Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zakwaszenie organizmu przyczyną chorób.  (Przeczytany 36045 razy)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« : 02-09-2012, 20:53 »

Co myślicie na temat poglądów na powstawanie chorób zaserwowanych przez Dr. Roberta O. Younga?
Cyt. " Organizm musi ciężko pracować, by utrzymać właściwy odczyn pH, gdyż cały czas produkujemy kwaśne uboczne produkty przemiany materii. Składniki odżywcze, pochodzące z naszego pożywienia, po dostarczeniu do organizmu są spalane przy udziale tlenu, aby wygenerować energię niezbędną dla naszego życia. Powoduje to powstawanie produktów ubocznych, zanieczyszczeń, które praktycznie zawsze mają odczyn kwaśny.  W normalnych warunkach strumień krwi „porwałby” te produkty uboczne, a następnie przefiltrował je przez wątrobę, nerki, okrężnicę lub skórę w celu ich usunięcia. Jednak z powodu stałego stresu, braku odpoczynku, pewnych rodzajów pożywienia, które przyjmujemy, toksyn lub zanieczyszczeń, na które jesteśmy narażeni oraz wielu innych czynników zdolność naszego organizmu do utylizowania kwaśnych produktów ubocznych jest bardzo ograniczona.
Organizm dokonuje sprytnego triku, unieszkodliwiając kwaśne produkty uboczne a następnie zaczyna je gromadzić w takich narządach jak: tętnice, naczynia włosowate czy tkanka tłuszczowa.

Dr. Robert O. Young:
„Większość ludzi nie rozumie procesów prowadzących do otyłości, ale otyłość jest wynikiem perfekcyjnej obrony organizmu przed jego zbytnim zakwaszeniem.”
Niektórzy naukowcy podejrzewają nawet, że akumulacja kwaśnych produktów ubocznych wywołuje szybszy proces starzenia się i różne choroby.
Dr. Robert O. Young:
„ Moja fundamentalna teoria jest taka, że występuje tylko jedna choroba i jedna dolegliwość, a jest nią zbyt duże zakwaszenie krwi i tkanek.
Co jest tego przyczyną? Styl życia oraz nawyki żywieniowe, co oznacza, że choroba jest konsekwencją wyboru, tego co jemy, co pijemy i tego co myślimy.”
http://wodazdrowia.eu/aquarion.html
« Ostatnia zmiana: 02-09-2012, 21:33 wysłane przez Asia61 » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 03-09-2012, 10:38 »

Żadna nowość, temat obrabiany był w 19 wieku. Tak mniej więcej można powiedzieć o ogólnej przyczynie chorób. Pytanie jest co z tym robić, jak "odkwaszać".

Bo wiemy przecież w czym rzecz.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #2 : 03-09-2012, 13:10 »

Pytanie jest co z tym robić, jak "odkwaszać".
Po prostu spożywać produkty alkalizujące w większości (tj. przejść na dietę owocowo-warzywną z tylko niewielką ilością mięsa). Organizm widząc, że może zmienić taktykę i nie musi już nic gromadzić pod fałdkami powinien z czasem sam sobie poradzić.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #3 : 03-09-2012, 13:48 »

Żadna nowość, temat obrabiany był w 19 wieku. Tak mniej więcej można powiedzieć o ogólnej przyczynie chorób. Pytanie jest co z tym robić, jak "odkwaszać".

Bo wiemy przecież w czym rzecz.
Mięso + surówka i się nie zakwasisz, to już powinieneś wiedzieć.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #4 : 03-09-2012, 14:39 »

Pytanie jest co z tym robić, jak "odkwaszać".
Po prostu spożywać produkty alkalizujące w większości (tj. przejść na dietę owocowo-warzywną z tylko niewielką ilością mięsa). Organizm widząc, że może zmienić taktykę i nie musi już nic gromadzić pod fałdkami powinien z czasem sam sobie poradzić.
Nie wiem, o co chodzi z tymi fałdkami.

Konwencjonalni, oficjalnie działający dietetycy polecają 3-4 razy tyle warzyw co mięsa. My jemy 1/1. Nie za mało?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #5 : 03-09-2012, 15:25 »

Po prostu spożywać produkty alkalizujące w większości (tj. przejść na dietę owocowo-warzywną z tylko niewielką ilością mięsa). Organizm widząc, że może zmienić taktykę i nie musi już nic gromadzić pod fałdkami powinien z czasem sam sobie poradzić.

Tak jest. Warzywa to podstawa. Mięso, białko, zakwasza ale chyba jeszcze bardziej (inaczej) zakwasza cukier i węglowodany oczyszczone. Jeśli ktoś już zdążył sobie nakwasić to dobrze jest przejść na dietę w większości alkalizującą, ale też bez żadnych skrajności, bo organizmowi najlepiej zawsze dostarczać wszystkich niezbędnych mikroskładników. A tak poza tym to normalnie trzeba się odżywiać racjonalnie i nie bać mięsa, tylko równoważyć warzywami.

« Ostatnia zmiana: 03-09-2012, 15:30 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #6 : 03-09-2012, 17:56 »

Mam nadzieję Laokoon, że Twój stan zdrowia się poprawi. Serdecznie Ci tego życzę.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #7 : 04-09-2012, 12:09 »

Mam nadzieję Laokoon, że Twój stan zdrowia się poprawi. Serdecznie Ci tego życzę.

Jeżeli mowa o poprawie to już się poprawił, ponieważ wiedza jaką nabyłem pozwoliła mi uratować się z opresji w sytuacji w której nikt nie mógł i nie chciał pomóc.

