Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 17:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kim jesteśmy, skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy? (kreacjonizm i ewolucjonizm, a może coś pomiędzy)  (Przeczytany 129721 razy)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #40 : 17-12-2012, 09:07 »

A! Rozumiem, "kość niezgody"! smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #41 : 17-12-2012, 09:18 »

Ale przecież... najstarsza skała na ziemi ma około 4,6 miliarda lat. Były dinozaury. Były przeogromne drzewa wielkości wierzowców. No a dlaczego przez te 4,6 miliarda lat nie miałoby coś takiego wystąpić na innej planecie?

Skąd wiesz ile lat ma świat? Bo są skamieliny? Nawet Hovind w swoim materiale pokazał jak tworzą się skamieniałości (zdaje się, że możliwe jest to już po kilkudziesięciu latach).
Znasz jakąś 100% metodę datowania?
Ewolucja to teoria, którą tłumaczyć próbują inne teorie, które tłumaczone są przez inne teorie.

Już bardziej prawdopodobna jest teoria, że świat został stworzony i jest ogromnym zbiorem zależności, a łamanie praw natury kończy się dla takiego człowieka fizyczną karą w postaci grzybicy czy innego choróbska.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2021, 15:00 wysłane przez Kamil » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #42 : 17-12-2012, 09:38 »

Cytat
a łamanie praw natury kończy się dla takiego człowieka fizyczną karą w postaci grzybicy czy innego choróbska.
Przy czym człowiek bezwzględnie skazany jest na porażkę, bo i skąd miałby znać wszystkie prawa natury. Perfidne.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #43 : 17-12-2012, 09:48 »

A skąd znasz i wiesz jak należy się odżywiać? Jednak wiedzę posiadłeś. Może późno ale to już nie nasza wina, a dezinformującego systemu.
Żyjąc w naturze jak zjadłbyś muchomora to więcej już byś go nie znajdł i tak byś wiedzę posiadł (lub jeśli byłby to sromotnik to na Twoich błędach nauczyli by się inni).
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #44 : 17-12-2012, 11:29 »

Ale przecież... najstarsza skała na ziemi ma około 4,6 miliarda lat. Były dinozaury. Były przeogromne drzewa wielkości wierzowców. No a dlaczego przez te 4,6 miliarda lat nie miałoby coś takiego wystąpić na innej planecie?

Skąd wiesz ile lat ma świat? Bo są skamieliny? Nawet Hovind w swoim materiale pokazał jak tworzą się skamieniałości (zdaje się, że możliwe jest to już po kilkudziesięciu latach).
Znasz jakąś 100% metodę datowania?
Ewolucja to teoria, którą tłumaczyć próbują inne teorie, które tłumaczone są przez inne teorie.
Nie chce mi się z osobna tłumaczyć drugi raz, więc po prostu skopiuje swoje słowa.
" Alicja, no a Ty zakładasz, że ziemia istnieje ile? Widzę, że w Twoim przypadku chrześcijaństwo zabiło rozum i intelekt.
Poza tym nikt nie napisał, że istnieje 500 milionów lat, tylko że homeostaza ustabilizowała się 500 milionów lat temu, a więc, że ziemia istnieje dłużej.
Warto byłoby wgłębić się w petrografię i trochę chemii i wiedzy o ziemi. Widać, że epoki ziemi takie jak prekambr, paleozoik, mezozoik i kenozoik są obce?

Objętość ziemi wartości 1083 miliardów kilometrów sześciennych obwód 40 tysięcy kilometrów i masa bliska 6 kwadryliardów (27 zer) kilogramów, nie powstaje w chwilę, lata, czy też tysiące lat.

