Niemedyczne forum zdrowia
01-05-2024, 06:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kim jesteśmy, skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy? (kreacjonizm i ewolucjonizm, a może coś pomiędzy)  (Przeczytany 129885 razy)
scorupion
« Odpowiedz #120 : 02-02-2013, 15:07 »

Nie, to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, a dokończenie myśli z poprzedniego postu. Jeśli chodzi o to jaki sposób wymiany myśli ma sens, to chyba przyznasz, że stosownie ogólników i truizmów niczego nie wnosi do tej, jakże ważnej dyskusji.
To prawda, ale dla mnie ten post jest właśnie taki.
Po drugie przestałem za wami nadążać, nie rozumiem uduchowionych osób bujających w obłokach.
Po trzecie chyba za bardzo się przejęliście uwagami Mistrza i przecinki pojawiają się w najmniej spodziewanych miejscach.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #121 : 02-02-2013, 15:28 »

Nie bądź taki drobiazgowy Scorupion.  msn-wink
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #122 : 02-02-2013, 17:21 »

Jak dotąd, wszystkie dowody naukowe jednoznacznie poświadczają, że życie może pochodzić jedynie od już istniejącego życia.
To fakt, ale skoro tak jest, to czego to dowodzi? Niczego?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #123 : 02-02-2013, 18:03 »

Dla mnie - jeśli jest skomplikowane dzieło, to musi być jego projektant i twórca. Pan Panie Józefie często używa sformułowań typu: natura zaplanowała, natura przewidziała, czy zaprojektowała. Jak się nad tym znaczeniem owej 'natury' zastanowić, to cóż możemy wywnioskować? Jedynie byt inteligentny i wszechpotężny, który dodatkowo ma swoją określoną osobowość. Wspaniałą osobowość. Aż się prosi, aby ją poznawać.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #124 : 02-02-2013, 19:32 »

Jak dotąd, wszystkie dowody naukowe jednoznacznie poświadczają, że życie może pochodzić jedynie od już istniejącego życia.
To fakt, ale skoro tak jest, to czego to dowodzi? Niczego?
Dowodzi ewolucji życia hehehe.

Cytat
Jedynie byt inteligentny i wszechpotężny, który dodatkowo ma swoją określoną osobowość. Wspaniałą osobowość. Aż się prosi, aby ją poznawać.
Ja to głupi, biedny robak nie potrafię, ale chociaż se podyskutuję z ludźmi, którzy na co dzień mają z tym bytem do czynienia.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #125 : 02-02-2013, 21:52 »

Otóż to. Ja również uważam, że takie przepychanki słowne nie mają sensu.
Wyrastałam w domu ateistycznym, we wszelkiego typu szkołach i na studiach miałam ewolucjonizm, a przyszedł czas na zdobywanie określonej wiedzy i zmianę światopoglądu, do którego każdy musi dojrzeć w swoim czasie. Dziś jestem osobą wierzącą w jedynego prawdziwego Boga (nie mylić z Trójcą o pogańskich korzeniach), i wszystko co obserwuję na świecie, wokół siebie, upewnia mnie o tym, że  jestem na właściwej drodze. Kreacjonizm jest dla mnie faktem, ponieważ "Bóg jest źródłem potężnej, dynamicznej energii" jak zapisano przed wiekami w Piśmie Świętym. Gdyby naukowcom udało się skonstruować komórkę w całości (a nie jedynie kilka aminokwasów), to o czym będzie to świadczyć? Czy nie o tym, że inteligentna istota może stworzyć niezwykłą maszynę,(do maszyny daleko, wiem), lub komórkę? Dowiedliby w tym momencie, że przypadkowe powstanie komórki nie jest możliwe! Trzeba kochani trochę logicznego myślenia i pokory.


Ja wręcz odwrotnie. Dorastałem w wierze. Jednak po przeczytaniu Biblii już nie jestem taki przekonany co do jedynego stwórcy.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #126 : 02-02-2013, 21:55 »

Jak dotąd, wszystkie dowody naukowe jednoznacznie poświadczają, że życie może pochodzić jedynie od już istniejącego życia.

