Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 06:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cholesterol LDL  (Przeczytany 74404 razy)
Roman
« Odpowiedz #40 : 29-08-2008, 18:42 »

Ten profesor w książce którą wcześniej podawałem napisał,że prawidłowy i normalny poziom cholesterolu u dorosłego wynosi około 250. Farmacja naciskami sztucznie obniżyła normę,aby lekarze szybciej wciskali tabletki na jego obniżenie nawet ludziom zdrowym.
« Ostatnia zmiana: 19-04-2012, 20:04 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #41 : 29-08-2008, 19:43 »

To normalne manipulowanie normami - w celu osiągnięcia korzyści materialnych i osobistych. Podobnie rzecz się ma z normami na cukrzycę, AIDS, itp.
« Ostatnia zmiana: 03-11-2011, 16:02 wysłane przez Zibi » Zapisane
Tereska
« Odpowiedz #42 : 02-09-2008, 02:14 »

Tak, czy inaczej wykupiłam sobie karnet na basen. 3 razy w tygodniu. Powiem po dwóch miesiącach, jaki efekt. Jedno jest pewne: to mi nie zaszkodzi
Zapisane
Sylanna
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 73
MO: 27-12-2007
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 58

« Odpowiedz #43 : 07-11-2008, 18:26 »

Dzisiaj byłem u kardiologa/kontrola / serduszko w porządku.Cholesterol 252 LDL 195 HDL 45 Trójglicerydy 64.Lekarz popatrzył i stwierdził: żadnych leków na obniżanie cholesterolu i ze miażdżyca mi nie grozi.Nadal nie biorę żadnych leków widocznie MO i odpowiednie odżywianie doprowadzą organizm do zdrowia.
Zapisane
Dusia53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 75
MO: 01-04-2007
Skąd: lasy lubuskie
Wiadomości: 111

« Odpowiedz #44 : 07-11-2008, 22:05 »

No to masz spokojne spanie, o sobie tego nie mogę powiedzieć. Na serce jednak biorę leki, bo po zawale część nieruchoma i serce ma pod górkę. Biorę na to dziadostwo Omega 3, ale boczuś kocham i tak w kółko. Grunt to pozytywne myślenie.  smile
« Ostatnia zmiana: 19-04-2012, 20:05 wysłane przez Klara27 » Zapisane

dusia53
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
Franka
« Odpowiedz #45 : 05-02-2009, 11:58 »

Wrócę na moment jeszcze raz do wysokiego cholesterolu (bo właśnie taki mam, nawet bardzo wysoki, bo podwoił dopuszczalną normę).
Przeczytałam ten wątek i inne nt. cholesterolu LDL.
Pomimo, iż wiem już, że w czasie regeneracji organizmu jego poziom jest nieustabilizowy, to mimo wszystko, słowa Mistrza zawarte w książce pt: Oczyszcznie, budzą mój niepokój:
"stężenie cholesterolu całkowitego we krwi powyżej 200 mg/dl jest niebezpieczne - również przy prawidłowych proporcjacjach."

W zwiazku z tym, zrobiłam "winko czosnkowe" wg przepisu przytoczonego w tym wątku przez Kazof. Okazało się jednak, że nie mogę go pić. Organizm reaguje dziwnie; najpierw czuje pieczenie w przewodzie i żołądku, później następują mdłości i ślinotok.
Czy ktoś miał podobne objawy?
Jestem ciekawa, czym to jest uwarunkowane?
Zapisane
Oliwka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2005
Skąd: Polska
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #46 : 05-02-2009, 14:24 »

Tak się dzieje jak jest za duże stężenie. Ja też tak miałam, a moja mama mało nie zemdlała. Zaczęłam później od małych ilości i popijam dużą ilością wody i jest ok.
Zapisane

nie można przyrody inaczej zwyciężyć niż przez to, że się jej słucha
Franka
« Odpowiedz #47 : 05-02-2009, 17:06 »

Dziękuję Oliwko za radę, rzeczywiście spróbowałam rozrzedzić i jest ok. Rozcieńczyłam w 1/4 szklanki wody. Niewiele tego przyjmuję, bo 1 łyżeczkę 3 x dziennie. Mojemu mężowi nie dzieje się nic.
Dziwiło mnie to, bo czosnek lubię i nie wyobrażam sobie jego braku w kuchni.
Bardzo lubię czosnek kiszony razem z ogórkami. Jest b.dobry.
Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #48 : 02-12-2010, 23:39 »

