Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 16:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kłamstwo ma krótkie nogi  (Przeczytany 115744 razy)
scorupion
« Odpowiedz #80 : 16-11-2012, 08:43 »

Cytat
I moje życie też odmieniło, w taki sposób, że nareszcie czuję się zdrowa i naprawdę chce mi się żyć!!!
Ja aż tak to nie, żyję bo nie ma lepszej alternatywy. Ale widzę na przykładzie dwóch innych osób co się dzieje. Jest git.
Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #81 : 16-11-2012, 11:12 »

Czytam i oczom i uszom nie wierzę. Gdy poznałam właścicieli Oazy miałam wrażenie, że są uczciwymi, życzliwymi i chętnymi do niesienia pomocy innym, ludźmi. Byłam na dwóch zlotach, miałam, okazję niejednokrotnie z nimi rozmawiać, poznać ich bliżej. Miałam sentyment do miejsca żyjąc w przeświadczeniu, że mamy super ośrodek, w którym spotykają się życzliwi sobie ludzie. Kasia, która parzyła nam kawy, częstowała winem,  fundowała przejażdżki po wsi. Grzegorz gospodarz miejsca, przyjazny, otwarty, skory do pomocy. Jednym słowem sielanka. Tymczasem czytając tutejszy wątek i odsłuchując nagrań, z Kasią w roli głównej, włos mi się zjeżył na głowie, bo o to mamy PRZEWODNICZĄCĄ spotkania, nasrożoną i nastawioną buńczucznie do Pana Józefa, wykrzykującą „że to są JAJA!”, że ona JAKO JEDYNY FUNDATOR! nie może decydować o umieszczeniu linku do kiełbasy!; że Józef jest TYLKO! właścicielem fundacji a tymczasem On! decyduje o tym, co jest na stronie fundacji?!; że link do książek to reklama wydawnictwa a nie książek! Ludzie, czy Was popie….liło?!! Z kim Wy w ogóle walczycie?! Józef Słonecki jest twórcą idei Biosłone, to on stworzył forum, dzięki któremu w ogóle ludzie usłyszeli o Burzeninie i Waszej kiełbasie (która, nawiasem mówiąc, popsuła mi się podczas suszenia!)?! Mieliście na forum Biosłone swój dział za darmo!, na którym reklamowaliście swoją działalność. Dzięki temu odbyły się dwa zloty, na których zarobiliście, bo nikt za darmo tam nie jadł i nie spał! Rozumiem jednak, że to było za mało? Przez cały czas utwierdzacie ludzi na zlotach, że nie zależy Wam na pieniądzach, że nie szukacie dorobku, bo już się dorobiliście, nawet specjalnie nie chcecie się reklamować w internecie z Oazą, bo nie chcecie, by chołota do Was zawitała. Tymczasem przy najbliższej okazji współpracy z człowiekiem, który otworzył Wam drzwi i wyraził chęć pomocy wykrzykujecie, że jesteście JEDYNYM FUNDATOREM! fundacji, że Wy  macie prawo do decydowania o tym, co jest na stronach a czego nie ma! Wysyłacie pisma do zarządu fundacji o wysokości opłat za wynajem lokalu, żądacie rozliczeń z finansowych działań fundacji, wykłócacie się o głupie linki z kiełbasą! I co najgorsze, obrabiacie du..ę komuś, kto ma akurat największe prawo do tego, by decydować o tym wszystkim, co jest związane z ideą, logo Biosłone! Oczerniacie kogoś, kto pokazał Wam drogę do zdrowia, kto bezinteresownie pomaga ludziom, obgadujecie Mistrza i nastawiacie przeciwko niemu ludzi, z którymi tak długo współpracuje i którym pomaga! To jest skur…stwo!
Czy tak postępują ludzie, którym nie zależy na pieniądzach? Nie mogę w to uwierzyć, co czytam tutaj, te nagrania dla mnie to Wasza osobista porażka. Przykre jest to, że spotyka to człowieka, który tyle daje od siebie innym. Nie wiem kim jesteście, na pewno nie tymi samymi przyjaznym, uczciwymi właścicielami Oazy, których miałam okazję poznać. Wasze zachowanie bulwersuje, jak widać również a nawet tym bardziej! tych, których wciągacie w tę aferę - Nieboraczka. Dobrze, że dziewczyna odważnie Wam odpowiedziała, bo mogliby pomyśleć inni, że faktycznie krzywda jej się dzieje. Tymczasem dzięki Józefowi ma szansę na pomoc, dzięki Józefowi ludzie Biosłone usłyszeli o niej, a Wy wywlekacie sprawę o kasę na broszurę, która niby dla Mistrza jest ważniejsza niż ta dziewczyna! Nie wiem jak bardzo trzeba być negatywnie nastawionym do człowieka, żeby tak przeinaczyć zdanie i płynące z niego intencje! I tak się zachowują ludzie, którzy chcą nieść pomoc?! Po co Wy w ogóle pchaliście się do fundacji, skoro tak łatwo przychodzi Wam wypominanie, że jesteście jedynym fundatorem (z tego, co mi wiadomo, ten niby wielki wkład Fundatora został Wam zwrócony przez Mistrza co do grosza) i jakie z tego tytułu przysługują Wam prawa? Czy tak się zachowuje fundator, który daje pieniądze, by komuś bezinteresownie pomóc? Według mnie tak zachowuje osoba, która zwęszyła biznes przez współpracę z Biosłone i której utrudnia się osiągnięcie celu. Żenująca postawa. Cholernie przykra sytuacja i niesprawiedliwy osąd! Takie postępowanie jest wręcz nieetyczne!

