Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 22:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciekawostka, kto kogo nie lubi i kto jest wszystkiemu winien...  (Przeczytany 88035 razy)
scorupion
« Odpowiedz #120 : 27-10-2012, 06:21 »

Z Żydami jest jak z moją ukochaną żoną i krową Kalego. Kalemu rąbnąć krowę to źle, grzech i tragedia, jak Kali rąbnie tą krowę to pięknie, cudownie i ogólnie git.
Po prawdzie jednak, prawie każdy tę cechę posiada, w większym lub mniejszym stopniu.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2012, 17:24 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #121 : 27-10-2012, 16:44 »

Panie są świetne w tym temacie, bo są prawdziwymi kobietami, myślą jak kobieta myśleć powinna, a panowie się nie popisali. Panowie, Żydzi są bee, ale ci, co stwarzają problemy, a nie cała nacja! To podstawa, której nie potraficie zrozumieć. Należy pisać naziści, a nie Niemcy, komuniści, a nie Rosjanie, źli Żydzi - a nie Żydzi.
Świetnie to ująłeś, Ireczku. smile
Cytat
Prawda jest taka, że jesteśmy częścią przyrody. W przyrodzie nie ma równości. Istnieją drapieżnicy i ofiary, istnieją tzw. łańcuchy pokarmowe. Nawet rodzeństwo rywalizuje o pokarm matki. Przyroda to stan ciągłej walki i rywalizacji, nawet jeśli ta rywalizacja wymaga współpracy drużynowej, tu naprawdę nie ma miejsca na równość. Silniejszy i/lub sprytniejszy organizm ma lepszy dostęp do dóbr potrzebnych do egzystencji i dalszego rozwoju. Istnieje rywalizacja międzygatunkowa i wewnątrzgatunkowa, a nawet rywalizacja w ramach klanu, rodziny.
Na szczęście, Heniu, mimo że należymy do świata zwierząt (naukowo), nie jesteśmy zwierzętami. Potrafimy panować nad ciągłą chęcią rywalizacji, na tym polega m.in. nasze człowieczeństwo. Czyż nie?
« Ostatnia zmiana: 27-10-2012, 17:50 wysłane przez Solan » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #122 : 27-10-2012, 17:19 »

Na szczęście, Heniu, mimo że należymy do świata zwierząt (naukowo), nie jesteśmy zwierzętami. Potrafimy panować nad ciągłą chęcią rywalizacji, na tym polega m.in. nasze człowieczeństwo. Czyż nie?

Oczywiście, że nie.

Panujemy nad chęcią rywalizacji, ale tylko do pewnego stopnia. Słonie panują nad chęcią rywalizacji i na tym polega ich słoniowatość, wilki panują nad swoją chęcią rywalizacji i na tym polega ich wilkowatość, owce podobnie i na tym polega ich owcowatość.

Porównując rywalizację w świecie ludzi i w świecie (innych) zwierząt, to człowiek najskuteczniej rywalizuje, dlatego osiągnął pozycję dominującą. W świecie innych zwierząt przejawy bezinteresownego okrucieństwa należą do rzadkości. Zwierzęta nie kradną na zapas w takim stopniu jak człowiek.

Ty, Asiu, też nie chcesz w tej dyskusji przegrać. To też jest forma rywalizacji.

Poza tym nie przypominam sobie na tym forum jakichkolwiek wypowiedzi obraźliwych w stosunku do Żydów. Oczywiście nie przeczytałem całego forum, ale jakoś takich wypowiedzi nie zauważyłem. Nacja żydowska nie jest u nas jedynie specjalnie uprzywilejowana.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2012, 17:51 wysłane przez Solan » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #123 : 27-10-2012, 17:43 »

Nie piszę swoich postów po to, aby się "nie dać" w dyskusji, ale po to, abyście co nieco zrozumieli. Taką już mam naturę (czyt. osobowość), że lubię się udzielać społecznie. Bezinteresownie. To nie jest rywalizacja.
 
Cytat
Słonie panują nad chęcią rywalizacji i na tym polega ich słoniowatość, wilki panują nad swoją chęcią rywalizacji i na tym polega ich wilkowatość, owce podobnie i na tym polega ich owcowatość.
Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli.

Cytat
Poza tym nie przypominam sobie na tym forum jakichkolwiek wypowiedzi obraźliwych w stosunku do Żydów. Oczywiście nie przeczytałem całego forum, ale jakoś takich wypowiedzi nie zauważyłem. Nacja żydowska nie jest u nas jedynie specjalnie uprzywilejowana.
Irek napisał to, o co mi chodziło. Nie można uogólniać, bo to właśnie jest obraźliwe.

Cytat
Porównując rywalizację w świecie ludzi i w świecie (innych) zwierząt, to człowiek najskuteczniej rywalizuje, dlatego osiągnął pozycję dominującą. W świecie innych zwierząt przejawy bezinteresownego okrucieństwa należą do rzadkości. Zwierzęta nie kradną na zapas w takim stopniu jak człowiek.
Cytat

Oczywiście Heniu, mówimy o normalnych, zdrowych ludziach, a nie o patologii.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2012, 17:55 wysłane przez Asia61 » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #124 : 27-10-2012, 17:46 »

Cytat
...kto jest wszystkiemu winien...
Hmm... plamy na słońcu?
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #125 : 27-10-2012, 17:54 »

Kto jest autorem nowego tytułu dla wątku?
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #126 : 27-10-2012, 17:55 »

"« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 12:07 wysłane przez Agnieszka »"
Zapisane
Travis
« Odpowiedz #127 : 27-10-2012, 19:40 »

