Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 17:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cholesterol LDL  (Przeczytany 74075 razy)
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #60 : 07-09-2012, 18:22 »

Napiszę to w wątku dot. cholesterolu ponieważ sprawa dot. też jego. Mój mąż (Andrus) MO pije od 2008r. , do tej pory nie było spektakularnych objawów oczyszczania aż do dnia dzisiejszego. Otóż, w nocy stracił przytomność i upadając uderzył się w głowę. Przed tym incydentem zakuło go w okolicy pępka i wystąpiła biegunka. Do momentu odzyskania przytomności miał poważny problem z oddychaniem ( charczenie). Po wezwaniu pogotowia odzyskał przytomność, ale nadal czuł się słabo i bardzo sennie. Lekarz pogotowia zmierzył ciśnienie ( 90/50), zmierzył cukier (88) i zabrali go na oddział wewnętrzny. Dzisiaj dalsze badania wykazały cholesterol powyżej 300 jednostek. Rozumiem, że podwyższony cholesterol świadczy o tym, że układy wydalnicze nie radzą sobie z wydalaniem toksyn, a utrata przytomności mogła być spowodowana toksemią układu nerwowego. Proszę o pomoc Pana Słoneckiego co w tym przypadku robić.

Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #61 : 07-09-2012, 20:52 »

A w czym ja mógłbym pomóc?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #62 : 07-09-2012, 21:19 »

Lekarze kierują męża do neurologa ponieważ podejrzewają, że tak wysoki cholesterol  mógłby być przyczyną zatoru w obrębie szyi głowy i to spowodowało utratę przytomności. W konsekwencji jest propozycja wykonania rezonansu magnetycznego z wlewem kontrastu w postaci środka szkodliwego dla zdrowia (pacjent musi podpisać na to zgodę - nie pamiętam nazwy tego środka). Mąż chce wyjść na własne żądanie po zrobieniu podstawowych badań.  Czy powinien poddać się sugestii neurologa i wykonać ten rezonans? Bo właściwie czemu by to miało służyć? Proszę napisać co Pan by zrobił na miejscu męża?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #63 : 07-09-2012, 21:34 »

Ja bym, oczywiście, nie zgodził się na kontrast, ponieważ nie wierzę, że można kogoś wyleczyć, trując go.

Swoją drogą, to dziwna sprawa z tym cholesterolem. Do tej pory rzekomo podnosił ciśnienie, teraz także obniża.

No i ta niefrasobliwość neurologa - podejrzewa zator w obrębie szyi, więc dawaj kontrast, ale ryzyko pacjent musi wziąć na siebie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #64 : 07-09-2012, 21:47 »

Dziękuję Mistrzu za odpowiedź. Jak mąż wróci już do domu to odezwie się na forum.
Zapisane
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #65 : 10-09-2012, 21:39 »

Mistrzu, pozwolę sobie po raz drugi zwrócić się do Pana o pomoc w sprawie mojego męża. Dzisiaj został wypisany ze szpitala, gdzie podano mu tlen, oraz kroplówki z potasem, w sobotę i niedzielę dostał po jednej tabletce na zbicie cholesterolu (oczywiste, że nie będziemy tych metod kontynuować).  Utrata przytomności powtórzyła się jeszcze tej samej nocy dwukrotnie. Po lekturze Pana książek nasuwają mi się następujące obawy i pytania. Rozumiem, że wzrost cholesterolu powyżej 300, świadczy o wzroście ilości wolnych  rodników tlenowych,  a więc jest to sygnał, że ich ilość przekroczyła bezpieczny próg a fizjologiczny poziom cholesterolu we krwi nie wystarczy do ich utlenienia i wydalenia. Staramy się odżywiać zgodnie z zasadami ZZO, każdego dnia mąż wypija jeden KB z owocami z dodatkiem ½ łyżeczki miodu, nie jest również narażony na dym papierosowy. Wniosek z tego, że wolne rodniki tlenowe w małej mierze dostarczane są z pożywieniem, lub drogą oddechową. Zatem mówimy o toksemii, w wyniku której nastąpiło uszkodzenie komórek i uwolnienie z nich rodników tlenowych. Mam świadomość do czego w konsekwencji może to doprowadzić. Zamierzam w tej sytuacji zrezygnować na jakiś czas z MO, wprowadzić 2-3 razy dziennie KB z warzywami  (tylko jakimi), wyeliminować z menu mięso (czym je zastąpić).
Bardzo Pana proszę o wnikliwą analizę tego co napisałam, proszę potwierdzić czy mój tok rozumowania jest prawidłowy, ewentualnie go skorygować, jak również proszę napisać jak powinna wyglądać dieta męża, bo rozumiem, że DP w klasycznej postaci odpada.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #66 : 10-09-2012, 21:49 »

Może by tak zacząć od GBG?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #67 : 10-09-2012, 22:00 »

Cytat
Może by tak zacząć od GBG?

Mistrzu, czyli dieta arbuzowa przez 5-7 dni, a KB na bazie arbuza bez miodu.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #68 : 10-09-2012, 22:08 »

Może być z miodem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!