Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ocet jabłkowy a krwawiące hemoroidy  (Przeczytany 54897 razy)
scorupion
« : 04-11-2012, 10:22 »

Mam znajomego, który lubi sobie wycinać różne rzeczy z organizmu. Stracił woreczek, jakieś narośle na kościach i jeszcze coś tam. Ostatnio wyciął dwa hemoroidy, po kilka stówek za sztukę. A co ciekawe cwaniak, który to robił, zaczął od tego w najlepszym stanie, a zostawił najbardziej krwawiącego na koniec. I tu go powstrzymałem, dostał instrukcję na tamponowanie. Niestety po dwóch miesiącach krwawienie nie ustało. Wtedy przypomniałem sobie  jak błyskawicznie ocet zagoił poparzenia słoneczne. Dałem mu butelkę octu i co sie stało? Po pierwszej nocy krwawienie zniknęło. Od tamtej pory pojawiło się tylko incydentalnie po jakimś dużym wysiłku fizycznym.
Wynika z tego, że ocet może goić również hemoroidy, a po drugie, że wpływ na ich powstawanie i dokuczliwość może mieć dźwiganie albo jakiś inny duży wysiłek fizyczny.
« Ostatnia zmiana: 18-01-2016, 21:13 wysłane przez Gloria » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #1 : 04-11-2012, 10:53 »

Ja mam koleżankę z podejrzeniem wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i strasznie krwawiła przy każdy wypróżnianiu. Dodatkowo towarzyszył jej ciągły ból. Na początku było podejrzenie, że to hemoroidy, ale kalekarz postawił diagnozę na wrzodziejące zapalenie jelita, choć jeszcze nie było kolonoskopii, więc to nie jest "diagnoza" ostateczna. Przepisane na receptę czopki nic nie pomogły. Doradziłam jej picie rano i noc galaretki z siemienia lnianego i już po tygodniu zauważyła ustąpienie krwawień. Ból również ustąpił. Mam nadzieję, że to nie jest porawa chwilowa. Zobaczymy. Jak nie sprawdzi się siemię lniane na dłuższą metę, to zaproponuję jej ocet jabłkowy.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #2 : 04-11-2012, 11:13 »

Cytat
Od tamtej pory pojawiło się tylko incydentalnie po jakimś dużym wysiłku fizycznym.
Wynika z tego, że ocet może goić również hemoroidy, a po drugie, że wpływ na ich powstawanie i dokuczliwość może mieć dźwiganie albo jakiś inny duży wysiłek fizyczny.

Związane jest to z tłocznią brzuszną (zwiększone ciśnienie), dlatego lubią "wyskakiwać" także u cierpiących na zatwardzenia. Nie należy oczywiście wyciągać wniosku na skróty, że to wysiłek fizyczny i problemy z wypróżnianiem są ich przyczyną.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #3 : 04-11-2012, 11:18 »

Podobno po odstawieniu glutenu, wiele przypadków hemoroidów ustępuje.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #4 : 04-11-2012, 11:40 »

Podobno po odstawieniu glutenu, wiele przypadków hemoroidów ustępuje.

Masz rację, to była moja pierwsza propozycja dla koleżanki, ale nie chciała o tym słuchać. Ona uwielbia chleb, a dodatkowo kalekarka powiedziała jej, że musi jeść chleb pełnoziarnisty przy schorzeniu jelit i jej dieta jest idealna i nic nie ma zmieniać w odżywianiu. Miała mi za złe, że nie zgadzam się z "mądrym lekarzem". Kategorycznie odmówiła odstawienia glutenu. Nawet nie chciała spróbować jak będzie bez chleba. Wysłałam jej artykuł "Buszujący w pszenicy" i nie chciała czytać nawet. Nie życzę jej tego, ale poczekam, aż chleb przestanie leczyć i wówczas znowu zacznę ją maglować ;-).
Książki Mistrza przyjęła, więc może zacznie czytać i sama coś zrozumie zanim będzie za późno.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #5 : 04-11-2012, 12:40 »

Kurde z tym mitem chleba a szczególnie pełnoziarnistego to jakaś paranoja. Ilekroć rozmawiam z kimś dlaczego nie jem glutenu i dlaczego chleb jest niezdrowy to jak bym rozmawiał ze swoim kotem. Chleb i kluchy to przeca podstawa. Ostatnio mówię ludziom, że mam celiakię, połowa i tak nie kojarzy o co chodzi, ale poważnie kiwa głowami ze zrozumieniem powagi choroby.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #6 : 04-11-2012, 18:48 »

Kategorycznie odmówiła odstawienia glutenu. Nawet nie chciała spróbować jak będzie bez chleba. Wysłałam jej artykuł "Buszujący w pszenicy" i nie chciała czytać nawet. Nie życzę jej tego, ale poczekam, aż chleb przestanie leczyć i wówczas znowu zacznę ją maglować ;-).
Książki Mistrza przyjęła, więc może zacznie czytać i sama coś zrozumie zanim będzie za późno.
Domi5 szkoda czasu i atłasu. Ja od dawna mówię "róbta co chceta, a końca patrzcie" smile.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #7 : 05-11-2012, 07:46 »

