Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 09:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: I tak to się zaczęło  (Przeczytany 148455 razy)
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #40 : 28-12-2011, 13:35 »

Bez żartów - prowadzę 2 duże fora (www.w210.pl, www.w203.pl) gdzie łącznie jest kilkanaście tys. użytkowników i niedawno wykupiłem ten serwer http://linuxpl.com/Konto-W5GB_f_2_pakiet_21 , który z dużym zapasem wystarcza (120 GB transferu miesięcznie, 20 GB pojemności), więc prosze nie opowiadać bajek, że portal + forum biosłone, na którym jest ok 500 użytkowników potrzebuje większego serwera!
Nie ma Pan pojęcia, o czym pisze. Teraz nie ma naszego Admina, bo jest na urlopie, który by wyjaśnił, jak i co, toteż, posądzony o kłamstwo, jestem zmuszony zaprezentować wyciąg bankowy.
Nie posądzam Pana o kłamstwo, tylko dziwiłem się jak mówił Pan, że 200 zł rocznej opłaty za serwer to mało! Zresztą z tego wyciągu wynika, że zapłacił Pan 222,50 zł, a więc niewiele się pomyliłem. Jestem nawet pewien, że na "nasze" potrzeby wystarczyłaby mniejsza poj. serwera, niż ten, do którego link podałem wcześniej.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #41 : 28-12-2011, 13:39 »

Od pewnego czasu serwer Wydawnictwa stoi w Niemczech, gdyż tak jest szybciej, bezpieczniej i taniej. Taniej czyli ponad 200 zł miesięcznie. Biosłone ma mnóstwo czytelników (nie tylko forowicze czytają książki, portal, forum, słuchają radia), odnotowuje codziennie mnóstwo unikalnych wejść. Forumowicze też czytają forum Biosłone w sposób bardziej intensywny, niż się czyta inne fora.

Zanim serwer Biosłone został przeniesiony do niemieckiego dostawcy, polska firma, która utrzymywała serwer Biosłone ciągle podnosiła ceny i monitowała Wydawnictwo o przekroczenie transferu, zajętość procesora serwera. Poniżej trzy z wielu maili od dostawcy serwera jakie wpływały na adres e-mail Wydawnictwa. Dodajmy, że od tego czasu ilość czytelników (nie tylko forowiczów) portalu, forum oraz radia istotnie wzrosła.

Jakiś czas temu na forum zmieniło się oprogramowanie, poprzedni skrypt forum został zmieniony na SMF. Ta zmiana także miała na celu zredukowanie obciążenia serwera.

Cytat
Witam serdecznie,

Nasze mechanizmy monitorujące wykorzystanie parametrów serwera wykazują, że Państwa serwisy na serwerze mikstura.kei.pl generują 15,44% obciążenia CPU
serwera referencyjnego.

Zgodnie z posiadaną przez Państwa opcją serwera obciążenie CPU powinno wynosić max. 15,00%

Bardzo prosimy o podjęcie kroków w celu optymalizacji posiadanych serwisów  lub kontakt z Działem Handlowym (handlowy@kei.pl) w celu zmiany opcji na
wyższą.

W przypadku nie podjęcia  wspomnianych działań oraz utrzymującego się przekroczenia będziemy zmuszeni do ograniczenia dostępnych zasobów do wartości wykupionej
(aktualnie fizyczny limit ustawiony jest powyżej wykupionej wartości CPU - tzw. próg bezpieczeństwa).

