Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 15:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: I tak to się zaczęło  (Przeczytany 149536 razy)
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #60 : 28-12-2011, 16:15 »

linuxpl jest ok, obsługa klienta na najwyższym poziomie, trzymam u nich parę rzeczy już kilka lat i ani razu nie podpadli.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #61 : 28-12-2011, 16:23 »

Rachunek jest prosty, przy zalożeniu że jest tutaj 500 osób, kazda wpłaca 10 zł co daje rocznie 5 000 zł, moze wpłacic tylko 250 osób po 20 zl i też będzie 5 000 zł. Jeśli koszty są problemem to chyba nie mamy takiego problemu. Jest tylko kwestia jak to zaksięgować żeby US się nie przyczepił.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #62 : 28-12-2011, 16:25 »

[Daję głowę, że w kilka dni tą sumę zbierzemy na forum i mamy na rok problem z hostingiem na forum z głowy (i nie trzeba tym administrować jak dedykiem).
Mój mąż myślał nawet o uzbieraniu pieniędzy poprzez smsy.
Zapisane
Lodziuniag
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 15.02.2011
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #63 : 28-12-2011, 16:28 »

Ja też się dorzucę jak będzie trzeba.
Zapisane
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #64 : 28-12-2011, 16:32 »

A dlaczego by nie utworzyć fundacji? Uzyskać przez nią status organizacji pożytku publicznego, by móc zbierać 1%? Ta dyskusja może być początkiem zmian na lepsze smile. Dlaczego nie skorzystać z tego, co dostępne? Sama chętnie bym przekazywała 1% rok rocznie, mój mąż, brat, mama, tata, trochę nas by się znalazło widząc po odzewie i utrzymanie forum nikomu nie spędzałoby snu z powiek /doszłyby kontakty z sądem rejestrowym, ale tylko raz w roku/. Z przyjemnością pomogę w doradztwie w tym zakresie.
Jeśli chodzi o to co w tzw. "w międzyczasie" mogą być składki, ale na dłuższą metę proponuję ująć zapał i przywiązanie forumowiczów w jakąś formułę wygodną dla wszystkich.
Poza tym można też oprzeć na fundacji dalszy rozwój ruchu Biosłone - do przemyślenia akt fundacyjny i statut.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2011, 16:46 wysłane przez Ola » Zapisane

Róbmy swoje smile
Dymion
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 10.11.2011 (przez 2 lata)
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #65 : 28-12-2011, 16:51 »

Ola dobry pomysł na docelowe rozwiązanie problemów finansowych - myślę, że znaczna większość osób z forum przekaże swój 1%. Jeśli by się więcej uzbierało to by były pieniądze na sfinansowanie tłumaczenia na inne języki, wydanie ebooków itp itd. Tylko Mistrz musi dać nam szansę wszystkim...

ps. smsy nie mają sensu bo 50% prowizji pobiera operator. Wystarczy jednak zrobić przycisk do wpłaty darowizn np. paypala czy innej formy płatności i już przynajmniej chwilowo problem by się rozwiązał (nawet gdyby Mistrz musiał od tego podatek zapłacić).
Zapisane
Sylanna
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 73
MO: 27-12-2007
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 58

« Odpowiedz #66 : 28-12-2011, 18:05 »

Nie było mnie kilka dni,dzisiaj wchodzę na forum i oczom nie wierzę.Zawsze się dołożę do tego żeby to Forum Istniało
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #67 : 28-12-2011, 18:35 »

Ja też oddam z chęcią 1%.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Kimg
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 62
MO: 05.01.2011+KB i DP.
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #68 : 28-12-2011, 18:51 »

http://www.youtube.com/watch?v=1Xfx0IEIJMQ&feature=related
Dobry film historyczny i dobrej jakości (jak na YouTube). Można się z niego dowiedzieć, co to znaczy podłożyć komuś świnie.

Ja oddam co trzeba za BIOSŁONE - ile by mi zostało lat bez tej wiedzy?

Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #69 : 28-12-2011, 18:57 »

A dlaczego by nie utworzyć fundacji? Uzyskać przez nią status organizacji pożytku publicznego, by móc zbierać 1%? Ta dyskusja może być początkiem zmian na lepsze smile. Dlaczego nie skorzystać z tego, co dostępne? Sama chętnie bym przekazywała 1% rok rocznie, mój mąż, brat, mama, tata, trochę nas by się znalazło widząc po odzewie i utrzymanie forum nikomu nie spędzałoby snu z powiek /doszłyby kontakty z sądem rejestrowym, ale tylko raz w roku/. Z przyjemnością pomogę w doradztwie w tym zakresie.
Jeśli chodzi o to co w tzw. "w międzyczasie" mogą być składki, ale na dłuższą metę proponuję ująć zapał i przywiązanie forumowiczów w jakąś formułę wygodną dla wszystkich.
Poza tym można też oprzeć na fundacji dalszy rozwój ruchu Biosłone - do przemyślenia akt fundacyjny i statut.
Ten pomysł jest genialny, zapewniłoby to Biosłone dynamiczny rozwój i juz nigdy by nie było problemów z serwerami itp, ponadto jestem przekonany że środki uzyskane z fundacji byłyby znacznie większe niż koszt serwerów.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2011, 19:00 wysłane przez Spokoadam » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #70 : 28-12-2011, 19:13 »

Jestem w szoku. Smutny
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #71 : 28-12-2011, 19:21 »

W imieniu swoim i córki, chciałabym prosić, żeby nie likwidować tego forum. To bardzo cenne źródło informacji, które umożliwia żywą wymianę informacji. Rozwiązań dofinansowania forum jest bardzo wiele (np. użytkownicy mogą dokonywać opłat w celu korzystania z forum). Nabyta tu wiedza o zdrowiu jest bezcenna, a zdrowie jest wartością, której nie można kupić. Jeśli forum przepadnie, stracimy szansę na rozkrzewienie prozdrowotnej, biosłonejskiej wiedzy o zdrowiu. Mistrz ma oparcie w wielu ludziach, którzy pozostali wierni. Myślę, że mamy szansę stać się coraz większą wspólnotą ludzi, mających na względzie szlachetny cel tego forum. Tworzymy tu przecież grupę wsparcia dla chorych i zdrowowych, nawzajem sobie pomagamy. Szkoda byłoby to wszystko stracić.
Zapisane
PawelM
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Skąd: Bełchatów
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #72 : 28-12-2011, 19:33 »

To, że znajdą się środki na prowadzenie forum jest raczej pewne. Pytaniem jest czy, jeśli Mistrz nie zmieni nastawienia, pozwoli nam prowadzić je dalej bez niego?

Wszyscy są w szoku... szczęśliwego roku.
Zapisane

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa.
Maciass26
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.05.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #73 : 28-12-2011, 19:35 »

Proponuję coroczną zbiórkę na utrzymanie forum,radia i portalu. Wpłaty przez www.paypal.com czy też www.moneybookers.com. Dzięki forum narodziłem się na nowo. Wpłacam 100 zł od razu. Mam jeszcze parę ciekawych tematów do dyskusji. Mało się udzielam, ale obiecuję że się poprawię.
Zapisane

Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz.
WIEDZA OCHRANIA, IGNORANCJA ZAGRAŻA!
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #74 : 28-12-2011, 19:45 »