« Ostatnia zmiana: 16-11-2012, 11:49 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #82 : 16-11-2012, 12:36 »

Cytat
Józef Słonecki jest twórcą idei Biosłone
To jest Jego i tylko Jego!!!
Cytat
to on stworzył forum,
I tylko On!!!
Cytat
który otworzył Wam drzwi
Krótka pamięć?
Cytat
Wysyłacie pisma do zarządu fundacji o wysokości opłat za wynajem lokalu,
Kasa, kasa, kasa!

Cytat
Oczerniacie kogoś, kto pokazał Wam drogę do zdrowia, kto bezinteresownie pomaga ludziom,
Są tacy co wiedzą, pamiętają - szacunek.

To jest typowe do - DASZ PALEC, UPIERDZIELĄ TOBIE CAŁĄ ŁAPĘ!
Ale ja jestem przekonana że Mistrz wyjdzie z tego obronną ręką, nie z takimi sobie dawał radę i nie z jednego pieca chleb jadł.

JESTEŚMY Z TOBĄ MISTRZU! PAMIĘTAMY CO DLA NAS ROBISZ - ZA DARMO!

Wiem, że mogę to stwierdzić w imieniu wielu osób.
Zapisane
Sylanna
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 73
MO: 27-12-2007
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 58

« Odpowiedz #83 : 16-11-2012, 13:09 »

Z tego wszystkiego wysnułem taki wniosek: poszło o kiełbasę, ale kiełbas ci u nas dostatek, a parówy są dwie (G) i (K).
« Ostatnia zmiana: 16-11-2012, 13:10 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Euroscan
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.06.2011
Skąd: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #84 : 16-11-2012, 16:53 »

E tam , nie poszło o kiełbasę, poszło o władzę, o miejsce.
Ktoś wreszcie powiedział panu Józefowi STOP, jesteśmy partnerami a nie sługami.
A jak znam ten typ ludzi, to się to nie spodobało panu Józefowi no i jest chryja.
Szkoda tylko, że Grzegorz nie miał cały czas włączonego dyktafonu, oj szkoda.
A te nagrywania wszystkiego to jak afera taśmowa, przez analogię można ją nazwać "skypową".
I te zastępy obronców "wiary", całkiem jak w TVN, dziwne bo co drugi to moderator.
« Ostatnia zmiana: 16-11-2012, 17:12 wysłane przez Euroscan » Zapisane

euroscan:uparciuch, wydzielacz, GT2 zbieracz, KB, DZ, MO.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #85 : 16-11-2012, 17:52 »

E tam , nie poszło o kiełbasę, poszło o władzę, o miejsce.
Jakoś nie mogłem wyobrazić sobie dziadka piszącego książki, broszury, który miał się nie wtrącać w sprawy fundacji. Mnie właśnie przestało odpowiadać, że miałem podjąć decyzję, bo albo on, albo my, czyli oni. "Wyjdź z fundacji", "Wy jesteście zarząd! Ty jesteś prezes!". Obudziłem się jakiś miesiąc temu... zresztą myślę, że nie tylko ja.

Szkoda tylko, że Grzegorz nie miał cały czas włączonego dyktafonu, oj szkoda.
Oj! Zdziwiłbyś się, jakie rzeczy słyszałem. Ja przeważnie słuchałem, co mam robić. Mówili: "Wycofujemy się". Euroscan, naprawdę chcesz posłuchać "jazdy" na dziadka?