Cytat
Nie należy oczywiście wyciągać wniosku na skróty, że to wysiłek fizyczny i problemy z wypróżnianiem są ich przyczyną.
No nie wiem. Znane są przypadki powstawania hemoroidów u kobiet w ciąży, gdzie wpływ ma mechanika. Z całą pewnościa powiększają się i wypadają po dźwiganiu dużych ciężarów, może nie tylko ciśnienie, a również ustawienie kręgów ma znaczenie.
Znajomy nie je glutenu od kilku lat, bo przeczytał gdzieś, że powoduje raka jelit.
Tak czy inaczej, jeśli ktoś ma problem z krwawieniem niech spróbuje tamponowania octem.
Zapisane
Agnieszka_B
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #8 : 05-11-2012, 07:56 »

Podobno po odstawieniu glutenu, wiele przypadków hemoroidów ustępuje.
Mogę potwierdzić, że tak jest naprawdę. W ciąży oraz po urodzeniu dzieci miałam z hemoroidami ogromny problem a odkąd odstawiłam gluten, piję MO i KB już zdążyłam o nich zapomnieć. Jak ręką odjął smile)
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #9 : 05-11-2012, 08:34 »

Cytat
Znane są przypadki powstawania hemoroidów u kobiet w ciąży, gdzie wpływ ma mechanika. Z całą pewnościa powiększają się i wypadają po dźwiganiu dużych ciężarów, może nie tylko ciśnienie, a również ustawienie kręgów ma znaczenie.

Jestem przekonany, że trakcie ciąży ciśnienie w jamie brzusznej (a w dodatku tętnicze) jest znacznie wyższe, co podobnie jak wysiłek i zaparcia (które w czasie ciąży często występują), dodatkowo obciążają układ krążenia. Pytanie, czy również u będącej w ciąży, zdrowej kobiety (z biosłonejskiego punktu widzenia), hemoroidy również powstałyby.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #10 : 05-11-2012, 12:17 »

Podobno po odstawieniu glutenu, wiele przypadków hemoroidów ustępuje.
Mogę potwierdzić, że tak jest naprawdę. W ciąży oraz po urodzeniu dzieci miałam z hemoroidami ogromny problem a odkąd odstawiłam gluten, piję MO i KB już zdążyłam o nich zapomnieć. Jak ręką odjął smile)

Fajnie. Mam niemal o rok krótszy staż, więc pocieszam się, że jeszcze wszystko przede mną. Bo jak na razie nic się z moimi hemoroidami nie polepszyło: wciąż utrudniają wypróżnianie, po czym często zaczynają krawić.
Przy okazji: czy spleśniały na powierzchni ocet nadaje się do tamponowania? Innymi słowy, czy tamponowanie można zaliczyć do "zastosowań zewnętrznych", do których ponoć spleśniały ocet nadaje się nawet lepiej od normalnego?
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #11 : 05-11-2012, 12:27 »

Pytasz o odbyt? Owszem, to środowisko zewnętrzne.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #12 : 05-11-2012, 12:47 »

Cytat
Innymi słowy, czy tamponowanie można zaliczyć do "zastosowań zewnętrznych", do których ponoć spleśniały ocet nadaje się nawet lepiej od normalnego?

Jeśli krwawią to znaczy, ze ciągłość powłoki została przerwana.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #13 : 05-11-2012, 13:06 »

Krwawią incydentalnie, po obfitszym (czy raczej: ciężej "wypracowanym") stolcu. Na co dzień nie tylko nie krawią, ale i są schowane.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #14 : 05-11-2012, 13:22 »

Trubadur, pijesz KB, siemię lniane na te zaparcia?
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #15 : 05-11-2012, 13:31 »

Tak. Ale zaparciami nie wiem czy nazwać to zaparciami. Zdarza się, że przez kilka dni w ogóle nie ma ciśnienia, które skłoniłoby mnie do podjęcia choćby próby wypróżnienia, ale z drugiej strony niekiedy mimo, że pojawia się jakieś parcie na stolec, to wiem, że jest po prostu za słabe -- z uwagi na hemoroidy, które przy silniejszym napięciu urosłyby zanadto i wypróżnienie byłoby i tak niemożliwe. Dlatego zawsze czekam na odpowiedni moment, w którym czuję, że nie będzie trzeba się za bardzo spinać.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #16 : 05-11-2012, 13:39 »

Cytat
Dlatego zawsze czekam na odpowiedni moment, w którym czuję, że nie będzie trzeba się za bardzo spinać.
To masz o czym myśleć i co robić.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #17 : 05-11-2012, 14:03 »

Nie przykładam do tego zbyt wiele uwagi, Scorupionie.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #18 : 05-11-2012, 14:21 »

Miewasz bóle brzucha, kulki (guzki) na brzuchu? Jaka jest konsystencja i kolor stolca? Zdarza się, że daje się odczuć przemieszczającą się masę kałową?
Zapisane
Agnieszka_B
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #19 : 05-11-2012, 14:25 »

Trubadur. Radziłabym zwiększyć ilość KB do 3 dziennie z większą ilością siemienia.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!