Cytat
W mózgu cukrzyka brakuje cholesterolu

W mózgu znajduje się bardzo dużo cholesterolu, który występuje w błonach neuronów i odgrywa kluczową rolę w działaniu synaps. Choć narząd ten stanowi zaledwie ok. 2% wagi naszego ciała, zawiera aż 25% całości cholesterolu ustrojowego. Ponieważ cząsteczka tego lipidu nie może sforsować bariery krew-mózg (jest za duża), cholesterol musi powstawać w mózgu, głównie w okresie wzrostu. Okazuje się jednak, że w mózgach myszy z cukrzycą dochodzi do zaburzenia jego syntezy (Cell Metabolism).

C. Ronald Kahn z harvardzkiego Joslin Diabetes Center uważa, że opisywane odkrycia mogą wyjaśnić wiele neurologicznych komplikacji cukrzycy, w tym depresję czy zwiększone ryzyko rozwoju alzheimera. Cukrzycy mają wiele problemów związanych z funkcjonowaniem mózgu, zwłaszcza gdy choroba nie jest kontrolowana. Zakładano, że stanowi to skutek złego kontrolowania glukozy. Nasze badania sugerują coś zupełnie innego.

Amerykanie analizowali całościowe zmiany w aktywności genów w podwzgórzu myszy z niedoborami insuliny. Tak jak można się było spodziewać, odkryto zmiany w działaniu genów kontrolujących apetyt i odżywianie. Okazało się jednak, że inaczej działa także wiele genów odpowiadających za syntezę cholesterolu. Zmiany nie były duże, ale dotyczyły wielu genów szlaku i wszystkie zaszły w tym samym kierunku – wyjaśnia Kahn.

Podczas pogłębionych badań udało się ustalić, że obniżyła się aktywność genu czynnika kontrolującego pobieranie i syntezę cholesterolu SREBP-2 (ang. sterol regulatory element binding protein-2). SREBP-2 jest genem nadrzędnym, jeśli chodzi o kontrolę metabolizmu cholesterolu. Obniżenie jego aktywności zmniejszyło produkcję cholesterolu w mózgu i zmniejszyło ilość lipidu w błonach neuronów (biosynteza zachodzi w astrocytach, skąd jest on przemieszczany za pomocą wiążącego ATP transportera kasetowego A1). Zawartość cholesterolu w błonach zmieniła się bardzo szybko: na skutki u zwierząt z niekontrolowaną cukrzycą trzeba było poczekać zaledwie tydzień lub dwa. Krótki okres niedoboru insuliny nie prowadził do zmian w obrębie mieliny, w której skład także wchodzi cholesterol. Niewykluczone, że trzeba miesięcy czy lat, by zaobserwować jakiś efekt. Co ważne, biosynteza cholesterolu powracała do normy po zastrzyku z insuliny.

Kahn zaznacza, że zmiany w metabolizmie cholesterolu oddziałują na wiele funkcji mózgu, np. pamięć czy poziom hormonów. Konkretny efekt zależy od tego, w jakim jego rejonie doszło do najsilniej zaznaczonych zmian.
http://kopalniawiedzy.pl/cholesterol-synapsa-neuron-cukrzyca-C-Ronald-Kahn-funkcjonowanie-SREBP-2-11968.html
Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #49 : 03-12-2010, 00:08 »

Tym, którzy nadmierną wagę przywiązują do wyników badań krwi, polecam ciekawą książkę prof. Waltera Hartenbacha "Mity o cholesterolu" - już po polsku.
Książka ta jest jak najbardziej godna polecenia, podobnie jak publikacja Uffe Ravnskova "Cholesterol Naukowe kłamstwo"
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #50 : 30-06-2011, 16:13 »

http://nowadebata.pl/2011/06/30/5-powodow-zeby-nie-martwic-sie-poziomem-cholesterolu/
Zapisane
coval7
« Odpowiedz #51 : 30-06-2011, 19:43 »

