Niemedyczne forum zdrowia
01-05-2024, 05:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kim jesteśmy, skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy? (kreacjonizm i ewolucjonizm, a może coś pomiędzy)  (Przeczytany 129883 razy)
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #60 : 19-01-2013, 18:54 »

Nie mam zielonego pojęcia. Niektórzy twierdzą, że pochodzimy od ryb a nie od małp. [Jehowy znajomy]
Zapisane

Pragmatism
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #61 : 20-01-2013, 22:07 »

Cytat
Niektórzy twierdzą, że pochodzimy od ryb a nie od małp.

Idąc tą drogą to pochodzimy od gwiazd albo jeszcze dalej od czegoś co zwykło się określać jako wielki wybuch smile lecz to tylko tworzywo. Tworzywo samo w sobie niewiele jest w stanie powiedzieć o artyście, kształt cokolwiek więcej.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #62 : 21-01-2013, 14:49 »

Cytat
Wiara w siebie?
Nie, żadną miarą. Chyba że na zasadzie: "Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie" (Flp 4:13).

Cytat
Niektórzy twierdzą, że pochodzimy od ryb a nie od małp. [Jehowy znajomy]
Nie rozumiem, "Jehowy znajomy" twierdzi, że pochodzimy od ryb? Nawiasem mówiąc, nawet ewolucjoniści nie twierdzą, że pochodzimy od małp, tylko że mieliśmy z małpami wspólnego przodka. A że pośrednio ten przodek pochodził od ryb, to w ich mniemaniu też całkiem prawdopodobne.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #63 : 21-01-2013, 16:11 »

Cytat
Wiara w siebie?
Nie, żadną miarą. Chyba że na zasadzie: "Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie" (Flp 4:13).

Cytat
Niektórzy twierdzą, że pochodzimy od ryb a nie od małp. [Jehowy znajomy]
Nie rozumiem, "Jehowy znajomy" twierdzi, że pochodzimy od ryb? Nawiasem mówiąc, nawet ewolucjoniści nie twierdzą, że pochodzimy od małp, tylko że mieliśmy z małpami wspólnego przodka. A że pośrednio ten przodek pochodził od ryb, to w ich mniemaniu też całkiem prawdopodobne.
Świadkowie Jehowy wierzą w stwarzanie, a nie w ewolucję.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #64 : 21-01-2013, 16:32 »

Tak czy siak nie dowiem się tego sam dopóki nie ogarnę wszechstronnej lektury. Muszę sam porównać. Czytam sporo na ten temat, bo przez moje depresje umknęły mi te tematy. Wstydziłem się tej niewiedzy długi czas, ale cóż lepiej późno niż wcale. Rozprawiłem się z moją blokującą, złą emocją - wstydem. I teraz jestem otwarty na nowe życie odkrywcze. Nawet nie wiecie jak fajnie obudzić się bez tego co mi towarzyszyło odkąd pamiętam. Czuję ziarnio twórcy w swojej duszy.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 21:54 wysłane przez Agata » Zapisane

Pragmatism
Tramwaj_konny
Częsty gość
**


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #65 : 21-01-2013, 17:30 »

A może wcale nie zostaliśmy stworzeni, a istniejemy od zawsze? Dlaczego ograniczamy się typową dla zachodniej filozofii koncepcją, że wszystko musi mieć swój początek i koniec? Może istniejemy od zawsze i na zawsze?
Zapisane
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #66 : 29-01-2013, 10:52 »

Niektórzy twierdzą, że pochodzimy od ryb a nie od małp. [Jehowy znajomy]

100 powodów dla których teoria ewolucji jest głupia:

http://www.youtube.com/watch?v=QzTQ_anl5Yw&feature=share
Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
scorupion
« Odpowiedz #67 : 29-01-2013, 11:02 »

Znasz mądrzejszą?
Zapisane
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #68 : 29-01-2013, 11:03 »

Czuję ziarnio twórcy w swojej duszy.

