Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 07:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cholesterol LDL  (Przeczytany 74062 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 03-01-2008, 17:43 »

Tyle się mówi o cholesterolu LDL, nigdy nic dobrego. Czyżby natura popełniła jakiś błąd, i wyposażyła nas w coś, co nam tylko szkodzi? Zapraszam do dyskusji na ten temat. Może ktoś jednak znajdzie pozytywne cechy tej substancji, i powie o nim coś dobrego?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #1 : 04-01-2008, 01:00 »

Odpowiedź na przedmiotowe pytanie znajduje się w "Zdrowiu na własne życzenie:Oczyszczenie" str.106,: Jedną z niezwykle ważnych funkcji krążacego wciąż w krwi cholesterolu LDL jest wyłapywanie wolnych rodników, głównie tlenowych...
Dziękuję Mistrzu za to pytanie. Wertując małe co nieco, znalazłam na takiej stronce:
http://www.labtestsonline.pl/tests/LDL.html?lnk=3

taką oto ciekawostkę "o wyliczonym LDL", czyli błędzik na wyjściu i zostajemy zapędzeni w kozi róg z wynikiem:

cyt.:"Co jeszcze należy wiedzieć?
Pomiar cholesterolu LDL z reguły wykonuje się na czczo, po ok. 12 godzinach od ostatniego posiłku. Oznacza to, że przez 12 godzin przed pobraniem krwi nie należy spożywać posiłków i napojów zawierających kalorie. Bierze się to stąd, że cholesterol LDL jest zwykle wyliczany z wyników innych badań, m.in. triglicerydów, które wymagają oznaczenia na czczo. Taki wynik LDL może być określany jako "wyliczony LDL". Niektóre laboratoria mają możliwość bezpośredniego oznaczenia cholesterolu LDL i taki test nie musi by wykonywany na czczo. Takie badanie określa się jako "bezpośredni LDL".

Cholesterol LDL powinien być oznaczany u osoby zdrowej. Poziom cholesterolu LDL obniża się przejściowo w czasie ostrej choroby, bezpośrednio po zawale serca oraz po urazie (np.: zabiegu chirurgicznym czy wypadku). Cholesterol LDL powinno się oznaczać po upływie przynajmniej 6 tygodni od choroby.

U kobiet w czasie ciąży poziom cholesterolu LDL rośnie. cholesterol LDL powinno się oznaczać po upływie przynajmniej 6 tygodni od porodu.
" (koniec cyt.)

Czyli coś o względności badań i ich ... sztuce dla sztuki ... Ponownie wszystkie oczy się otwierają i cyt.: wszystkie ręce opadają ...

Jeszcze na takiej str.: (nie-naukowej, a w ramach uświadamiania i naciągania)
http://www.kamisfitup.pl/index.php/content/view/226/244/

cyt.:"Jeden dobry, drugi nie
Cholesterol nie porusza się we krwi samodzielnie, lecz „opakowany” w specjalne białka, tzw. apoproteiny. Takie białkowocholesterolowe cząsteczki są nazywane lipoproteinami. Mają one różną wielkość, w zależności od tego, jak dużo zawierają cholesterolu. Dwa ich rodzaje – lDl i HDl – są szczególnie ważne dla naszego zdrowia.

- lipoproteiny lDl (często nazywane złym cholesterolem) mają za zadanie dostarczanie cholesterolu do komórek. Jeśli jednak we krwi krąży dużo lDl, więcej niż komórki mogą pobrać cholesterolu – jego nadmiar pozostaje w naczyniach krwionośnych, co stwarza niebezpieczeń­stwo rowoju miażdżycy. To dlatego do lDl, choć spełnia on ważne dla organizmu zadanie, przylgnęła nazwa „zły” cholesterol.

- lipoproteiny HDl zbierają z krwi niewykorzystany przez komórki cholesterol i transportują go z powrotem do wątroby. Tam jest rozkładany i następnie wydalany z organizmu. Badania dowodzą, że HDl nie tylko chroni przed miażdżycą, ale potrafi nawet naprawiać już istniejące w tętnicach niewielkie zmiany miażdżycowe. Dlatego właśnie HDl nazywa się dobrym cholesterolem." (koniec cyt.)

