Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 08:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: I tak to się zaczęło  (Przeczytany 149329 razy)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #140 : 29-12-2011, 20:02 »

Ja też chętnie będę wspomagać jeśli będzie taka potrzeba.
Zapisane
Krzykal
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 60
MO: 08.2008r
Skąd: Sulejówek
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #141 : 29-12-2011, 20:07 »

Witam, co prawda jestem tylko czytelnikiem forum Biosłone ale przez przeszło trzy lata stosując się do zasad wyrażanych na tym forum poznałem wspólnie z rodziną inne oblicze "zdrowia".
Wobec zaistniałych okoliczności co do istnienia forum  przychylam się do próśb szanownych Państwa i deklaruję wsparcie 1% podatku jak również jakąś składką np. na stowarzyszenie.
To forum musi żyć...
Zapisane
Lena
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #142 : 29-12-2011, 20:11 »

Ja jestem dopiero na początku drogi Biosłone, ale już nie wyobrażam sobie życia bez tego forum.
To moje światełko w tunelu.
Na prawie się nie znam, ale finansowo chętnie się dorzucę.

Mistrzu prosimy nie zamykać tego forum.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2011, 20:12 wysłane przez Lena » Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Alisza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 68
MO: 24-04-2008
Skąd: Niemcy
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #143 : 29-12-2011, 21:12 »

I ja finansowo pomoge.
Zapisane

"Kazda prawda przechodzi trzy etapy: Najpierw jest wyszydzana, potem gwaltownie zwalczana, a w koncu zostaje uznana za rzeczywista."
                    -Artur Schopenhauer-
Fija
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.10.2011
Skąd: okolice Gliwic
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #144 : 29-12-2011, 21:45 »

Jestem chemikiem, nie mam pojęcia jak pomóc przy zakładaniu stowarzyszenia bądź fundacji, jeśli byłaby potrzebny tylko mój -  czas chętnie poświęcę. Również deklaruję pomoc finansową.
Zapisane
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #145 : 30-12-2011, 07:39 »

Ja również chętnie poświęcę mój czas, jeśli tylko dostanę jakieś zadanie. Pomoc finansową już deklarowałam i podtrzymuję.
Zapisane

marita
Edwardo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 15-03-2009
Skąd: Pomorskie
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #146 : 30-12-2011, 08:26 »

    Ja też pomogę.
Zapisane
Iwona
« Odpowiedz #147 : 30-12-2011, 09:36 »

Chciałabym doprecyzować, że znam się na zarządzaniu projektami oraz trochę na informatyce, chętnie podzielę się swoją wiedzą/czasem.
Jak już wcześniej wspomniałam, pomogę również finansowo.
Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #148 : 30-12-2011, 11:19 »

Jestem gotowy do wspomagania. Czekam na hasło.
Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
Poszukująca
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze względu na ciągle pogarszający się stan zdrowia
Wiedza:
Skąd: Ruda Śląska
Wiadomości: 546

« Odpowiedz #149 : 30-12-2011, 14:07 »

Ja też chętnie dorzucę grosik od siebie. Kiedy trafiłam na forum bioslone pomyślałam, że jeśli nie to, to już nic... Pewnie, że przez ten czas zdobyłam dużo wiedzy, ale niestety słabość charakteru powoduje, że sama sobie nie poradzę. Doświadczenia innych dodają sił. Liczę na to, że forum nie zniknie.
Zapisane

Poszukująca
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #150 : 30-12-2011, 22:11 »

Wydaje się, że sytuacja opanowana smile. Nie ma ludzi niezastąpionych, a nowi mogą być lepsi niż starzy. Dobrze, że się to w dobrym kierunku rozwija: kolorami zapaliły się nicki właściwych ludzi. Ucieszyło mnie to msn-wink. Myślę, że pomysł z jakąś formą stowarzyszenia, fundacji na pewno jest dobry i może przyczynić się do rozwoju idei Biosłone, może poprawić jej wizerunek, transparentność...
Zapisane

I'm going through changes
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #151 : 30-12-2011, 22:21 »

