Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 75   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: W ramach przychylania nam nieba  (Przeczytany 668900 razy)
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #720 : 28-12-2018, 14:01 »

Oj, Dana...Dana.
Ja mam dwoje dzieci a chciałabym mieć czworo i nimi się zajmować. Ale zawsze mierzyłam siły na zamiary. I nigdy nie dostałam nic za darmo zwłaszcza od państwa i jestem z tego dumna.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #721 : 28-12-2018, 20:04 »

Takie były czasy, że mało można było dostać lub w ogóle. Czyli było ubogo, ale dumnie, lub boso ale w ostrogach. Chciałbym jednak zaznaczyć, że "W 20 z 28 państw UE zasiłki na dzieci przyznawane są rodzicom bez względu na wysokość dochodu.":
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/swiadczenia-na-dzieci-w-europie-gdzie-dostaje-sie-wiecej-niz-500-zl-na-dziecko-aa-he5w-GpuM-rxCq.html
Mam nadzieję, że nie uznajesz tego faktu za powód do wstydu. Z resztą podejrzewam, że te wszystkie państwa, korzystające z tych przywilejów ani trochę nie mają wyrzutów sumienia. Zatem dlaczego stara się takie wyrzuty wywołać właśnie w naszym społeczeństwie?
Na marginesie, ja też mam dwoje dzieci i na więcej mnie nie stać.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #722 : 29-12-2018, 09:12 »

Są rodziny wyspecjalizowane w życiu z zasiłków, nie tylko 500+, ale wszystko co możliwe. Żyją tylko z tego co wysępią nie kalając się pracą.
Jest jeszcze jedna strona takiej pomocy. Otóż państwo, czyli my wszyscy, inwestuje w dzieci i młodzież 500+, 300+ i inne tam plusy, a delikwent po dorośnięciu i zdobyciu wykształcenia elegancko sobie wyjeżdża dorabiać bogatsze kraje.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #723 : 29-12-2018, 21:51 »

Jest jeszcze jedna strona takiej pomocy. Otóż państwo, czyli my wszyscy, inwestuje w dzieci i młodzież 500+, 300+ i inne tam plusy, a delikwent po dorośnięciu i zdobyciu wykształcenia elegancko sobie wyjeżdża dorabiać bogatsze kraje.

Ten przykład znamy z własnego podwórka i nie chodzi tu oczywiście o programy pomocowe. Iluż to lekarzy niepatriotycznie opuściło nasze granice.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #724 : 01-01-2019, 21:26 »

Do antaressopodobnych z przekonania ludzi - dobrobyt, bogactwo, postęp rodzi się z ciężkiej, rozumnej pracy i pomysłowości, a nie z podnoszenia podatków i redystrybucji dochodu.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #725 : 02-01-2019, 13:19 »

Cytat
Takie były czasy, że mało można było dostać lub w ogóle. Czyli było ubogo, ale dumnie
Wcale nie było ale jest i wcale nie ubogo (ja żyje tu i teraz). A dumna jestem, bo wszystko zawdzięczam, ciężkiej rozumnej pracy jak to trafnie wyjaśnił Skorupion z czego rodzi się dobrobyt.
Fajnie by było gdyby zasiłki dla dzieci były przyznawane bez względu na dochody rodziców, bez względu na ilość dzieci w rodzinie, ale u nas tak nie jest. Ale nie będę się powtarzać dlaczego.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #726 : 02-01-2019, 19:03 »

Z tej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś przeciwna 500+.

nigdy nie dostałam nic za darmo zwłaszcza od państwa i jestem z tego dumna.

A z tej, że jesteś za, ale w innej formie.

Fajnie by było gdyby zasiłki dla dzieci były przyznawane bez względu na dochody rodziców, bez względu na ilość dzieci w rodzinie, ale u nas tak nie jest.

Nie że bym się czepiał, tylko połapać się nie mogę smile
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #727 : 03-01-2019, 08:14 »

Też nie kumam, czy jesteś za czy przeciw. smile
Uważam, że państwo powinno wspierać duże rodziny, które chcą wychowywać więcej niż 2-3 dzieci i robią to bardzo dobrze. Kobieta, która wychowuje dużo dzieci powinna mieć prawo do wynagrodzenia za to. To inwestycja państwa, oni będą kiedyś pracować potem na nas.
Ale jestem bardziej za zmniejszeniem podatków, a nie dawaniem, chociaż widzę też plusy programu 500+ u moich znajomych.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #728 : 03-01-2019, 08:41 »

To inwestycja państwa, oni będą kiedyś pracować potem na nas.

