Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 08:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nadtlenek wodoru a Candida  (Przeczytany 82209 razy)
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #60 : 12-10-2012, 22:07 »

Sody używam chyba do wszystkiego. Od mycia czajników, toalety (super na kamień wraz z octem), poprzez kąpiele z solą. Aby zniwelować skutki promieniowania wsypuje się do wanny 400 gr sody i 500 g soli morskiej. Kąpiel trwa coś ok 0.5 godziny.
Można stosować jako odświeżacz powietrza w ubikacji wieszając w jakimś przepuszczającym zapach materiale wraz z kilkoma kroplami olejku eterycznego wedle uznania. Posypać dywan sodą a po jakimś czasie zebrać odkurzaczem, pochłania zapachy, do czyszczenia kuchenek, mycia zębów, kawa pita ze szczyptą sody nie zakwasza organizmu. I wiele wiele innych. Warto zakupić książkę o sodzie.

Co do książki "Apteka Pana Boga", to mam zakupiłam, gdy szukałam pomocy dla córki. Jak dla mnie warto ją mieć, ale czy ktoś będzie korzystał. Tam pisze tylko o ziołach min. o szwedzkich. Sama robiłam  nalewkę i wyleczyłam córce palec, który od pół roku ją bolał, zrobił się czyrak i nic nie pomogło. Zioła pomogły w 2 tygodnie, same okłady. Książka stosunkowo tania.

Gdy byłam mała, babcia zawsze zakrapiała mi uszy wodą utlenioną gdy bolały, aż do skutku. Mijał ból i katar przy okazji.
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #61 : 12-10-2012, 22:25 »

Znalazłam taką książkę:
http://allegro.pl/soda-oczyszczona-500-praktycznych-zastosowan-br-i2647048230.html

Myślisz że będzie ok?

A gdzie kupujesz sodę w tak dużych ilościach? Normalnie w marketach?

Dzięki za radę.
Zapisane
Gościsław
« Odpowiedz #62 : 12-10-2012, 22:29 »

Sasima, zaciekawiłaś mnie z używaniem sody do tylu rzeczy. Zaskoczyło mnie to, że nawet do kawy dodajesz. Wiem, że kawa zakwasza, a piję 3 dziennie.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 11:03 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #63 : 13-10-2012, 08:57 »

Mam tą sama książkę. Soda sprawdza się niemal wszędzie, a nie ma w niej chemii. Nawet sobie nie wyobrażacie w ilu sytuacjach można ją użyć. I nie jest droga.
Sodę kupuje sprzedawaną w małym sklepiku.
Sprawdzaj tylko czy jest sama soda, bo można teraz dziwne dodatki znajdować wszędzie. Za 50 g płacę ok 1.20 zł. Tak naprawdę to są grosze.

Sodę można dodać do każdego posiłku. Ja robię ocet jabłkowy, ale nie mogę go pić a soda z miodem podobno niszczy komórki rakowe. Podobno, bo nie ma na to dowodów. Czytałam o tym dawno temu. Rak lubi cukier i dlatego podaje się sodę z miodem. Na pewno gdzieś znajdziecie tę informację.
Możesz sodę dodawać do mięsa, będzie bardziej chrupkie, ale to wszystko tylko troszkę, aby nie zepsuło smaku. Ja kiedyś do kawy wsypałam i zastanawiałam się czemu taka niedobra.
Soda jest dobra przy zgadze, jak ktoś nie wie, można wtedy dodać octu.

