Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 11:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwne objawy - zaczynam się bać  (Przeczytany 57436 razy)
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #40 : 12-10-2012, 14:31 »

No i co u Ciebie? Jak żyjesz?
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Czenrezig
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 27-04-2016
Skąd: Dublin
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #41 : 13-10-2012, 12:32 »

Mam wrażenie, że stoję w miejscu. Ostatnio znów poszedłem na spacer i po 10 minutach musiałem wracać z niekontrolowaną zadyszką. Po prostu idę i zaczyna brakować mi powietrza, więc zwalniam, ale wciąż idąc jest coraz gorzej. Muszę usiąść lub położyć się żeby objawy się uspokoiły. Po tym spacerze znów ciężki oddech utrzymywał się przez 2 dni. Ciężki oddech to znaczy muszę oddychać bardzo głęboko żeby w ogóle poczuć dostawę tlenu. W tym stanie tylko ziewając mogę nabrać oddechu do końca. Jest to bardzo niekomfortowe uczucie.

Mam też wrażenie, że te objawy są lżejsze albo całkiem uśpione gdy mniej sypiam - znaczy jak akurat idę do pracy.

Chyba bez badań się nie obejdzie. Nie wiem tylko czy czekać do listopada i zrobić je w Polsce czy w Irlandii.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 12:34 wysłane przez Czenrezig » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #42 : 13-10-2012, 14:40 »

Może jesteś znerwicowany? Ja miałam podobnie w bardzo stresującym okresie życia. Nie mogłam oddychać i złapać tchu.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #43 : 13-10-2012, 15:54 »

Czenrezig, czy pijesz MO, w jakich dawkach, jakie składniki?
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Czenrezig
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 27-04-2016
Skąd: Dublin
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #44 : 13-10-2012, 16:12 »

Może jesteś znerwicowany? Ja miałam podobnie w bardzo stresującym okresie życia. Nie mogłam oddychać i złapać tchu.

Tak jak pisałem - wszystko zaczęło się nagle, po ćwiczeniach. Nie jestem znerwicowany.

Czenrezig, czy pijesz MO, w jakich dawkach, jakie składniki?

Tak jak pisałem - MO odstawiłem jak to się zaczęło dziać, czyli już ponad miesiąc. Piłem pełną dawkę z oliwą i alocitem.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #45 : 13-10-2012, 16:54 »

Pisałam Ci już, powinieneś zrobić badanie serca (echo serca, inaczej USG serca) aby wykluczyć chorobę serca. Wtedy można będzie ze spokojem ustalić jakiś plan działania. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 16:56 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #46 : 13-10-2012, 18:40 »

Czenrezig - z ręką na sercu powiedz - palisz czy nie?
Zapisane
Czenrezig
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 27-04-2016
Skąd: Dublin
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #47 : 13-10-2012, 19:22 »

Pisałam Ci już, powinieneś zrobić badanie serca (echo serca, inaczej USG serca) aby wykluczyć chorobę serca. Wtedy można będzie ze spokojem ustalić jakiś plan działania. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej.

Wiem, tylko boję się, że nie wyjdzie ono akuratnie. Miałem USG robione przy różnych okazjach - mając 12, 15, 16, 19 i 20 lat i zawsze jak lekarz spojrzał na wyniki to pokręcił głową i kazał powtarzać badanie. Często od lat -nastu miewałem coś co odczuwałem jako arytmię, ale nigdy z tym nigdzie nie poszedłem. Mama mówi, że ma to samo.

Czenrezig - z ręką na sercu powiedz - palisz czy nie?

Nie palę od 6 sierpnia, chociaż coraz częściej wraca mi ochota na papierosy. Jak na razie nic dobrego nie wyszło z tego rzucenia palenia.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #48 : 13-10-2012, 19:43 »

Co z tym sercem dokładnie jest nie tak - przerost? Nie pytaliście lekarza?
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #49 : 13-10-2012, 19:53 »

