Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 22:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: I tak to się zaczęło  (Przeczytany 149544 razy)
Apriliana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15-01-2008 z przerwą w wakacje, od 01-09-2008 ponowne stosowanie
Skąd: woj. lubelskie
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #120 : 29-12-2011, 12:42 »

Miejemy taką nadzieję. To tu każdy z nas odnalazł zrozumienie i bezpieczeństwo... Ja szczerze nie wyobrażam sobie dnia bez tego forum. Wierzę, że Biosłone będzie istniało długie lata..
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #121 : 29-12-2011, 13:17 »

Zainteresowała mnie wizja Fundacji Biosłone. Czytając ten wątek nabieram przekonania, że ta inicjatywa miałaby szansę powodzenia. Skoro tak, skoro to nie był tylko słomiany zapał, proszę osoby zainteresowane bezinteresownym poświeceniem czasu na założenie i prowadzenie fundacji o złożenie takiej deklaracji.

Od słów do czynów!
« Ostatnia zmiana: 29-12-2011, 13:33 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mini62
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 21-01-2007
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #122 : 29-12-2011, 13:41 »

Myślę, że Dusiu70 trafił w samo sedno problemu:
Moi drodzy współforumowicze rozpisaliście sie na temat pomysłów finansowania forum i już wystarczy. Sądzę, że Mistrz jeżeli bedzie chciał, to na pewno skorzysta z którejś propozycji. Moim zdaniem odeszliście o głównej przyczyny zamknięcia forum. Wielu z nas nie traktuje zdrajców jak zdrajców, tylko jak bohaterów. Choć na forum nie jestem zbyt długo, to śledzę je od dłuższego czasu. Ta historia powtarza sie juz po raz kolejny - dr Janus, Beata M., Boja, XYZ – czyli p. Grażyna, Hans, Hajdi, Grażyna, Lacky i teraz Zibi. Nie wszystkich znam z forum, ale wiekszość olała Nas ciepłym moczem, biorąc co najlepsze i chyc w lepszy finansowy świat (dla przypomnienia Lucky). Mistrz musi widzieć i czuć, iż my Biosłonejczycy wiemy, że wszelcy eksperci tego forum to są Jego uczniowie i tylko uczniowie, że po odejściu jakiegokolwiek eksperta nie bedzie musiał tłumaczyć się nam, że nie jest wielbłądem.
Majac okazję poznać Mistrza osobiście, wiem jakim jest szlachetnym człowiekiem. Odejście Zibiego z Forum było nieuniknione i uważne czytanie postów w jego wydaniu, odkąd zaczął prowadzić swój gabinet, mogło nam dać już wiele do myślenia.
Sposób w jaki Zibi pożegnał się na Forum, musiał bardzo zaboleć Mistrza, który już raz wybaczył Zibiemu jego przejście do Ener-medu i pracę u Janusa:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=8205.msg81998#msg81998:
Cytat
Przepraszam za nieskromne porównanie, ale chcę, aby mnie postrzegano znów jako Kmicica po metamorfozie psychicznej, a zwłaszcza Grażyna, która chyba najbardziej była oburzona moją samobanicją do EM.