Fakt jest jeden - przy powstaniu planety ziemi, tlenu nie było wcale. Dały nam go rośliny, później. Ale wpierw, tlen przywędrował na naszą planetę wraz z meteorytami (które zawierały kryształy wody), które bombardowały nas przez około 20 milionów lat, aż 3900 miliardów lat temu w erze prekambryjskiej, a dokładnie w archaiku! A już 100 milionów lat później, znowu bombardowały nas meteoryty zawierające minerały, pierwiastki, aminokwasy itd. Jako, ze planety była już wielkim oceanem, cała reszta masy procesów mogła się dziać aż do dziś.
A skąd wiemy to wszystko? Z metod datowania skał, które są na naszej planecie, które uderzały w naszą planetę oraz które tworzyły naszą planetę.

Metoda radiometryczna, która wykorzystuje właściwości pierwiastków promieniotwórczych. Każdy z izotopów ma określony czas połowicznego rozpadu (czyli czas, po którym połowa atomów pierwiastka ulega rozpadowi na atomy pierwiastków potomnych oraz jeden lub więcej rodzajów promieniowania). Więc proporcje między ilością pierwiastka promieniotwórczego a ilością produktów jego rozpadu przy znanym okresie połowicznego rozpadu i wyznaczonej stałej rozpadu - wskazują liczbę lat, które upłynęły od momentu krystalizacji skały. Wykorzystuje się do tego izotopy uranu i potasu.
Na tej podstawie można określić wiek skał magmowych i metamorficznych.
Do skał osadowych, powstałych max 40 tyś lat wstecz, wyznacza się określając ilościowy stosunek izotopu węgla 14C do całej ilości pierwiastka w szczątkach organicznych.
Proporcja węgla 12C i 14C jest stała w materii żywej, która zmniejsza się po upływie czasu więc, na tej podstawie określa się śmierć organizmu.

Jest jeszcze metoda sedymnetologiczna - wywodząca się z pomiarów tempa sedymentacji(opadanie na dno naczynia substancji stałej w cieczy) osadów w zbiornikach wodnych, magnetometryczna wykorzystująca cechy magnetyczne skał, nabyte w różnych epokach geologicznych i metoda de Geera pozwalająca określić ilość ił wałowych (w lato jasna, w zimę ciemna co pozwala liczyć lata).

No i są jeszcze 4 mi znane metody datowania skał względem skały, stratygraficzna, tektoniczna, morfologiczna (nie chodzi o krew) i paleontologiczna.

Ze wszystkim można się zapoznać. Na podstawie tych metod wiemy, że dana skała istnieje 350 milionów lat (np. metodą sedymentologiczną) i jest z okresu Karbonu, ery Paleozoiku, a inna skałę którą znajdziemy określimy (np metodą radiometryczną), że powstala 2300 milionów lat temu i jest z proterozoiku, prekambru, zaś gdy taką samą skałę znajdziemy gdzie indziej i obydwie zawierają skamieniałości przewodnie, że możemy wnioskować, wręcz wiemy, że powstały w tym samym czasie.

No ale przecież wyznawcom Hovinda wystarczy biblia - książka "wszystkowiedzących" ludzi z czasów, których mam nadzieję, nie trzeba opisywać..."
Źródło: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=433189246735672&id=277397142314884

Zabawne jest to, że wiele autorytetów od ewolucji i naukowców jest mocno sceptycznych, dostrzegając osteoporozę w tej kości. Dystans nadrabiają za to ich uczniowie, uznając ewolucję na dogmat.
Ja nie uznaję ewolucji za dogmat. Po prostu ze wszystkich teori powstania życia na ziemi, ta jest najlogiczniejsza i ma najwięcej na to dowodów, a fizyka, chemia, geologia, petrografia i inne dziedziny zaprzeczają innym teorią. Jeżeli znajdzie się inna teoria, która będzie równie logiczna, to będę się zastanawiał nad jedną i drugą, a w końcu przyjmę tę bardziej prawdziwą
« Ostatnia zmiana: 21-02-2021, 15:00 wysłane przez Kamil » Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #45 : 17-12-2012, 11:41 »

