Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 10:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Piaskownica i kupa przemyśleń  (Przeczytany 27715 razy)
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #40 : 13-10-2012, 18:37 »

Cytat
Tą ideę właśnie testuję na sobie i córce, sprawdza się. Co będzie dalej zobaczymy. Poza tym jest spójna i logiczna, coś wynika z czegoś. Pewnie nie jest idealna, pewnie można by coś poprawić
Pod tym podpisuję się obiema rękoma.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #41 : 13-10-2012, 20:44 »

A był kto z Was dzisiaj na piwie? Ja własnie wróciłem.  Nie potraficie wyluzować to i nie potraficie się dogadać.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #42 : 14-10-2012, 07:10 »

Nie potrafimy się dogadać z prostego powodu:

Dlatego każdy może czytać forum, ale by brać udział w dyskusji, trzeba tę podstawową wiedzę o zdrowiu posiąść, bo inaczej będą to naiwne pytania ze strony nieuświadomionych, i ostre odpowiedzi z naszej strony.

Tak czy siak: nie znając tematu - po prostu nie znajdziemy wspólnego języka, a to znaczy, że nie mamy szans się dogadać. Nie ma co nawet próbować.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #43 : 14-10-2012, 21:16 »

Faktem jest, że człowiek postępujący wg. zasad Biosłone jakiś czas (w jego mniemaniu dość długi), nie mający pozytywnych efektów a w dodatku osłabiony i często z myślami depresyjnymi zaczyna się łamać i rozglądać za innymi sposobami pomocy. Czy należy się temu dziwić, że pęka? Nie wiem czy w tym przypadku jest sens "jeżdżenia" po nim. Myślę, że efekt będzie odwrotny do tego co byśmy chcieli czyli delikwent na pewno się zniechęci.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #44 : 15-10-2012, 09:33 »

Cytat
Faktem jest, że człowiek postępujący wg. zasad Biosłone...

Głównymi antybohaterami tego wątku są: Gościsław i Sasima. Nie wiem do kogo odnosi się początek Twojej wypowiedzi, ale na pewno nie do nich.

Owszem, osoby znające ideę oraz postępujące według jej zasad jakiś czas, zapewne będą się zmagać z wymienionymi objawami. Kluczowe jest tutaj rozumienie/interpretacja pojęć: "znać ideę", "postępować według zasad" oraz "jakiś czas". Niestety przeważnie (jeżeli nie zawsze), całkowicie błędnie rozumieją te stwierdzenia, czego skutki widać w ich wypowiedziach. Efektów nie ma z niezwykle prostej przyczyny - bo być nie może.
« Ostatnia zmiana: 15-10-2012, 16:45 wysłane przez Agata » Zapisane
Gościsław
« Odpowiedz #45 : 15-10-2012, 10:11 »

Gibbon proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Wyrażnie napisałem " obecnie czuję się zdrowy". Słuchanie własnej intuicji jest dla mnie cenniejsza niż trzymanie się sztywnych ram danej filozofii czy idei. Nadmienię, iż nie neguję zasad propagowanych na tym forum. Wręcz przeciwnie.
Swoją drogą przejrzałem twoje wcześniejsze wpisy. Dużo hałasu, nic konkretnego.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #46 : 15-10-2012, 10:24 »

Zacytuj fragment, do którego się odnosisz i edytuj post. Jak już pisałem, pomiędzy "obecnie czuć się zdrowym" a być zdrowym, istnieje przepaść. Wisisz nad nią a wspomnianej ramy wcale się nie trzymałeś.
Zapisane
Gościsław
« Odpowiedz #47 : 15-10-2012, 10:24 »

Niewielkie nasilenie objawów może świadczyć o tym, że Twój organizm jest bliski "dotarcia do mety", lub wręcz przeciwnie. Tylko Ty to możesz właściwie ocenić.