A jak znam ten typ ludzi, to się to nie spodobało panu Józefowi no i jest chryja.
A na jakiej to niby podstawie ma działać fundacja?! Przecież na podstawie Biosłone. Byli partnerzy nie przeczytali nawet książek, a wiem to od członka zarządu. Ile jest tego Biosłone, a ile wytwórni mięsa w kraju?

Dużo by mówić, ale dałem się zmanipulować, to fakt. Efektem tego, jak to mówią: "My zarząd", gówno zrobiliśmy, a mnie wstyd, że prezes zablokował wydanie broszury, bo "Ty jesteś prezes, Ty rządzisz! Wy jesteście zarząd!". Myślę, że teraz dokładnie rozumiecie, jak miały wyglądać działania, akcje fundacji. Dziadek miał siedzieć, pisać i się nie wtrącać.

Tylko, że mnie to coraz bardziej nie pasowało, męczyło, bo od samego początku z tym cholernym i trudnym, jak to mówią niektórzy charakterem, świetnie się pracowało i pracuje za darmochę. Zresztą on sam mówił: "Róbmy swoje, a przy tej okazji zaróbmy, no bo co w tym złego zarobić na zdrowiu".

Cytat
[2012-09-20 23:47:12] grzesio7676: Kasia rozmawiała dzisiaj zNieboraczkiem i już jej Józef wybił z głowy wyjazd i leczenie... że jej to niepotrzebne
Miarka się przebrała!!!
Jak można tak kłamać?!
Eechhh, ja też od tego czasu miałem "przewrócone" w głowie.

Wiem Aneta jaką masz ciężką sytuację i boję się, żebyś nam tylko nie odeszła, tego się boję, bo już dawno fundacja powinna skupić się na Tobie. To jest straszne.  
« Ostatnia zmiana: 16-11-2012, 18:13 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Euroscan
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.06.2011
Skąd: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #86 : 16-11-2012, 18:17 »

"Euroscan, naprawdę chcesz posłuchać "jazdy" na dziadka?", nie dziękuję mam to codziennie i innego dziadka i jego jazdy i podjazdy.
Bardziej bym wolał posłuchać co dziadek mówił Grzegorzowi na osobności, może za jakiś czas Grzegorz upubliczni swoje nagrania, tak jak zostały mam przedstawione nagrania ze skypa.
Panowie i Panie moderatorki to lepsze niż TVN.
Zapisane

euroscan:uparciuch, wydzielacz, GT2 zbieracz, KB, DZ, MO.
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #87 : 16-11-2012, 18:20 »


Wiem Aneta jaką masz ciężką sytuację i boję się, żebyś nam tylko nie odeszła, tego się boję, bo już dawno powinniśmy skupić się na Tobie. To jest straszne.  


Nie Darku, ja znam swoje miejsce w szeregu i nie zamierzam się gramolić do przodu, bo ja jestem tylko jedną z akcji Biosłone. Wbrew temu co Euroscan pisze w NASZYM imieniu za partnera się nie uważam i decydować co i kiedy, będzie Ten, co mu się tak nie spodobało. A tak w ogóle to porządek rzeczy jest taki, że te broszury, co tak namieszały są dla mnie kluczem do wszystkiego, bo do broszury wkładane są wizytówki, na których jest instruktaż przekazania 1%. W jaki inny sposób ludzie mają się dowiedzieć jak ten podatek przekazać. Bez broszur nic.

Nie bój się, że odejdę, bo gdzie ja pójdę? Do lekarza smile? Oj byłam.
« Ostatnia zmiana: 16-11-2012, 18:25 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #88 : 16-11-2012, 18:28 »

Bardziej bym wolał posłuchać co dziadek mówił Grzegorzowi na osobności, może za jakiś czas Grzegorz upubliczni swoje nagrania, tak jak zostały mam przedstawione nagrania ze skypa.
To poproś u źródła. http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24723.0
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #89 : 16-11-2012, 18:32 »

Panie moderatorki to lepsze niż TVN.


Lepsze, lepsze, bo ładniejsze smile.
Zapisane

Euroscan
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.06.2011
Skąd: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #90 : 16-11-2012, 18:34 »

Jak znam Grzegorza to chyba nie ma tych nagrań, nie był na taki wypadek przygotowany.
Zapisane

euroscan:uparciuch, wydzielacz, GT2 zbieracz, KB, DZ, MO.
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #91 : 16-11-2012, 18:42 »

Jak znam Grzegorza to chyba nie ma tych nagrań


A jak znam ten typ ludzi, to się to nie spodobało panu Józefowi no i jest chryja.


