Niemedyczne forum zdrowia
30-07-2021, 18:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 52   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: W ramach przychylania nam nieba  (Przeczytany 435795 razy)
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 953

« Odpowiedz #840 : 10-08-2019, 05:03 »

Cytat
Nie mogę pojąć tej głupoty polityków
Jedyne wyjście to ograniczyć rolę państwa do minimum

Np. w opiece zdrowotnej. Przecież to worek bez dna. Zresztą cała administracja państwowa to sposób na obsady dla rodzin, więc dlaczego z tego nie korzystać?
Pamiętam jak Korwin pytał kiedyś w Angorze, dlaczego do weterynarzy nie ma kolejek a do lekarzy są? Dlaczego zwierze jest operowane od ręki a człowiek często musi czekać miesiącami? Ano dlatego, że służba zdrowia jest dotowana a medycyna weterynaryjna nie.
Ale przecież kto by tam takiego Korwina brał na poważnie.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #841 : 10-08-2019, 07:48 »

Bardzo nietrafione porównanie.  W leczeniu weterynaryjnym dopuszczona jest eutanazja zwierząt. Zgony zwierząt hodowlanych są kontrolowane, ale co z tymi domowymi? Bez sensu Korwin wysnuł wniosek patrząc pewnie na jedną z prywatnych lecznic w Wawie. Ilu właścicieli zwierząt walczy o nie do końca, a ilu pozwala uśpić? Sprawy zdrowotne są szybko załatwiane, nie ma długotrwałego leczenia, to nie ma i kolejek.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 953

« Odpowiedz #842 : 10-08-2019, 07:57 »

To ty źle rozumujesz. Wolny rynek dostosował się do ilości zwierzęcych pacjentów oraz długości ich leczenia. Widać nasza służba zdrowia takich możliwości nie posiada. Odpowiesz mi dlaczego?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #843 : 10-08-2019, 08:24 »

No właśnie rynek dostosował się do ilości zwierzęcych pacjentów, których właściciele mają pieniądze i czas leczyć, resztę pomijamy. Tutaj zaś ktoś wymyślił, że każdy ma możliwość długotrwałego leczenia, nie mylić z wyleczeniem, bo przecież nie o to chodzi. Prywatna opieka równa się zasobność portfela. Też bym chciała sama znaleźć odpowiedź, dlaczego do prywatnych lekarzy są kolejki skoro tak rynek się ochoczo rozrasta na potrzeby?
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.246

« Odpowiedz #844 : 11-08-2019, 09:42 »

Też bym chciała sama znaleźć odpowiedź, dlaczego do prywatnych lekarzy są kolejki skoro tak rynek się ochoczo rozrasta na potrzeby?

Jest wiele powodów, ale główna to reglamentacja liczby lekarzy przez państwo. Za mało lekarzy wychodzi z uniwersytetów a do tego jeszcze spora ich grupa ucieka za granicę, nie płacąc ani grosza za wykształcenie w Polsce.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 790

« Odpowiedz #845 : 12-08-2019, 10:40 »


A środowisk pedofilskich jest sporo więcej, niż tylko kościelne i niektóre bardzo ciekawe.

Prorok jakiś? Tu można poczytać:

https://www.salon24.pl/u/zielke/974889,afera-pedofilska-przy-produkcjach-dla-tvp-i-polsatu-oskarzany-znany-artysta

I wcale to nie jest najciekawsze środowisko, są lepsze. Oczywiście Sekielscy i Vega już zaczynają kręcić film?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 790

« Odpowiedz #846 : 18-08-2019, 08:34 »

Gazeta Wyborcza.
No nie powiem, kiedyś w latach 90-tych opiniotwórcza, sam czytałem, a na przykład dział gospodarczy i giełdowy był super. Teraz lewacki brukowiec, kliniczne studium upadku.
A tu jaka akcja hehehe: https://zrzutka.pl/cerwu9
Warto się zapoznać kim był Stefan.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 790

« Odpowiedz #847 : 28-08-2019, 16:11 »

Wszystkie ścieki z całej Warszawy prosto do Wisły. Pozdrowienia od Trzaskowskiego dla nadwiślańskich miast w szczególności Gdańska hehehe.
Wiesz co robi to g...? Ono odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa.To jest g... na skalę naszych możliwości.Ty wiesz, co my robimy tym g...? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
Wedle aktualnego sondażu 76% wyborców Platformy odbiera to zdarzenie raczej pozytywnie.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 790