Nie przyłączałam się do tematu, bo nie jestem pewna, czy Mistrzowi tak najbardziej o tą pomoc finansową chodzi (chociaż opłaty pewnie przelały "czarę goryczy").
Uważam, że portal, forum i książki zawierają taką porcję wiedzy o tym, jak samemu dbać o zdrowie, że wystarczy trochę chęci, ale też sporo czasu, żeby to wszystko przeczytać, przeanalizować, przyswoić i spokojnie wprowadzać w życie. Do tego trzeba cierpliwości, a w większości ludzie są leniwi. Wolą zadawać pytania (na które sto razy już odpowiedziano) a najlepszym rozwiązaniem jest pojechać do kogoś po wskazówki i receptę, jak dalej postępować, np. do Zibiego.
Nie twierdzę, że Zibi robił coś złego, ale jeżeli Biosłonejczycy chcieliby masowo zacząć korzystać z takich gabinetów, to co z ideą "Wziąć swoje zdrowie we własne ręce"? Zamieniamy gabinet lekarski na gabinet Zibiego? A jeżeli następuje taka sytuacja jak teraz, Zibi zrezygnował, to co - usiąść i płakać?
No chyba nie. Doceńmy to, co już zostało dla nas zrobione. Jest tu stała grupa osób, które monitorują forum, w razie potrzeby kierują nas na właściwy tok myślenia.
Zdarzają się też osoby, które nigdy nie zrozumieją o co tu właściwie chodzi, ale one dosyć szybko rezygnują.
Jeśli chodzi o moje zdrowie, to mogę powiedzieć, że stosuję metody Biosłone (w granicach rozsądku - nic na siłę) i na wszystko daję sobie sporo czasu, bo wiem, że nasze metody nie działają w ciągu kilku dni.
Obserwując forum widać wyraźnie, że życie wielu ludzi toczy się w dużym tempie a przez to nie mają czasu na dbanie o własne zdrowie i nie zauważają czasem tego, co najistotniejsze.

Nie wiem jak mogłabym pomóc, żeby forum dalej się kręciło.
Jeśli chodzi o jakieś składki, to bardzo chętnie.
 
Zapisane

Dotka100
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 23.06.2010
Skąd: świętokrzyskie
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #152 : 30-12-2011, 22:58 »

Rónież oferuję pomoc.
Zapisane
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #153 : 31-12-2011, 10:41 »

chociaż opłaty pewnie przelały "czarę goryczy

Ja bym z tą goryczą nie przesadzała msn-wink
Zapisane
Elka100
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 51
MO: 08-02-2011
Skąd: Grabów
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #154 : 31-12-2011, 10:51 »

Ja również deklaruję wsparcie finansowe.
Zapisane

Nie jest ważne, jak długo ten proces będzie trwał, ale, że w ogóle on jest ...

MO 08-02-2011, córka 05-03-2011, syn 13-03-2011
Oczyszczanie dróg oddechowych 18.03.2011
Dieta prozdrowotna 23.03.2011 pierwszy etap
Ciekawy_Świata
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: IX-2010
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #155 : 31-12-2011, 11:12 »

Witajcie.
Na forum nie jestem zbyt długo msn-wink w stosunku do innych weteranów. Uważam, że zamykanie takiego niesamowitego i rzetelnego źródła informacji jak to forum to wręcz "zbrodnia" msn-wink.
Jestem administratorem sieci komputerowych - dysponuję czasem i myślę, że umiejętnościami. Roczny koszt utrzymania takiego forum to nie majątek. A nawet jakby zaszła taka potrzeba to mam możliwość np. posadzenia całości na symetrycznym łączu 8na8 MB/s "w zasobach którymi zarządzam". Komputer to nie problem bo zwykły pecet (z linuxem) za 600zł temu podoła. Pozostałby tylko koszt domeny (około 100 zł rocznie). Nie wiem jaki ruch generuje to forum i czy 8/8 by wystarczyło. Zresztą temat jest otwarty. Po za tym ze stopki widzę, że śmiga to na darmowym silniku simplemachines z bazą mysql. Mogę nawet na próbę przenieść całość dla testu.
Ale lepszym wyjściem jest założenie zwykłego konta do wpłat - przez założyciela całej idei Mistrza z opcją dobrowolnych wpłat. Myślę, że sam założyciel zdziwi się dalszym ciągiem i wszystko zostanie po staremu. Wiem co piszę, bo byłem światkiem losów takich inicjatyw. To forum nie może zginąć - chyba że dobiera się właśnie do niego lobby farmaceutyczne msn-wink i komuś to przeszkadza.
« Ostatnia zmiana: 31-12-2011, 11:13 wysłane przez Ciekawy_Świata » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #156 : 31-12-2011, 12:55 »

