Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Książki, które warto przeczytać  (Przeczytany 66606 razy)
Jawor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 82
MO: 2006-02-01 do 15.04.2012 i od 15.01.2013 do 13.06.2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 68

« : 08-11-2012, 20:52 »

"Dlaczego tyjemy i jak sobie z tym poradzić?" autor: Gary Taubes
Cytat z okładki: "W swoich książkach i wypowidziach Taubes przekonuje, że obowiązująca od ponad trzydziestu lat teoria o szkodliwości tłuszczów i cholesterolu w diecie jest błędna i przyczyniła się do wybuchu epidemii otyłości oraz tzw. chorób cywilizacyjnych. Promuje dietę o niskiej zawartości węglowodanów, podejmując zdecydowaną dyskusję z zaleceniami wielu dietetyków"
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1 : 21-03-2013, 22:32 »

Dieta bez pszenicy - William Davis.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #2 : 22-03-2013, 09:38 »

Z innej beczki.
Aleksander Hislop, Dwa Babilony.
Książka o jedności całego starożytnego (i nowożytnego) pogaństwa, wszystkich największych kultów i religii w dziejach. Jednocześnie potwierdzająca, poprzez analizę antycznych mitologii i ich wspólnego pnia, prawdziwość przekazu biblijnego.

"Można udowodnić:
-że bałwochwalstwo całej ziemi jest jedno,
-że sakralny język wszystkich narodów jest zasadniczo chaldejski,
-że WIELCY BOGOWIE każdej ziemi i klimatu są nazywani babilońskimi imionami
-że całe Pogaństwo rasy ludzkiej jest nikczemnym i rozmyślnym (ale jakże pouczającym) zniekształceniem pierwotnej ewangelii, najpierw głoszonej w Edenie, i poprzez Noego, później przekazanej całej ludzkości.

System, najpierw wymyślony w Babilonie, a stamtąd przekazany aż po krańce ziemi, został zmodyfikowany i rozcieńczony w różnych wiekach i krajach. W papieskim Rzymie jedynie można go znaleźć prawie czystym i pełnym. Mimo pozornie wielkiej różnorodności Pogaństwa, jest w nim zadziwiająca jedność i identyczność, świadczące o prawdzie Bożego Słowa".

Tutaj wersja skrócona (kropla w morzu względem całej książki): http://www.stara.alberto.pl/2babilonyahislopzapowiedz.htm.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #3 : 22-03-2013, 10:31 »

Eeee tam.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #4 : 22-03-2013, 11:04 »

Tu są i książki i linki dlatego wkleiłam tutaj.

http://orwellsky.blogspot.com/
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #5 : 09-11-2013, 12:06 »

Dieta bez pszenicy - William Davis.
http://www.empik.com/kuchnia-bez-pszenicy-davis-william,p1080604320,ksiazka-p

Kilka dni temu zakupiłem Kuchnię bez pszenicy dr Williama Davisa - kontynuację diety bez pszenicy tego samego autora. Autor przez pierwsze 160 stron opisuje jakie to spustoszenie wywołuje pszenica w naszym organizmie oraz o "organizacji bezpszennej kuchni". Reszta, to 150 przepisów kulinarnych, które mogą się przydać kiedy brakuje weny. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 11-02-2021, 19:55 wysłane przez Kamil » Zapisane

Ala
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 07.2010
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #6 : 07-12-2013, 15:48 »

"Autyzm bez łez" Renata Radomska
Książka napisana przez mamę dziewczynki autystycznej, która opisuje historię przywracania swojej córki światu. Zwraca uwagę na różne terapie, ale przede wszystkim na właściwe naturalne odżywianie- bez cukru, mleka i zbóż. Podejście bardzo zbliżone do naszego biosłonejskiego. Wspaniała książka, pełna optymizmu, autentycznych sytuacji opisujących trudy i codzienne radości, jadłospis i kilka przepisów opatrzonych pozytywnymi komentarzami autorki. 
Polecam do przeczytania nie tylko rodzicom dzieci z autyzmem.
Zapisane
Hana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 32
MO: 02.05.2013
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #7 : 08-12-2013, 12:35 »