Wykres obrazujący zmiany obciążenia w ciągu ostatnich dni jest dostępny w panelu WebAs Państwa serwera - po zalogowaniu się należy przejść do opcji
Konfiguracja -> Zużycie serwera i kliknąć zakładkę Obciążenie serwera w
górnej części strony, aby wyświetlić wykres.

pozdrawiamy
Biuro Obsługi Klienta Kei.pl

--
Kei.pl - Niezawodny Partner w Sieci
bok@kei.pl, tel. 012 2636200
Pomoc techniczna 24h - 012 2636201
Informacja handlowa: 0801 308 408 (opłata wg. taryfy lokalnej)

Cytat
Witam serdecznie,

Nasze mechanizmy monitorujące wykorzystanie parametrów serwera wykazują, że
obciążenie generowane przez Państwa serwisy na platformie e-Biznes
przekracza obciążenie określone wykupioną opcją serwera

Zgodnie z wykupioną przez Państwa opcją serwera Luna obciążenie serwera
powinno wynosić max. 10%
Dział finansowy zafakturuje dopłatę do poziomu 15%

Wykres obrazujący zmiany obciążenia w ciągu ostatnich dni jest dostępny w
panelu WebAs Państwa serwera - po zalogowaniu się należy przejść do opcji
Konfiguracja -> Zużycie serwera i kliknąć zakładkę Obciążenie serwera w
górnej części strony, aby wyświetlić wykres.

--
Pozdrawiamy
Zespół Kei.pl, tel. 012 2636200
Informacja handlowa: 0801 308 408 (opłata wg. taryfy lokalnej)
Kei.pl - Niezawodny Partner w Sieci

Cytat
Witam serdecznie,

Uprzejmie informujemy że do dnia dzisiejszego nie wpłynęła na nasze konto wpłata za fakturę numer:
 
2011/2045
 
na kwotę:
 
2 509,20
 
za świadczone Państwu usługi:
LunaII (15.300.12): mikstura.kei.pl.

Termin płatności faktury upłynął dnia:
 
2011-05-09
 
Prosimy o przesłanie potwierdzenia wpłaty na numer 12 263 60 66 lub
na finanse@kei.pl do godziny 16:00

W przypadku braku wpłaty, usługi nieopłacone zostaną zablokowane następnego dnia po godzinie 12-tej.

pozdrawiam
Dział Finansów Kei.pl
« Ostatnia zmiana: 28-12-2011, 13:52 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #42 : 28-12-2011, 13:43 »

Nie posądzam Pana o kłamstwo, tylko dziwiłem się jak mówił Pan, że 200 zł rocznej opłaty za serwer to mało! Zresztą z tego wyciągu wynika, że zapłacił Pan 222,50 zł, a więc niewiele się pomyliłem.
Plecie Pan głupoty. To jest opłata za miesiąc.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #43 : 28-12-2011, 14:04 »

Więc nadeszła pora wracać do doktora...

Czas pilnie wyprzedawać zapasy składników do KB i MO, może ktoś odkupi...

Książki na makulaturę...

A tak poważnie to szkoda byłoby utracić to forum - ale to własność i decyzja Pana Józefa, z którą nie musimy się zgadzać ale uszanować trzeba.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #44 : 28-12-2011, 14:07 »

Nie posądzam Pana o kłamstwo, tylko dziwiłem się jak mówił Pan, że 200 zł rocznej opłaty za serwer to mało! Zresztą z tego wyciągu wynika, że zapłacił Pan 222,50 zł, a więc niewiele się pomyliłem.
Plecie Pan głupoty. To jest opłata za miesiąc.
Nie wnikając w szczegóły proponowałbym przyjrzeć się dokładniej kwestii doboru odpowiedniego hostingu, bo przy moich forach (gdzie miesięczny transfer danych przekracza 80 GB) - oba serwisy utrzymuje na serwerach wirtualnych firmy linuxpl.com i kosztuje mnie to rocznie dokładnie tyle co Pana miesięcznie, a moje fora działają bardzo stabilnie!
Podejrzewam, że Pana serwis "leży" na rzeczywistych serwerach dedykowanych, na które mnie też chciano naciągnąć, i które faktycznie kosztują tyle ile Pan płaci.
Zapisane
Meagi
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 22-01-2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #45 : 28-12-2011, 14:23 »


Jednym słowem dołożę się ile potrzeba, aby to forum istniało!