Życzę wszystkim Biosłonejczykom aby w Nowym Roku, otwierając swoją ulubioną stronę (u mnie startowa) http://forum.bioslone.pl/, nie otrzymali komunikatu tego typu:
 Nie odnaleziono serwera
 Firefox nie może odnaleźć serwera www.bioslone.pl/forum/
    *   Sprawdź, czy adres nie zawiera literówek jak np.
          ww.example.com zamiast
          www.example.com
    *   Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.
    *   Jeśli komputer użytkownika jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.


Mistrzu, zauważ, że z powodu chęci zamknięcia forum, oprócz deklaracji zaangażowania się "starych" forumowiczów, odezwali się m.in. tacy Biosłonejczycy, którzy stosują zasady Biosłone w życiu już od kilku lat, ale dopiero ta sytuacja spowodowała, że się ujawnili. Może to są przyszli eksperci?
Cytat
„Często krzywda sprowadza lepszy Los. Wiele rzeczy runęło, aby wznieść się wyżej.”
Ten Seneka to prorok jaki, czy co? msn-wink
« Ostatnia zmiana: 31-12-2011, 13:17 wysłane przez Klara27 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #157 : 31-12-2011, 14:53 »

Póki co, proponuję ten temat przenieść gdzieś, w widoczne miejsce, ze zmienionym tytułem; np. "Co dalej z naszym forum?" Myślę, że należałoby to zrobić, żeby wszyscy forumowicze to przeczytali. Powiem szczerze, że sam przypadkowo wpadłem na ten wątek.
« Ostatnia zmiana: 31-12-2011, 15:23 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #158 : 31-12-2011, 16:24 »

nie jestem pewna, czy Mistrzowi tak najbardziej o tą pomoc finansową chodzi (chociaż opłaty pewnie przelały "czarę goryczy").
Opłaty nie mają tu większego znaczenia. Płaciłem za forum tyle lat nie skarżąc się nikomu, więc mogę robić to nadal. Rzecz w tym, że nie lubię wydawać pieniędzy na nic, czyli na coś, co nie jest tego warte, a takie można było odnieść wrażenie przy odchodzeniu z forum kolejnych ekspertów, bez których miało ono paść. Wkurzyło mnie, iż nikt nie zauważył, że po odejściu eksperta forum nie tylko nie pada, ale zaczyna pełnić funkcje, dla których zostało stworzone – aby żyło własnym życiem, którego istotą jest wymiana informacji tudzież pomoc pozioma, a więc udzielana użytkownikom przez użytkowników; Biosłonejczykom przez Biosłonejczyków. Innymi słowy: Niemedyczne Forum Biosłone powinno wziąć swoje zdrowie w swoje ręce. Na takim forum rola ekspertów sprowadza się dopilnowania, by nie zboczyło ono z obranego kursu na zdrowie i nie poszło na skróty w kierunku suplementacji tudzież innych dziwnych praktyk mających rzekomo przyśpieszyć proces zdrowienia. Dużym wyzwaniem dla ekspertów okazało się dementowanie najnowszych łodkryć nałukowych, że ludzki organizm jest genetycznym bublem. Takich wyzwań w przyszłości zapewne pojawi się bez liku, a więc roboty przed nami sporo. Damy rady!

Ten wątek pokazuje niezbicie, że nasze starania nie idą na marne. Porady udzielane przez zaawansowanych Biosłonejczyków oceniam bardzo wysoko. I to jest budujące.

Chciałbym podziękować i wyrazić słowa uznania adminowi, ekspertom i moderatorom, którzy uparcie dbają o to, by forum nie zeszło na manowce i, jak widać, doskonale się to udaje. Mało kto wie, ile czasu i energii zajmuje praca nad funkcjonowaniem portalu, forum i radia. Jest to możliwe jedynie dzięki zaangażowaniu żywych ludzi, o czym raczej się nie myśli, którzy swój czas poświęcają dla Was. Doceńcie ich!