Pozdrawiam,
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Zibi
« Odpowiedz #2 : 04-01-2008, 12:34 »

Pięknie to wyłuszczyłaś, Kazofio smile.
« Ostatnia zmiana: 28-09-2011, 09:28 wysłane przez Zibi » Zapisane
Vale
« Odpowiedz #3 : 04-01-2008, 13:23 »

Cholesterol LDL wcale nie jest zły  więc dlaczego go tak nazywamy ? Może być nawet groźny jeśli przybierze postać toksyczną. Krążące w krwi wolne rodniki potrafią LDL utlenić i wówczas jest podobny do zjełczałego masła. W tej postaci łatwo przylepia się do wewnetrznej powłoki naczyn krwionośnych powodując zatory . Musimy więc zadbać aby dostarczać organizmowi antyutleniacze neutralizujące wolne rodniki. Można też dodać, że oleje o złym stosunku omega6 do omega3 np. kukurydziany mogą ułatwiać utlenianie cholesterolu LDL zaś te dobre oleje np. oliwa z oliwek z przewagą omega3 to utlenianie spowolniaja. Dlaczego Mistrz użył do mikstury oczyszczającej olej kukurydziany ?
Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #4 : 04-01-2008, 14:03 »

Cytat od: "Vale"
Dlaczego Mistrz użył do mikstury oczyszczającej olej kukurydziany ?

Vale... no musisz trochę poczytać, inaczej nie bedziesz miał wspólnej plaszczyzny z innymi do rozmowy.
Temat - dlaczego takie a nie inne oleje do MO jest wyjaśniony w książce pana Słoneckiego "Zdrowie na własne życzenie" i do bólu wyeksploatowany na forum.
Pozdrawiam.
Zapisane
Einstein
« Odpowiedz #5 : 04-01-2008, 15:06 »

Ciekawostki o cholesterolu z Westona:

Cytat
Cholesterol zawarty w pozywieniu, przyczynia sie do wzmocnienia scianek jelit i wspomaga rozwój zdrowego mózgu i ukladu nerwowego u niemowlaków i dzieci. Żywnosć, która zawiera cholesterol, dostarcza takze wiele innych waznych skladników pokarmowych.
Jedynie utleniony cholesterol, który mozna znalezc w sproszkowanym mleku i jajach, przyczynia sie do chorób serca.


Cytat
Mit: Aby uniknąc chorób serca, powinnismy uzywac margaryny zamiast masla.
Fakt: Zjadacze margaryny maja dwa razy wyzsza zapadalnosc na choroby serca niż zjadacze masla. (Nutrition Week 3/22/91 21:12)


Cytat
Mit: Dla dobrego zdrowia nalezy utrzymac poziom cholesterolu w osoczu na poziomie 180 mg%
Fakt: Ogólny wskaznik smiertelnosci jest wyzszy u osób z poziomem cholesterolu nizszym niz. 180 mg% (Circulation 1992 86:3:1026-1029)
Zapisane
Roman
« Odpowiedz #6 : 09-01-2008, 17:44 »

Cholesterol w żywności nie ma parawie żadnego znaczenia dla organizmu.Jest on wchłaniany w śladowych ilościach .Zadna frakcja (HDL,LDL)nie jest wchłaniania .Tylko śladowo.
Cholesterol z krwi nie osiada na ścianach tętnic.Szczegóły patrz dr Kwaśniewski.
Zapisane
Nela_23
« Odpowiedz #7 : 10-01-2008, 15:35 »

Uczeni z Teksasu doszli do wniosku,że... cholesterol nie jest taki zly, a nawet potrzebny, bo przy zwiększonym wysilku fizycznym może pomoc w budowie tkanki mięśniowej
Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #8 : 10-01-2008, 18:19 »

Żmijko,
pytanie Vale nie jest pozbawione sensu. W/ g Mistrza olej w miksturze jest tylko nośnikiem. Dlatego pytanie dotyczy rodzaju stosowanego oleju. Jeśli olej kukurydziany ma niewłaściwe proporcje omega 3 do omega 6, to czy nie można zastosować innego oleju, ktory miałby taką samą gęstość, ale lepsze parametry om.3/om.6?
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Roman
« Odpowiedz #9 : 11-01-2008, 18:52 »

Oleje nie sa tylko nośnikami.Są one również wchłaniane i zostają spalone lub zużyte dla innych potrzeb organizmu.W zależności od stopnia nasycenia są wchłaniane w różnych miejscach przewodu pokarmowego.
Zapisane
gedeon
« Odpowiedz #10 : 14-01-2008, 00:23 »

Z naprawde dzika rozkosza podaje Wam link -niestety [dla niektorych] jest on po ang.
ALE JEST PYSZNY!!!!!!
Wart przelozenia na polski i umieszczenia w sieci. Wlasnie o cholesterolu sa tu wstrzajace dobre , pozytwne strony - prawda ukrywana przed nami od lat- by WIELKA ZLODZIEJSKA FARMA zbijala  kase na nas i....nas trula!!!! CZYTAJCIE WSZYSCY I RELAKSUJCIE SIE!!! Czytajcie prawde o rakotworczych statynach/ powodzenia

[ Dodano: 14-01-2008, 00:27 ]
http://www.ravnskov.nu/cholesterol.htm

sorry zapomialem podac wspomniany link - to ze szczescia o pytanie ....
Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #11 : 15-01-2008, 13:58 »

Cytat od: "Lucy"
W/ g Mistrza olej w miksturze jest tylko nośnikiem. Dlatego pytanie dotyczy rodzaju stosowanego oleju. Jeśli olej kukurydziany ma niewłaściwe proporcje omega 3 do omega 6, to czy nie można zastosować innego oleju, ktory miałby taką samą gęstość, ale lepsze parametry om.3/om.6?

