Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rosyjskie leczenie ludowe  (Przeczytany 19245 razy)
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« : 13-09-2012, 11:31 »

Skoro to dział pacjentów pozwolę sobie zamieścić... a nóż widelec...
Na "szczególną uwagę" zasługuje sposób leczenia anginy (nr.8) smile więc go wkleję. Całość tu:
http://spojrzenie.com.pl/zdrowie/ziololecznictwo/336-rosyjskie-leczenie-ludowe
Niektóre sposoby pozbywania się dolegliwości mogą was jednak zainteresować.

8. Dziwnie zaskakujący, lecz szybki sposób leczenia anginy.

    Blisko ust chorego trzyma się dużą żabę i zmusza chorego, by wprost na nią oddychał. Serce żaby zaczyna coraz szybciej bić, a chory odzyskuje coraz lepsze samopoczucie. Takie leczenie stosuje się wówczas, gdy chory nie tylko nie może jeść i pić, lecz również nie może mówić.
    Po 8-10 minutach choroba przechodzi, bo, jak twierdzą znachorzy, zabiera ją żaba. Jednak to nie zupełnie tak, chociaż, rzeczywiście, po tym zabiegu żaba wykonuje dwa-trzy skoki i ...umiera. A chory? W bardzo krótkim czasie, prawie natychmiast, powraca do zdrowia.
    Perscy ludowi uzdrowiciele w Teheranie i innych miastach Persji (obecnego Iranu) przeważnie tylko tym sposobem leczyli i nadal leczą anginę.
    Wielu ludzi jest zainteresowanych, którą z odmian żab uważa się za uzdrawiającą. A więc ... żaba koniecznie powinna być duża, szara albo zielona... Albo ropucha.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Euroscan
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.06.2011
Skąd: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #1 : 13-09-2012, 11:52 »

Tylko jak taką żabę złapać w czasie trwania jesieni, wtedy kiedy tak na prawdę dopiero chorujemy.
A trzymać to cholerstwo w domu od lata, może to jest jakieś wyjście.
Co taki potwór lubi na posiłek?
« Ostatnia zmiana: 13-09-2012, 13:25 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

euroscan:uparciuch, wydzielacz, GT2 zbieracz, KB, DZ, MO.
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #2 : 22-06-2014, 22:06 »

Poznałam i wypróbowałam nalewkę z agawy, która pochodzi z dalekiej Rosji (ponoć, ale to najmniej ważne).
Służy uldze przy bólach głównie lędźwiowych, promieniujących wzdłuż do nóg. Tzw. bóle korzonkowe niweluje w dość krótkim czasie, myślę, że jest lepsza niż jakieś maści apteczne.
Stosowałam kiedyś u siebie oraz u kilku innych osób. Każdorazowo pomogło!
Wykonanie nalewki do użytku zewnętrznego jest następujące:
2 co najmniej dwuletnie liście AGAWY kroimy w kostkę i zalewamy w litrowym słoju czystym spirytusem. Słój ustawiamy w ciemnym miejscu, w temp. pokojowej na 10 dni (np. w szafce kuchennej), co jakiś czas potrząsając. Po 10 dniach nalewka gotowa jest do użycia. Wcieramy ją kilka razy dziennie w miejsca bolące i okrywamy się ciepło. Najskuteczniej działa na noc.
Zapisane
Namidairo
« Odpowiedz #3 : 23-06-2014, 09:08 »

Trzeba być idiotą, żeby w takie coś wierzyć. Po co w ogóle szukać sposobów leczenia chorób? W zdrowiu nie chodzi o zastępowanie leków z apteki tymi naturalnymi (czy żabami biggrin) - to jest to samo.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #4 : 23-06-2014, 13:57 »

Trzeba być idiotą, żeby w takie coś wierzyć. Po co w ogóle szukać sposobów leczenia chorób? W zdrowiu nie chodzi o zastępowanie leków z apteki tymi naturalnymi (czy żabami biggrin) - to jest to samo.