Skoro życie pochodzi od już istniejącego życia to odpowiedz mi proszę skąd pochodzi to "już istniejące życie"?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #127 : 03-02-2013, 00:45 »

Z nikąd nie pochodzi bo istnieje od zawsze. Gdyby miało swój początek to znaczy, że wcześniej nie istniało, a to z kolei znaczy, że jak nie istniało to nie mogło by powstać z niego wszystko inne. Wszystko jest bardzo proste.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #128 : 03-02-2013, 09:07 »

Jakie to proste, że też wcześniej ludzie na to nie wpadli. A skąd takie wiadomości można wiedzieć?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #129 : 03-02-2013, 09:21 »

Cytat
A skąd takie wiadomości można wiedzieć?
Z tego samego źródła co wszystkich kreacjonistów, znikąd.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #130 : 19-03-2013, 14:41 »

Chyba jesteś pierwszą kobietą, która wierszem do mnie gada, ale daremny trud, ni w ząb nie rozumiem. Nie to, że ogólnie poezji, tylko akurat tego.
A skąd nagle takie natchnienie?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #131 : 19-03-2013, 14:46 »

I jeszcze coś treściwego z samego źródła:
"Albowiem jego niewidzialne przymioty — jego wiekuista moc i Boskość — są wyraźnie widoczne już od stworzenia świata, gdyż dostrzega się je dzięki temu, co zostało uczynione, tak iż oni są bez wymówki; chociaż bowiem znali Boga, nie wychwalali go jako Boga ani mu nie dziękowali, lecz stali się pustogłowi w swych rozumowaniach, a ich bezrozumne serce ogarnęła ciemność. Mimo zapewniania, iż są mądrzy, stali się głupi i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na coś podobnego do wizerunku zniszczalnego człowieka, a także ptaków oraz stworzeń czworonożnych i pełzających."
Rzymian 1:20-23
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #132 : 19-03-2013, 15:00 »

U Mickiewicza to wiem skąd natchnienie, pytałem o ciebie.
Asia61, a tobie co, pogoda tak działa?
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #133 : 19-03-2013, 15:13 »

Scorupion po co się produkujesz? Przecież i tak nie dojdzie. Przez to się nie przebijesz nawet wiertłem diamentowym. Lepiej by było aby ludzie zaczęli się powoływać na swoje zdanie (o ile w ogóle wiedzą co to znaczy), a nie przepisywali zdania innych ludzi i cytaty z ksiąg.
Zapisane

Anya
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.03.2013, DP I 01.06.2013
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 203

« Odpowiedz #134 : 05-05-2013, 23:30 »

Asiu 61
Ktoś mądry kiedyś napisał (chyba G. Le Bon):
"Starczy wpoić człowiekowi (...) parę frazesów, by spędził resztę życia bez zastanowienia".

Ja kiedyś też myślałam, że mój były jest jedyny i najlepszy, co w parze jest absolutnie nielogiczne.
Potem okazało się, że ani jedyny nie jest, ani najlepszy.
Jedna religia zrzynała co się da z innej by potem nazwać ją pogaństwem, a monoteizm to zwykłe nieporozumienie.
Wydaje mi się, że teoria stworzenia świata to też nieporozumienie.
« Ostatnia zmiana: 05-05-2013, 23:35 wysłane przez Anya » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #135 : 06-05-2013, 06:17 »

Wydaje mi się, że teoria stworzenia świata to też nieporozumienie.
Tylko która? Bo jest ich co najmniej kilka.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #136 : 06-05-2013, 06:44 »

Teoria zawsze pozostaje tylko teorią.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
scorupion
« Odpowiedz #137 : 06-05-2013, 07:29 »

Skądże znowu! Poprawna teoria pokazuje jak jest w praktyce, jeśli nie można jej dowieść matematycznie lub praktycznie wtedy upada lub zamienia się w hipotezę.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #138 : 06-05-2013, 07:31 »

No nie. Najpierw jest hipoteza, jako próba wyjaśnienia niezrozumiałego zjawiska. Po przychylnym przyjęciu hipotezy zaczyna ona funkcjonować jako teoria, czyli wiedza obowiązująca do czasu pojawienia się nowej teorii. Wówczas dotychczas obowiązująca teoria upada.
« Ostatnia zmiana: 06-05-2013, 07:33 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #139 : 06-05-2013, 07:39 »

W potocznym rozumieniu, w nauce jest tak jak napisałem.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!