Takie pytania były kierowane do pana Słoneckiego wielokrotnie, stąd uwaga  o wyeksploatowaniu tematu.
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #12 : 17-04-2008, 15:06 »

a ja tam jem masło,mięso,jajka i mój choresterol wynosi 170 czegoś tam.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 23-04-2008, 10:00 »

Cytat od: "Vale"
Krążące w krwi wolne rodniki potrafią LDL utlenić i wówczas jest podobny do zjełczałego masła. W tej postaci łatwo przylepia się do wewnetrznej powłoki naczyn krwionośnych powodując zatory . Musimy więc zadbać aby dostarczać organizmowi antyutleniacze neutralizujące wolne rodniki.
Wniosek jest prostacki, typowy dla "odkrywców" pracujących dla firm farmaceutycznych produkujących antyutleniacze jako erzac żywic obniżających cholesterol. Czyli podejście czysto medyczne - objaw = walka. A czy nie lepiej skupić się na przyczynie powstawania w organizmie wolnych rodników tlenowych i efekt osiągnąć przez jej eliminację?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 23-04-2008, 15:07 »

Cytat
Zdrowy organizm powinien sam wytwarzać odpowiednią ilość antyoksydantów, zdolnych zneutralizować tworzące się stale wolne rodniki.
No jasne! Tym antyoksydantem jest właśnie cholesterol LDL! Reszta to tylko erzace. Trzeba też dodać, że wolne rodniki, w tym także tlenowe, to toksyny, które należy dezaktywować i wydalić. Toksemia organizmu świadczy, że układy wydalnicze nie radzą sobie z wydalaniem toksyn, a wolne rodniki nie są tu żadnym wyjątkiem. Więc nie ma co się wygłupiać i skupiać na wolnych rodnikach tlenowych, bo pozostałe wolne rodniki oraz inne toksyny są tak samo groźne, tylko że nie można tego stwierdzić prostym badaniem krwi. Innymi słowy: podwyższony poziom cholesterolu LDL świadczy o ogólnej kondycji organizmu i tak należy na sprawę patrzyć. Chyba że chcemy się całe życie leczyć i kombinować... jakie by tu jeszcze badanie zrobić, bo może akurat czegoś mamy za dużo, i należy obniżyć, albo czegoś za mało, i trzeba to koniecznie uzupełnić. No, a jakie witaminy są najlepsze, jakiej firmy? Czy witaminy w pigułkach są naturalne, bo piszą, że są...

Dodano

Istotny jest także morał, jaki z tego wypływa. Otóż wraz ze wzrostem toksemii wzrasta zapotrzebowanie organizmu na witaminy i inne substancje potrzebne organizmowi do dezaktywacji i wydalenia toksyn, a także naprawy szkód, które owe toksyny wyrządziły. W ten sposób tworzy się mity, że organizmowi witamin i minerałów potrzeba jak najwięcej - cokolwiek to znaczy. I rzeczywiście - zwiększenie podaży antyoksydantów zmniejsza poziom cholesterolu LDL. Ale czy to nie jest łatanie dziur? Czy tą prowizorką zlikwidujemy wpływ nadmiaru wolnych rodników tlenowych na nasz organizm, czy też będzie to kolejna tapeta maskująca rzeczywisty stan rzeczy?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 24-04-2008, 11:15 »

Cytat od: Grażyna
Czy dobrze myślę, że krążący w żyłach LDL (lipid o niskiej gęstości) jest antyoksydantem "zużytym", dlatego jest transportowany do wątroby przez HDL (lipid o wysokiej gęstości) w celu rewitalizacji?
Wolne rodniki, w tym tlenowe, nie nadają się do "rewitalizacji", takie już są  - wysoce reaktywne. Toteż ich unieszkodliwienie polega na trwałym związaniu (do czego cholesterol LDL nadaje się idealnie) i wydaleniu drogą wątrobową. Problem pojawia się w przypadku nieszczelnych jelit, gdy wydalony utleniony cholesterol LDL jest wchłaniany na powrót do organizmu i jego poziom w krwi wzrasta. Wówczas syntetyczne żywice wiążące cząstki cholesterolu LDL w niewchłanialne kompleksy zapobiegają ponownemu wchłonięciu go z przewodu pokarmowego. Jest to typowe dla lobby oszukiwanie natury.