Ja też chętnie dorzucę.
Zapisane
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #46 : 28-12-2011, 14:23 »

Szkoda, że znika tak zacne forum. Było dla mnie kopalnią wiedzy. Mam nadzieję, że to nie jest ostateczna decyzja.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #47 : 28-12-2011, 14:32 »


Jednym słowem dołożę się ile potrzeba, aby to forum istniało!

Ja też chętnie dorzucę.

I ja też.

Jestem na początku drogi do zdrowia, mam wiele pytań i potrzebuję waszego doświadczenia by odzyskać to co straciłem. Forum powinno istnieć, choćby z tego powodu, żeby takie przypadki jak mój nie zatonęły wśród pacjentów, aptek i szpitali.

« Ostatnia zmiana: 28-12-2011, 14:36 wysłane przez PL_man » Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #48 : 28-12-2011, 14:33 »


Jednym słowem dołożę się ile potrzeba, aby to forum istniało!

Ja też chętnie dorzucę.
Dziwi mnie fakt, że Pan Józef nigdy nie robił zrzutki na utrzymanie serwisu. Może to przez skromność? - nie wiem. Największym zaskoczeniem było dla mnie to jak przeszło rok temu zamówiłem książki, i - dostałem paczkę z ksiązkami + blankiet na wpłatę. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że chyba faktycznie jest to pierwszy ktoś, kto nie patrzy aby na kase pomagając innym. Dalsza lektura książek i forum potwierdziły tą tezę.
Ale myślę, że "w kupie siła" i nawet jeśli trzeba będzie uzbierać rocznie 2500 zł - damy radę! - choć mam nadzieję, że Mistrz sprawdzi dokładnie kwestie kosztów hostingu, bo coś to drogo panie wychodzi smile
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #49 : 28-12-2011, 14:35 »

Tak czy owak (nie wiem czy to głupoty czy raczej dobre chęci Michała), forum Biosłone jest perfekcyjnie prowadzone i wybitne: przejrzyste, klarowne, wygodne, pisane po polsku. Zamówię u Pana kolejne książki — może wystarczy na dalszą działalność smile. Cieszę się, że mogłem zaczerpnąć z tych mądrości w samą porę, bo najprawdopodobniej byłbym totalnie schorowanym człowiekiem, gdybym tu nie trafił — byłoby mi smutno, gdyby forum zamilkło.

Zaglądałem ostatnio przez google w hasła dotyczące Biosłone. Sporo idiotycznych, negatywnych opinii różnych ludzi istnieje na różnych forach. Nie mogę zrozumieć co takiego ci różni ludzie mają Panu za złe. Sekciarstwo msn-wink. Sam zostałem dzięki Panu wyznawcą sekty msn-wink. Gdyby mnie osobiście tak natarczywie atakowano ze wszystkich stron, pewnie dałbym sobie z tym spokój.

Wszystkiego dobrego w nowym roku! Proszę się trzymać obranego kursu i nie wszystkich wrzucać do jednego worka.
Zapisane

I'm going through changes
Gościsław
« Odpowiedz #50 : 28-12-2011, 14:39 »

Nie mogę znależć numeru konta do wydawnictwa na stronie bioslone. Chętnie przeleje jeszcze dzisiaj parę złotych na rzecz utrzymania forum. Proszę o podanie.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #51 : 28-12-2011, 14:40 »

Do Mistrza:

Za Heniem również błagam Pana o niezamykanie tego forum, dla dobra wielu, wielu ludzi. Trole są, były i będą. Myślę, że dzisiejsza lekcja pomoże uzdrowić to forum, jeśli tylko Mistrz odwoła swoją decyzję. Myślę, że dzięki takim sytuacjom oddzieli się ziarno od plew. Niech Pan sobie przypomni biadolenie forumowiczów po odejściu homełopatki. Trwało ono kilka dni. Teraz ruchy zaczęły się dopiero po ogłoszeniu decyzji o zamknięciu. Mam nadzieje, że nawet jak Pan zamknie to forum, to tylko po to, aby za jakiś czas otworzyć na gruzach jeszcze lepsze. Dla mnie jedną z ważnych cech tego forum jest brak demokracji (jak ja nie cierpię demokracji) i mam nadzieję, że nigdy ona tu nie zagości. Jeszcze raz proszę Pana o odwołanie swojej decyzji.
Równiez zobowiązuje się do składek na utrzymanie forum.