I uważaj z tą wodą utlenioną. Ludzie wydający książki też mają swój interes czy Clark czy Niumywakin. Może zrobić Ci sporą szkodę w organizmie.
Zapisane
Gościsław
« Odpowiedz #64 : 13-10-2012, 10:04 »

Dzięki za ostrzeżenie - jeśli chodzi o wodę utlenioną.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 11:04 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #65 : 13-10-2012, 10:20 »

Myślę, że do Gościsława bardziej dotarły spokojne słowa Sassimy niż wcześniejsze dogryzanie.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 11:05 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #66 : 13-10-2012, 11:20 »

No, właśnie przerzucił się na sodę...
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #67 : 13-10-2012, 11:33 »

Wkrótce możliwe, że i krzem:

Bardzo ciekawy artykuł. Jak ktoś ma coś o krzemie to poproszę.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #68 : 13-10-2012, 11:52 »

Spokoadam, a Ty czym myjesz ubikację, zlewy, dywany, wannę, patelnie, piekarnik, itd?
Ja sodą. Myje, a nie szkodzi.
Może zdradź, czym Ty myjesz.
Jak poczytasz o sodzie, sam chętnie będziesz jej używał.
« Ostatnia zmiana: 14-10-2012, 20:32 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #69 : 13-10-2012, 11:58 »

Nie myl mycia ze spożywaniem, bo to subtelna różnica.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #70 : 13-10-2012, 12:18 »

Spożywanie to za mocno powiedziane. Odniosłam wrażenie, że soda w ogóle jest dla Ciebie zła.
Nikogo do spożywania nie namawiam, ale piszę, że warto z niej korzystać na wiele sposobów. Jeśli ja mam problem z zakwaszeniem moczu, to musiałabym brać leki, spożywać homeopatyczne ilości mięsa, nie jeść zup i sosów, i wiele innych rzeczy.  I jeść jałowe jedzenie na dziś. Taka dziwna choroba i MO jej nie wyleczy, bo nawet cytryna nie bardzo wskazana. Aby mocz był zasadowy muszę coś robić, aby nie doszło do niewydolności. Dodaję więc minimalne ilości do niektórych rzeczy i obchodzę się bez tego wszystkiego, czyli jem w miarę normalnie (idea biosłone, tak?).
Zapisane
Euroscan
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.06.2011
Skąd: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #71 : 18-10-2012, 10:18 »

Nawet Mistrz przyznał, że woda utleniona jest dość dobra przy zapaleniu ucha środkowego, efekt pozytywny dość szybko przychodzi.
Ciekawe jak to działa?
Co do używania wody utlenionej to często ludzie stosują ją do mycia zębów, tak jak autor tej ksiazki Nieumyty.
« Ostatnia zmiana: 19-10-2012, 18:06 wysłane przez Agata » Zapisane

euroscan:uparciuch, wydzielacz, GT2 zbieracz, KB, DZ, MO.
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #72 : 18-10-2012, 10:38 »

Taka dziwna choroba i MO jej nie wyleczy, bo nawet cytryna nie bardzo wskazana. Aby mocz był zasadowy muszę coś robić, aby nie doszło do niewydolności.

Spróbuj dodatkowo zjeść codziennie dwie surowe marchewki. Odpuszczając jednocześnie sodę.
Po tygodniu daj znać.

Ponadto cytuję z portalu:
"W ogóle utrzymanie odpowiedniej kwasowości, zarówno skóry i śluzówki, jak i środowiska wewnętrznego organizmu jest nie tylko warunkiem zdrowia, ale także przeżycia. W identyczny sposób organizm ochrania śluzówkę dróg moczowych – przez zakwaszenie. Tutaj nie można hodować bakterii kwasu mlekowego, gdyż na ścianach spłukiwanych moczem naczyń nie utrzyma się niezbędny im do życia glikogen, a więc organizm mocz zakwasza sam.

Dlatego mocz jest popularnym środkiem aseptycznym stosowanym w medycynie ludowej. Nie ma w tym żadnej magii czy zabobonu. Kwaśny, świeży mocz ma działanie aseptyczne wybiórcze – zabójcze względem drobnoustrojów napływowych; obojętne wobec drobnoustrojów symbiotycznych oraz komórek organizmu. "
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #73 : 18-10-2012, 16:00 »

U zdrowego człowieka większa kwasowość jest nawet wskazana, bo zabija bakterie, a u mnie doprowadzi do niewydolności nerek.
Dzięki Spokoadam za poradę.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #74 : 18-10-2012, 17:38 »

U zdrowego człowieka większa kwasowość jest nawet wskazana, bo zabija bakterie, a u mnie doprowadzi do niewydolności nerek.
Mniejsza też doprowadzi stwarzając możliwość bakteriom chorobotwórczym.

ja mam problem z zakwaszeniem moczu
Tutaj trzeba zakwaszać, z tego wynika.