Na przykład ostatni post typu "Jestem za, a nawet przeciw"
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #48 : 15-10-2012, 10:27 »

Kolejny, dobitny przykład Twojej niewiedzy. Pogrążasz się.

Poza tym co to ma do:

Cytat
Gibbon proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Wyrażnie napisałem " obecnie czuję się zdrowy".

Jednym ciągiem odpowiadasz na różne posty, czy co?
« Ostatnia zmiana: 15-10-2012, 10:32 wysłane przez Gibbon » Zapisane
Gościsław
« Odpowiedz #49 : 15-10-2012, 10:37 »

Stwierdzenie "Być zdrowym" dla jednego oznacza całkiem co innego, niż dla drugiego. Jest nienamacalne i trudno jest znależć ramy dla tego określenia. Dla mnie wyznacznikiem zdrowia jest dobre samopoczucie, co nie znaczy, że mam spocząć na laurach i zaniedbywać swoje zdrowie.
Zapisane
Gościsław
« Odpowiedz #50 : 15-10-2012, 10:44 »

Sezon. Istny sezon. Szczyt sezonu grypowego splótł się w tym roku z epidemią bełkotu.

Przeanalizuj sobie powyższy post.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #51 : 15-10-2012, 10:47 »

Sęk w tym, iż nie ważne jest to, co ono dla kogokolwiek oznacza, tylko czym faktycznie jest. Nie ma kilku prawd.

Dziś czujesz się dobrze - zakładasz, że jesteś zdrowy. Jutro gorzej, więc już chory? Dobrze interpretuję?

Sezon. Istny sezon. Szczyt sezonu grypowego splótł się w tym roku z epidemią bełkotu.
Przeanalizuj sobie powyższy post.
Uderz w stół...
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #52 : 15-10-2012, 11:13 »

Niewielkie nasilenie objawów może świadczyć o tym, że Twój organizm jest bliski "dotarcia do mety", lub wręcz przeciwnie. Tylko Ty to możesz właściwie ocenić.

Na przykład ostatni post typu "Jestem za, a nawet przeciw"
Gościsławie.
Niewielkie nasilenie objawów może świadczyć o dwóch różnych stanach organizmu.
1. Organizm jest słaby, na początku drogi oczyszczania i nie stać go na poważną infekcję.
2. Organizm jest mocny, po oczyszczaniach, a to co się objawia to końcówka oczyszczania.

Może też być trzecia możliwość:
3. Organizm ma taką strategię przez cały czas.

Mam pytanie do Ciebie - jak to będzie jak zachorujesz na grypę? Czym się będziesz "ratował" ?
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Gościsław
« Odpowiedz #53 : 15-10-2012, 11:37 »

Wygodne łóżko, dobra książka i tyle. Nie ma leku na grypę. Organizm musi sam sobie poradzić. Na szczęście od paru lat mnie to nie spotkało
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #54 : 15-10-2012, 12:00 »

Na Twoim miejscu nie byłbym taki szczęśliwy z tego powodu, jest wiele osób na forum, które czekają latami na porządną infekcję, jak też gorączkę, o dużym katarze nie wspomnę.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Gościsław
« Odpowiedz #55 : 15-10-2012, 12:05 »

Na Twoim miejscu nie byłbym taki szczęśliwy z tego powodu, jest wiele osób na forum, które czekają latami na porządną infekcję, jak też gorączkę, o dużym katarze nie wspomnę.

Ale nie jesteś na moim miejscu. Przyjdzie to przyjdzie. Po co się zajmować tym teraz.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #56 : 15-10-2012, 13:16 »

Masz może odpowiedź na pytanie, dlaczego nie przychodzi?
Zapisane
Gościsław
« Odpowiedz #57 : 15-10-2012, 13:30 »

Kończę aktywność na tym wątku. Jeśli chcesz podyskutować zapraszam na priv.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #58 : 15-10-2012, 14:04 »

Ja już nie mam nic do dodania. Zakończmy na tym.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!