Dieta bez pszenicy - William Davis.
http://www.empik.com/kuchnia-bez-pszenicy-davis-william,p1080604320,ksiazka-p

Kilka dni temu zakupiłem Kuchnię bez pszenicy dr Williama Davisa - kontynuację diety bez pszenicy tego samego autora. Autor przez pierwsze 160 stron opisuje jakie to spustoszenie wywołuje pszenica w naszym organizmie oraz o "organizacji bezpszennej kuchni". Reszta, to 150 przepisów kulinarnych, które mogą się przydać kiedy brakuje weny. msn-wink


Bardzo dobra książka przeczytałam ją w mgnieniu oka i dowiedziałam się sporo rzeczy. Polecam msn-wink
« Ostatnia zmiana: 11-02-2021, 19:55 wysłane przez Kamil » Zapisane
Jawor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 82
MO: 2006-02-01 do 15.04.2012 i od 15.01.2013 do 13.06.2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #8 : 29-03-2014, 17:46 »

"Rak nie jest chorobą" Andreas Moritz.
Autor tej książki wyjaśnia przyczyny każdej choroby w tym raka. Książka potwierdza tezy Mistrza.
A to cytat z tej książki: "Kto odkryje cel i znaczenie pojawienia się raka, znajdzie także sposób na uzdrowienie".
« Ostatnia zmiana: 11-02-2021, 19:55 wysłane przez Kamil » Zapisane
Jawor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 82
MO: 2006-02-01 do 15.04.2012 i od 15.01.2013 do 13.06.2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #9 : 08-04-2014, 08:06 »

Teraz czytam książkę pt."Ponadczasowe Tajemnice Zdrowia i Odmładzania" której autorem jast Andreas Moritz. Jest to jak gdyby instrukcja obsługi przeznaczona dla laików. Uważam że tę książkę powinni przeczytać także (a może przede wszystkim) lekarze.
Zapisane
Maninthemirror
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 19-08-2014
Skąd: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #10 : 01-09-2014, 12:39 »


Erich Fromm "O sztuce miłości" 

Przeczytałem ją chyba z 10 razy może więcej, z pełnym przekonaniem stwierdzam że zdrowie może być sztuką miłości. Polecam tą książkę z całego serca w moim przypadku pomogła mi zmienić dotychczasowe życie. Dostępna jest też w audiobooku z niezłym lektorem zawsze ją zabieram wraz z innymi audiobookami tam gdzie jest takowa okazja.

Erich Fromm (ur. 23 marca 1900 we Frankfurcie nad Menem, zm. 18 marca 1980 w Muralto) – niemiecki filozof, socjolog, psycholog i psychoanalityk[1] pochodzenia żydowskiego.


O SZTUCE MIŁOŚCI nie prezentuje ani teorii osobowości ani teorii popędów. Książka ta ma być przede wszystkim doradcą pomocnym w rozważaniach kwestii jak żyć.
"Miłość, jak ją rozumie Fromm, to tyle uczucie, ile sposób zaangażowania wobec bytu, świata w ogólności, wobec społeczeństwa w dialogu, jakim jest działanie publiczne, praca, twórczość. Związek erotyczny, miłość dziecka, miłość braterska czy rodzicielska, przyjaźń - byłyby to w tym rozumieniu przypadki o szczególnych barwach i znacznej intensywności uczuciowej, przypadki owego nieustającego porywu.
Tak rozumiejąc miłość, Fromm zapewnia, że jest ona sztuką, której można się nauczyć."


Zapisane

Dziś zrób coś, czego innym się nie chce ...a jutro będziesz miał to, czego inni pragną
Maninthemirror
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 19-08-2014
Skąd: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #11 : 09-09-2014, 18:39 »

Anthony De Mello    "Przebudzenie"

Jest to książka raczej o rozwoju duchowym ale skłoniła mnie do stałego poszukiwania prawdy i weryfikowania każdej informacji. Oczywiście nie można łykać wszystkiego w niej jak pelikan za to można dowiedzieć się wiele o sobie samym i innych. Posiadam wszystkie jego książki ale tą polecam najbardziej. Przeczytałem ją z 10 razy i myślę, że jeszcze to nie raz zrobię jest też dostępna w audiobooku...