 "Jam nie Babinicz, jam jest Kmicic".
Teraz udowodnił, że nie był wart kredytu zaufania, którym go Mistrz obdarował w postaci Gabinetu Biosłone nr1.
Czarę goryczy przelało zachowanie forumowiczów, którzy zaczęli pisać żałobne posty po Zibim i jeszcze kazali się Mistrzowi tłumaczyć z powodu odejścia Zibiego.
Zibi słowami:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=6847.msg147911#msg147911
według mnie, chciał upokorzyć Mistrza wobec pozostałych forumowiczów i obarczyć Go za swoje odejście. Apeluję do Mistrza o przemyślenie swojej decyzji i każdą uszanuję. Uważam jednak, że zamknięcie Forum, dla ludzi pokroju Zibiego, Janusa, Grażyny, BeatyM itd., pozwoliłoby odczuć satyfakcję z naszej porażki w walce z czystością Ideii Biosłone i wygladałoby, że Zibi rozdał ostatnia kartę, która położyła kres istnienia tak szlachetnego i wspaniałego, a przede wszystkim potrzebnego Forum.
Dla potwierdzenia, że Zibi bierze udział w walce i nie może się zdecydować po której stronie się opowiedzieć, przypomnę jego słowa:
Cytat
Taka walka potrafi konsolidować i zbliżać do siebie ludzi. Nie ma co narzekać, że to już  koniec kabaretu, coś w rodzaju: "Daleko od noszy". Każda drobna bitwa wygrana cieszy, ale wojna będzie trwać.
   Wiemy - jakiego mamy wspólnego wroga... Chodzi o to, żeby sobie nie wbijać samobója, albo jak mówiliście z Mistrzem: - nie  wbijać noża w plecy podczas kolejnej potyczki
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=8205.msg82004#msg82004

Zapisane

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
Dymion
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 10.11.2011 (przez 2 lata)
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #123 : 29-12-2011, 13:45 »

Mistrzu dziękujemy za te słowa i szansę, bo widać, że nie jest jeszcze wszystko stracone. Na papierkowych sprawach się niezbyt dobrze znam ale techniczne sprawy ze stronami, serwerami - można na mnie liczyć.
Zapisane
Iwona
« Odpowiedz #124 : 29-12-2011, 14:02 »

Ja również oferuję pomoc (również finansową). Proszę się ze mną kontaktować.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #125 : 29-12-2011, 14:25 »

Ja finansowo, bo do pracy mam dwie lewe ręce. W razie czego pisać na priv.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #126 : 29-12-2011, 15:07 »

Cytat

o złożenie takiej deklaracji.

Od słów do czynów!
Mistrzu, deklaruję pomoc w utrzymaniu forum.

Zibi, nie mogę zupełnie zrozumieć tych przeprosin:
Jeśli kogoś w jakiś sposób dotknąłem (mową, uczynkiem, czy ignorancją) - w trakcie różnych zakrętów historii ruchu Biosłone, to serdecznie przepraszam (m.in.: dra Janusa
Czy temat: Forum lekarza bez uprawnień i zasad moralnych, został wyssany z palca?
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=8205.340
Wygląda na to, że przestałeś być już nawet w sercu Biosłonejczykiem...

Tutaj:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=6847.msg66548#msg66548
zauważyłam, że "gabinety" nie odcinają na dobre biosłonejskiej praktyki prozdrowotnej od leczenia - a dziś dodałabym przeszkadzają w porzuceniu pacjentyzmu, bo sugerują rozłożenie kolejnych obcych "skrzydeł" bezpieczeństwa, a nie możliwość skonsultowania samodzielnych decyzji o swoim zdrowiu.
Liczyłam Zibi na szczere Twoje podsumowanie dwuletniej działalnośći w doradzaniu prozdrowotnym i ciekawa byłam, jak w doświadczeniu wyglądało zderzenie Idei z praktyką, czy tylko ciężko chore osoby zwracały się o pomoc?
Czy kwalifikacja działalności Gabinetu Biosłone jako działalności paramedycznej i umieszczenie na liście:
http://baza-gus.pl/Dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87-paramedyczna,86.90.D,296
było nie do przeskoczenia ... w kwalifikacji dla celów podatkowych?
Cytat
Nazwa firmy: ZBIGNIEW OSIEWAŁA GABINET NR 1 BIOSŁONE
Już teraz skorzystaj z bazy
forma prawna: Jednoosobowa własność prywatna
NIP: 8271492479
REGON: 100753707
adres: Ulica Marcina Stacheckiego-Koliby 1 53 98-200 Sieradz
Województwo: ŁÓDZKIE
rok rozpoczęcia działalności: 2009
PKD: 86.90.D Działalność paramedyczna
Ta kwalifikacja wygląda trochę na kompromis w odcieniach szarości ...