Cytat
Żyjąc w naturze jak zjadłbyś muchomora to więcej już byś go nie znajdł i tak byś wiedzę posiadł (lub jeśli byłby to sromotnik to na Twoich błędach nauczyli by się inni).
No i to jest perfidia.
Cytat
Ja nie uznaję ewolucji za dogmat. Po prostu ze wszystkich teori powstania życia na ziemi, ta jest najlogiczniejsza i ma najwięcej na to dowodów, a fizyka, chemia, geologia, petrografia i inne dziedziny zaprzeczają innym teorią. Jeżeli znajdzie się inna teoria, która będzie równie logiczna, to będę się zastanawiał nad jedną i drugą, a w końcu przyjmę tę bardziej prawdziwą
Amen.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 11:44 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #46 : 17-12-2012, 15:31 »

Metoda radiometryczna, która wykorzystuje właściwości pierwiastków promieniotwórczych. Każdy z izotopów ma określony czas połowicznego rozpadu (czyli czas, po którym połowa atomów pierwiastka ulega rozpadowi na atomy pierwiastków potomnych oraz jeden lub więcej rodzajów promieniowania).

No to poczytaj sobie jak dokładne są to metody. Skały których wiek jest znany i liczony w setkach lat, przy użyciu metody radiometrycznej wycenia się na miliony lat.
No metoda naukowa pełną gębą.
Od czasu do czasu słychać o odkryciach narzędzi pierwotnych ludzi, no i po ocenie "metodą naukową" wychodzą im miliony lat. I jak tu pogodzić wiek powstania pierwszych ludzi z wynikami? Trochę za duże wychodzą te rozbierzności smile
« Ostatnia zmiana: 21-02-2021, 15:01 wysłane przez Kamil » Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #47 : 17-12-2012, 15:47 »

Kamilu, zacznę od wycieczki na poły osobistej. Nie podoba mi się, że z Twoich wypowiedzi bije zarozumialstwo, arogancja i bezczelność. W dodatku piszesz niedbale i bardzo często trzeba się domyślać o co chodzi. Przybierasz najwidoczniej postawę wojującego ateisty (młodocianego zresztą) i wielce się nadymasz, aby udowodnić swoje racje nieoświeconemu tłumowi. Cóż, trudno, ale jeżeli możesz, to łaskawie zachowaj odrobinę pokory, okaż trochę szacunku wobec rozmówców i nie zachowuj się tak, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy. Dziękuję.

Od początku zaznaczałem, że nie chcę wchodzić w żadne jałowe dyskusje i to pragnienie podtrzymuję. Nie mam zamiaru komukolwiek cokolwiek udowadniać (chyba, że Kamilowi, ale tylko żeby pobudzić go do rzetelniejszego myślenia msn-wink) czy przekonywać do swoich racji, bo ani nie czuję takiej potrzeby, ani nie mam na to czasu, ani też pewnie za bardzo się do tego nie nadaję; niech się tym parają ci, którym takie przekomarzanie się sprawia przyjemność. Do kilku jednak fragmentów się odniosę.

