Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 09:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Piramida zdrowego żywienia  (Przeczytany 33899 razy)
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« : 20-11-2012, 21:59 »


Pierwsza piramida zdrowego żywienia była niewypałem i po 20 latach naukowiec z Harvardu zastąpił ją nową. Do nowej piramidy dołączył aktywność fizyczną i kontrolę wagi. Królują kasze, chlebek, margaryna, cztery szklanki mleka itd.
Może byśmy stworzyli swoją piramidę zdrowego żywienia, wydali ulotkę. Byłaby to jasna i czytelna droga dla błądzących, początkujących.
Źródło: Wp.pl
Zapisane
Nikt
Początkujący
*

Offline Offline

MO: niebawem zacznę
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #1 : 22-11-2012, 09:38 »


Pierwsza piramida zdrowego żywienia była niewypałem i po 20 latach naukowiec z Harvardu zastąpił ją nową. Do nowej piramidy dołączył aktywność fizyczną i kontrolę wagi. Królują kasze, chlebek, margaryna, cztery szklanki mleka itd.
Może byśmy stworzyli swoją piramidę zdrowego żywienia, wydali ulotkę. Byłaby to jasna i czytelna droga dla błądzących, początkujących.
Źródło: Wp.pl

Czy znacie temat popularnych ostatnio infografik? Widzieliście w jak piękny sposób przekazywane są informacje? Zobaczcie jeśli ktoś nie kojarzy: http://bit.ly/UpBFQ3

Jak widzę skondensowaną wiedzę w postaci infografiki to jaram się jak gówniarz.

Jestem chętny na wykonanie infografiki przedstawiającą piramidę żywieniową Biosłone. Jednak nie jestem kompetentny żeby zebrać dane...jakby co jestem gotów to wykonać.

Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #2 : 22-11-2012, 11:00 »

Bardzo interesująca inicjatywa! smile

W piramidzie żywieniowej Biosłone mamy następujące produkty:
*mięso zrównoważone surówkami (warzywa, kiszonki)
*jaja, tłuszcze: masło, smalec, śmietana

*inne dodatki: kasze, ziemniaki, groch, fasola, owoce, orzechy, fermentowane produkty mleczne- twaróg, jogurt, kefir, herbata, kawa, miód, czekolada,
Zapisane

Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #3 : 22-11-2012, 21:36 »

Taka biosłonejska piramida już mi kiedyś chodziła po głowie. Obrazowo pokazana oszczędziłaby nam wielu pytań ze strony początkujących.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Nikt
Początkujący
*

Offline Offline

MO: niebawem zacznę
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #4 : 23-11-2012, 09:19 »

Bardzo interesująca inicjatywa! smile

W piramidzie żywieniowej Biosłone mamy następujące produkty:
*mięso zrównoważone surówkami (warzywa, kiszonki)
*jaja, tłuszcze: masło, smalec, śmietana

*inne dodatki: kasze, ziemniaki, groch, fasola, owoce, orzechy, fermentowane produkty mleczne- twaróg, jogurt, kefir, herbata, kawa, miód, czekolada,


Rozumiem, że segment mięso zrównoważone surówkami to jest fundament piramidy. Później mamy: jaja, tłuszcze a następnie inne dodatki...- czy to przykład i ogólny zarys jeśli chodzi o wymienione przykłady czy taka ilość starczyłaby. W sumie można byłoby już pierwszą koncepcję utworzyć na podstawie tego.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 23-11-2012, 09:22 »

Tak się jeszcze zastanawiam, czy by w tej piramidzie nie uwzględnić rodzajów mięs, które preferujemy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #6 : 23-11-2012, 09:29 »

surówkami to jest fundament piramidy. Później mamy: jaja, tłuszcze a następnie inne dodatki...- czy to przykład i ogólny zarys jeśli chodzi o wymienione przykłady czy taka ilość starczyłaby. W sumie można byłoby już pierwszą koncepcję utworzyć na podstawie tego.
Tak się jeszcze zastanawiam, czy by w tej piramidzie nie uwzględnić rodzajów mięs, które preferujemy.

Zrób pierwszą koncepcję, uwzględnij to co dodał Mistrz (rodzaje mięsa) i zobaczy się co dalej. Będziemy budować na bieżąco.
Zapisane

Nikt
Początkujący
*

Offline Offline

MO: niebawem zacznę
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #7 : 23-11-2012, 10:18 »

Tak się jeszcze zastanawiam, czy by w tej piramidzie nie uwzględnić rodzajów mięs, które preferujemy.