Co ty powiesz? Jak cię złapie ból korzonkowy, że do toalety nie dojdziesz, to nie rób nic, czekaj na zdrowie. Jeśli ktoś pisze, że mu pomogło, to nie jest kwestia wiary i proszę nie obrażać innych.
Zapisane

Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #5 : 23-06-2014, 14:32 »

Namidairo, proponuję, żebyś się zastanowił dwa, a najlepiej trzy razy zanim napiszesz każdy następny post. Nie dość, że nie wnosisz nic pożytecznego do tematu, to jeszcze obrażasz przy tym innych użytkowników.
Nie mówiąc już o Twoim kompletnym braku wiedzy w temacie zdrowia co widać po twoich poprzednich postach.
Więcej czytaj, mniej pisz.
Zapisane
Namidairo
« Odpowiedz #6 : 23-06-2014, 14:45 »

Nie obrażam nikogo, tylko idiotów, a to że ktoś się za takiego uważa to jego sprawa. Tematy tego typu mogą odstraszać nowych użytkowników - zobaczą leczenie anginy przy pomocy żaby, parskną śmiechem i wyrobią sobie opinie na temat całego forum.

Cytat
Jak cię złapie ból korzonkowy, że do toalety nie dojdziesz, to nie rób nic
Wyleczę się przy pomocy kota bo słyszałem, że pomaga biggrin
 Proszę nie zaśmiecać forum bezsensowną paplaniną
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #7 : 23-06-2014, 14:54 »

Namidairo, a co myślisz o tych artykułach Partalu wiedzy o zdrowiu

http://portal.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej

Pan Józef powinien je wykasować bo odstraszą ewentualnych nowych użytkowników?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Namidairo
« Odpowiedz #8 : 23-06-2014, 16:21 »

Namidairo, a co myślisz o tych artykułach Partalu wiedzy o zdrowiu

http://portal.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej
Te porady wydają się praktyczne i logiczne, czego o tym sposobie z żabą nie można powiedzieć (przepraszam, ale dla mnie to jest po prostu śmieszne). To jest zupełnie co innego i nie wyobrażam sobię, aby Pan Józef kiedykolwiek dodał tego typu sposób leczenia anginy do reszty tych porad na portalu.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #9 : 23-06-2014, 16:28 »

Na ministra się nadajesz, może nawet zawyżyłbyś poziom.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #10 : 23-06-2014, 20:36 »

Oj chłopaku, chłopaku. Poczytaj ze zrozumieniem. Powtarzam, ze zrozumieniem. Wklejam mój cytat z pierwszego postu:
Na "szczególną uwagę" zasługuje sposób leczenia anginy (nr.8) smile - zauważyłeś może, że zwrot "szczególną uwagę" napisałem w cudzysłowie oraz dodałem uśmieszek? Czy jesteś w stanie zrozumieć, że to jest ironia?
Potem dodałem:
Niektóre sposoby pozbywania się dolegliwości mogą was jednak zainteresować. - tutaj dalsza sugestia, że pierwszy sposób (ten z żabą) nie był interesujący. Czy tak trudno to ogarnąć?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #11 : 23-06-2014, 21:21 »

Metoda nacierania nalewką z agawy jest pomocna w bólach i wypróbowana, jak z resztą wiele innych podawanych tu na Forum metod. Z tego co zdążyłam już przeczytać wynika, że wiele osób ma, bądź miało podobne dolegliwości. Dlaczego nie miałabym podzielić się moim doświadczeniem i komuś pomóc, Namidairo?
Brak merytoryki i sprzeczności w tym co mówisz sprawiają, że przestaję Cię traktować poważnie. Zabierasz cenny czas!
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #12 : 24-06-2014, 11:57 »

Cytat
Jak cię złapie ból korzonkowy, że do toalety nie dojdziesz, to nie rób nic
Wyleczę się przy pomocy kota bo słyszałem, że pomaga biggrin

Nie obrażam nikogo, tylko idiotów, a to że ktoś się za takiego uważa to jego sprawa.
Odwracanie kota ogonem modne w ostatnich dniach, dlatego podłapałeś. Ale ty i tak masz z kotem za pan brat, tylko w innym miejscu.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!