Cytat
Do Ciebie nie doszło, nie dochodzi i nie dojdzie to, co ma dojść.
To na co się tak produkujesz, chłopie? smile
Cytat
Teoria może być fałszywa, jeżeli nie ma poparcia dowodami.
Pewnie, że może, ale Twoim poprzednim zdaniem było, że teoria naukowa to "coś co opracowano w oparciu o obserwacje, fakty, eksperymenty i doświadczenia (a więc dowody -- T.), gdzie wszystkie te elementy, co do jednego, potwierdzają prawdziwość teorii naukowej a żadne jej nie podważa" -- zatem teoria fałszywa teorią już nie jest.
Cytat
Lecz teoria w pojęciu nauki jest czymś już popartym dowodami i nie da się tego zaprzeczyć.
Musisz to chyba jeszcze przemyśleć. Bo jeśli tak, to wszystko raz uznane za teorię musiałoby już na zawsze obowiązywać. A przecież zdarza się chyba od czasu do czasu, że jakaś teoria wypiera inną, czyż nie?
Cytat
Teorią naukową może być użycie barwnika w celu odbarwienia roztworu, który jest zabarwiony. I to ma swoją nazwę.
Jaką? "Teoria użycia barwnika"?
Cytat
Czyżby wartość chrześcijańska ucierpiała?
Nie bardzo rozumiem, co chcesz przez to powiedzieć. Wygląda na to, że nie wyczułeś ironii, zawartej w mojej odpowiedzi, więc podpowiem: jedna bajka przeciwko drugiej. Takich historyjek można mnożyć tysiące i dobrze by było, gdybyś to zrozumiał. To, że jedną historyjkę (opartą w całości na  h i p o t e z a c h, a nie dowodach -- tak nawiasem) zwie się naukową i twierdzi się, że inaczej być nie mogło, niewiele zmienia -- to wciąż tylko historyjka. Oparta na poszlakach rekonstrukcja.
Cytat
I Ty nagle stwierdzisz "to teoria, więc niekoniecznie jest prawdziwa". Nieważne, że to jest udowodnione wieloma doświadczeniami i badaniami. Ty wiesz, że to teoria i nic tego nie zmieni.
Ależ to Ty się uwziąłeś na to słowo i wykładanie nam głupim Twojej teorii teorii, nie ja. Ponadto, po raz setny (tu i ówdzie) używasz słowa "dowód" nie rozumiejąc, że mówisz o poszlakach i przesłankach. Otóż takie "dowody" na ewolucję mają dokładnie taką samą wartość, jak filozoficzne "dowody" na istnienie Boga. Choć, oczywiście, różnią się strukturą, to mają jedną wspólną cechę: nie są żadnymi dowodami.
Cytat
Więc podaj mi coś logicznego, przedstaw pięknie i zrozumiale, a odrzucę Darwina, jeżeli dostanę na to szereg dowodów i badań oraz faktów.
Yes Sir. Jeszcze jakieś życzenia? smile
Cytat
Tak, dowodzi to "czemukolwiek". A czy Ty nie masz własnego rozumu, żebym ja musiał Ci każde zdanie z osobna tłumaczyć? Widziałem wiele rozsądnych Twoich wypowiedzi na forum, jednak... dzisiaj stanowczo Cie nie poznaję. Czasem po prostu lepiej samemu do czegoś dojść, niż domagać podania wszystkiego na blachę, a dopiero po czasie, kiedy się nie znajdzie odpowiedzi, to zapytać i ów odpowiedź dostać. To rozwija i edukuje. Po drodze przez las, zanim dojdziesz do źródła, możesz nauczyć się wielu innych rzeczy.
Aha.
Cytat
I znowu. Choćby to z tego, że twierdzenia Kościoła zmieniały się w historii częściej niż człowiek zmienia bieliznę. Ale to pewnie też Ci nic nie mówi, prawda? Zwłaszcza odnoście Hovinda?
To pewnie zależy jaki człowiek... Jeśli masz na myśli Kościół rzymsko-katolicki, to się zgadza, że często zmieniał zdanie (choć raczej dokładał nowe dogmaty niż zaprzeczał starym), ale jak to się ma do ewolucji? Potwierdza, zaprzecza? Jeśli potwierdza, to wraz z kolejną zmianą bielizny może się to zmienić i co wtedy? No i przede wszystkim, czy uznajesz autorytet Kościoła rzymsko-katolickiego, że z jego opinii czynisz argument? Bo ja nie uznaję. I w końcu co to niby ma wspólnego z Hovindem?
Cytat
Założenie - nie ma ewolucji. Jak wyjaśnisz w tym momencie:
1. Skąd konkretne drobnoustroje są symbiotyczne, dlaczego u nas w organizmie? Dlaczego akurat tym drobnoustrojom organizm pozwala się u nas zasiedlić, a niektórym nawet pozwala się zagnieździć, aby te bezwzględnie chorobotwórcze nie mogły się "przebić", i skąd organizm tak dobrze je zna? (ewolucja to wyjaśnia bardzo dokładnie, a Ty jak to ujmiesz?)
2. Wyjaśnij więc, dlaczego niektóre drobnoustroje są bezwzględnie chorobotwórcze, a symbiotyczne i komensalne nie/mniej? Powinowactwo tkankowe wytworzyło się w ciągu chwili, czy może kilku er? (ewolucja tez ma tutaj do powiedzenia bardzo dużo, a Ty?)  
Po co miałbym to wyjaśniać? Komu to potrzebne? "Hypotheses non fingo", bo co mi po nich? Jeśli chcesz, to możesz się bawić w takie rzeczy i nawet łechtać tym swoją próżność. Choć przypuszczam, że ewentualne wyjaśnienia (podobno bardzo dokładne) będą równie rozsądne, co teoria teorii.