Będą pracować na nas pod warunkiem, że nie wyjadą na Zachód jak to zrobiło kilka milionów Polaków. To są pobożne życzenia a fakty mówią zupełnie coś innego.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #729 : 03-01-2019, 09:03 »

Są dwie życiowe postawy. Pierwsza socjalistyczna. Jej wyznawcy uważają, że z jakichś tajemniczych powodów inni powinni na nich pracować i za nich myśleć. Druga normalna. Z oczywistych powodów tych pierwszych jest znacznie więcej.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #730 : 03-01-2019, 20:20 »

I zupełnie nie rozumiem dlaczego rząd troszczy się tylko o finansową stronę życia różnych nieudaczników i udaczników. Zupełnie pominięta jest inna sfera, równie, a może nawet ważniejsza, mianowicie życie uczuciowe i seksualne. Tu dopiero jest nietolerancja, ksenofobia, nierówność i wszystko co lewacy uważają za najgorsze. Trzeba będzie rozwinąć ten temat.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #731 : 04-01-2019, 09:08 »

Jestem za tym aby państwo dawało wędkę a nie rybkę.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #732 : 04-01-2019, 09:40 »

Jak się siądzie gdzieś na boku, gdzie przebywa wiele ludzi i uważnie poobserwuje to widać, że trafia się bardzo mało osób urodziwych. Większość jakaś taka pokręcona, koślawa, brzydka normalnie. TV i kolorowa prasa w tym względzie wytworzyły całkowicie fałszywy obraz. Kierując się lewacką logiką należałoby powołać Bardzo Wielki Urząd d/s Antydyskryminacji Paszczurów, Bardzo Ważny Urząd Rzecznika Praw Brzydoty i Kartę Dużej Poczwary.
Urząd na przykład ingerowałby w wybory wszelkich miss, z automatu kwalifikując do finału matkę Polkę, niepełnosprawną, lesbijkę itd., w celu wyrównania szans. Karta Dużej Poczwary uprawniałaby do jednej randki w miesiącu z najładniejszą laską w mieście oraz podobnych handicapów, Rzecznik interweniowałby w przypadku gdyby ładna kobieta nie chciała wyjść za przystojnego inaczej. Dobrze kombinuję?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #733 : 04-01-2019, 11:48 »

Ale już tak jest w kwestii parytetów, poprawności politycznej, równości płci, stosowania słownictwa, a nawet równości z korzystania z WC.
No ale masz rację, w urodzie jest wyraźna nierówność, bo ładna wiadomo, że zawsze wszystko załatwi, a brzydka niekoniecznie.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #734 : 04-01-2019, 12:43 »

Właśnie o to chodzi. Lewackie rządy wpychają nas w odmęty absurdu. Jedyna nadzieja, że natura zawsze wraca po wychyleniu do równowagi. Tym razem też wróci, być może nawet w brutalny sposób.
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #735 : 05-01-2019, 21:28 »

Nie było mnie prawie dwa tygodnie, po tym jak wszyscy zdążyli mnie skrytykować i zrobić ze mnie prawicową hejterkę, nadal uważam, że wspomaganie rodziny jest na miejscu i obowiązkiem naszego Państwa! Na obniżanie podatków jeszcze przyjdzie czas, bo przecież nie da się zrobić wszystkiego na raz. Uważam, że podatki, które płacę jako przedsiębiorca (wcale niemałe!), właśnie w taki sposób powinny być rozdysponowywane, bo zależy mi na dzieciach, ich dobru oraz dzietności. Jeśli chodzi o bezrobocie, to zastanawiam się gdzie Wy mieszkacie? W moim regionie WSZYSCY mają pracę, a ja problem ze znalezieniem ludzi do pracy! Zresztą nie tylko ja. Matka kilkorga dzieci powinna pozostać w domu i się nimi zajmować, a więc argument świadomego nieróbstwa - nietrafiony!
Cytat
Jestem za tym aby państwo dawało wędkę a nie rybkę.
Czy naprawdę uważasz, że 500 zł na dziecko, to rybka???

Cytat
Będą pracować na nas pod warunkiem, że nie wyjadą na Zachód jak to zrobiło kilka milionów Polaków.
Jeżeli będą godziwe warunki do wychowywania dzieci, godziwe płace i cywilizacja w szerokim tego słowa znaczeniu (chociażby więcej tolerancji dla "innych"), to nie wyjadą. Za przykład podam kilkoro pracowników z mojej firmy, których to udało mi się zatrzymać w firmie, dzięki stosownym posunięciom. Pewnie wszyscy już leżą na podłodze ze śmiechu, no cóż... Ja generalnie zaczynam porządki zawsze od swojego podwórka!

Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #736 : 05-01-2019, 22:54 »

Antaress, ogarnij się, ty jesteś lewicową, socjalistyczną hejterką.
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #737 : 05-01-2019, 23:17 »

Scorupion, niech tak będzie, życzę Ci spokojnej nocy. Nie będziemy już o sobie myśleć:)
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #738 : 05-01-2019, 23:31 »

To mnie rozpracowałaś. Całe dnie i noce myślę o tobie hehehe.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #739 : 06-01-2019, 14:59 »

Cytat
Nie że bym się czepiał, tylko połapać się nie mogę
Dlaczego posiadanie jednego dziecka nie uprawnia do otrzymywania osławionoego 500+
Jedno dziecko można przywiązać do kaloryfera i matka może iść spokojnie do pracy, zarobić na to dziecko.

Zapisane
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 75   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!