Cytat od: Grażyna
I jaka jest tu rola Mikstury, wiadomo bowiem z doświadczeń wielu osób, że jej picie połączone z racjonalna dietą powoduje wzrost ilości tej "miotełki" HDL we krwi
Wzrost cholesterolu LDL w krwi jest z jednej strony objawem usuwania jego złogów nagromadzonych na ścianach tętnic, z drugiej zaś strony świadczy o determinacji organizmu w usuwaniu niezwykle destrukcyjny wolnych rodników tlenowych.

Dodano

Cytat od: Grażyna
Wszystkich zamurowało, a mur to - jak wiadomo - główny nieprzyjaciel Mistrza.

Cytat od: Mistrz
Nie tyle poznać to, czego się nie wie, ile zapomnieć to, co się wie, lub w co się wierzy, że się wie. Paracelsus
« Ostatnia zmiana: 19-04-2012, 19:51 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dusia53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 75
MO: 01-04-2007
Skąd: lasy lubuskie
Wiadomości: 111

« Odpowiedz #16 : 25-05-2008, 13:51 »

Cała moja rodzina ,mama, babcia i ja mamy podwyższony cholesterol.
 Brałam zawsze Simwastatin,nawet40 mg.Teraz dołączono Izotebim .Po zawale muszę sie pilnować .  Wywaliłam to wszystko do kosza i piję tylko MO ,ponad rok . Na początku maja kontrola   Trójglicerydy 195 ,HDL 48, LDL 290 cholesterol 375.Ręce mi opadły .Przecież nie wcinam samych boczusiów i kiełbas . Słodyczy nie znoszę .
Pogubiłam się . Może Mistrz mi podpowie czy to dziadostwo opadnie ,
czy jestem skazana na leki wspomagające .
Nie mam ochoty wracać do leków a jednak trochę się waham z obawy o serce .
Zapisane

dusia53
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #17 : 25-05-2008, 14:04 »

Dusiu, wróciłam do "Oczyszczenia". Mistrz w rozdziale o cholesterolu pisze:
"Jak pozbyć sie problemów z cholesterolem: do oczyszczania i wygojenia strefy wchłaniania tłuszczów używamy Miksturę oczyszczająca z olejem z kukurydzy.
Trzeba zaznaczyć, że na początku kuracji poziom cholesterolu we krwi wzrasta. Dzieje się tak dlatego, że cholesterol wypłukiwany z naczyń krwionośnych przez pewien czas krąży jeszcze we krwioobiegu, zanim zostanie wydalony ... i nie wróci."
Masz ze sobą książki?
Jest jeszcze rozdział pt.: "Cholesterol jako test szczelności jelita cienkiego."
Pozdrawianki,
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Dusia53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 75
MO: 01-04-2007
Skąd: lasy lubuskie
Wiadomości: 111

« Odpowiedz #18 : 25-05-2008, 14:11 »

Kochaneńka Ty moja ,książki mam ze sobą ,wracam do wątków.
Przez pół roku piłam z kukurydzy .Na 3 mieś wejdę na winogrona i wracam do kukurydzy .Czuję się jak młoda koza , chociaż za chwilę 60 -tka. Może się nie badać? msn-wink Kiedy on sobie polezie won?
A może wspomagać się jeszcze lekami?
Zapisane

dusia53
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #19 : 25-05-2008, 14:28 »

Cytat od: "dusia53"
A może wspomagać się jeszcze lekami?

Dusiu jeśli lekami, to na pewno nie żywicami ... a może "winkiem czosnkowym":
250 g obranych, przeciśnietych ząbków czosnku + o,5 l soku z cytryny (srednio z 8-10 soczystych cytryn) w lirowym słoju uzupełnij przegotowana wodą do całości. Odstaw w ciemne miejsce na 3-5 dni (aż wytłoki czosnku opadną na dno). Przecedź do butelki z ciemnego szkła i pij po MO 0,5-1 godziny, także odczekując kolejne 0,5 godziny do posiłku. Zacznij od małych 5 łyżeczek pół na pół rozcieńczonych wodą. Możesz przygotowywać też wieczorem wodę do rozcieńczenia winka z łyżeczkąmiodu gryczanego. Lepiej jak dasz radę bez miodu.
 Zanim poznaliśmy MO, Ryś przez dwa lata codziennie na czczo w ten sposób się oczyszczał.
Jest jeszcze przepis na macerat Dra Janusa.
... Tylko jeśli jelito cienkie masz dziurawe, to i tak nie będzie inaczej jak jest. Znasz: aby było lepiej, musi być gorzej?  msn-wink


Cytat od: Mistrz
Trzeba zaznaczyć, że na początku kuracji poziom cholesterolu we krwi wzrasta. Dzieje się tak dlatego, że cholesterol wypłukiwany z naczyń krwionośnych przez pewien czas krąży jeszcze we krwioobiegu, zanim zostanie wydalony ... i nie wróci."
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!