Cytat
Trubadur, za przeproszeniem i bez złości, czy ty nie jesteś szurnięty?
A nie widać? smile
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 16:08 wysłane przez Trubadur » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #48 : 17-12-2012, 16:03 »

To na co się tak produkujesz, chłopie? smile
W sumie to racja, na Ciebie nie ma co marnować czasu msn-wink
Zapisane

xxlilithxx
« Odpowiedz #49 : 17-12-2012, 16:13 »

Cytat
No i przede wszystkim, czy uznajesz autorytet Kościoła rzymsko-katolickiego, że z jego opinii czynisz argument? Bo ja nie uznaję.

Tak się domyślałam, że ten żydowski zamęt nie bez powodu siejesz.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #50 : 17-12-2012, 16:24 »

Cytat
Tak się domyślałam, że ten żydowski zamęt nie bez powodu siejesz.
Że jak?
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #51 : 17-12-2012, 16:37 »

A temat zapowiadał się ciekawie Smutny
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #52 : 17-12-2012, 19:21 »

Niestety wielu z Was nie potrafi korzystać z możliwości wolnej dyskusji, bez jakiegokolwiek obrażania innych. Jesteście zamkniętymi na innych szowinistami/szowinistkami. To przykre. Albo nie radzicie sobie z własnymi emocjami, jak małe dzieci. 
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #53 : 17-12-2012, 23:29 »

Cytat
Coraz bliżej daty przepowiadanej od dawna jako przełom.Czy ktoś ma jakieś przemyślenia?
Nic specjalnego się nie wydarzy.

Cytat
Niestety wielu z Was nie potrafi korzystać z możliwości wolnej dyskusji, bez jakiegokolwiek obrażania innych. Jesteście zamkniętymi na innych szowinistami/szowinistkami. To przykre. Albo nie radzicie sobie z własnymi emocjami, jak małe dzieci. 
No i co zrobić, taki jestem. Za to darzę niekłamanym podziwem wyważonych i kulturalnych osobników.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #54 : 18-12-2012, 09:15 »

Czy słusznie? Większość z nich ma tylko ta gładką powierzchowność i nie wiele po za tym.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
scorupion
« Odpowiedz #55 : 18-12-2012, 09:30 »

Zapomniałem dopisać, że ten podziw podbarwiony jest niewielką dawką ironii i ograniczonego zaufania, a nawet jego zupełnego braku.
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #56 : 19-01-2013, 18:32 »

Czy religia jest ważna w życiu człowieka?
Zapisane

Pragmatism
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #57 : 19-01-2013, 18:33 »

Czy religia jest ważna w życiu człowieka?
Pytasz czy powinna być ważna? Bo że dla wielu jest, to chyba nie tajemnica. Dla mnie nie jest. Co innego wiara.
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #58 : 19-01-2013, 18:44 »

Wiara w siebie?

Ja chyba jestem ateistą z rodziny chrześcijańskiej, ale czasami mam w głowie a co jeśli jednak?

Jak Waszym zdaniem powstał świat? Oczywiście mowa o założeniach.

To co z tą wiarą?
« Ostatnia zmiana: 19-01-2013, 18:52 wysłane przez Sting » Zapisane

Pragmatism
Tramwaj_konny
Częsty gość
**


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #59 : 19-01-2013, 18:50 »

A dlaczego świat musiał powstać? Może istniał od zawsze? smile
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!