Aby mocz był zasadowy muszę coś robić, aby nie doszło do niewydolności.
Tutaj odkwaszać.

A czytający zastanawia się o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2012, 18:13 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #75 : 18-10-2012, 18:15 »

Tak jak pisałam mam kwasicę cewkową. Sama nie wiem dokładnie co to jest, bo to jest choroba o której wiem od niedawna, mimo, że mam ją od lat. Dziw, że jeszcze wyniki moczu nie są złe. W każdym razie mam jeść tak, aby mocz był ok. 7 pH, a białka w jedzeniu 1 gr. na masę ciała, czyli 60 gram.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #76 : 18-10-2012, 21:41 »

Znaczy, że nie wyrosłaś jeszcze z pacjentyzmu. Ufasz medycynie konwencjonalnej, która nikogo jeszcze dobrze nie wyleczyła. Potrafi jedynie nazywać nienazwane zespoły objawów chorobowych. Każda kwasica ma powiązania z zaburzeniami endokrynologicznymi, czyli hormonalnymi. Może również być związana z toksemią. Maskując objawy do niczego dobrego nie doprowadzisz. Jesteś na Biosłone już dość długo, a nie rozumiesz, że należy likwidować przyczynę a nie skutki.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #77 : 19-10-2012, 12:56 »

Tak może być, że kwasica jest powiązana z zaburzeniami endokrynologicznymi. Mam nowe guzy na kikutach tarczycy i lekką niedoczynność. Od około pół roku biorę Euthyrox 50.
Dobrze, że napisałaś o tym, że jedno wynika z drugiego. Może wiesz gdzie mogę o tym przeczytać?

Jestem dość długo na Biosłone, ale chyba nie aż tak, żeby wszystko wiedzieć. A wiedzieć nie zawsze znaczy rozumieć. Co do ufności w medycynę konwencjonalną, to jak ze wszystkim w życiu mam ograniczone zaufanie. Gdybym wszystkiemu wierzyła, to nie było by mnie tutaj. Zresztą wielu z forumowiczów stosuje zarówno medycynę konwencjonalną, robiąc chociażby badania i inne ziołolecznictwo, homeopatię. Forum jest dla zdrowych, ale zdrowych tu "jak na lekarstwo". Gdyby ludzie byli zdrowi nie szukaliby metod, jak starać się żyć zdrowo, nie byłoby pytań co zrobić w takiej czy takiej sytuacji i nie byłoby odpowiedzi. Wszędzie trzeba zachować zdrowy rozsądek, aby nie płakać po fakcie.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #78 : 19-10-2012, 19:48 »

http://www.interna.com.pl/nerkowe_kwasice_cewkowe.htm
Sasima, tu są informacje na temat kwasicy nerkowej różnego asortymentu. Nie one są jednak ważne dla Ciebie. Ważne są informacje zapisane tu:
http://www.bioslone.pl/przyczyna-chorob/choroby-tarczycy-i-przytarczyc
i tu:  http://www.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/dlaczego-niektorzy-nie-moga-wyzdrowiec
i jeszcze tu:  http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-twarzoczaszki
i tu:  http://www.bioslone.pl/koktajl_blonnikowy
a także tu:  http://www.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/zdrowienie-dzieki-profilaktyce
Poczytaj dokładnie, to zrozumiesz, że aby dać sobie szansę na wyzdrowienie, powinnaś oczyścić organizm, a szczególnie twarzoczaszkę, uzupełnić niedobory przy pomocy KB i ZZO. Miłej lektury.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #79 : 19-10-2012, 21:31 »

A bardzo dziękuję Asiu. Wszystko dokładnie przeczytam.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!