Korzystając z okazji, chciałbym przystąpić do przeprosin. Gdybym miał poczucie winy, to zapewne powinienem przeprosić wszystkich dupków, których chciałem obrazić nazywając dupkami. Nie uczynię tego, ponieważ lepiej będzie, gdy dupek zda sobie sprawę, że jest dupkiem. To akurat wyjdzie mu na zdrowie, więc obrażać się nie ma o co, chyba że chce – na własne życzenie. No to niech już pozostanie tym dupkiem. Mógłbym także przeprosić aptekarzy oraz dilerów suplementów, że stracili klientów, i lekarzy, że stracili pacjentów, ale cóż, kiedy mam z tego satysfakcję. Więc uczciwie uczynię, jeśli hurtem nie przeproszę nikogo. W ostatnim dniu roku stać mnie na taki gest.

Podsumowując ten rok, uważam go za wyjątkowo udany. Nawet klapa idei gabinetów ma swoje plusy, gdyż pokazuje dobitnie, że nabycie wiedzy jest wystarczającym orężem zapewniającym zwycięstwo w walce o zdrowie. Jeśli początkującym potrzebni są doradcy, to jesteście nimi właśnie Wy – Biosłonejczycy. Nie zapominajcie o tym!

W mijającym roku powstało Radiobiosłone, prowadzone przez zagorzałego Biosłonejczyka i utalentowanego radiowca Machosia. Już ten krótki okres istnienia radia pokazał, że ma ono duże pole do popisu w krzewieniu wiedzy o zdrowiu, zwanej wiedzą Biosłone. Nie ulega wątpliwości, że przyszły rok okaże się przełomowym dla radia, które w pierwszych miesiącach istnienia nabrało tak znacznego rozpędu. Każdy bowiem musi przyznać, że Radiabiosłone słucha się z wielką przyjemnością i korzyścią dla siebie. Mankamentem Radiabiosłne jest stosunkowo niewielka ilość dobrych utworów muzycznych, które są licencjonowane, zaś na ich zakup brakuje środków. Tę sprawę mogłaby załatwić Fundacja Biosłone, o której jeszcze napiszę.

Kolejnym ważnym wydarzeniem mijającego roku jest powstanie Oazy Biosłone. Nie ulega wątpliwości, że w przyszłości będzie ona popularnym miejscem spotkań Biosłonejczyków, co gwarantują gospodarze – zagorzali Biosłonejczycy, a nie ma to, jak między swoimi. Jedzenie produkowane z lokalnych surowców, piwo ważone na miejscu, staw, przemili gospodarze, a nade wszystko magia tego miejsca, położonego wśród pól, okażą się magnesem tak silnie przyciągającym, że nikt nie zdoła oprzeć się pokusie odwiedzenia Oazy Biosłone chociaż jeden raz w roku.

Osobiście mam też powód do zadowolenia, ponieważ wreszcie udało mi się ukończyć dwa pierwsze tomy „Zdrowia na własne życzenie”. Tym razem udało się połączyć w jednej książce wszystkie najistotniejsze wiadomości składające się na podstawowa wiedzę o zdrowiu, toteż jej treść nie będzie już zmieniana; nie będzie kolejnych wydań. Trzeci tom, który powinien w nadchodzącym roku ukazać się drukiem, dopełni wiedzę o zdrowiu, dzięki czemu trylogia „Zdrowie na własne życzenie” będzie kompendium wiedzy o zdrowiu.

W tym roku wreszcie pojawiła się inicjatywa Fundacji Biosłone. Opierając się na złożonych deklaracjach widzę, że nie zabraknie chętnych do założenia i prowadzenia fundacji, a także chętnych chcących przekazać na nią środki finansowe, przeznaczone na szerzenie wiedzy o zdrowiu. Dużo nam nie trzeba, ale brak środków skutecznie paraliżuje wiele inicjatyw, choćby tłumaczenie portalu i forum na języki obce.

Nie ma sensu życzyć Wam zdrowia na nadchodzący 2012 rok, ponieważ dobrze wiecie, że nie jest to sprawa życzeniowa, lecz efekt racjonalnego działania, wynikający z realizacji wiedzy o hipokratejskiej profilaktyce zdrowotnej.

Życzę Wam spokoju – poczucia pewności siebie wynikającej z przekonania, że nasze zdrowie zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Co do przyszłości Niemedycznego Forum Biosłone, to nie lękajcie się. Będzie dobrze!
« Ostatnia zmiana: 02-01-2012, 14:04 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #159 : 31-12-2011, 16:46 »

Brawo!
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!