Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Leczymy zatoki!  (Przeczytany 133023 razy)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #80 : 19-01-2014, 23:29 »

Wszystkie objawy alergiczne zaczynają się od problemu nieszczelnych śluzówek w drogach oddechowych i pokarmowych. Jeśli uda się je zagoić, alergia mija.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #81 : 20-01-2014, 02:02 »

Cytat
Może powinnyście zastosować ssanie oleju, ja niestety nie mogę, mam odruch wymiotny, zostało mi tak chyba po refluksie.

Ssałam nieprzerwanie ponad dwa lata - efekt był taki, że rano czułam się oczyszczona. W końcu przestałam, bo odniosłam wrażenie, że zęby - jedynki zaczęły mi się do środka wykrzywiać. Były równiutkie, a teraz widzę, że krawędzie na złączeniu skierowane są do środka jamy ustnej. Nie wiem, czy to od ssania oleju, ale jakoś się wystraszyłam, że to się przyczyni do dalszego krzywienia i zaprzestałam.

Asia, wiem, że masz rację, tylko czasem już mi brak cierpliwości, a momentami nawet wiary, że tak jest i że to się w końcu skończy. Tak naprawdę męczę się z tym od tak dawna, że nie potrafię sobie wyobrazić/ przypomnieć, jak to było kiedyś, kiedy nie miałam tego problemu.

A pomyślałam o pasożytach, dlatego że miewam okresowe, trwające 2-3 dni bóle żołądka, jelit, przy okazji których boli mnie również głowa i spływa więcej wydzieliny z zatok niż normalnie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #82 : 20-01-2014, 08:46 »

Cytat
Wszystkie objawy alergiczne zaczynają się od problemu nieszczelnych śluzówek w drogach oddechowych i pokarmowych. Jeśli uda się je zagoić, alergia mija.
A co jeśli nietolerancje nie powalają na zagojenie?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #83 : 20-01-2014, 09:59 »

Wykluczać nietolerowane pokarmy jak tylko się da. I tu niestety (w przypadku nieradzenia sobie w eliminacji samodzielnie) posiłkowałabym się testem MRT. Jest bardzo drogi, ale wiarogodny. Lub przynajmniej "Food detecktive Test".
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Madzik
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 10.01.2014 po 3 tygodniach przerwa
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #84 : 07-02-2014, 16:17 »

Witam zatokowców smile
Właśnie jestem po takim teście. Wyszło trochę rzeczy które podejrzewałam i trochę które mnie zakoczyły. No bo jak tu się nie dziwić organizmowi który uwielbia jeść to co w teście okazało się być trucizną! Nie wiem od ilu lat mam problemy ze śluzówką jelit, ale to co wiem że od 15 lat wysypki na skórze, a od około 4 lat paskudne ropne zapalenia zatok. Od 2 lat stan przewlekły. Od roku dołączyły dość regularne zapalenia spojówek. I teraz od tygodnia jestem na DP I etap i w zasadzie pokrywa się to z zaleceniami I etapu diety po teście MRT. Zobaczymy jak się sprawy będą miały dalej. Poprawę odczuwam ale idealnie nie jest.

« Ostatnia zmiana: 07-02-2014, 18:11 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #85 : 07-02-2014, 18:30 »

Cytat
Poprawę odczuwam ale idealnie nie jest.
Madzik, nie zniechęcaj się. Trzeba trochę czasu by było dobrze. Cierpliwość popłaca.
Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #86 : 08-09-2015, 17:40 »

Hej. Jest ktoś kto wyleczyl zatoki w 100%?

Ja próbowałem wyleczyć za pomocą oczyszczania dróg oddechowych. Faktycznie wydzielina się oczyszcza ale nie do końca i powraca ;(

Jak u Was działa na zatoki MO i DP?

Pozdrawiam
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #87 : 08-09-2015, 19:46 »

Ja "wyleczyłem" zatoki w 100%
Ograniczyłem ilość białka. Na zatoki DP działała negatywnie.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #88 : 08-09-2015, 20:08 »

Cytat
Na zatoki DP działała negatywnie.
Na idiotów też.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #89 : 08-09-2015, 22:16 »

Przepraszam, na moje zatoki.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #90 : 08-09-2015, 22:26 »

Przepraszam, na moje zatoki.
Cieplej!

Pełna wersja mogłaby wyglądać:
"Moja interpretacja DP działała negatywnie na moje zatoki"

tymczasem:

(...) Przede wszystkim w czasie trwania diety nie można jeść produktów, o których wiemy, że ewidentnie nam szkodzą, nawet jeśli figurują w wykazie produktów dozwolonych w którymś z jej etapów. (...)

Dieta Prozdrowotna nie może szkodzić, może tylko pomagać.

Efekty niezgodne z oczekiwaniami mogą być tylko wynikiem niedostatecznego zrozumienia jej zasad oraz niewiedzy, wynikającej także z braku wnikliwości zjadacza w zakresie obserwacji efektów zjadania produktów, więc i identyfikacji produktów, które ewidentnie szkodzą.

"Wzmocnioną" wersją DP jest dieta monotematyczna, gdzie łatwiej można sobie sprawdzić poszczególne produkty, zwłaszcza źródła białka. Gdy się jada mieszankę wszystkiego "co dozwolone" codziennie, między poszczególnymi dniami różnicy nie ma, więc i obserwacje są niemożliwe.

Nie zauważyłem także by DP zmuszała do jedzenia nadmiaru czy niedoboru białka. Zawsze fajnie jest uprościć jadłospis, wtedy mamy okazję usłyszeć głos apetytu, czy więcej kapusty, czy mięsa, czy może ziemniak, czy może inne warzywo i ile tłuszczu by nie było głodu, ale i rozwolnienia tłuszczowego. Między posiłkami jest czas do namysłu co dalej, jak nie jesteśmy pewni - warto myśleć dalej, a nie pakować w siebie dla zasady - bo nadeszła pora karmienia.  

Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #91 : 09-09-2015, 07:31 »

Po trzykroć v, daj spokój Spoko, on jest na bardzo restrykcyjnej diecie i ani kroczka w prawo, ani w lewo, bo wtedy zdrowie go odpada.
Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #92 : 09-09-2015, 13:22 »

Okej okej.

Czyli leczenie zatok zaczynamy od DP i MO. Niebawem zaczynamy msn-wink

A jak działa oczyszczanie dróg oddechowych na Was i ewentualne zatoki? Ja stosuję już 2raz i powiem ,że flegma leci ciurkiem (to dobrze) ale po jakimś czasie powraca ;( Przynajmniej tak było za 1 razem. Zobaczymy jak będzie teraz msn-wink

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak się przerwie np na 2-3 dni a pozniej powraca się dalej do picia tego wywaru to ma to jakieś znaczenie?

Pozdro
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!