Cytat
Czy kwalifikacja działalności Gabinetu Biosłone jako działalności paramedycznej i umieszczenie na liście:
http://baza-gus.pl/Dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87-paramedyczna,86.90.D,296
było nie do przeskoczenia ... w kwalifikacji dla celów podatkowych?
Cytat
Cytat
Nazwa firmy: ZBIGNIEW OSIEWAŁA GABINET NR 1 BIOSŁONE
Już teraz skorzystaj z bazy
forma prawna: Jednoosobowa własność prywatna
NIP: 8271492479
REGON: 100753707
adres: Ulica Marcina Stacheckiego-Koliby 1 53 98-200 Sieradz
Województwo: ŁÓDZKIE
rok rozpoczęcia działalności: 2009
PKD: 86.90.D Działalność paramedyczna
Ta kwalifikacja wygląda trochę na kompromis w odcieniach szarości ...
cd.
Była możliwość kwalifikacji działalnosci gabinetu Biosłone w takiej podklasie:
Cytat
Strona główna » SEKCJA Q. OPIEKA ZDROWOTNA I POMOC SPOŁECZNA
86.90.E
Pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej, gdzie indziej niesklasyfikowana.

Podklasa ta obejmuje: [...], taką jak:
[...]
działalność związaną z prowadzeniem profilaktyki i promocji zdrowia prowadzoną m.in. przez higienistki szkolne, ortoptystów, instruktorów higieny, dietetyków i specjalistów promocji zdrowia
,[...]
http://kody-pkd-2007.pl/pkd/86-90-e/pozostala-dzialalnosc-w-zakresie-opieki-zdrowotnej-gdzie-indziej-niesklasyfikowana
Zakres działalności wymieniony w tej podklasie 86.90D bardziej odpowiadał ideii profilaktyki biosłonejskiej.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2011, 16:46 wysłane przez Rysiek » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #127 : 29-12-2011, 15:18 »

Zobowiązuję się wspomóc finansowo. Jeśli chodzi o inną pomoc, to po prostu nie wiem w czym może przydać się komputerowo-internetowy laik. 
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Malwa
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16.01.2008
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #128 : 29-12-2011, 15:32 »

Inicjatywa założenia Fundacji Biosłone jest rewelacyjna. Ze swojej strony mogę wesprzeć jedynie finansowo. Nie mam pojęcia jak działa fundacja. Trzymam kciuki, żeby znalazły się osoby które się na tym znają i chciały poświęcić trochę swojego czasu.
Zapisane
Gościsław
« Odpowiedz #129 : 29-12-2011, 15:33 »

Ma Pan moje wsparcie. Jak co, to na priv.
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #130 : 29-12-2011, 15:42 »

Chętnie się dołożę.
Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #131 : 29-12-2011, 16:44 »

Zakres działalności wymieniony w tej podklasie 86.90D bardziej odpowiadał ideii profilaktyki biosłonejskiej.

A co to za różnica jakie PKD? To tylko biurokratyczna pierdoła.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2011, 16:47 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Oliwia77
« Odpowiedz #132 : 29-12-2011, 16:48 »

Ja również proszę Mistrza o nie zamykanie forum, pomimo tego, że mało się udzielam, ale forum czytam codziennie i nie wyobrażam sobie zę miało by go nie być. Delkaruje się również wspomóc forum finansowo.
Zapisane
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #133 : 29-12-2011, 16:57 »

Cytat
Zainteresowała mnie wizja Fundacji Biosłone. Czytając ten wątek nabieram przekonania, że ta inicjatywa miałaby szansę powodzenia. Skoro tak, skoro to nie był tylko słomiany zapał, proszę osoby zainteresowane bezinteresownym poświeceniem czasu na założenie i prowadzenie fundacji o złożenie takiej deklaracji.

Od słów do czynów!