OK, w większości się zgadzamy, że wysoki poziom cholesterolu nie jest niezdrowy. Co jednak w przypadku dużej różnicy poziomu HDL i LDL? W moim przypadku 50:170.
« Ostatnia zmiana: 30-06-2011, 19:46 wysłane przez Apollo » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #52 : 30-06-2011, 20:01 »

Coval7 myślę, że nie masz źle. Podziel Trójglicerydy (jeśli robiłeś) przez HDL, wynik powinien być poniżej 2, wtedy jest ok


Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Ewela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 26.12.2009
Skąd: z drogi do zdrowia
Wiadomości: 99

« Odpowiedz #53 : 30-06-2011, 21:20 »

Wygłupiłam się i zrobiłam badanie : Cholesterol całkowity - 201;  HDL - 83:  Trójglicerydy - 49: LDL -108,20; Co o tym sądzisz?
« Ostatnia zmiana: 30-06-2011, 23:11 wysłane przez Heniek » Zapisane
Margo
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15 czerwca 2009
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #54 : 01-07-2011, 07:20 »

Ewela, masz świetne wyniki!
A ja już od wielu, wielu lat mam całkowity ok. 240, czuję się świetnie i oczekuję długiego, zdrowego życia.
LDL - 133 i uwaga! HDL - 96 biggrin (trójglicerydy 64). To wynik z zeszłego roku, ale znalazłam też z 2001 r., kiedy nie stosowałam MO, KB, ale byłam na żywieniu optymalnym i widzę różnicę. Wtedy trójglicerydy wynosiły 89, a więc obecnie poprawa. A HDL niewiele mniej - 89. Za każdym razem jest ta sama historia:
- To musi być błąd. Jak Pani to zrobiła? Zjadła Pani steka przed pobraniem?!
- Owszem, thumbup, ale wczoraj na obiad.
I wysyła mnie do dietetyka (a figurę mam thumbsup).
Rzadko kiedy udaje mi się zwrócić uwagę konowała na stosunek wartości względem siebie, ale znalazłam takiego, który przyznał:
- No tak.., czasem zdarzają się osoby o tak wysokim HDL. Mówi się o nich, że są długowieczne (eek), ale to już genetyka...

Tylko, że ja jako nastolatka miałam wyniki standardowe. 150 całkowity, HDL 50 itd...
W każdym razie dziękuję, kiedy chcą mnie pozbawić długowieczności.

« Ostatnia zmiana: 01-07-2011, 07:58 wysłane przez Margo » Zapisane

W jedną drogę szli razem i człowiek, i zdrowie
coval7
« Odpowiedz #55 : 01-07-2011, 08:15 »

Coval7 myślę, że nie masz źle. Podziel Trójglicerydy (jeśli robiłeś) przez HDL, wynik powinien być poniżej 2, wtedy jest ok




Trójglicerydy 95, HDL 40 (pomylka w poprzednim poście) -> iloraz 2,4.
« Ostatnia zmiana: 01-07-2011, 15:14 wysłane przez Lilijka » Zapisane
coval7
« Odpowiedz #56 : 01-07-2011, 08:20 »

Czy poza MO i KB są jakieś godne polecenia metody obniżenia trójglicerydów i jednocześnie podniesienia poziomu HDL?
« Ostatnia zmiana: 01-07-2011, 15:15 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Margo
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15 czerwca 2009
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #57 : 01-07-2011, 08:28 »

Tak. Przeprowadź DP, potem trzymaj się zasad żywienia podanych książce: "Zdrowie na własne życzenie cz. 2 Oświecenie", (znajdziesz je też na forum), a przez cały ten czas pij MO i KB.
« Ostatnia zmiana: 01-07-2011, 15:15 wysłane przez Lilijka » Zapisane

W jedną drogę szli razem i człowiek, i zdrowie
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #58 : 01-07-2011, 11:53 »

Coval7, dokładnie tak jest jak pisze Margo smile.
Sobie i wszystkim życzę jedynie silnej woli.
« Ostatnia zmiana: 01-07-2011, 15:15 wysłane przez Lilijka » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #59 : 28-09-2011, 13:29 »

„Nie bójmy się cholesterolu,” mówi prof. Grażyna Cichosz w rozmowie z serwisem Nowa Debata
http://nowadebata.pl/2011/04/23/nie-bojmy-sie-cholesterolu/
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!