Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 10:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje dziecko powiedziało...  (Przeczytany 10318 razy)
Kasiak
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 27

« : 13-09-2012, 14:47 »

Proponuję - w ramach poprawy humoru itd. - dzielenie się historyjkami z różniastymi tekstami naszych dzieci. Mnie moje Potwory (bo tak je "czule" nazywam) potrafią rozśmieszyć do łez:D

I aby nie być gołosłowną, parę tekstów przytoczę (bo skrupulatnie je spisuję) i zachęcam bardzo do pisania.


Poranek. Bardzo poranek, jakaś 5.30 (aaaaa). Słyszę pochlipywanie na dole i że Młodszy Potwór wdrapuje się do nas po schodach.
- Mamo, zrobiłam siku do łóżka, aaaa...
Ledwie czająca mówię:
- To chodź tu do nas, zdejmiemy spodenki od pidżamki i jeszcze pośpimy chwilkę.
Młoda się pakuje do łóżka, ale przypominała sobie (o żesz ty), że ona przecież NIE MOŻE SPAĆ BEZ SPODENEK. Więc:
- Aaaa, tata przynieś suche spodenki, aaa...
Próbuję ratować sytuację i Tomka przed łażeniem po domu za suchą bielizną:
- Ale zobacz Kochanie, mama też śpi w koszulce i nie ma spodenek.
Na co słyszę pełne nadziei:
- To ty też się ssiusiałaś do łóżka?

--------------------------------
Jakoś ostatnio, po totalnej indoktrynacji piosenkami z Akademii Pana Kleksa - przerzuciliśmy się w celu zresetowania na "Myśliwiecką" Andrusa.

Dziś Bartek (niecałe 5 lat) śpiewał w samochodzie - "Czyś ty wybranka panka, czyś ty dziewczyna skina - najważniejsza, najważniejsza jest rodzina..."biggrin Umarłam:D

---------------------------------
Kontekst - potwory oglądają ostatnio "Było sobie życie" - szczególnym uwielbieniem cieszy się odcinek "Kubki smakowe i zęby".

Tekst Młodszego Potwora dziś rano:
- Mamo, włącz mi kubki i talerze smakowe...

---------------------------------
Jak dorosnę to będę...
Zainspirowana dzisiejszą audycją w radiowej Trójce (w klimatach Dniach Dziecka) postanowiłam wypytać Starszego Potwora o plany na przyszłość.
- Bartek, a kim ty chcesz być jak dorośniesz?
- Opiekaczem dzieci - słyszę
- ??? (Matko, skąd on to wytrzasnął?)
- No opiekacz dzieci - będę się opiekował dziećmi, uczył ich, dawał im naklejki i pracował z Panią Martą (ukochana pani Bartka). Bo wiesz, to bardzo ważne, żeby się opiekować dziećmi...

---------------------------------

Byliśmy dziś z potomkami na urodzinach u zaprzyjaznionej rodziny (dzieciatej w podobnym układzie). Meli nosi teraz wszędzie ze sobą ulubionego kucyka. Słyszę "Mamo, kupę"*. Więc idziemy do toalety - my i ten kucyk. Rzucam pytanie - a co, konik też chce kupę? Na co młodsza latorośl, że konik nie robi kupy. To drążę - a co robi konik? Usłyszałam "patataj, patataj yha!" :-)

*że o zimowych akacjach w stylu "Mamo,kupa!", gdy oba potwory ubrane do wyjścia,a ja juz cała spocona i zmęczona akcją pt. wychodzimy

----------------------------------
Potwory kąpią się w oleju winogronowym. Zabawy przy tym mnóstwo i sami się dopominają. Ostatnio Bartek wytłumaczył mi dlaczego to dobrze działa na skórę - Bo wiesz, ciało jest takie miękkie i śliskie i bakterie z niego spadają na ziemię... O!
« Ostatnia zmiana: 13-09-2012, 14:52 wysłane przez Kasiak » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #1 : 13-09-2012, 15:30 »

Tak z biegu...
5-letni syn wyskakuje z łazienki i mówi do mnie:
- tata, ogonek nie chciał się spuścić ale za 3 razem się spuścił.
Dzieciak patrzy mi w oczy o oczekuje reakcji (najpewniej pochwalnej), ale ja zaniemówiłem. Żona w konsternacji. Na szczęście sobie przypomniałem, że chwilę wcześniej wyrzuciłem do kibelka ogonek z czereśni.
- no to super żabko - chwalę go w końcu. Porozumiewawcze spojrzenia z żoną i śmiech.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Kasiak
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #2 : 13-09-2012, 20:38 »

- tata, ogonek nie chciał się spuścić ale za 3 razem się spuścił.