Skoro tak, to poczytaj sobie wątek Machos'a:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5539.0.
On miał jazdy nie z tej ziemi, a teraz jest zdrów jak ryba. Dlaczego? Bo wziął się porządnie za swoje zdrowie. Nie było łatwo, ale czytał, czytał, zdobywał wiedzę, starał się jeść odpowiedzialnie i zdrowiał.
Moje zdanie jest takie (bo już trochę wkurza mnie, to, że co chwilę wyskakujesz z jakimiś nowinkami (chorobami)), a wcześniej do nich nie przyznawałeś się. Nie bój się, nie zlinczujemy Cię, ale wiedząc więcej nt. Twojego zdrowia, będziemy mogli prawidłowo podprowadzać Cię ku zdrowiu. Było jak było - na pewno nie łatwo Ci było tutaj w Polsce, skoro wyemigrowałeś, a i tam na obczyźnie, też nie jest prosto i pięknie. To, co było trzeba sobie wybaczyć i zacząć dbać o zdrowie od nowa. Tego chcemy Cię nauczyć, jeśli tylko zechcesz.
Usiądź spokojnie i napisz jak to było z Tobą wg punktów z jednego z moich wcześniejszych postów w tym wątku.
A skoro Klara zasugerowała Ci badanie już 2 raz, to nie zwlekaj.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Czenrezig
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 27-04-2016
Skąd: Dublin
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #50 : 13-10-2012, 21:11 »

Wiesz Agnieszko, nie mam listy swoich chorób i dziwnostek. Do pewnych rzeczy - jak kołatanie serca można się tak przyzwyczaić, że się ich na co dzień nie zauważa, zwłaszcza, że zaczęły się od dziecka. Właśnie mi się przypomniało, że moja siostra (23) też to ma i lekarz cośtam u niej stwierdził, później dodam co konkretnie jak spytam.

Zagrzybiony też jestem od dziecka. To też nowinka? Być może, i być może jest ona pośrednią przyczyną mojego obecnego stanu. Otwierając ten temat jednak liczyłem, że ktoś mi powie co się ze mną nagle stało, bo skąd wynika moja ogólna słaba kondycja to wiem.

Znam to forum od wielu lat, pamiętam jeszcze jego starą formę jak i dochtóra Janusa. Nie zawsze podobały mi się pomysły pana Słoneckiego i wciąż nie mam pełnego zaufania do mikstury. Był czas, że faszerowałem się suplami wg zaleceń pana Janusa, stosowałem dietę która zalecał i sukcesywnie się niszczyłem. Ok, zmądrzałem. Mikstura, którą już wcześniej stosowałem przez bodajże rok, jak się szybko okazało nie jest panaceum, więc Mistrz wprowadził ZZO i DP jako elementy kuracji i tutaj już na większość ludzi przestrzegających zaleceń to podziałało. Ja nie potrafiłem przejść na kolejną dietę po męczarniach z tą 'janusową'.

Jak widać taka nagła zapaść zdrowia to dobry motywator.


Diagnoza siostry: tachykardia zatokowa i napadowy częstoskurcz nadkomorowy. Jak gadaliśmy to zgadzamy się, że to to samo. Ona bierze tabletki (Lokren 20) i mówi, że jej pomagają.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 21:49 wysłane przez Czenrezig » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #51 : 17-10-2012, 07:50 »

Chłopie weź się w garść i doceń fakt, że interesują się Twoim przypadkiem. Dwukrotnie już pisano Ci, żebyś opisał swoją historię. Wykonaj to co napisała Ci Agnieszka, bo co chwilę pojawia się kolejny rodzynek i trzeba dopytywać o szczegóły. Zrób wspomniane badanie serca - jak opiszesz im swoje objawy, to zapewne skierują Cię na EKG. Bez spełnienia tych 2 warunków nie pójdziemy dalej.

Usiądź spokojnie i napisz jak to było z Tobą wg punktów z jednego z moich wcześniejszych postów w tym wątku.

Dodatkowo:
1. Jak wygląda Twój jadłospis?
2. Przeprowadziłeś kurację slow-mag'iem?
3. Czy łatwo marzniesz?
4. Zaparcia/biegunki?
5. Obrzęki?
6. Czy odczuwasz zmęczenie już na samą myśl o konieczności zrobienia czegoś?
7. Rogowacieje Ci skóra na kolanach/łokciach/okolicach stóp?
8. Denerwujesz się w rozmowie z inną osobą / będąc w grupie?
9. Pocisz się nadmiernie?
10. Jak długo paliłeś?
11. Szumy uszne?
12. Stan włosów?
13. Miewasz lęki?
14. Jakie masz ciśnienie?
15. Uczucie ucisku w klatce piersiowej?
16. Natręctwa?
17. Jak byś opisał swój charakter/psychikę?
18. Wodę z cytryną pijesz bo Ci się chce, czy uważasz, że ma Ci pomóc?
19. Czy miałeś okresy (dłuższe niż 2 tygodnie), kiedy nie piłeś MO? Ile one trwały?