Do Zibiego:

Dziękuję p. Słoneckiemu za współpracę.
Tak dziękuje się człowiekowi, który najprawdopodobniej Tobie Zibi uratował życie. Brawo! Brawo!
Pamiętam jak na spotkaniu w Opolu czytałeś nazwy chorób, których się pozbyłeś dzięki MO, KB i ogólnie BPP. I dzisiaj takie Wielkie Podziękowania. Jeszcze raz Brawo! Brawo!

Jeśli kogoś w jakiś sposób dotknąłem (mową, uczynkiem, czy ignorancją) - w trakcie różnych zakrętów historii ruchu Biosłone, to serdecznie przepraszam (m.in.: dra Janusa, moją żonę, dra Dangela, Beatę M., Boję, XYZ – czyli p. Grażynę, Hansa, Hajdiego, Grażynę, Lackiego, i innych, z którymi byłem w jakikolwiek sposób związany emocjonalnie).
No ale tutaj, to już się popisałeś. Przepraszać trole. Masz klasę! Uważam, że powinieneś przeprosić tych, którzy dzięki Twoim i innych troli działaniom nie będą mieli szansy na wyjście z chorób.
Jak napisał Scorupion, choć świeciłeś tylko światłem odbitym (źródłem jest niedościgniony Mistrz), to jednak świeciłeś. Po larum związanym z odejściem gospodyni domowej i homełopatki Grażyny, Mistrz zaczął zastanawiać się nad zamknięciem forum. Ty o tym wiedziałeś i domyślałeś się, że Twoje odejście i biadolenie z tego powodu forumowiczów przyczyni się do zamknięcia forum. Jesteś już gwiazdą upadłą.

Zibi miał odwagę napisać, że się żegna.
I dziwić się, że Mistrz chce zamknąć forum? Nie troluj chłopie!

Przeprosiny:
Przepraszam wszystkich lekarzy i koncerny farmaceutyczne, którzy przez moje zaniedbania w braku wykupywania recept (pięć infekcji w rodzinie, w tym roku)  nie spędzili wakacji na Seszelach, tylko w jakimś pospolitym Egipcie.

Dziwi mnie fakt, że Pan Józef nigdy nie robił zrzutki na utrzymanie serwisu. Może to przez skromność? - nie wiem. Największym zaskoczeniem było dla mnie to jak przeszło rok temu zamówiłem książki, i - dostałem paczkę z ksiązkami + blankiet na wpłatę. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że chyba faktycznie jest to pierwszy ktoś, kto nie patrzy aby na kase pomagając innym. Dalsza lektura książek i forum potwierdziły tą tezę.
Ale myślę, że "w kupie siła" i nawet jeśli trzeba będzie uzbierać rocznie 2500 zł - damy radę! - choć mam nadzieję, że Mistrz sprawdzi dokładnie kwestie kosztów hostingu, bo coś to drogo panie wychodzi smile
Dlatego wszyscy apelujmy do Mistrza, o odwołanie decyzji o zamknięciu forum.