A kogo jeszcze tak znasz?
Zapisane

Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #92 : 16-11-2012, 20:13 »

Nie bój się, że odejdę, bo gdzie ja pójdę? Do lekarza smile? Oj byłam.
Do Józefa. Do dobrego sanatorium.

Grzegorz zarabia na siebie, ma firmę dobrze prosperującą. Pewnie nie wielu wie, że Oaza to jego hobby, pasja, a nie sposób zarabiania pieniędzy. Pieniądze, wcale nie małe to ona zarabia gdzie indziej.
No tak, ale dlaczego ktoś kto ma mnóstwo pieniędzy, nigdy nie odpoczywa, nie wie, co to urlop, nie dosypia, pracuje jak wół, z grypą i z wysoką gorączką zasuwa jak maszyna, z kilkunastu kilogramów mięsa zaczyna być może robić kolejną firmę, wytwórnię mięsną?

Z kolei w fundacji pełni(ł) rolę prezesa, wiceprezesa, księgowego, sekretarza, doradcy, bankiera, takie można było odnieść wrażenie.  

Może Oaza to pasja, ale niejednego taka pasja, tylu obowiązków już zabiła. Tutaj choćby przykład http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zmarl-Mariusz-Lukasiewicz-tworca-Lukas-Banku-i-Eurobanku-1114493.html

« Ostatnia zmiana: 16-11-2012, 21:17 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Euroscan
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.06.2011
Skąd: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #93 : 16-11-2012, 20:40 »

Kod:
A kogo jeszcze tak znasz?
Z jakichś powodów moja żona nie zgodziła sie zrobić twojego profilu psychologicznego, na podstawie wypowiedzi na forum.
Chyba masz fory u mojej żony.
Na mój użytek taki profil został zrobiony ww osobom już dość dawno temu.
« Ostatnia zmiana: 16-11-2012, 20:45 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

euroscan:uparciuch, wydzielacz, GT2 zbieracz, KB, DZ, MO.
scorupion
« Odpowiedz #94 : 16-11-2012, 21:08 »

Tu mnie zastrzeliłeś, a właściwie twoja żona, na amen. Umieram z ciekawości jak taki profil może wyglądać.
« Ostatnia zmiana: 16-11-2012, 21:09 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Euroscan
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.06.2011
Skąd: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #95 : 16-11-2012, 21:29 »

Cytat
Jest także organizacja zajmująca się propagowaniem wiedzy o zdrowiu. Jest nią Fundacja Biosłone.

Fundacja Biosłone

Fundacja Biosłone jest organizacją pozarządową zajmująca się propagowaniem wiedzy o zdrowiu, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu nań środowiska, w którym przyszło nam żyć.
Stop syjonizmowi, autor Józef Słonecki.
Scorupion, niestety to tylko dla mojej wiedzy.

 Wypisywanie oszczerstw  
« Ostatnia zmiana: 16-11-2012, 21:32 wysłane przez Euroscan » Zapisane

euroscan:uparciuch, wydzielacz, GT2 zbieracz, KB, DZ, MO.
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #96 : 16-11-2012, 23:24 »

Wydaje się, że jednak poszło o władzę. Pytanie brzmi: co chce ze swoją władzą zrobić przewodniczący Rady Fundacji??? Jestem zdania, że władzę w Fundacji powinny mieć osoby, które wykonują pracę na rzecz Fundacji. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że najwięcej pracy dla ruchu Biosłone wykonał Józef Słonecki, że ruch ten powstał wokół wiedzy zgromadzonej w jego książkach, że nie można odmówić Józefowi Słoneckiemu możliwości wpływania na działalność Fundacji.

Aktualnie sytuacja we władzach Fundacji jest patowa. Fundatorzy i zarazem członkowie Rady Fundacji nie odzywają się do siebie.

Usłyszeliśmy wyraźną deklarację Przewodniczącego Rady Fundacji Biosłone, że w takiej sytuacji:
- nie chce pracować na rzecz Fundacji Biosłone,
- chce likwidacji Fundacji Biosłone,

Przewodniczący Rady Fundacji ma możliwość podejmowania niekorzystnych decyzji dla Fundacji (np. blokować rozszerzenie Zarządu o osoby chętne do pracy dla Fundacji, blokować zmianę statutu, wprowadzać do władz Fundacji osoby chcące "dbać" o zdrowie, metodami medycznymi, np. przy pomocy szczepień).

