Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 08:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przesuszone włosy  (Przeczytany 45288 razy)
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #20 : 11-10-2012, 20:57 »

Już teraz mogę powiedzieć, że włosy lepiej wyglądają i są lepsze w dotyku, po kolejnym olejowaniu i zmianie szamponu na nawilżający. Teraz nałożyłam po raz kolejny olej kokosowy. Zauważyłam też, że ten olej bardzo dobrze działa na moje dłonie i skórę twarzy - posmarowałam ją 3 razy na noc i skóra jest mniej wysuszona.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #21 : 12-10-2012, 09:28 »

Dziewczyny, stosowałyście olej pokrzywowy do olejowania włosów? Podobno świetnie działa. Znalazłam link: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=20972.msg150896#msg150896
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #22 : 12-10-2012, 17:54 »

Ja nie próbowałam, bo nie wszystko na raz. Na razie dziś umyłam włosy po wczorajszym olejowaniu i pozostawieniu oleju na cała noc i moim zdaniem są super smile . Mięciutkie, nie "pieją" są bardziej śliskie i błyszczące. Umyłam zwykłym lorealem do włosów suchych i na to nałożyłam odżywkę bez silikonów i parabenów, taką do spłukiwania. (Kupiłam ją w sieci drogerii Natura.)
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=52058
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 11:06 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Kropka
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.10.2012
Wiadomości: 42

sky is the limit

« Odpowiedz #23 : 16-10-2012, 13:11 »

Mam bardzo suche z natury włosy, do tego rozjaśnione i sięgające pasa.
Wyglądają świetnie tylko dzięki szamponowi z 7 olejów według tzw. "receptury królewskiej", niestety jest ciężko dostępny bo pochodzi z Syrii, która, jak wiadomo, jest objęta wojną.
Kiedyś całkiem dobry produkowała też firma "Alepia" (w takich niskich butelkach), ale kiedy zaczął się świetnie sprzedawać, zmieniono butelki i recepturę na bardziej komercyjną, od tamtej pory nie polecam - moim zdaniem stracił całkiem własności.

Na allegro można trafić go u pojedynczych sprzedawców, tylko trzeba uważać na podróbki z wysuszającym SLS- ten szampon ma się kiepsko pienić, jak się dobrze pieni to świadczy o jego złej jakości, powinien mieć bordowy kolor i konsystencje galaretki. Aby skutecznie umyć nim włosy, najlepiej wstępnie, potrzebną porcję, rozcieńczyć wodą. Można go trzymać na głowie jako odżywkę i tak też działa.

Obecnie testuję też osobno, odżywkę kadzidłową, pierwszy raz ją kupiłam i efekt nawet nawet, bardzo też pomaga na rozczesywanie, ale konsystencja trochę podejrzana jak dla mnie, choć wytwórca niby podaje dokładny skład, który jest ok, ale komu dziś można wierzyć na słowo?

Mogę potwierdzić świetne działanie oleju kokosowego na włosy, tę dodatkowo nie raz, też babcinym sposobem dodawałam do niego żółtko i cytryny.
Olej ma być w postaci stałej, nierafinowany, delikatnie się go ogrzewa, moczy włosy (skórę nie) owija workiem, ręcznikiem i idzie spać - ja mam taki przepis.

Jeśli chodzi o len, to raczej jak się komuś przetłuszczają bym poleciła, tworzy taki "film" na włosach, co opóźnia przetłuszczanie.

Płukanie wodą z dodatkiem octu jabłkowego, polecam każdemu.

No, no - jesteś niezłą testerką. //Agnieszka
« Ostatnia zmiana: 16-10-2012, 14:45 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #24 : 16-10-2012, 19:05 »

Jak najdłużej wytrzymasz, minimum pół godziny. Po nałożeniu na włosy i skórę głowy w folię i pod ręcznik.
Nakładać na włosy umyte i wysuszone.

Klara, najpierw umyć włosy i wysłuszyć i na to nałożyć klik z siemienia lnianego, pozostawić pod czepkiem w cieple i ponownie umyć? Dobrze zrozumiałam?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #25 : 17-10-2012, 08:31 »

Dobrze rozumiesz. Włosy wystarczy podsuszyć. Jest to lepsze, zarówno do olejowania jak i do maseczek.
« Ostatnia zmiana: 17-10-2012, 13:51 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Martika33
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.05.2011
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #26 : 17-10-2012, 11:40 »

A co myślicie o olejku rycynowym?
Kiedyś robiłam taką mieszankę: olej rycynowy, żółtko, kilka kropel cytryny zakładałam na noc, rano zmywałam. Pomagało na wypadanie włosów. W tej chwili też mi trochę wypadają, ale większym problemem jest przesuszenie, elektryzowanie i ogólnie słaba kondycja włosów. Nakładałam tę mieszankę dwa razy w ciągu  tygodnia i na razie poprawy nie widzę.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #27 : 17-10-2012, 14:58 »

Popróbuj olejowanie olejem kokosowym - wcześniej o tym pisałam. U mnie jest poprawa. Do tego zmieniłam szampon na nawilżający i odżywkę naturalną bez silikonów i SLS. Olejowałam tez olejem jojoba i też uważam, że włosy są po nim mniej suche.
Zapisane
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #28 : 13-02-2013, 11:36 »

Odkąd piję MO włosy muszę myć prawie codziennie, nawet jeśli rano te na zewnątrz wyglądają ok, to w ciągu dnia czuję jakby mi ktoś je od środka polewał wodą. Gdy zmniejszyłam dawkę MO z przetłuszczaniem jest jakby lepiej, zdarza mi się czasem, że myję włosy co drugi dzień, jednak wtedy pod koniec pracy czuję lekki dyskomfort.
« Ostatnia zmiana: 17-02-2013, 12:37 wysłane przez Agata » Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #29 : 13-02-2013, 21:14 »