Czyżby jakieś przebłyski wiary? I po co były te wojny ???
 "Szukajcie a znajdziecie, proście a będzie Wam dane(...)" (czy jakoś tak:))
Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #69 : 29-01-2013, 11:10 »

Znasz mądrzejszą?

A Ty nadal wierzysz w te bajki? Wielu współczesnych naukowców zaprzecza teorii ewolucji i ich argumenty przemawiają do mnie. Poza tym poczytaj sobie więcej o Darwinie. Ale oczywiście każdy ma prawo wierzyć w co chce.
Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
scorupion
« Odpowiedz #70 : 29-01-2013, 11:19 »

Potrafisz odpowiedzieć na najprostsze pytanie? Dla przypomnienia brzmiało ono: znasz mądrzejszą?
Zapisane
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #71 : 29-01-2013, 11:35 »

Potrafisz odpowiedzieć na najprostsze pytanie? Dla przypomnienia brzmiało ono: znasz mądrzejszą?

Oczywiście - znajdziesz ją w Biblii:) 
Ale bardziej istotne jest wg mnie to, że teoria ewolucji została już dawno podważona i to przez wielu naukowców. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę odszukać ich nazwiska.
A nie odpowiedziałam wprost, bo znam Twój stosunek do religii katolickiej i nie mam zamiaru znów się wikłać w jałowe dyskusje, w dodatku pełne agresji z Twojej strony ( i Tobie podobnych nietolerancyjnych forumowiczów), jak to już miało miejsce wcześniej w tym wątku.
Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
scorupion
« Odpowiedz #72 : 29-01-2013, 11:44 »

Cytat
A nie odpowiedziałam wprost, bo znam Twój stosunek do religii katolickiej
Nie znasz.
A teoria Darwina może jest i głupia, ale jednocześnie najmądrzejsza, bo madrzejszej póki co nie ma.
Kreacjonizm to jest pójście na najłatwiejszą łatwiznę jaka można sobie wyobrazić. Ktoś wszystko stworzył i koniec kropka. Tryknę trzy razy na tydzień w święte drzewo albo kamień i sprawa załatwiona. Nie muszę myśleć, szukać, wątpić, badać, żyję se spokojnie wierząc w coś co inni wcześniej wymyślili. Jak roślina.
Zapisane
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #73 : 29-01-2013, 12:05 »

A teoria Darwina może jest i głupia, ale jednocześnie najmądrzejsza, bo madrzejszej póki co nie ma.
Kreacjonizm to jest pójście na najłatwiejszą łatwiznę jaka można sobie wyobrazić. Ktoś wszystko stworzył i koniec kropka. Tryknę trzy razy na tydzień w święte drzewo albo kamień i sprawa załatwiona. Nie muszę myśleć, szukać, wątpić, badać, żyję se spokojnie wierząc w coś co inni wcześniej wymyślili. Jak roślina.
Może i nie znam, ale na własnej skórze odczułam Twoją agresję, dlatego nie czułam się w obowiązku szczegółowo Ci si spowiadać ani też precyzyjnie odpowiadać na Twoje pytania. A odpowiadając na Twoje śmieszne zarzuty to pozostaje mi tylko odbić piłeczkę - dla mnie to wiara w prawdziwość teorii ewolucji jest pójściem na łatwiznę. Bo tak nas w szkole uczyli. Bo tak pan Darwin powiedział. Bo to najbardziej znana i powszechna teoria... I tylko dlatego ma być ona prawdziwa? I dlatego mamy na tym poprzestać nasze dociekania? Mam Ci podać nazwiska naukowców, którzy zaprzeczają teorii Darwina i dowodzą, że jest ona błędna? Bo wbrew temu co twierdzisz nie opieram się na Biblii, tylko śledzę wyniki badań naukowych. Wiara wiarą a nauka nauką. I kto niby jest tą rośliną??? :PPP
« Ostatnia zmiana: 29-01-2013, 12:07 wysłane przez Agutkaz » Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #74 : 29-01-2013, 12:15 »

A nie odpowiedziałam wprost, bo znam Twój stosunek do religii katolickiej
Agutkaz czy być kreacjonistą, jest jednoznaczne z być katolikiem, lub należeć do jakiegoś innego kościoła czy zboru, albo jakiejś innej zniewalającej i ogłupiającej sekty? Akurat tak się składa, że to właśnie kk jako pierwszy z kościołów, uznał teorię ewolucji.