Moi drodzy współforumowicze rozpisaliście sie na temat pomysłów finansowania forum i już wystarczy. Sądzę, że Mistrz jeżeli bedzie chciał, to na pewno skorzysta z którejś propozycji. Moim zdaniem odeszliście o głównej przyczyny zamknięcia forum. Wielu z nas nie traktuje zdrajców jak zdrajców, tylko jak bohaterów. Choć na forum nie jestem zbyt długo, to śledzę je od dłuższego czasu. Ta historia powtarza sie juz po raz kolejny - dr Janus, Beata M., Boja, XYZ – czyli p. Grażyna, Hans, Hajdi, Grażyna, Lacky i teraz Zibi. Nie wszystkich znam z forum, ale wiekszość olała Nas ciepłym moczem, biorąc co najlepsze i chyc w lepszy finansowy świat (dla przypomnienia Lucky). Mistrz musi widzieć i czuć, iż my Biosłonejczycy wiemy, że wszelcy eksperci tego forum to są Jego uczniowie i tylko uczniowie, że po odejściu jakiegokolwiek eksperta nie bedzie musiał tłumaczyć się nam, że nie jest wielbłądem.
Finanse nie są jedynym powodem, aczkolwiek nie są bez znaczenia. Główny powód to ten, że nie potraficie docenić tych, którzy ciężko harują utrzymując poziom forum, a rozpaczacie za tymi, którzy wypieli na Was dupę i sobie poszli.

To, że znajdą się środki na prowadzenie forum jest raczej pewne. Pytaniem jest czy, jeśli Mistrz nie zmieni nastawienia, pozwoli nam prowadzić je dalej bez niego?
Dla mnie bez zarządzania przez Mistrza, to forum nie ma sensu. Choćby dlatego, że za jakiś czas niektórzy "specjaliści" wcisną nam kit na przykład taki, że brak syntetyzacji witaminy "C" jest potwierdzeniem tego, że jesteśmy bublem i podrzuci dziesiątki linków do stron podobnych "specjalistów".

Mistrzu jeszcze raz apeluję o niezamykanie tego forum.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2011, 19:47 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Gonia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2008
Skąd: Dolnośląskie
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #75 : 28-12-2011, 19:57 »

To Forum to kopalnia wiedzy. Dzięki niemu dowiedziałam się jak dbać o zdrowie swoje i moich najbliższych.
Przestałam chodzić do lekarzy i łykać tabletki, które miałam już przepisane na nadciśnienie i na pewno bym brała je do końca życia, gdybym nie zetknęła się z książkami Mistrza i forum. Chętnie się dołożę do opłaty jak trzeba będzie, żeby tylko to Forum istniało.  
Zapisane
PawelM
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Skąd: Bełchatów
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #76 : 28-12-2011, 20:14 »

Zapomniałbym:

Mistrzu nie zostawiaj dzieci swych, a synom marnotrawnym wybacz...
Zapisane

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa.
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #77 : 28-12-2011, 20:22 »

Proszę nie podejmować decyzji o zamknięciu forum. Ja dopiero zaczęłam drogę z Biosłone i bez forum nie będę miała takiej motywacji w dochodzeniu do zdrowia. Bez forum nie widzę przyszłości. Komu zadam pytanie w razie konieczności - forum opiera się przecież na indywidualnych doświadczeniach. Zibi i inni którzy pomagali Mistrzowi podjęli jakieś osobiste decyzje, ale dlaczego my mamy za to płacić? Zibi chce odejść, to droga wolna. Mistrz jest najważniejszy i zna odpowiedzi na nasze pytania i nie ma co "tęsknić" za osobami, które nas zostawiły na lodzie w drodze do zdrowienia. Wierzę, że Mistrz nas nie zostawi w drodze do zdrowia i forum będzie działało nadal. Z góry dziękuję!
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #78 : 28-12-2011, 20:27 »

A jeśli chodzi o pieniądze na utrzymanie forum, to można uzyskać z reklam - Slow mag, oleje, nasionka, maść z witaminą A, maść tranowa, aloes itd. Producenci różnych produktów mają darmową reklamę na naszym forum, a reklama kosztuje ;-)
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #79 : 28-12-2011, 20:33 »

Domi5, właśnie chodzi o to, że Mistrz jest człowiekiem honorowym i nie cierpi jakiejkolwiek propagandy. Nikim nie manipuluje, do niczego nie namawia, i niech tak zostanie.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!