« Ostatnia zmiana: 28-12-2011, 14:42 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #52 : 28-12-2011, 14:41 »

Cytat
Nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale odnoszę wrażenie, że jedynym człowiekiem na forum, który ma wiedzę popartą setkami doświadczeń jest Mistrz. Eksperci, nic im broń Boże nie ujmując, świecą światłem odbitym.
Zgadzam się z tym. czy Zibi czy Lacky doprecyzowali to co już znane jest z książek Pana Józefa.
Panie Józefie, niech Pan nie zaprzepaści tego wszystkiego co tutaj powstało. Bardzo wiele osób skorzystało z wiedzy, doświadczenia właśnie na forum, ja sama zachęciłam do ruchu Biosłone już sporo osób. Forum jest niezbędne. Czasem się błądzi, czasem dostanie po głowie - najważniejsze, że jest miejsce gdzie można rozwiać wątpliwości, skonsultować problemy związane z oczyszczaniem. Nawet gdyby założenie współpracy z ekspertami nie wypaliło, trudno.
Jest rzesza ludzi, dla których forum jest bardzo istotne. W tym ja. Dlatego proszę o jakieś alternatywne rozwiązanie dotyczące kosztów. Składka? OK. Osobiście żałuję, że mieszkam dość daleko i nie mogę się zaangażować w radio, ale to już inna bajka.
Życzę, by ruch biosłone trwał Z FORUM, RADIEM I PUBLIKACJAMI - i to nie są życzenia wyłącznie na 2012 rok, ale na LATA CAŁE.
Zapisane

Róbmy swoje smile
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #53 : 28-12-2011, 15:04 »

Jednym słowem dołożę się ile potrzeba, aby to forum istniało!
Ja też chętnie dorzucę.
I ja też.

Ja również dofinansuję forum.
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #54 : 28-12-2011, 15:16 »

Cytat
Przepraszam wszystkich lekarzy i koncerny farmaceutyczne, którzy przez moje zaniedbania w braku wykupywania recept (pięć infekcji w rodzinie, w tym roku)  nie spędzili wakacji na Seszelach, tylko w jakimś pospolitym Egipcie.

Ja też.

« Ostatnia zmiana: 28-12-2011, 15:24 wysłane przez Grawo » Zapisane
Dymion
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 10.11.2011 (przez 2 lata)
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #55 : 28-12-2011, 15:23 »

Mistrzu nie podejmuj takiej decyzji w chwili gdy idea biosłone wychodzi na głębsze wody. Po to chyba to się zaczęło aby zmienić pewne rzeczy. Proszę dać nam szansę i nie zabierać chyba najlepszej idei i "ruchu" jaka się w Polsce zrodziła od wielu lat!

Nie wiem dokładnie dlaczego takie decyzje (Zibi, Mistrz z forum) - mogę się domyślać, że są jakieś naciski. Jeśli nie to tego kompletnie nie rozumię ... Smutny Usunięcie forum to podcięcie skrzydeł bioslone bo zostaje portal niepoparty ludźmi, faktami, przykładami. Jeśli z czymś jest problem to proszę napisać, pewnie jest tu wiele osób, które chętnie pomogą.

Pisze Pan o serwerze. Siedzę w branży internetowej od wielu lat, znam np drupala, na którym oparty jest portal na wylot. Widzę, na jakim silniku oparte jest forum.

1. Hosting można załatwić dużo taniej i na takie coś nie ma potrzeby utrzymywania serwera dedykowanego. Ba! Jak trzeba to ja udostępnię jakiś swój hosting za darmo pod samo forum (tylko będzie trzeba zoptymalizować pewne rzeczy).
2. Jeśli nie chce Pan przenosić w inne miejsce forum to zorganizujemy zrzutkę na serwer. Daję głowę, że bez problemu wiele osób przeleje darowiznę na utrzymanie serwera (mogę pomóc tą funkcjonalność wprowadzić na portalu).
3. Jeśli mimo wszystko postanowi Pan zamknąć forum to proszę przynajmniej zrobić kopię forum (bazy danych) aby może za jakiś czas gdzieś w innym miejscu odtworzyć tą kopalnię wiedzy.

Mistrzu nie podcinaj gałęzi, na której wiele osób siedzi, zarówno młodych stażem, jak i starych "wyg" w MO. Jest tu na pewno mnóstwo osób, które doceniają ta pracę, ideę, sam nawet pisałem gdzieś, że dziwię się, że za tyle wysiłku Mistrz, eksperci nie są odpowiednio wynagradzani.