Scorupion nawet taki piewca teorii ewolucji jak Richard Dawkins przyznał, że dopuszcza kreacjonizm (inteligentny projekt) na ziemi. Owszem nie dopuszcza Boga, tylko istoty pozaziemskie, ale jednak.
A tak w ogóle, to moderatorzy powinni przenieść te posty do HP, bo Stinga wątek zaśmiecamy.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
scorupion
« Odpowiedz #75 : 29-01-2013, 12:31 »

Cytat
Scorupion nawet taki piewca teorii ewolucji jak Richard Dawkins przyznał, że dopuszcza kreacjonizm (inteligentny projekt) na ziemi.
To bez znaczenia czy on dopuszcza czy nie. Taki wariant jest po prostu prawdopodobny, niezależnie od Dawkinsa, ale nikt nie ma dowodów. Dowody Darwina też są cienkie tylko co zrobić jak nie ma lepszych. Ludzie są w fatalnej sytuacji, rzuceni w otchłań kosmosu, bez szansy odpowiedzi na podstawowe pytania. Pozostaje szukać.  
A ten filmik dla mnie jest żałosny poczynając od pierwszej tezy o braku obserwacji narodzin gwiazdy. Dużo chwytów obliczonych na publikę, typowy amerykański show.


Potrafisz odpowiedzieć na najprostsze pytanie? Dla przypomnienia brzmiało ono: znasz mądrzejszą?

Oczywiście - znajdziesz ją w Biblii:) 


Bo wbrew temu co twierdzisz nie opieram się na Biblii,

Hehehe, a może udałoby ci się jakoś zdecydować?
« Ostatnia zmiana: 29-01-2013, 12:39 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #76 : 29-01-2013, 12:33 »

A nie odpowiedziałam wprost, bo znam Twój stosunek do religii katolickiej
Agutkaz czy być kreacjonistą, jest jednoznaczne z być katolikiem, lub należeć do jakiegoś innego kościoła czy zboru, albo jakiejś innej zniewalającej i ogłupiającej sekty? Akurat tak się składa, że to właśnie kk jako pierwszy z kościołów, uznał teorię ewolucji.
O ile mi wiadomo KK nie tyle uznał, co nie wykluczał tej teorii. Na pewno nie było to oficjalne uznanie, bo Kościół jest ostrożny w formowaniu kategorycznych sądów na pewne tematy. W tej chwili wiemy coraz więcej na ten temat, ale słabo to się przebija do świadomości społecznej, bo indoktrynacja już od szkolnych lat robi swoje.
A tak na marginesie, Dusiu, porównywanie kk do sekty jest obraźliwe i chamskie.
Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #77 : 29-01-2013, 12:39 »

Dużo chwytów obliczonych na publikę, typowy amerykański show.

To, że facet jest irytujący nie ma akurat nic do rzeczy. Gwoli wyjaśnienia, Skorupionie, swoich przekonań nie opieram na tym filmiku, ani na Biblii, a na kilku ciekawych artykułach, których niestety chwilowo nie przytoczę, bo musiałabym je najpierw odnaleźć.
« Ostatnia zmiana: 29-01-2013, 12:40 wysłane przez Agutkaz » Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #78 : 29-01-2013, 12:44 »

Hehehe, a może udałoby ci się jakoś zdecydować?

A po co? Tak jak napisałam - wiara wiarą a nauka nauką, jedno nie wyklucza drugiego, przynajmniej dla mnie.
Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #79 : 29-01-2013, 12:45 »

Cytat
Znasz mądrzejszą?
Znów się zaczyna...
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!