Moim zdaniem dawka MO nie ma wpływu na przetłuszczanie włosów - zanim zaczęłam stosować MO też miałam problem z włosami (u mnie w drugim dniu włosy wyglądają nieciekawie). Zimą też od noszenia czapki włosy nie zachowują świeżości. Należy myć włosy łagodnymi szamponami i odżywki nie nakładać od nasady.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2013, 21:26 wysłane przez Domi5 » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #30 : 13-02-2013, 22:40 »

Należy myć włosy łagodnymi szamponami i odżywki nie nakładać od nasady.
...i nie trzeć włosów ręcznikiem oraz nie robić tak zwanego trubanu. Mokrych włosów nie wolno trzeć ponieważ się niszczą, włosy bardziej należy ugniatać miękkim ręcznikiem. Kiedy sam miałem dłuższe włosy zauważyłem dużą poprawę po zaprzestaniu "tarcia" włosów. A co do turbanów - to długie trzymanie takiego turbana powoduje pocenie się skóry głowy i przez to większe przetłuszczanie się włosów.

Cytat
Zimą też od noszenia czapki włosy nie zachowują świeżości.
Kiedyś polecono mi czapkę "która oddycha", z dziurkami albo z bawełny. Jakoś nie zdało to u mnie egzaminu i w końcu przestałem nosić czapki pozostając przy kapturach.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2013, 22:43 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #31 : 14-02-2013, 08:28 »

Moim zdaniem dawka MO nie ma wpływu na przetłuszczanie włosów - zanim zaczęłam stosować MO też miałam problem z włosami (u mnie w drugim dniu włosy wyglądają nieciekawie). Zimą też od noszenia czapki włosy nie zachowują świeżości. Należy myć włosy łagodnymi szamponami i odżywki nie nakładać od nasady.
Zanim zaczęłam stosować MO myłam włosy co drugi dzień a obecnie myję codziennie. Wiadomo, że organizm bez MO też oczyszczał się na bieżąco.
Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #32 : 19-07-2013, 11:47 »

Wheno a jak Twoje włosy obecnie? Bo swojego czasu pisałaś, że są bardzo suche, czy oprócz wyżej wymienionych sposobów coś stosowałaś? Ja sobie załatwiłam włosy prostownicą i teraz mam sianokosy!
« Ostatnia zmiana: 19-07-2013, 12:48 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #33 : 19-07-2013, 14:15 »

Moje włosy może nie są jak z reklamy, ale to być może dlatego, że ostatnio mało olejuję.
Na pewno są ładniejsze i mniej suche. Nie rozjaśniam ich już na platynowy blond, tylko farbuję na taki bliższy mojemu blondowi, aby potem w miarę płynnie przejść na mój własny kolor, ale to trochę potrwa.
Jak sobie spaliłaś włosy to pewnie nie szybko się im poprawi. Czasem jest tak źle, że trzeba ściąć.
Moje włosy są zdrowe i daleko im do siana. Używam delikatnego szamponu nawilżającego bez SLS i parabenów i do tego maska lub olej. Włosy mam prawie do pasa.
Zapisane
Ania_aaaaa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: MO-18 lipiec 2013, KB-07 sierpień 2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #34 : 19-07-2013, 16:03 »

Nie wiem czy słyszeliście o naturalnym oleju na włosy Amla. Stosuję go wszystkie kobiety w Indiach. Mnie osobiści bardzo ten olejek pomógł. Też mam przesuszone włosy ale gdy stosuję ten olejek są bardzo gładkie i błyszczące. Można nakładać go na końcówki, gdy się rozdwajają, można też nakładać go na całą długość włosów, a jeżeli są problemy z wypadaniem, łupieżem to należy wcierać w skórę głowy. Bardzo go polecam, bo naprawdę działa cuda! Włosy są bardzo zdrowe i ślicznie wyglądają. Tylko jeżeli nakłada się go na skórę głowy to trzeba potem ze 2 albo 3 razy umyć głowę. Raz źle umyłam po tym głowę i miałam trochę tłuste przy skórze.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2013, 16:12 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #35 : 21-11-2013, 08:16 »

Wheno, jakiego szamponu używasz?
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #36 : 28-11-2013, 14:08 »

Lavendo mam kilka szamponów i używam ich naprzemiennie. Zauważyłam, że jak włosy są myte różnymi szamponami, a nie stale jednym to lepiej wyglądają.
Nie mam jakichś super szamponów w tej chwili (w sensie wściekle naturalnych), ale te są dla mnie wystarczające:
1) (bez SLS i parabenów itd) http://www.biovax.pl/strona,produkty,pokaz/16,BIOVAX_ARGAN_MAKADAMIA_KOKOS__-_NOWOSC.html
2) (bez parabenów) http://www.hairstore.pl/biolage-exquisite-oil-szampon-z-olejkami-do-kazdego-rodzaju-wlosow-1000ml-p3890.html
3) (ten sobie chwali mój mąż) http://himalayaherbals.pl/szampon-proteinowy-2-w-1-odbudowa-i-regeneracja.html
4) na koniec nakładam na chwilkę odżywkę http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=52058

Wiem, że skład tych kosmetyków nie jest idealny, ale przy bardzo długich włosach mycie mydłem Aleppo lub Marsylskim w moim przypadku nie wchodzi w grę. Mydeł tych używam do mycia ciała.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2013, 17:04 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!