« Odpowiedz #848 : 08-09-2019, 07:45 »

Pisiorki to chyba myślą, że dobrobyt kraju buduje się podnoszeniem płacy minimalnej, zabieraniem jednym i rozdawaniem drugim oraz zwiększaniem obciążeń, przepisów, rozporządzeń, nakazów i zakazów.
Mylą się, jedyna droga to ciężka i rozumna praca. Można też napaść na sąsiadów i ich doszczętnie złupić, jak Rosja i Niemcy Polskę, ale to pomijamy.
Bliżej 13 października trzeba będzie obiektywnie opisać jaki mamy wybór.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.265

« Odpowiedz #849 : 08-09-2019, 17:30 »

Przede wszystkim myślą chyba o zarezerwowaniu miejsca przy korycie.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 790

« Odpowiedz #850 : 10-09-2019, 07:38 »

Pisiorki pozazdrościły opozycji totalnego ześwirowania i też chcą poszaleć.Tylko w swoim stylu czyli wincyj socjalizmu, wincyj znęcania się na ludźmi przedsiębiorczymi i pracowitymi, którzy na swoim garbie ciągną cały ten bajzel. Dają radę pracować po 12 godzin dziennie to dadzą i 14. No, bo przecież darmozjady, patologia, krwiopijcy też mają prawo do godnego życia.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 790

« Odpowiedz #851 : 11-09-2019, 10:35 »

Spróbujemy powoli jakoś to wszystko rozkminić.

ZUS.
Jest to piramida finansowa, chociaż urzędnicy i politycy dokonują wielopiętrowych wygibasów, udowadniając, że tak nie jest.
Nie ma żadnej składki emerytalnej, mamy podatek wykorzystywany natychmiast po wpłaceniu na wypłatę aktualnych emerytur. Oszukują nas gadając o składce emerytalnej.
Dlatego też dla ZUSu, rządu, państwa i pozostałych obywateli najlepiej jest, kiedy emeryt umiera tuż przed albo zaraz po osiągnięciu wieku emerytalnego.
Obecni pracownicy czyli płatnicy składek, muszą się żarliwie modlić, aby po przejściu na emeryturę za ileś tam lat, znalazło się wystarczająco wielu kolejnych płatników składek, bo inaczej szczaw i mirabelki. Rozwiązaniem alternatywnym jest szybka śmierć.
Czy istnieje rozwiązanie tego problemu? Istnieje kilka sposobów, ale są nieakceptowalne społecznie. Zaraz po transformacji było łatwo, nieszczęśliwym trafem jednak majątek narodowy został rozkradziony i zonk.

Inflacja.
Olbrzymie i szybkie podniesieni pensji minimalnej może się ekonomicznie udać, mimo powszechnego oporu przedsiębiorców. Czy to coś zmieni w położeniu najsłabszych, najmniej wykształconych (oraz wykształconych na Uniwersytetach i Wyższych Szkołach Wszystkiego) pracobiorców? Się okaże, może być lipa z powodu inflacji.
Inflacja jest to podły, cichy podatek, chętnie używany przez rządy do golenia obywateli. Technicznie wygląda to w ten sposób, że oszukuje się zaniżając na różne sposoby wzrost cen i w tym samym czasie utrzymuje niskie stopy procentowe. Co roku klika procent gotówki znika obywatelom ze skarpet, kieszeni i kont. Obławia się państwo oraz krwiopijcy. W tej chwili mamy do czynienia z takim zjawiskiem i powinno się ono znacznie nasilić przez kolejne kilka lat właśnie ze względu na wzrost płac. Na całe szczęście istnieje ratunek dla posiadaczy gotówki i niedługo go opiszę.

Płaca minimalna.
No niby rzeczywiście jest niska, ale dla wielu orłów, sokołów za ich wybitną pracę i tak za wysoka. Kto zatrudnia ten wie. Podnosząc ja tak gwałtownie pisiorki brutalnie napadły na przedsiębiorców, zmuszając ich do podjęcia ogromnego wysiłku i do jeszcze cięższej i dłuższej pracy. Gnębieniu nie będzie końca, bo pisiorki są socjalistami, dla których ludzie przedsiębiorczy, kreatywni, pracowici są największymi wrogami.