Skojarzenia to przekleństwo smile
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #3 : 13-09-2012, 20:48 »

1996 rok, syn miał wtedy dwa latka. W mieszkaniach królowały jeszcze magnetowidy. Przyniosłem teściowi obiecany film dla dorosłych, ponieważ nigdy takiego nie oglądał. Wiadomo jak to bywało z magnetowidami i kasetami. Wielka niewiadoma czy coś jest nagrane , jaka kopia itd? Chciałem tylko sprawdzić, czy coś będzie odtwarzane. Kaseta była w połowie przewinięta, więc włożyłem ją do odtwarzacza i włączyłem, nie bacząc na dwulatka. Film uruchomił się w momencie... seksu oralnego. Dosłownie po dwóch sekundach wyłączyłem go, ale syn bawiący się na podłodze, zobaczył scenę, wstał na równe nogi, złapał się jedną ręką za krocze i powiedział: am, am.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Kasial_70
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02-01-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #4 : 13-09-2012, 21:28 »

Dusiu, naprawdę dawno się tak nie uśmiałam smile
Zapisane
Kasiak
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #5 : 13-09-2012, 21:29 »

Cytat
syn bawiący się na podłodze, zobaczył scenę, wstał na równe nogi, złapał się jedną ręką za krocze i powiedział: am, am

biggrin biggrin biggrin Popłakałam się ze śmiechu smile
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #6 : 13-09-2012, 21:33 »

Mnie jednak nie do śmiechu, wręcz przeciwnie. Ciekawe, czy to mu w głowie do tej pory zostało.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #7 : 13-09-2012, 21:53 »

Również nie rozumiem, co w tym nieszczęsnym wydarzeniu zabawnego.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #8 : 13-09-2012, 22:38 »

Mnie jednak nie do śmiechu, wręcz przeciwnie. Ciekawe, czy to mu w głowie do tej pory zostało.
Ale co mu miało zostać w głowie? To, że pan daje pani "siuśka' do jedzenia. Bo nie sądzę, abyś myślała, że dwuletnie dziecko wiedziało cokolwiek o seksie.

Również nie rozumiem, co w tym nieszczęsnym wydarzeniu zabawnego.
Wystarczy pomyśleć, że dziecko nie patrzyło na tą scenę, jak widzą ją dorośli... zepsuci do szpiku kości. Trubadur to było tylko "am, am", a nie sodomiczna seksedukacja. Nie zabrnąłeś za daleko?
« Ostatnia zmiana: 13-09-2012, 22:41 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #9 : 13-09-2012, 22:41 »

Oby tak było, jak piszesz.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Kasiak
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #10 : 13-09-2012, 22:47 »

Ciekawe, czy to mu w głowie do tej pory zostało.

Prawdopodobnie nic. Większość dorosłych nie pamięta nic sprzed swoich trzecich czy nawet czwartych urodzin.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #11 : 13-09-2012, 22:54 »

Chodzi o to, że człowiek uczy się poprzez mimetyzm - naśladowanie. Ale powiedzmy - była taka jedna sytuacja, OK. Dusiu wydaje się być człowiekiem rozsądnym, miejmy nadzieję, że nie pokazywał dzieciom więcej kaset dla dorosłych
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 13-09-2012, 23:26 »

Przyniosłem teściowi obiecany film dla dorosłych, ponieważ nigdy takiego nie oglądał.
I co? Nie wiedział, jak się to robi?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #13 : 13-09-2012, 23:40 »

I co? Nie wiedział, jak się to robi?
Podobno człowiek całe życie się uczy i...
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #14 : 14-09-2012, 18:57 »

A miało być o dzieciach....
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #15 : 14-09-2012, 22:07 »

Moja średnia córka miała może ze 4 lata. W telewizji były wiadomości, migawki z wyboru papieża czy audiencji, nie pamiętam dokładnie. Pokazano balkon, na którym stał papież (w bieli) w otoczeniu dostojników kościelnych (wszyscy ubrani w jasne "sukienki"). Jeden ksiądz tak trochę z boku, w czarnej sutannie.
Moja córka podskoczyła oburzona do żywego i krzykneła: Mamo! A co ten złodziej tam robi?!


(W bajkach złodzieje i wszelkiej maści złoczyńcy najczęściej przedtawiani są w czarnych/ciemnych kolorach)
 
Zapisane
Anetak78
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: wrzesień 2007
Skąd: Małopolska
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #16 : 27-09-2012, 04:13 »

Pewnego dnia, a była to niedziela, wybraliśmy się całą rodziną na giełdę motocyklową. Mąż zatrzymał samochód na czerwonym świetle, a w tym czasie nasza 4 letnia córka zauważyła na chodniku siostrę zakonną i krzyknęła.
Mamo, mamo zobacz wróżka!
« Ostatnia zmiana: 27-09-2012, 04:35 wysłane przez Anetak78 » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!