Kto jest autorem nowego tytułu dla wątku?
Również zwróciłem na to uwagę, i również mnie to poirytowało. Myślałem, że tylko w tel-awizji obraca się poważne sprawy w żart, by zombiaki się nie połapały. Oczywiście nie zarzucam Agnieszce manipulacji, po prostu nie za bardzo zrozumiała o czym piszemy, ale czy wówczas powinna zmieniać temat wątku?
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #128 : 27-10-2012, 19:46 »

Watek od początku był podpuchą. Później rozwinął się w niby poważny, ale wcale nie temat. Nie ma obowiązku zachowywania powagi, bo samo życie jest niepoważne, czyli temat niby najpoważniejszy.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
scorupion
« Odpowiedz #129 : 27-10-2012, 20:26 »

Cytat
Porównując rywalizację w świecie ludzi i w świecie (innych) zwierząt, to człowiek najskuteczniej rywalizuje, dlatego osiągnął pozycję dominującą. W świecie innych zwierząt przejawy bezinteresownego okrucieństwa należą do rzadkości. Zwierzęta nie kradną na zapas w takim stopniu jak człowiek.

Oczywiście Heniu, mówimy o normalnych, zdrowych ludziach, a nie o patologii.

Zdrowi ludzie rywalizują. Bezjajeczność to jest patologia.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2012, 20:35 wysłane przez Heniek » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #130 : 27-10-2012, 20:42 »

Kto jest autorem nowego tytułu dla wątku?
Również zwróciłem na to uwagę, i również mnie to poirytowało. Myślałem, że tylko w tel-awizji obraca się poważne sprawy w żart, by zombiaki się nie połapały. Oczywiście nie zarzucam Agnieszce manipulacji, po prostu nie za bardzo zrozumiała o czym piszemy, ale czy wówczas powinna zmieniać temat wątku?
Ja zarzucę co nieco niektórym, którzy to w tej kwestii pozostają na poziomie Biosłonejskiego odpowiednika pacjenta. Jednemu i drugiemu można tłumaczyć do woli a i tak nie będzie skutku dopóty, dopóki nie zostanie zaktualizowane oprogramowanie.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #131 : 27-10-2012, 22:43 »

Zdrowi ludzie rywalizują.
Bardzo ogólne zdanie.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #132 : 28-10-2012, 06:38 »

Cytat
W świecie innych zwierząt przejawy bezinteresownego okrucieństwa należą do rzadkości. Zwierzęta nie kradną na zapas w takim stopniu jak człowiek.
Cytując słowa Heńka powinnam zwrócić uwagę na powyższe słowa. Wówczas moja odpowiedź z postu nr 123 (o patologii ludzi kradnących na zapas i okrutnych a także zdemoralizowanych) byłaby jaśniejsza.
Rywalizacja istnieje, ale nie ona jest istotą człowieczeństwa i specyficzną cechą ludzi. To mózg ludzki (jego możliwości) decyduje o naszym człowieczeństwie i żaden ewolucjonizm tego nie zmieni ani nie wyjaśnia. smile Czasem jak zmanipulowani uczestnicy tego wspaniałego forum coś rąbną, to... "jak gołąb o parapet", albo "jak żyrafa na fotografa". msn-wink 

Cytat
Ja zarzucę co nieco niektórym, którzy to w tej kwestii pozostają na poziomie Biosłonejskiego odpowiednika pacjenta. Jednemu i drugiemu można tłumaczyć do woli a i tak nie będzie skutku dopóty, dopóki nie zostanie zaktualizowane oprogramowanie.
Jakie zmiany spowoduje ta aktualizacja?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #133 : 28-10-2012, 06:54 »

Porównywalne do odnalezienia i zrozumienia Biosłone.

Jak sądzisz - o czym Pani mówi?
http://www.youtube.com/watch?v=y1pjCv7LDew&feature=share
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #134 : 28-10-2012, 07:22 »

Porównywalne do odnalezienia i zrozumienia Biosłone.

Jak sądzisz - o czym Pani mówi?
http://www.youtube.com/watch?v=y1pjCv7LDew&feature=share
Pani mówi o bardzo wielu problemach wynikających z niewiedzy, ignoranctwa, materializmu i sobkostwa istniejącego nie tylko w naszym społeczeństwie. Ma rację pod wieloma względami. Katolicka religia i tradycja katolicka tego nie zmieni. Niestety nie mam wpływu na to co się dzieje w Polsce, ale wiem dlaczego i mogę zmieniać jedynie myślenie niektórych, którzy są skłonni do zmiany myślenia.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #135 : 28-10-2012, 08:41 »

Zdrowi ludzie rywalizują.
Bardzo ogólne zdanie.
Ogólne. Żeby to zagadnienie omówić szczegółowo potrzeba książki, a nie dwóch postów na forum.

mogę zmieniać jedynie myślenie niektórych, którzy są skłonni do zmiany myślenia.
Sama zaliczasz się do tych osób?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #136 : 28-10-2012, 09:02 »

Myślący człowiek zmuszony jest do zmiany poglądów wielokrotnie w ciągu swojego krótkiego życia pod wpływem danych docierających do jego świadomości.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #137 : 28-10-2012, 19:14 »

Nie zgodzę się z tym, że człowiek jest zmuszony do zmiany poglądów w ciągu swojego krótkiego życia. Zmiana poglądów może nastąpić pod wpływem nabycia nowej wiedzy, zapoznania się z inną dziedziną. A poglądy wyrabiamy sobie podczas nauki, jakiej udziela nam samo życie.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2012, 22:53 wysłane przez Agata » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #138 : 28-10-2012, 19:18 »

Właśnie o tym napisałam Filutku. smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Antybukmacher
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #139 : 02-11-2012, 18:31 »

Biorąc pod uwagę rangę tego forum dziwi mnie zmienianie oryginalnego tytułu.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!