Rozdawnictwo.
Trzynasta, czternasta emerytura? A dlaczego nie sto piętnasta? 500+, 300+i wszystkie inne plusy? A dlaczego nie tysiąc pińcset sto dziewięćset? Skoro 500 jest ok to 1500 będzie trzy razy lepsze. Dopłaty do zwierząt i ziemi? A dlaczego nie do jabłonek, porzeczek. kartofli i każdego zaobrączkowanego krzaczka truskawek?
Łatwo i przyjemnie wydaje się czyjeś pieniądze przy okazji samemu na tym pasożytując. Żyć nie umierać.

« Ostatnia zmiana: 11-09-2019, 10:40 wysłane przez Skorupion » Zapisane
Charles_Bukowski
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.2017
Wiadomości: 39

« Odpowiedz #852 : 11-09-2019, 23:08 »

Z płacą minimalną jeszcze większy problem niż przedsiębiorcy mogą mieć pracownicy, których praca jest warta mniej niż to minimum.
Większość z nich odczuje wtedy na własnej skórze, że rzeczywista pensja minimalna wynosi 0...
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 790

« Odpowiedz #853 : 15-09-2019, 21:23 »

No to zaczynamy nasz teatrzyk.

Lewica.
Grupa rekonstrukcyjna PZPR, tych co samego znali Stalina oraz ich pogrobowców, tęczowi dewianci i młodzi komuniści. Parę procent złapią i dostaną się do Sejmu. Ogólnie folklor polityczny, bez żadnego znaczenia. Bardzo niebezpieczni, gdyby dorwali się do władzy, ale się nie dorwą, bo stanowią ciężko nie inteligenty margines.
« Ostatnia zmiana: 15-09-2019, 21:36 wysłane przez Skorupion » Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 790

« Odpowiedz #854 : 16-09-2019, 13:44 »

Bardzo ważnym hasłem lewicy jest obrona zwierząt. Na razie zamierzają bronić tasiemca bruzdogłowca, glistę ludzką, muchę tse-tse i komary roznoszące malarię.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 790

« Odpowiedz #855 : 16-09-2019, 20:42 »

Platforma Obywatelska czy jakby tam nie zwał, bo co chwilę zmieniają nazwę.
Kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo, jeszcze raz kłamstwo, a potem cały czas kłamstwo. Kiedy mówią dzień dobry to już wiadomo, że kłamią.  Oprócz tego obłuda, zakłamanie, hipokryzja, postprawda, przeinaczenia, niedopowiedzenia, wredota. Na tym zbudowana jest tożsamość.
Nienawiść do pisiorków, dysząca, buchająca, wszechogarniająca.
Lekceważenie i pogarda dla reszty spoza „salonu”.
Słabe zaplecze intelektualne, brak przywódców i ogólnie charyzmy.
Pomysł jedyny – doić rodaków jak drzewiej bywało.
Zalety. Za rządów Platformy kamienica w centrum Warszawy kosztowała pięćdziesiąt złotych, a właściciele takich kamienic żyli co najmniej po 140 lat.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 953

« Odpowiedz #856 : 17-09-2019, 20:18 »

Bardzo ważnym hasłem lewicy jest obrona zwierząt.

W sumie seksizm można spotkać na każdym kroku, choćby tu:
"Trans-feministki weganki ratują kury przed gwałtami kogutów "
https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/trans-feministki-weganki-ratuja-kury-przed-gwaltami-kogutow
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 790

« Odpowiedz #857 : 18-09-2019, 21:30 »

Dlaczego nie warto głosować na Platformę? Niedojdowate to wszystko, żadna akcja się nie udała. Niedorzeczności gonią bzdury i na odwrót. Oderwanie od rzeczywistości jest skrajne. Brak logiki, spójności, programu, pustka i żałość.  Promowanie LGBT, pogarda dla polskości, pogarda dla prostego człowieka. Nie nadają się do rządzenia.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 790

« Odpowiedz #858 : 19-09-2019, 09:38 »

Równo rok temu założyłem wątek o świrach. Okazuje się, że proroczy: https://www.youtube.com/watch?v=LdnUjqNTtjY
Takich kawałków jest znacznie więcej. Pani Jachira traci koszulkę lidera.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.265

« Odpowiedz #859 : 19-09-2019, 12:43 »

Lepiej żeby nieogarniający rzeczywistości ześwirowali i na wybory nie poszli.
Zapisane
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 52   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!