Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 01:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 75   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: W ramach przychylania nam nieba  (Przeczytany 669048 razy)
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #360 : 10-04-2016, 12:17 »

Mnie pasuje. Prawdopodobnie dostanę na jedno dziecko a może nawet na dwoje. I wiecie co? Mam w nosie czy straci na tym państwo czy inne instytucje. Dawno przestało mnie to interesować. Teraz patrzę na siebie i swoją rodzinę. Ile uda mi się wyrwać to moje. Dokąd będziemy biedować i analizować jak to wpłynie na budżet? W innych krajach też są takie świadczenia i nie ma takiego larum jak u nas.
A tak w ogóle to osobiście nie widzę żebyśmy jakoś szczególnie doganiali bogatsze kraje. Jest stagnacja, życie mija a my ciągle w doopie. Człowiek się zestarzeje i nie zazna spełnienia materialnego. Na co mam się oglądać jak nie na swoje potrzeby?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #361 : 10-04-2016, 14:07 »

A ja uważam, że to tylko pogłębi istniejącą już patologię. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zdecyduje się na następne dziecko za 500 zł, a w patologicznych rodzinach w moim otoczeniu, już pięć kobiet chodzi z brzuszkiem.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #362 : 10-04-2016, 15:58 »

Zgadzam się z Gosią. Popatrzcie czasem, co kupują ludzie ubodzy. W porządku, będą mieli na pampersy, ale obok pampersów przy kasach pojawiać się będzie więcej alkoholu, chleba i ogólnie przetworzonej żywności.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #363 : 10-04-2016, 16:12 »

Jak w każdym przypadku punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
 Mój brat ma siedmioro dzieci, ( nie jest to patologia, sam mogę mu pozazdrościć dobrego wychowania dzieci, ale to głównie zasługa żony)więc dla niego to jest spory zastrzyk. Problem polega na tym, że pięcioro ma już 18 lat, ale dobre i to, że te 1000 załapie. Gdyby Gilowska zamiast rozdawać bogatym wprowadziła 500+ to by mieli ładny grosz. Brat jest wiernym wyborcą Kaczyńskiego.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #364 : 10-04-2016, 20:37 »

Gosia, Luciano a powiedzcie mi czy Niemcy, Anglicy albo Francuzi zastanawiają się nad pogłębiającą patologią? A czy boli ich to, że ktoś zaczyna więcej spożywać alkoholu? No ja was proszę...
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #365 : 11-04-2016, 07:24 »

Ciekawe, że nie martwicie się o budżet jak politycy kradną, afera goni aferę,  miliony ukrywają, nie płacą podatków, jak dają ulgi bogatym itp. Widać, jak propaganda zniszczyła ludziom mózgi. Dla Was rodziny wielodzietne to tylko patologia, bo Ci "świadomi" to przecież znają antykoncepcję i  wiedzą, że muszą dzieciom zabezpieczyć byt. Tak od wielu lat się wmawia i ludzie wierzą, że inteligentni z wielkich miast to mają jedno dziecko, no najwyżej dwoje, a motłoch i mohery to mnożą się jak króliki… Wy też uwierzyliście.
Znam  wiele pięknych rodzin z wieloma dziećmi, którzy po prostu kochają dzieci i chcą je mieć, (mają 3-4,  a nawet 7 i 8 dzieci) ale bariera finansowa powoduje, że ich dzieci często mają miłość, dwoje rodziców, co teraz jest już dziwne, ale nie mają na wakacje czy na lepsze jedzenie właśnie. Nie wiem czy program 500+ jest ekonomiczny, dobry dla budżetu itp. ale dla tych rodzin to ogromna pomoc. Już dzieci znajomych cieszą się, że wreszcie pojadą nad morze, bo taki mają plan za te 500+.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #366 : 11-04-2016, 09:27 »

