozwiązań, przychodzą rozwiązania właściwe.
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #73 : 13-11-2012, 15:14 »

Co nowego:
- ucho zagojone zostało ponownie rozdrapane, ale mniej niż ostatnio
- nos wygojony całkowicie, ale na razie boję się zacząć zakraplanie alocitem
- od kilku dni oczy nie szczypią
- pępek wygląda pięknie - córka za każdym razem jak się rozbiera, to go podziwia, że taki ładny
- kilka dni temu miała kilka dużych bolących krost z ropą na pośladkach, teraz już są strupki i się goją
- niestety odnowiło się nabrzmienie, zaczerwienienie i świąd miejsc intymnych, szczególnie okolic łechtaczki (znowu budzi się w nocy i płacze, że boli) - żeby znowu nie nadużywać tribioticu, to smaruję żelem fenistil, ale tylko wtedy, jak córka już nie może wytrzymać - zaraz po posmarowaniu szczypie, ale potem przestaje i zapominamy o sprawie do następnej nocy. Nie wiem, czy ten fenistil to dobry pomysł. Od dzisiaj zaczynamy znowu nasiadówki w krochmalu i smarowanie alocitem z olejkiem z migdałów.

Wczoraj zaczęliśmy 1 etap DP. Przedszkole dostało instrukcje, a my zanosimy cały pojemnik jedzenia codziennie, bo jadłospis przedszkolny nie ma nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem.
Od jutra chcę zacząć córce znowu podawać MO, ale nie wiem, czy przy tej infekcji intymnej to jest wskazane.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #74 : 13-11-2012, 15:21 »

Cytat
Od jutra chcę zacząć córce znowu podawać MO, ale nie wiem, czy przy tej infekcji intymnej to jest wskazane.
Sądzę, że jeszcze za wcześnie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #75 : 13-11-2012, 16:02 »


... zaczerwienienie i świąd miejsc intymnych, (...) - żeby znowu nie nadużywać tribioticu, to smaruję żelem fenistil, ale tylko wtedy, jak córka już nie może wytrzymać - zaraz po posmarowaniu szczypie, ale potem przestaje i zapominamy o sprawie do następnej nocy. Nie wiem, czy ten fenistil to dobry pomysł. Od dzisiaj zaczynamy znowu nasiadówki w krochmalu i smarowanie alocitem z olejkiem z migdałów.

Glorio, przygotuj sobie płyn ze skorupek jaj i octu:

18. Ocet jabłkowy ze skorupkami jaj
Do słoika włożyć skorupki z 3 jaj i zalać 1/8 litra octu. Słoik zakręcić i i odstawić na 2-3 dni, w ciemne miejsce. Kiedy kwas octowy rozpuści skorupki, usunąć pozostałe w płynie błonki. Odrobinę płynu wylać na dłoń, smarować kilka razy dziennie swędzące miejsca (działanie antyalergiczne).
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24652.0

Piszą tutaj o trzech dniach. (?) U mnie stoi już tydzień i chociaż ocet już jest dość mętny to jednak do rozpuszczenia całych skorupek droga baardzo daleka.
Myślę, że warto to wypróbować jako specyfik zamiast fenistilopodobnych. Polecam więc do zrobienia i potem wypróbowania u dzieci alergicznych.
Zapisane

Kwiatuszek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #76 : 13-11-2012, 17:57 »

Cytat
Od dzisiaj zaczynamy znowu nasiadówki w krochmalu i smarowanie alocitem z olejkiem z migdałów.
Przepraszam, za brak precyzji z mojej strony. To powinno wyglądać tak, że smarujecie alocitem, a gdy wyschnie, smarujecie skórę olejkiem nawet kilka razy dziennie.
I koniecznie dbacie o dietę oraz podstawową higienę np. kąpiel w wodzie z dodatkiem oleju z nasion winogron. Ale to chyba oczywiste, że nie używamy chemii nigdzie!
Ocet przemawia do mnie, ponieważ możemy zrobić go z jabłek, które są w zaciągu ręki.
A tak naprawdę najlepszą pomocą w oczyszczaniu jest nie przeszkadzanie, więc uważajcie na to co wkładacie do ust.

« Ostatnia zmiana: 13-11-2012, 19:15 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Gdy brakuje łatwych rozwiązań, przychodzą rozwiązania właściwe.
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #77 : 14-11-2012, 12:44 »


Piszą tutaj o trzech dniach. (?) U mnie stoi już tydzień i chociaż ocet już jest dość mętny to jednak do rozpuszczenia całych skorupek droga baardzo daleka.

Zmieliłam skorupki - może szybciej się rozpuszczą.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #78 : 14-11-2012, 12:49 »

Cytat
Od jutra chcę zacząć córce znowu podawać MO, ale nie wiem, czy przy tej infekcji intymnej to jest wskazane.
Sądzę, że jeszcze za wcześnie.

Okazało się, że rzeczywiście za wcześnie chciałam się porwać na MO u córki. Dzisiaj po 4 dniach w przedszkolu, znowu została w domu, bo ma zapchane zatoki - przez większość nocy nie spała. I świąd w miejscach intymnych wzmógł się bardzo. I oczywiście swędzenie oczu, tak jak przy każdej infekcji u niej (odkąd nie leczę infekcji).
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #79 : 14-11-2012, 15:46 »

Kiedy miałam potworne swędzenie oczu, na początku oczyszczania, to bardzo pomagały mi okłady z alocitu a nawet czystego aloesu. Warunek: okłady muszą być zimne. Nasączyć płatek kosmetyczny zimnym alocitem i niech mała przykłada sobie do oczek. Ja miałam tak silne swędzenie oczu, że były dni iż siedząc przy komputerze trzymałam kompres na oczach non stop, na zmianę: raz na jednym oku, raz na drugim.


Dziś miałam okazję wypróbować ocet ze skorupkami jaj na okolice oczu, gdzie od rana czułam swędzenie. Użyłam roztworu jaki akurat miałam czyli nie rozpuszczone jeszcze skorupki ale ocet mętny. Zadziałał szybko i skutecznie. Też mi przyszło na myśl, żeby drugim razem zmielić skorupki na pył.
« Ostatnia zmiana: 14-11-2012, 15:51 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!