Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 02:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 75   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: W ramach przychylania nam nieba  (Przeczytany 669054 razy)
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #500 : 28-01-2017, 19:05 »

Cytat
Zagranicznego, bowiem, w przeciwieństwie do nas, zadłużeni są u siebie, a my u nich. Taka "maleńka" różnica.

Oczywiście rozumiem tą "maleńką" różnicę, a i tak chcę zwrócić uwagę, że rząd Niemiec wydaje mniej na obsługę 10 razy większego długu niż rząd Polski, bo inwestorzy płacą rządowi Niemiec żeby zechciał przetrzymać ich kapitał na dwa, lub pięć lat.
Zapisane
BaMa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2015-09-05
Skąd: Knurów
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #501 : 29-01-2017, 21:48 »

Art. 220.
Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa.
Wystarczy skupować obligacje wyemitowane przez rząd na rynku wtórnym, a nie na rynku pierwotnym.
Tak to robią wszystkie kraje zgodnie z prawem. Czyli dzisiaj rząd sprzedaje obligacje, a jutro tą obligacje kupuje NBP z rynku.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #502 : 30-01-2017, 16:12 »

Cytat
Wystarczy skupować obligacje wyemitowane przez rząd na rynku wtórnym, a nie na rynku pierwotnym.
Tak to robią wszystkie kraje zgodnie z prawem. Czyli dzisiaj rząd sprzedaje obligacje, a jutro tą obligacje kupuje NBP z rynku.

Znalazł się "geniusz". Może byś podpowiedział prezesowi NBP.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #503 : 01-02-2017, 14:09 »

NBP ma to surowo zakazane.
Dziś obchodzimy Wielki Dzień - Dzień Zwycięstwa nad Terroryzmem. Zostaną wyłączone karty przedpłacone. Trochę mi to przypomina historię, gdzie facet na skrzyżowaniu ruchliwych ulic wymachiwał gwałtownie rękami i wykrzykiwał niezrozumiałe słowa. Na pytanie zaniepokojonego milicjanta co wyprawia odpowiedział, że odgania żyrafy. Przecież tu nie ma i nie było nigdy żadnych żyraf - żachnął się milicjant. A facio na to - no właśnie, jaką wspaniałą robotę wykonuję!
W każdym razie żaden terrorysta nam już nigdy nie zagrozi, no chyba, że kartę sobie kupi gdzie indziej, rąbnie telefon pierwszemu lepszemu przechodniowi, rąbiąc przy okazji i przechodnia w głowę albo skontaktuje się z drugim terrorystą w jakikolwiek inny z tysiąca i jeden możliwych sposobów.
Zapisane
BaMa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2015-09-05
Skąd: Knurów
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #504 : 05-02-2017, 11:26 »

Cytat
NBP ma to surowo zakazane.
Napisałem w wielkim uproszczeniu. To nie jest forum ekonomiczne. msn-wink Nie jest to problem nie do przejścia. Wystarczy użyć odpowiedniej furtki prawnej oraz inaczej nazywać czynności prawne. W szczegółach wiele można się dowiedzieć analizując kolejne ruchy banku ECB przed skupowaniem papierów. Wypowiedzi sądów najwyższych i komentarze naszych prezesów NBP i RPP. Warto poczytać. smile
Cytat
Znalazł się "geniusz". Może byś podpowiedział prezesowi NBP.
Nie trzeba nikomu podpowiadać. To my się uczymy od nich. Oni już dawno mają przygotowane rozwiązania tego problemu. Warto czasami posłuchać wypowiedzi Marka Belki. Potrzeba tylko woli politycznej i to bez zmieniania Konstytucji. Uwierzcie mi. smile
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #505 : 05-02-2017, 12:00 »

Cytat
To nie jest forum ekonomiczne.

To forum nie jest dla wypisywania idiotyzmów ekonomicznych.

Jeżeli chce się wypowiadać na jakiś temat ekonomiczny to najpierw należy się nauczyć tabliczki mnożenia.

Cytat
W szczegółach wiele można się dowiedzieć analizując kolejne ruchy banku ECB przed skupowaniem papierów

EBC może produkować puste euro, a mimo tego rentowność obligacji w strefie euro są bliskie zero, natomiast NBP nie produkuje pustego pieniądza, a za pożyczony kapitał musimy płacić średnio 3%.
Nie przypuszczam żebyś cokolwiek ROZUMIAŁ z wypowiedzi Belki.
Zapisane
BaMa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2015-09-05
Skąd: Knurów
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #506 : 05-02-2017, 18:23 »

Mbogdan nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie porównuj ECB i NBP, tylko patrz jak można rozwiązywać problemy przy blokujących przepisach prawnych. My uczymy się od nich. Posłuchaj Marka Belki i zrozum to co on sugeruje, a nie mówi. Obrażasz innych i wprowadzasz agresje do dyskusji, a to nie pomaga zdrowieć. smile
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #507 : 06-02-2017, 15:57 »

Cytat
Obrażasz innych i wprowadzasz agresje do dyskusji, a to nie pomaga zdrowieć. smile

 Niestety, ale z tym Twoim stwierdzeniem się zgadzam. Przepraszam.