Na 100 % deklaruję się zostać prawnikiem tejże fundacji, służę doradztwem. Odezwała się do mnie już Kalina z forum, która reflektuje zaangażowanie. Muszę przemyśleć jak dałoby się przeskoczyć odległość. Bardzo chętnie bym się zajęła prowadzeniem. Mistrzu, nie mogę wysłać do Pana nic na priv, a mogłabym przesłać coś do poczytania już wstępnie. 
Zapisane

Róbmy swoje smile
eljot
« Odpowiedz #134 : 29-12-2011, 17:05 »

Fundacja, to dobre rozwiązanie. Błagam nie wymyślajcie żadnych opłat, sms-ów, reklam produktów itp. To, co mnie przekonało do idei Biosłone, to bezinteresowność. Nie jestem znawcą medycyny i nie mogłem w pełni ocenić logiki mistrza w dochodzeniu do prawdy i obnażaniu prawdy o medycynie. Przeczytałem wiele for, które kończyły się zazwyczaj zachęceniem do kupna złotego środka lub inną formą naciągania na kasę.

Wierzę, że pan Józef nie podda się nastrojowi chwili. To forum musi żyć, bo życie stawia wciąż nowe pytania.
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #135 : 29-12-2011, 17:34 »

Cytat
proszę osoby zainteresowane bezinteresownym poświeceniem czasu na założenie i prowadzenie fundacji o złożenie takiej deklaracji

Swój czas chętnie zaoferuję, wsparcia finansowego też nie odmówię. Jeśli będę mógł w jakiś sposób pomóc z Wielkiej Brytanii to chętnie pomogę.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #136 : 29-12-2011, 18:11 »

Popieram inicjatywę stworzenia Fundacji Biosłone. O prowadzenia fundacji nie mam bladego pojęcia, ale mogę dorzucić grosik dla dobra sprawy.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #137 : 29-12-2011, 18:17 »

W zależności jaki charakter działalności założy sobie przyszły "twór" może lepiej założyć stowarzyszenie niż fundację? To pytanie do zdeklarowanej przyszłej pani prawnik Oli msn-wink
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #138 : 29-12-2011, 19:09 »

Mistrzu, jak zdążył się Pan przekonać, do zakładania fundacji brak mi umiejętności technicznych, komputerowych, jednak pod deklaracją pomocy w zakresie w jakim mogłabym pomóc, podpisuję się rekami i dwiema niesprawnymi nogami. Datki czy jak to nazwać również deklaruję. Po tylu latach trafiłam wreszcie na uczciwość i dramatycznie pragnę to utrzymać.
Zapisane

Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 667

« Odpowiedz #139 : 29-12-2011, 19:16 »

Fundacja a stowarzyszenie niewiele się różnią. Po za tym, że żeby założyć fundację trzeba posiadać jakiś majątek który zostaje przeznaczony przez osobę tworzącą na fundację na określony cel, natomiast do założenia stowarzyszenia potrzeba 15 członków.
Nie wiem jak w praktyce wygląda działanie fundacji ponieważ nie miałem okazji w żadnej działać, zajmuję się za to księgowością w kilku fundacjach.
Co do stowarzyszeń to sam współprowadzę jedno więc tutaj mam większą wiedzę.
Moim skromnym zdaniem stowarzyszenie będzie lepszą opcją, chociażby ze względu na obowiązek corocznego sprawozdania dla ministra zdrowia (w naszym przypadku) dla fundacji. Stowarzyszenia nie mają takich obowiązków.
Na stowarzyszenie też można wpłacać dobrowolne składki/darowizny z których pieniądze można przeznaczyć na utrzymanie serwerów i np. wynajem sal konferencyjnych na konwenty itp.
Ze swojej strony jestem w stanie zaoferować bezpłatną księgowość stowarzyszenia/fundacji.
Jako, że takie organizacje rozliczają się raz w roku to odległość nie stanowi problemu.
Wiem, że jestem tu nowy i mnie nie znacie, ale jeżeli nie znajdzie się nikt inny chętny do pomocy ja na chętnie dołożę swoją cegiełkę do rozwoju ruchu Biosłone.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!