Aktualnie członków Rady jest dwóch: Przewodniczącym Rady Fundacji jest Grzegorz Gorzuch, członkiem Rady Fundacji jest Józef Słonecki. Zgodnie z punktem 3 paragrafu 17 statutu Fundacji "3. Rada podejmuje decyzje w formie uchwał – zwykłą większością głosów. W razie równej liczby głosów decyduje głos Przewodniczącego.". Oznacza to, że Przewodniczący Rady Fundacji niezainteresowany rozwojem Fundacji, skonfliktowany z głównym założycielem, animatorem ruchu Biosłone Józefem Słoneckim oraz kolejną po nim osobą Dariuszem Machowskim, który działa na rzecz ruchu Biosłone poświecając tysiące godzin pracy na prowadzenia Radiabiosłone i forum Biosłone ma możliwość wetowania pewnych inicjatyw. Jeśli zostawić tę sprawę niewyjaśnioną "jakoś to będzie", "zobaczymy co będzie potem" to istnieje ewentualność odwetu personalnego np. po 2, 3, 5 latach działania Fundacji. Tej sprawy niewyjaśnionej na korzyść Fundacji po prostu zostawić nie możemy.  

W sytuacji, gdy nie jesteśmy pewni poglądów i postawy Przewodniczącego Rady Fundacji, czy przypadkiem w akcie odwetu nie będzie chciał zrobić Józefowi Słoneckiemu na złość skierowując Fundację na medyczne lub ekonomiczne tory, musimy działać w kierunku wyjaśnienia tej kwestii i skupienia władzy w rękach tych osób, które chcą działać na rzecz Fundacji, a nie dla pobudek osobistych, prywatnych, niewyjaśnionych jakichś tam. Tak, chodzi o władzę, żeby władzę, czyli możliwość decydowania o sprawach Fundacji miały osoby, które chcą działać dla Fundacji i które chcą kontynuować misję szerzenia wiedzy i dbania o zdrowie metodami niemedycznymi. Józefa Słoneckiego znamy bardzo, bardzo dobrze, jesteśmy pewni, że nie sprzeniewierzy się idei dbania o zdrowie metodami biosłonejskimi, w przypadku drugiego fundatora takiej pewności nie mamy, co więcej w świetle pewnych deklaracji obawiamy się chęci odegrania się i odwetu na Biosłone.

Obecna sytuacja nie sprzyja rozwojowi Fundacji. Tym bardziej więc dziekuję w imieniu swoim i pozostałych członków Zarządu za wpłaty na rzecz Fundacji, które wpłynęły na konto Fundacji już po upublicznieniu tej trudnej sytuacji. Zanim sprawa trafiła tu na forum, były liczne próby wyjaśnienia tej sytuacji w naszych wewnątrzorganizacyjnych rozmowach, niestety nie dały one efektu, dlatego też sprawa została upubliczniona. Jak widać Fundacja działa bardzo, bardzo transparentnie.
« Ostatnia zmiana: 17-11-2012, 22:51 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #97 : 17-11-2012, 20:52 »

Świnka żywiec 120 kg (cena za przyzwoite, prawdziwe mięsko od chłopa) po 7 zł/kg, z tego robimy średnio 35 kg kiełbasy po 30 zł, zostaje nam do zagospodarowania, łebek, kości dla pieska i dwa schaby.
Pytanie konkursowe: ile waży świński łeb?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #98 : 17-11-2012, 23:09 »

MISTRZ według mnie popełnił podstawowy błąd przy sporządzeniu aktu założenia Fundacji. Fundacja założyła wszechstronne cele statutowe, a pan Józef powierzył prowadzenie jej spraw i główne decyzje osobie obcej. Funkcja Prezesa pozwala na bieżącą kontrolę i podejmowanie ważnych decyzji, a te powinna dokonywać osoba najbardziej do tego predysponowana czyli sam MISTRZ. Ponadto Przewodniczący Rady powinien wiedzieć, że sprawozdanie z działalności Zarządu sporządza się zasadniczo raz na zakończenie danego roku obrotowego i na tej podstawie udziela się Zarządowi Absolutorium lub się go nie udziela.
« Ostatnia zmiana: 17-11-2012, 23:52 wysłane przez Agata » Zapisane
PawelM
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Skąd: Bełchatów
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #99 : 17-11-2012, 23:35 »

Pytanie konkursowe: ile waży świński łeb?
Łeb ważył na tyle dużo, że świnia ryła ziemię na pół metra, że o przysłowiowym zobaczeniu nieba nie wspomnę.
Świnka od chłopa to niewiele ponad 5zł za kg żywca, a jeśli chodzi o kiełbasę, to u nas na zakładzie robimy taką bez żadnych środków funkcjonalnych, nawet bez peklosoli - koszt 16zł/kg.
Zapisane

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!