Są osoby, które mają alergię na różne produkty żywnościowe, bo mają uszkodzone jelita, a ja mam uszkodzony układ nerwowy i z tego powodu mam alergię na głupoty ekonomiczne.

Muszę znaleźć sposób jak uniknąć alergii, czyli unikać głupot ekonomicznych, ignorować tego typu  wypowiedzi.
Zapisane
BaMa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2015-09-05
Skąd: Knurów
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #508 : 06-02-2017, 16:28 »

Cytat
Niestety, ale z tym Twoim stwierdzeniem się zgadzam. Przepraszam.
OK. Cieszę się, że zaczynasz mówić jak Biosłończyk. smile Poglądy są zmienne, a zdrowie najważniejsze. Życzę Ci owocnego zdrowienia.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #509 : 08-02-2017, 10:34 »

Ze szczerego serca kasta urzędasów zaciska na naszych szyjach żelazną obręcz:
Cytat
Do Systemu Rejestrów Państwowych (SRP), czyli bazy danych o Polakach, mają trafić cztery nowe kategorie informacji: paszportowe, baza uaktualnionych danych wyborców, baza bezpośrednich kontaktów do obywateli oraz informacje o faktycznym składzie gospodarstw domowych.
O co chodzi? Ano o szczegółową wiedzę na temat kto z kim. Oczywiście uzasadnienie jak zwykle obłudne i kłamliwe.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1017994,system-rejestrow-panstwowych-inwigilacja.html
« Ostatnia zmiana: 08-02-2017, 10:40 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #510 : 08-02-2017, 13:25 »

A mnie nawet jajecznicy pozbawili, podobno ptasia grypa szaleje i wybijają wszystkie stada kur w okolicy. confused
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #511 : 08-02-2017, 21:09 »

W Skierniewicach na targu chodzą strażnicy miejscy i zabraniają sprzedaży jajek. Na moim profilu facebooka napisałem, że nie kupię jajka z supermarketu, ponieważ nie zamierzam jeść antybiotyków, hormonów, chemicznych pasz i najważniejsze, nie zamierzam wpierniczać szczepionek, również z wirusami, którymi szczepią nioski znoszące jajka.

Wszyscy czworo jemy jajka ze wsi, z "ptasią grypą". Jajka jedzą moi rodzice, kilkoro moich znajomych i mamy się bardzo dobrze.

Lepiej niech zainteresują się syfem sprzedawanym w supermarketach.

A mnie nawet jajecznicy pozbawili, podobno ptasia grypa szaleje i wybijają wszystkie stada kur w okolicy. confused
To samo zrobili z trzodą podczas "Afrykańskiego pomoru świń" https://www.youtube.com/watch?v=W1mL17nKIXY.
Rolnikowi zabili 300 zdrowych świń https://www.youtube.com/watch?v=Ye5URUlrAqg.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mario
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 15.09.2009
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #512 : 11-02-2017, 22:05 »

A moje kurki nie mogą sobie pobiegać i pogrzebać w śniegu, tylko muszą być zamknięte w kurniku do odwołania (czyli chyba już do śmierci).
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #513 : 12-02-2017, 17:03 »

A oto dlaczego tak trudno przychylić nam nieba:


Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #514 : 15-02-2017, 20:44 »

Bardzo lubię parabolę z rozkładem Gaussa. Moim zdaniem odnosi się też do szeregu innych zjawisk.
Na przykład oś X to wysokość podatków a oś Y to wpływy do Państwa z tytułu podatków.Ciekawe zjawisko zachodzi w punkcie środkowym, gdzie dalsze zwiększanie opodatkowania skutkuje zmniejszeniem wpływu z tytułu tegoż opodatkowania.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #515 : 15-02-2017, 20:48 »

Krzywa Gaussa to krzywa Gaussa, nie parabola msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2017, 20:55 wysłane przez ArtComp » Zapisane

I'm going through changes
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #516 : 15-02-2017, 23:18 »

No cóż Antonio z Bergamutów, jesteś mundry jak 100 głupich smile

Przykład zapisów ze statystyki:

"Wykresy są wykonane w skali logarytmicznej, dlatego rozkład Gaussa ma
na nich postać paraboli"
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
scorupion
« Odpowiedz #517 : 15-02-2017, 23:28 »

Brawo Spoko, raz w życiu coś ci sie udało hehehe.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #518 : 16-02-2017, 20:03 »

Teraz kolej na Ciebie, ale możesz nie być zainteresowany.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
scorupion
« Odpowiedz #519 : 16-02-2017, 22:25 »

Nie ma pośpiechu, kawał życia przede mną.
Jak tam u naszych wspólnych przyjaciół, jest nowa głupawka, czy porzucili wszelką nadzieję?
Zapisane
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 75   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!