Jeden z cytatów "Dob­roczyn­ność jest praw­dziwą mas­ka­radą in­te­resow­ności przeb­ra­nej za altruizm".

Anthony de Mello SJ (ur. 4 września 1931 w Bombaju, zm. 2 czerwca 1987 w Nowym Jorku) – hinduski jezuita, psychoterapeuta, mistyk, kierownik duchowy.
Zapisane

Dziś zrób coś, czego innym się nie chce ...a jutro będziesz miał to, czego inni pragną
Maninthemirror
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 19-08-2014
Skąd: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #12 : 15-09-2014, 18:32 »

Żelazny Jan  Robert Bly

Żelazny Jan` to fascynująca opowieść o istocie męskości i męskiej inicjacji, a także o problemach i życiowych wyzwaniach współczesnego mężczyzny. Jest nowoczesną, a zarazem starą wizją tego, co zwykliśmy nazywać męskością, potwierdzającą siłę mitów i tradycji w przypominaniu i utrwalaniu odwiecznych prawd.

Jest to kolejna książka do której czasem wracam zrobiła na mnie niesamowite wrażenie opowieść, a zarazem analiza inicjacji od czasów przed naszą erą do chwili obecnej ( a raczej jej zaniku na naszą niekorzyść)  świetnie się czyta. Polecam wszystkim bez względu na wiek i płeć.

http://pracownia4.wordpress.com/ksiazki/robert-bly-zelazny-jan/
Zapisane

Dziś zrób coś, czego innym się nie chce ...a jutro będziesz miał to, czego inni pragną
scorupion
« Odpowiedz #13 : 17-09-2014, 10:38 »

Anthony De Mello    "Przebudzenie"

Jest to książka raczej o rozwoju duchowym ale skłoniła mnie do stałego poszukiwania prawdy i weryfikowania każdej informacji. Oczywiście nie można łykać wszystkiego w niej jak pelikan za to można dowiedzieć się wiele o sobie samym i innych. Posiadam wszystkie jego książki ale tą polecam najbardziej. Przeczytałem ją z 10 razy i myślę, że jeszcze to nie raz zrobię jest też dostępna w audiobooku...

Jeden z cytatów "Dob­roczyn­ność jest praw­dziwą mas­ka­radą in­te­resow­ności przeb­ra­nej za altruizm".

Anthony de Mello SJ (ur. 4 września 1931 w Bombaju, zm. 2 czerwca 1987 w Nowym Jorku) – hinduski jezuita, psychoterapeuta, mistyk, kierownik duchowy.

Warto przeczytać i szybko zapomnieć.
Zapisane
Maninthemirror
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 19-08-2014
Skąd: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #14 : 17-09-2014, 11:12 »

Dlaczego tak uważasz?
Zapisane

Dziś zrób coś, czego innym się nie chce ...a jutro będziesz miał to, czego inni pragną
scorupion
« Odpowiedz #15 : 18-09-2014, 13:34 »

Długo napisać czy krótko?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #16 : 18-09-2014, 13:39 »

Długo napisać czy krótko?
Długo.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Maninthemirror
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 19-08-2014
Skąd: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #17 : 18-09-2014, 14:28 »

Średnio na jeża smile.
« Ostatnia zmiana: 18-09-2014, 14:37 wysłane przez Maninthemirror » Zapisane

Dziś zrób coś, czego innym się nie chce ...a jutro będziesz miał to, czego inni pragną
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #18 : 18-09-2014, 14:32 »

Średnio na jeża
Jeżu zacznij no stosować kropkologię.
Zapisane
Maninthemirror
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 19-08-2014
Skąd: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #19 : 18-09-2014, 14:40 »

Przeczytałem dziś Andreasa Moritza  Ponadczasowe tajemnice zdrowia i odmładzania tom1 pierwsze 100 stron i stwierdziłem że dalej nie warto. Czytam teraz "mity o cholesterolu" Hartenbach'a i tą raczej skończę smile. Zamówiłem też "Mity o hormonach" Hoffbauer'a 
Zapisane

Dziś zrób coś, czego innym się nie chce ...a jutro będziesz miał to, czego inni pragną
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!