Tak - można to zrobić w postaci małych grafik (o ile znajdę biggrin) albo po prostu w formie tekstowej. To wyjdzie w praniu. Proszę tylko o szczegóły żeby mieć materiał do pracy. Grafika będzie cudna - zrobię to w formie infografiki modnej ostatnio.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 23-11-2012, 10:27 »

http://portal.bioslone.pl/mieso_czerwone_mieso_biale_ryby
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #9 : 23-11-2012, 10:28 »

Zacznijmy od podstawy piramidy: mięso, zrównoważone surówkami warzywnymi.

Mięso: w 3/4 czerwone, w 1/4 białe, sporadycznie ryby.
Tu masz grafiki:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22611.0
« Ostatnia zmiana: 23-11-2012, 10:38 wysłane przez Klara27 » Zapisane

K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #10 : 23-11-2012, 10:31 »

Mięso zrównoważone surówkami warzywnymi: kapusta, inne warzywa różne, kiszonki: kiszona kapusta, kiszone ogórki, pieczarki. Surówki z dodatkiem tłuszczu: oleje roślinne, śmietana, majonez, masło (dla przyswojenia witamin rozpuszczalnych w tłuszczach).

« Ostatnia zmiana: 23-11-2012, 10:35 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #11 : 23-11-2012, 11:46 »

Oraz pestki słonecznika, dyni, sezam, mak, siemię.
Zapisane
Nikt
Początkujący
*

Offline Offline

MO: niebawem zacznę
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #12 : 23-11-2012, 15:57 »

Z tego co podaliście wyróżniłem 3 segmenty piramidy (w tradycyjnych przedstawieniach jest każda kategoria na innym segmencie stąd wyższe są). A skoro jest mięso zrównoważone surówkami to będzie to segment fundament.

Czy faktycznie to będą 3 segmenty czy może będzie jakiś czwarty?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 23-11-2012, 16:18 »

Trzy w zupełności wystarczą.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Nikt
Początkujący
*

Offline Offline

MO: niebawem zacznę
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #14 : 23-11-2012, 16:34 »

Trzy w zupełności wystarczą.

Fajnie, ponieważ więcej będzie miejsca na rozmieszczenie informacji w poszczególnych segmentach smile Dam znać jak coś sklecę wtedy wersję roboczą podeślę do wglądu.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #15 : 25-11-2012, 18:44 »

Na blogu 'Tłuste życie' jest fajna piramidka i opis diety paleo:
http://tlustezycie.blogspot.com/p/paleo.html
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #16 : 25-11-2012, 19:24 »

Dieta paleo prawie jak nasza i ogólne zasady też zbliżone. Ale mądrych diet nikt nie stosuje, większość woli się katować liczeniem kalorii i głodzeniem. 
Zapisane
Nikt
Początkujący
*

Offline Offline

MO: niebawem zacznę
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #17 : 26-11-2012, 08:43 »

W tej paleo podstawowy fundament nie zawiera sałatek - warzywa są poziom wyżej czyli nie ma mowy o równoważeniu mięsnych z warzywnymi sprawami - to znaczna różnica. Poza tym kwestia czasu aż jakiś pajac dorobkiewicz zacznie kopiować idee Biosłone i będzie się tym markował - niestety, kwestia czasu i nagminna rzecz "dzisiaj" - ale pewnie taki ktoś nie zrozumie istoty rzeczy i o kant pupy rozbić będzie można jego zalecenia - tak czy siak idzie to wyłapać i wskazać pierwotne źródło.

Co do samej piramidy - nie martwcie się, troszkę to potrwa - jestem zaganiany strasznie i mam w dodatku różne dolegliwości, jadę po bandzie na pełnych obrotach - piramidkę mogę grzebać tylko w minimum wolnego czasu jaki mam.
Zapisane
Nikt
Początkujący
*

Offline Offline

MO: niebawem zacznę
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #18 : 02-12-2012, 01:01 »

Wybaczcie zwłokę ale mimo braku czasu w dodatku dzień po napisaniu powyższego ścięło mnie i latałem jak po szpilkach żeby to odchorować (a do pracy musiałem iść choć na trochę) ale więcej wygrzewałem się.

Niestety z racji, że nie wdrożyłem się w Biosłone leczyłem się atakując objawy (Fervex, herbaty z cytryną i miodem, Thiocodin bo suchy kaszel był wściekły)...już mi przechodzi ale boje się, że skoro objawy gnębiłem (mimo wygrzewania) to może wrócić w sezonie grypowym ze zdwojoną siłą jak Mistrz napisał w artykule pewnym. Chyba, że aż takiej głupoty nie zrobiłem...

Sorry za offtop ale musiałem powiadomić.

Pozdrawiam
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #19 : 02-12-2012, 02:27 »

Nikt, przeżyjesz, jeszcze będziesz skakał. smile Tylko już nie powiadamiaj.
Oprócz piramidy, można zrobić anty piramidę. Na czarno z przekreślonymi produktami.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!