Cytat
Znam  wiele pięknych rodzin z wieloma dziećmi, którzy po prostu kochają dzieci i chcą je mieć, (mają 3-4,  a nawet 7 i 8 dzieci) ale bariera finansowa powoduje, że ich dzieci często mają miłość, dwoje rodziców, co teraz jest już dziwne, ale nie mają na wakacje czy na lepsze jedzenie właśnie. Nie wiem czy program 500+ jest ekonomiczny, dobry dla budżetu itp. ale dla tych rodzin to ogromna pomoc. Już dzieci znajomych cieszą się, że wreszcie pojadą nad morze, bo taki mają plan za te 500+.
A ja niestety nie znam, i nikt mi nic nie wmówił ale mam własne doświadczenie. Posiadam dwoje dzieci, chociaż chciałabym 4 ale doskonale wiem ile kosztuje wychowanie, wykształcenie i samo kochanie nic tu nie załatwi. Zwłaszcza, że PIS dziś dał 500 zł a za 3 trzy lata inna partia to zabierze. I rączka w nocniku a dziecko chce żyć godnie, jak jego rówieśnik. Pisząc o patologi miałam na myśli, czas przyszły. Obecnym rodzinom wielodzietnym to 500 zł na pewno załata wiele dziur i nie uważam, że to motłoch, ich dzieci ich sprawa. Jednak przyznasz Udana, że człowiek cywilizowany z obecną świadomością, najpierw planuje a potem płodzi potomstwo.
« Ostatnia zmiana: 11-04-2016, 09:36 wysłane przez Dużagosia » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #367 : 11-04-2016, 09:35 »

Cytat
człowiek cywilizowany z obecną świadomością,
Ciekawa jestem jaka jest definicja tego człowieka, kto to taki i co on jeszcze robi? smile
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #368 : 11-04-2016, 09:48 »

Np. nic nie robi, bo stracił pracę. Jego żona ma już 30 dychy, ginekolog zaleca dziecko ze względów zdrowotnych i co? nie planujemy. Bierzemy 500 zł od PISu a potem się zobaczy jakoś to będzie.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #369 : 11-04-2016, 09:59 »

No, bo ja myślałam, że ten "człowiek cywilizowany z obecną świadomością" to ten sam co uważa, że szczepienia to największy wynalazek XX wieku, i ten sam, co uważa, że aborcja i eutanazja jest dobra, bo nas jest za dużo na tej biednej ziemi, i też ten, co uważa, że gender to postęp cywilizacyjny, a homoseksualizm jest zgodny z naturą.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #370 : 11-04-2016, 16:21 »

Wywiązała się ciekawa dyskusja, bo są różnice zdań na temat 500+. Moim zdaniem to rozwiązanie jest lepszym, od rozdawnictwa bogatym 40 mld rocznie, bo jest o połowę mniej kosztowne, poprawi demografię i spowoduje zwiększenie popytu co zaowocuje zwiększeniem PKB. Rozdanie bogatym 40 mld nie spowodowało zwiększenia popytu, bo oni przed tym rozdawnictwem zaspakajali wszystkie swoje potrzeby. Co by nie powiedzieć to 500+, jest najbardziej hojnym darem na dzieci, uwzględniając poziom dochodów w Polsce. Zaznaczyć trzeba, że jest to tylko dodatek, bo pozostałe programy nadal obowiązują.
Jak widać to możemy być najlepsi w Europie, bo demografię mamy najgorszą w Europie.
W najbliższych kilkudziesięciu latach wyż z PRL-u pójdzie na emeryturę, a niż "wolnościowy"będzie musiał na te emerytury zarobić.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #371 : 11-04-2016, 18:33 »

Zgadzam się z Mbogdanem. Lepiej dać dzieciom niż bogatym. Ale dalej uważam, że przy tej okazji pogłębi się patologia.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #372 : 15-04-2016, 15:43 »