« Ostatnia zmiana: 17-10-2012, 11:10 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #52 : 17-10-2012, 08:28 »

Diagnoza siostry: tachykardia zatokowa i napadowy częstoskurcz nadkomorowy. Jak gadaliśmy to zgadzamy się, że to to samo. Ona bierze tabletki (Lokren 20) i mówi, że jej pomagają.

Też miałam kiedyś postawioną taką diagnozę. Tyle, że kardiolog nie dawał mi leków kardiologicznych tylko magnez, suplementy i leki uspokajające. Mówił - jak zaczyna pani źle się czuć to Xanax i spać. Już po drugiej tabletce weszłam w ścianę zamiast do drzwi (tak byłam zmulona). Potem Xanax zamieniono na inny Sranax a poprawy nie było. Jedyna zmiana, która dała się zauważyć to systematyczne uszczuplanie portfela (ca. 200zł/miesiąc).
Przyjrzałam się temu i dostrzegłam, że to chyba jakiś podatek od lemingostwa.
I tak pożegnałam kardiologa. Pod wpływem MO i zmiany sposobu odżywiania wszystko to ustąpiło. Dziś uważam, że było to spowodowane nadmiernym stresem, złym odżywianiem, niedoborami magnezu, toksemią.

Klara, po prostu zaufałaś swojemu organizmowi, a nie konowałowi a teraz zbierasz tego wspaniałe owoce. Tego zaufania i Czenrezigowi serdecznie życzę.//Agnieszka
« Ostatnia zmiana: 17-10-2012, 10:56 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Czenrezig
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 27-04-2016
Skąd: Dublin
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #53 : 28-10-2012, 20:48 »

Nie byłem w końcu na badaniach, dałem sobie czas do 8 listopada kiedy to zjawię się w Polsce.

Stan się ciekawie rozwijał. W pewnym momencie zaczęło mnie permanentnie boleć serce, dość lekko ale nieustannie. Trwało to około 10 dni, później wróciły jakieś przelewania w sercu i kołatanie kilkakrotnie w ciągu dnia (wróciły bo w zasadzie te rzeczy działy mi się jak się naprawdę zapuszczałem i paliłem, a teraz tego nie robię). Tak się złożyło, że zmieniłem dwie rzeczy na raz: 1. Zacząłem łykać magnez (taki zwykły niepowlekany, w Polsce zrobię kurację slow-magiem) 2. Przestałem smażyć mięso - teraz piekę je w piekarniku. No i po kilku dniach, ku mojemu zdziwieniu mój stan się nagle polepszył. Zniknął dziwny puls, który normalnie mną telepał jak się nie ruszałem, serca prawie nie czuję, oddech co prawda jeszcze normalny nie jest, ale już nie muszę ziewać, żeby się dotlenić do końca, zawroty głowy co raz rzadsze, głównie wracają po kawie.

Natomiast, w momencie gdy mi się polepszyło powróciły moje stare objawy - nadmierne pocenie, nieprzyjemny zapach ciała, zamulenie umysłowe, które ustąpiły odkąd zacząłem DP. Cera też się teraz znacznie pogorszyła. Pewnie oczyszczanie ruszyło.

Hmm.. może się uda. Cały czas DP, chyba II, ale w zasadzie oprócz pomidorów niczego mi nie brakowało na I etapie.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #54 : 28-10-2012, 21:08 »

Super. Byle do przodu. Zbyt długo DP nie ciągnij. I nie daj się w Polsce konowałom.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #55 : 28-10-2012, 21:21 »

Powolutku wracaj do MO. Najpierw 1/4 dawki.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Czenrezig
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 27-04-2016
Skąd: Dublin
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #56 : 06-11-2012, 19:29 »

Jest pewien powtarzający się schemat w tej przypadłości. Są kilkudniowe/godzinne przebłyski kiedy czuję się naprawdę dobrze, po czym następuje zdecydowane pogorszenie, że ciężko mi głowę prosto utrzymać. Z tego co widzę jednak każdy kolejny dołek jest nieco słabszy od poprzedniego. Ciężko mi się zasypia, bo czuję dyskomfort w okolicy serca (zasnąć zawsze mogłem tylko na brzuchu/boku) i sen jest bardzo płytki co dla mnie jest dziwne, bo zawsze spałem jak kamień jak już udało mi się zasnąć.