Dla nas zdrowie jest bezcenne, dlatego prosimy o przemyślenie ponowne decyzji. Chyba, że powody są inne to liczymy na szczerość bo wielu ludzi wierzy w ideę bioslone.

ps. w razie jeśli na coś mogę się przydać to proszę o kontakt email (jestem zazwyczaj 16h online)
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #56 : 28-12-2011, 15:32 »

Ja też się dorzucę jak będzie trzeba.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Jacek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: lipiec 2007
Skąd: Antwerp
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #57 : 28-12-2011, 15:35 »

Zmichal: niestety taki pakiet jak na linuxpl na potrzeby Biosłone nie wystarczy. Gdybyśmy mieli do dyspozycji 120GB transferu miesięcznie to starczyłoby nam najwyżej do 20stego i to na przykładzie grudnia, gdzie ruchu jest mniej niż zwykle. W październiku mieliśmy ponad 190GB.

Trzeba pamiętać, że Biosłone to nie tylko forum, ale też radio i portal. Potrzebujemy kilku baz danych, większej ilości powierzchni dyskowej na audycje radiowe i utwory muzyczne, większej ilości pamięci RAM, by nie korzystać ze SWAPu (tzw. wirtualna pamięć na dysku twardym).

Poniżej załączam statystyki wykorzystania łącza w grudniu 2011.
Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #58 : 28-12-2011, 16:07 »

Szanowny Panie Słonecki, nawet ze względu na archiwum tutaj zawarte zmaknięcie forum byłoby wielką stratą dla nas. Wydaje mi się, że wiele tutaj zgromadzonych osób jest skłonnych zapłacić za serwer a jeśli nawet nie będzie Ekspertów to i tak wiedza zostanie dla tych, którzy przynajmniej wiedza jak się nią posługiwać. A co do innych motywów to pozostają spekulacje. Mam nadzieję tylko, że nie jest to wpływ lobby farmaceutycznego i problemów prawnych.
Rozkręcił Pan wielką machinę a zatrzymanie jej wydaje się takie proste ot wyłączyć wtyczkę tylko czy ta machina się zechce zatrzymać?
Życzę w Nowym Roku Panu i wszystkim tutaj zgromadzonym nowego spojrzenia na świat i wytrwałości.
Zapisane
Dymion
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 10.11.2011 (przez 2 lata)
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #59 : 28-12-2011, 16:09 »

Zmichal: niestety taki pakiet jak na linuxpl na potrzeby Biosłone nie wystarczy. Gdybyśmy mieli do dyspozycji 120GB transferu miesięcznie to starczyłoby nam najwyżej do 20stego i to na przykładzie grudnia, gdzie ruchu jest mniej niż zwykle. W październiku mieliśmy ponad 190GB.

Mówimy tylko o samym forum bo to forum chce zamknąć Mistrz. Te statystyki pokazują, że ruch jest duży ale dla mającego pojęcie o stronach, optymalizacji, serwerach to wystarczy wejść na forum aby zobaczyć, że taki transfer można mocno ściąć. Wystarczy wyrzucić bzdurne bannery ze stopki o php, mysql itp, zoptymalizować nagłówek (grafikę) lub zmienić na jakiś design bez grafiki na samym stylu css i z tego transferu zrobi się pewnie połowa. Tak więc da się prostymi metodami ograniczyć wydatki bo dedyk tu zupełnie nie jest potrzebny (sam niedawno skasowałem dedyka z hetznera bo wystarczyły mi zwykłe hostingi pod niektóre projekty).
Może by spróbować przenieść się na proponowane już przez kogoś linuxpl - konto np Konto W10GB za 430zł na rok i 3 miesiące promocji gratis. Daję głowę, że w kilka dni tą sumę zbierzemy na forum i mamy na rok problem z hostingiem na forum z głowy (i nie trzeba tym administrować jak dedykiem).
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!