Dyskusja 500+  zakończona to może by się zastanowić nad druga obietnicą, a mianowicie powrotem poprzedniego wieku emerytalnego.
Moim zdaniem w tym wypadku zasadniczym czynnikiem uprawniającym do emerytury powinien być staż pracy i wiek równy dla kobiet i mężczyzn. Kobiety za urodzenie jednego dziecka powinny mieć doliczone 3 lata pracy.
Pewnie kobiety się na mnie oburzą, ale trzeba wiedzieć, że w nowym systemie emerytalnym każdy sobie zbiera na emeryturę, a kobiety żyją średnio o  8 lat dłużej, to powinny....................
Niemcy mają wiek emerytalny 67, ale możliwość przejścia na emeryturę wcześniejszą po przepracowaniu 45 lat, a skoro mamy ich przegonić ..................
Na koniec pytanie: czy powrót poprzedniego wieku emerytalnego to dobra zmiana?
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #373 : 15-04-2016, 16:38 »

Cytat
Dyskusja 500+  zakończona to może by się zastanowić nad druga obietnicą, a mianowicie powrotem poprzedniego wieku emerytalnego.

Ciężko dyskutować, kiedy najsilniejszym argumentem drugiej strony jest to, że pierwsza ma rzekomo wyprany mózg.

Cytat
Niemcy mają wiek emerytalny 67, ale możliwość przejścia na emeryturę wcześniejszą po przepracowaniu 45 lat, a skoro mamy ich przegonić ..................

W czym mamy przeganiać Niemców i po co? Głupki myślą, że za pieniądze można kupić zdrowie a efektem cudownego rozwoju gospodarczego jest pożywienie takiej jakości, że pies z kulawą nogą nie chce tego ruszyć.

Zamiast równać do państw, które same pod sobą dołki kopią lepiej jest wyznaczać własne cele i standardy.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #374 : 16-04-2016, 09:58 »

"Zamiast równać do państw, które same pod sobą dołki kopią lepiej jest wyznaczać własne cele i standardy".

Czy mógłbyś podać jakie cele i standardy Twoim zdaniem powinna wyznaczać Polska?

Ponawiam pytanie: czy powrót poprzedniego wieku emerytalnego to "dobra zmiana".

"W czym mamy przeganiać Niemców i po co?"

Skorpion twierdził, że pojawiła się szansa, iż możemy dorównać, a nawet przegonić Niemcy.Tobie łatwiej będzie znaleźć tą dyskusję.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #375 : 16-04-2016, 18:11 »

Ponawiam pytanie: czy powrót poprzedniego wieku emerytalnego to "dobra zmiana".

Niedobra zmiana, ludzie żyją teraz dłużej niż jeszcze 20 lat temu. Wydłużenie okresu pracy jest konieczne, bo system pada. Młodzi Polacy uciekli z kraju, wyjechali za chlebem, nie będzie miał kto pracować na emerytów. Konieczna jest pilna reforma systemu emerytalnego, zmniejszenie emerytur ubekom, wojskowym, milicjantom, sędziom i innym.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #376 : 29-05-2016, 16:22 »

Oczywiście, że wrócić do poprzedniego wieku. A najlepiej dać ludziom dobrowolność czy chcą uczestniczyć w tej masowej zrzutce czy wolą sami odkładać na swoją przyszłość.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #377 : 29-05-2016, 17:50 »

Brer

Masz prawo mieć takie zdanie jak napisałeś, ale to oznacza, że nie masz zielonego pojęcia w tej sprawie. Przepraszam za jasno wyrażoną opinię. Jeżeli moja opinia jest błędna to powinieneś wykazać, że według Twoich założeń system emerytalny będzie lepiej działał.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #378 : 29-05-2016, 18:18 »

Nie załapałeś tego co napisałem bo masz w głowie jedynie próby dalszego utrzymywania tego molocha zamiast doprowadzić docelowo do jego kasacji.


Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #379 : 06-06-2016, 15:49 »

Cytat
Jak wynika z analizy Pomocy Społecznej i Policji we Włocławku, po wprowadzeniu w życie programu „500 zł na dziecko”, w regionie wzrosło zjawisko pijaństwa i libacji. Najwięcej interwencji policji jest w dzień wypłaty świadczenia.

http://pikio.pl/wloclawek-wzrost-libacji-i-pijanstwa-po-wprowadzeniu-500/

Coś do przetrawienia dla obrońców 500+.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 75   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!