Co jeszcze zauważyłem - czuję się zdecydowanie gorzej i oddech się pogarsza gdy się przejem. Będę musiał nad łakomstwem popracować.
Od kilku dni oczyszczanie się wzmożyło bo ciągle odpluwam gęstą białą wydzielinę. Próbowałem odstawiać czosnek którego 1 tabletkę biorę wieczorem i o ile odpuszczenie jednej tabletki dużej różnicy nie robi, to już zaprzestanie stosowania na 2 dni i dłużej wyraźnie podbija mi ciśnienie, co czuję w głowie no i widzę, że nie mogę zasnąć przez 4 godziny. Zwyczajowa drzemka po pracy też się wtedy nie wydarza.

Waga spada aczkolwiek bardzo powoli. Przez 2 miesiące straciłem sporo brzucha i tkanki tłuszczowej, ale waga spadła zaledwie o 4kg co zostawia mnie z nadal sporą nadwagą, ale tempo chudnięcia jest wg mnie zdrowe.

Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #57 : 06-11-2012, 19:39 »

Cytat
Przez 2 miesiące straciłem sporo brzucha i tkanki tłuszczowej, ale waga spadła zaledwie o 4kg co zostawia mnie z nadal sporą nadwagą, ale tempo chudnięcia jest wg mnie zdrowe.
Cierpliwości, przez okres jednego roku możesz stracić na wadze około 20 kg. Jak tak pomyślisz, to już możesz się cieszyć.
Cytat
czosnek którego 1 tabletkę biorę wieczorem
Jeśli musisz jeść czosnek, to po co w tabletkach! Czosnku w sklepie pod dostatkiem.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #58 : 06-11-2012, 21:36 »

Czenrezing, tabletki czosnku nie są Tobie potrzebne - to wyrzucony pieniądz jedynie.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #59 : 07-11-2012, 09:02 »

Jest pewien powtarzający się schemat w tej przypadłości. Są kilkudniowe/godzinne przebłyski kiedy czuję się naprawdę dobrze, po czym następuje zdecydowane pogorszenie, że ciężko mi głowę prosto utrzymać. Z tego co widzę jednak każdy kolejny dołek jest nieco słabszy od poprzedniego.

Więc to jest prawidłowy schemat zdrowienia. Dla Ciebie jest to też informacja, że możesz spokojnie to przetrwać, na zdrowie.

Cytat
Co jeszcze zauważyłem - czuję się zdecydowanie gorzej i oddech się pogarsza gdy się przejem. Będę musiał nad łakomstwem popracować.
Tak, nie powinieneś przejadać się. Zdrowiejący układ pokarmowy jest obciążony dodatkową pracą (oprócz trawienia, wchłaniania...) i dodatkową ilością toksyn do zneutralizowania, więc jak, przejadając się, dostarczasz mu więcej roboty to nie dziwota, że strajkuje.

Cytat
... to już zaprzestanie stosowania na 2 dni i dłużej wyraźnie podbija mi ciśnienie, co czuję w głowie no i widzę, że nie mogę zasnąć przez 4 godziny. Zwyczajowa drzemka po pracy też się wtedy nie wydarza.
Mnie też jeszcze zdarzają się, (choć bardzo rzadko) skoki ciśnienia to ja wtedy wspomagam się naparem z owoców głogu (1 łyżka głogu na 1 szklankę wrzącej wody).

Cytat
Waga spada aczkolwiek bardzo powoli. Przez 2 miesiące straciłem sporo brzucha i tkanki tłuszczowej, ale waga spadła zaledwie o 4kg co zostawia mnie z nadal sporą nadwagą, ale tempo chudnięcia jest wg mnie zdrowe.

To bardzo optymistyczne! Szczególnie ta powolna ale widoczna likwidacja otyłości brzusznej, która jak wiadomo jest najgorsza.
Więc wszystko gra i tylko cierpliwie i spokojnie to rozegrać do końca. smile


« Ostatnia zmiana: 07-11-2012, 09:07 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!