Niestety rzecz polega na tym że uszkodzeniu uległy fundamenty mojego organizmu których już nie da się naprawić. Sytuacja trwa już kilka miesięcy i nie zmienia się. Może jeszcze mój stan troszkę się ustabilizuje ale trudno wierzyć żeby miało stać się coś nadzwyczajnego. Trzeba na życie patrzeć racjonalnie i rozsądnie.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #8 : 04-09-2012, 15:06 »

Cytat
Niestety rzecz polega na tym że uszkodzeniu uległy fundamenty mojego organizmu których już nie da się naprawić.
A skąd wniosek, że się nie da?
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #9 : 04-09-2012, 16:14 »

Cytat
Niestety rzecz polega na tym że uszkodzeniu uległy fundamenty mojego organizmu których już nie da się naprawić.
A skąd wniosek, że się nie da?

Ze stanu organizmu. Z wizji. Z czasu jaki minął. Z dolegliwości jakie się utrzymują. Z wiedzy na temat jak funkcjonuje organizm. Z powtarzalności tego rodzaju doświadczenia na przestrzeni lat.
« Ostatnia zmiana: 04-09-2012, 17:09 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #10 : 04-09-2012, 21:15 »

Laokoon, a może źle się czujesz, bo masz gwałtowne objawy oczyszczania?
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #11 : 04-09-2012, 21:23 »

Laokoon, może po prostu napisz jakie masz te wszystkie objawy takie dokuczliwe.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #12 : 04-09-2012, 21:38 »

Myślę, że nie doceniasz siły swojego organizmu. Daj mu jeszcze szansę. Myśl pozytywnie. Pamiętaj, że najważniejszym organem Twojego organizmu jest Twój mózg. Jeśli on nakaże, reszta musi się podporządkować. Może nie od razu, ale słyszałam o wielu przypadkach tzw. beznadziejnych, w których pozytywne nastawienie i praca kory mózgowej, jej oddziaływanie na ośrodki podkorowe, podwzgórze, przysadkę itd. powodowała pozytywne zmiany stanu zdrowia. Chcieć, to móc! smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #13 : 05-09-2012, 17:49 »

Sprawy i dolegliwości Laokoona nie znam, ale jeśli patrze na siebie, wczoraj, biegającego po murach Dubrownika w 40° (8 mie. temu przymusowy odpoczynek po 10m) to wydaje mi się, ze Ci, co maja problemy po dłuższym kontakcie z Bs. popełniają jakiś błąd. Może, rozmazywanie i cudowanie, albo właśnie zbyt duża wiedza, zbyt głębokie wnikanie, które tylko komplikuje. Nie koniecznie musza to być błędy żywieniowe, może chodzi o sposób myślenia, który uniemożliwia wyzdrowienie.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #14 : 05-09-2012, 19:33 »

Sprawy i dolegliwości Laokoona nie znam, ale jeśli patrze na siebie, wczoraj, biegającego po murach Dubrownika w 40° (8 mie. temu przymusowy odpoczynek po 10m) to wydaje mi się, ze Ci, co maja problemy po dłuższym kontakcie z Bs. popełniają jakiś błąd. Może, rozmazywanie i cudowanie, albo właśnie zbyt duża wiedza, zbyt głębokie wnikanie, które tylko komplikuje. Nie koniecznie musza to być błędy żywieniowe, może chodzi o sposób myślenia, który uniemożliwia wyzdrowienie.

Swietnie, ja też jak patrzyłem na siebie sprzed wielu miesięcy nie mogącego podnieść hantla 5 kilowego 10 razy a potem podnosząc hantle 10 kilowe po 20 razy spokojnie to też wydaje mi się że ci co mają problemy po dłuższym kontakcie z BS to mają coś nie tak z głową... Ty masz dopiero krótki staż więc już szykuj się na najgorsze.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #15 : 05-09-2012, 20:44 »

Cytat
Ty masz dopiero krótki staż więc już szykuj się na najgorsze.
Laokoon, ja mam taki sam staż jak Ty i nie jest źle smile Czasem jeszcze dopada mnie mgła umysłowa, a tak poza tym mogę swoją osobą reklamować Biosłone.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #16 : 05-09-2012, 20:54 »

Nie chodziło mi o problemy z głową, ale głównie o nastawienie. Typ charakteru. Bo znów, wydaje mi się, ze pewne typy charakterów zdrowieją szybciej a inni z  większymi problemami. Zakładam, ze będzie tylko lepiej a jeśli coś się znowu pogorszy to będę wiedział, ze to tylko chwilowe i w końcu przejdzie, wiec nie nastawiam się  z góry, ze będzie źle. To nie jest hurra optymismus ale nie będę się zamartwiał, ze znów będzie źle, jeśli może nawet tak nie być, albo poradzę sobie z tym, jak i poprzednimi razy.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #17 : 05-09-2012, 21:01 »

T
Cytat
Zakładam, ze będzie tylko lepiej a jeśli coś się znowu pogorszy to będę wiedział, ze to tylko chwilowe i w końcu przejdzie, wiec nie nastawiam się  z góry, ze będzie źle. To nie jest hurra optymismus ale nie będę się zamartwiał, ze znów będzie źle, jeśli może nawet tak nie być, albo poradzę sobie z tym, jak i poprzednimi razy.
To jest właśnie to, o czym pisałam. Wpływ kory na cały organizm, poprzez przysadkę mózgową i gruczoły dokrewne.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #18 : 05-09-2012, 21:15 »

Do Laokoona dołożyłbym jeszcze Scorupiona i parę dziewczyn. Co Wy na to? smile
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #19 : 05-09-2012, 21:23 »

Tak. Liczne grono przyjaciół, miłość, modlitwa, zaufanie do Stwórcy - wspaniałego projektanta życia, cele życiowe. To wszystko jest bardzo ważne.
Dopiero później pokarm.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!